Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиш от център за градска мобилност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фиш от център за градска мобилност

    Намерих такова нещо под чистачката. За неправилно паркиране по чл. 186, ал. 3. В София това. Издаден не от КАТ а от столична община.

    Имат ли някакви реални последствия тия честитки? Примерно да стигат до ЧСИ или нещо такова?

    Реално паркирането беше неправилно, в квартална уличка. Последните 25 години все така неправилно се паркира точно на тези места и след като ми е писан тоя фиш си продължава пак така. Тоест дори не може да се каже че общината е решила да въведе ред точно сега. Изглежда като някакво отчитане на дейност от някой и като така не съм много мотивиран да го плащам овен ако не е крайно наложително..

  • #2
    До чси надали, но до дси със сигурност.
    дали ще те набарат преди давността е друга тема.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Публичен, публичен се казва.

  • #3
    Би трябвало да имат последствия, ама с темповете, с които ги съставят, до плащане едва ли ще стигнат и 5%.
    Липса на капацитет.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #4
      сега я погледнах тази алинея, сравнително нова е, от 2017. Аз имам фишове от общината за паркиране в тревни площи и на тротоар, но бяха преди това и ги пращаха препоръчано в пощата, ако не го вземеш, не е връчено, а сега се брои за връчено и имаш 7 дни да го платиш.

      линк

      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #5
        Да виждам че се брои за връчено. Каква е процедурата ако не го платя е момента.

        Коментар


        • #6
          През годините доста такива са ми слагали на чистачките естествено аз си ги слагам някъде и до сега не съм платил нито един .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #7
            Това, което са ти слагали през годините, е било известие, в което пише да ходиш в общината да ти връчат акт. Като не отидеш - не следваше нищо. Сега ти пускат фиш по ЗДвП. Ако данните им отиват в КАТ - ще платиш рано или късно ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              Ако глобата е от рода на 20-50 лева шанса да стигне до публичен изпълнител, пък после той да стигне до тебе е минимален, но го има.Просто събирането на глобата струва повече от самата глоба.
              Не знам на центъра за градска дебилност дали им приравняват глобите към тези на КАТ и дали при проверка на пътя светват.

          • #8
            Ако някой мине и ми вземе бележката какво се случва ?
            Няма как да зная, че ми е писана така глоба.
            Това от всякъде крещи РЕКЕТ !!!

            Коментар


            • #9
              Ванката или Влатко??
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #10
                Това дето ти слагаха бележки под чистачките, некъв съд (май административен) на 17.11.2010 реши, че може да го духат, и могат да ти го връчат само лично, след което трябва да отидеш да ти напишат акта, ако не е съставен на място, ама и това падаше, щото пък ясно беше разписано кой може да го съставя.
                Абе общо взето и преди 17.11 си падаха, но след това си бяха ептен нищо и спряха да ги пиша.
                И понеже се чудеха как да почнат да санкционират по общинските разпоредби без паяка да те е отнесъл (а и след паяк при неправилно съставен акт пак падаха), на Бойко чавдарчетата промениха закона, май преди две години.
                Това по спомен, но за конкретики в момента не се сещам.

                ... абе гугълирайте, сега нали всички знаят всичко по тая схема.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #11
                  На мен ми бяха сложили жълта бележка от Градска мобилност, че бях забравил колата в зелена зона без да платя. На нея бяха написани само номера на колата и час. Звъннах на Градска мобилност, а оттам ми казаха, че нищо не трябва да плащам, а да си преместя колата или да пусна СМС, защото можело да ме глобят, но в моя случай, ако я преместя не дължа стотинка.

                  Коментар


                  • Джоу (x3mrjoe)
                    Джоу (x3mrjoe) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сложили да ти бележка щото те барнал касиер/ка, а ако те бяха видяли тия с баничарките, щеше да си със скоба.

                • #12
                  Искам да ви покажа видеото на ;Нова тв; от 2020г със заглавие ;Нови фишове за неправилно паркирани коли в София,ама нещо не ми се получава!
                  Последно редактирано от mx rider; 28-02-21, 23:16.

                  Коментар


                  • #13
                    Преди време се беше завъртяла схема с измами с такива бележки, на които посочената банкова сметка е различна от тази на въпросната институция и съответно парите отиваха някъде другаде , и който плати е берекет вересин! Мисля, че само инспектората към Столична Община може да поставя такива глоби, но не и ЦГМ ! Може и да съм в грешка.

                    Коментар


                    • #14
                      Нещата се променят. Доскоро корейското посолство заемаха целия тротоар, а "нормалните" хора наоколо ги глобяваха за същото. Вече глобяват всички и корейците спират само в разчертаното.
                      Аз си платих едни 50 кинта, въпреки че не пречех на никого, и не ги мисля. По-добре, отколкото да ме изненадат след година, заедно с разноските ...
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #15
                        Нещо странно става обаче с тези фишове. Точно в района в който живея цяла седмица се пишат такива. Става дума за няколко квартални улички в София. Сега се получава гърч по устав само на това място.Няколко блока по настрани се се паркира в тотално нарушение на всичко.

                        Не мога да разбера каква е схемата.

                        Коментар


                        • Чавдар (V93)
                          Чавдар (V93) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Или са решили да постигат ефект район по район, или във въпросния район има някой правоимащ другар, комуто нещо пречи.

                        • Иван Жоров
                          Иван Жоров коментира
                          Редактиране на коментар
                          В Шумен преди време правеха подобни акции. Вечер след 22ч. двама полицаи обикалят и пишат на всяка кола която не е спряла съвсем коректно. На 100м. улица изгаряха по десетина коли. Случи се няколко пъти и после нищо. При липсата на места за паркиране ефекта беше за 2-3 дни. Вечер след 22ч. да намериш място за паркиране е постижение и всяка 3 или 4-та кола е в нарушение.

                        • trapper
                          trapper коментира
                          Редактиране на коментар
                          "Актив" си прави някоя проклета бабичка - обаждат се на 112 и се оплакват, че колите им пречат да се приберат у дома, а после гледат сеир през прозореца. Но когато колите на живущите се разкарат, местата се заемат от приходящи - родители и пациенти на болниците в района. Тротоарите пак са заети от коли, но наоколо се зарива с боклуци (лични наблюдения от района на 51-во училище).
                          В това време никой не прави паркинги. Кварталът е стар, няма достатъчно паркинги, няма гаражи, а жителите не могат да си качат колите в къщи, щото стълбите са тесни.
                          Последно редактирано от trapper; 05-03-21, 14:00.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X