Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба за (липсваща) винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Пак да питам, какво пречи, като са ме снимали, да има възможност просто да си платя със задна дата, и глобите да се отменят автоматично?!
    Злоупотреби не се сещам какви могат да се направят, парите за ползвана услуга пак ще се събират, а пък разсеяността няма да се наказва скъпо. Все пак е човешко да се забравя, и може да се случи на всеки(казвам го, макар че лично аз много рядко забравям по принцип).
    Може би немците са ми повлияли... правят разни компромиси за неумишлени грешки.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Пак да ти отговоря защо не става.
      Защото така никой няма да си купува винетка, и ще кара докато го хванат. Тогава вече ще на ще-ще си плати със задна дата. И току-виж-изкарал половин, че и цяла година без винетка.
      Знаеш ли с колко ще намалеят приходите от продажба на винетки...

  • #32
    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Пак да питам, какво пречи, като са ме снимали, да има възможност просто да си платя със задна дата, и глобите да се отменят автоматично?!
    Злоупотреби не се сещам какви могат да се направят, парите за ползвана услуга пак ще се събират, а пък разсеяността няма да се наказва скъпо. Все пак е човешко да се забравя, и може да се случи на всеки(казвам го, макар че лично аз много рядко забравям по принцип).
    Може би немците са ми повлияли... правят разни компромиси за неумишлени грешки.
    Кольо го е написал правилно по нагоре. Щото масово ще почне да се пътува (отново) без винетки. На келнерския принцип - ако мине. Ако те гепят "сори старши, забравил съм, сега веднага я плащам". Ако не те гепят - ще се хвалим по форумите кви сме тарикати и сме хакнали системата.

    Така си е добре, въпреки че тоя път и аз съм от страната на булката. И никой не ми е виновен че съм блейка.

    ПС. Компромиси правят и тукашните толаджии, лично знам за поне един случай с участието на два неизрядни автомобила едновременно.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Имам предвид, когато системата за контрол действа безотказно(и без това се похарчиха доста пари за нея). Нали навсякъде има камери, стационарни, мобилни, които снимат с тая цел, и тия снимки баш са основание за глобите.
      Когато те хващат винаги, пратената глоба, ще е просто подсещане да си платиш нормалната такса. Т.е. ще имаш избор, плащаш глобата, или си плащаш таксата със задна дата. Примерно, ако знаеш, че си карал само един ден без винетка, купуваш дневна със задна дата, или пък ако си карал повече дни(и ще получиш глоби за всеки ден), купуваш седмична, месечна или годишна...
      Глобите (и за това нарушение) да ги връчват както сега всякакви глоби, и при връчена, но неплатена, свалят номера. Разликата ще бъде, че глобата се анулира в системата, ако за тая дата се плати винетка със задна дата.

      Келнерски принцип няма да има, щото въобще няма да минава номера да се кара без винетка.

    • windwarrior
      windwarrior коментира
      Редактиране на коментар
      Хм, хипотезата работи при положение че има 100% покритите на пътната мрежа (подлежаща на таксуване) с арки и/или толл патрули. Което според мен не е факт, и ще бъде трудно и скъпо като изпълнение.

      Пример - на 99% съм сигурен че от местожителството на родителите ми, до близкия окръжен град няма нито една арка.

      Още повече - системата ще работи при ефективен начин на събиране на таксите със задна дата, което си е жива утопия в КМБ. Те актове за алкохол и превишена скорост за по няколко стотин лева не могат да им връчат, та кво остава за 10 лева винетка... Ама колата я била карала 98-годишната му баба, без негово знание, щото отивала на среща с любовника си (който ти не одобряваш) ама обжалване на първа, втора, N-та инстанция... Смятай къв цирк ще е.
      Последно редактирано от windwarrior; 30-11-20, 23:11.

  • #33
    И явно още един начин https://trud.bg/kupuvame-vinetki-i-o...prez-myfibank/

    Коментар


    • #34
      За протокола - глоба още нямам.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #35
        Аз па за една кола имам две винетки.Когато си купих Февруари годишна,проверих онлайн дали имам такава.Някой е купил на моя номер Октомври годишна винетка,ама няма да му върнат парите на завалията...

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Показват се всички , така е , но зависи къде . Скоро проверявах за фирмения бус и нищо не излезе , обаче това на сайта vinetki.bg . Веднага след това проверих на bgtoll.bg и всичко си излезе на яве.
          И там е мътна и кървава ми....

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          При КОПУВАНЕ, в момента, в който идеш при каката с левчета в ръка и тя ти въведе данните - никъде не светва червена лампичка, че имаш ВАЛИДНА винетка ЗА СЪЩИЯ ПЕРИОД за който искаш да си КОПИШ. Инак в тол.бг могат да висят и 10 валидни.

          Даже и сега пробвах през електрическото банкиране на Н-ската банка - поръчвам си нова винетка, при налична валидна => нямаш грижи!

        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          Е да де,те имат интерес всеки да греши,и да има по 2-3 винетки,и тогава няма бонус...А ако забравиш да си купиш,даже и един ден-70 лв.Много е справедливо,всичко се измисля,да е в интерес на човека...

      • #36
        Tака, септември платих годишна винетка през сайта на А1, на колата на майка ми. Но, съм сбъркал една цифра. Днес установихме грешката, само в този сайт ли се виждат глобите? https://tollpass.bg/delicts/check
        Има само една от 05.11.23 - 70,00лв. Което ако е само това - ще е добре, понеже са поне 20 минавания по път изискващ винетка.
        Иначе, може ли и къде да се жалваш за грешката или се пие студената вода (70+70)?

        ПП: Защо на фактурата - не ти изписва поне марката (и модела) на колата? /нашата рег-я е от 1998 някъде )
        Този номер (сбъркания - CA6771TB) дето е "с винетка в момента" може дори да не съществува отдавна? Т.е. разбирам, че системата им няма обратна връзка.
        (проверих го и него - няма налична информация)

        пп;2 Защо бг тол - не праща смс известие, че си заснет в нарушение (т.е. нямаше винетка), ами ако го установим това на 11ия месец?

        Коментар


        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          Пращат мейл. За автомобил, на който аз последно съм плащал ми пратиха тъкмо два пъти. Лошото, че нямаме връзка с човека купил возилото.

      • #37
        И за какво искаш да се жалваш!? Че не можеш да пишеш? Че не можеш да четеш? Че караш без винетка!?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #38
          Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
          Tака, септември платих годишна винетка през сайта на А1, на колата на майка ми. Но, съм сбъркал една цифра. Днес установихме грешката, само в този сайт ли се виждат глобите? https://tollpass.bg/delicts/check
          Има само една от 05.11.23 - 70,00лв. Което ако е само това - ще е добре, понеже са поне 20 минавания по път изискващ винетка.
          Иначе, може ли и къде да се жалваш за грешката или се пие студената вода (70+70)?

          ПП: Защо на фактурата - не ти изписва поне марката (и модела) на колата? /нашата рег-я е от 1998 някъде )
          Този номер (сбъркания - CA6771TB) дето е "с винетка в момента" може дори да не съществува отдавна? Т.е. разбирам, че системата им няма обратна връзка.
          (проверих го и него - няма налична информация)

          пп;2 Защо бг тол - не праща смс известие, че си заснет в нарушение (т.е. нямаше винетка), ами ако го установим това на 11ия месец?
          Аз винетки за 15-20 бр. МПС-та купувам само от официалния сайт на БГ Тол - https://web.bgtoll.bg/ . Другото са търговски партньори. Пращат имейл 10-тина дни преди изтичане и след това още един път предишния ден. Би трябвало в някой момент и глоби да пращат, не знам не съм пускал кола без винетка по пътя. Какво общо има марка и модел, с разписката за покупка?
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #39
            Честито Рождество на всички!
            Бъдете здрави и щастливи!

            Личен опит със сгрешена категория на винетката от преди месец - през сайта на Бгтол се пуска заявление с описание какъв точно е проблема и какво точно е сбъркано и след няколко дни получаваш мейл, че работата е оправена. Трябва да прикачиш и копие от талона на колата, чиято винетка е сгрешена. Всяка винетка може да бъде коригирана, но само веднъж.

            Пробвано е и работи учудващо добре.

            Коментар


            • #40
              Оправиха ми я за два дни и глобата я няма, пак през Бгтол, но на място - на бул. Никола Петков (сграда на НИСИ) се входира заявление, дават ти вх. номер и можеш да караш веднага.
              ПП: Жалбата към А1, която изпратих първия ден - гледам са ми отгорили, с две думи да пия една студена вода, не се учудих от тях де. В горната институция ми отне 5 мин.
              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              И за какво искаш да се жалваш!? Че не можеш да пишеш? Че не можеш да четеш? Че караш без винетка!?
              Бил си много остроумен

              Коментар


              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                Аз ще се въздържа от коментар,но се замисли ти какъв си,щом четири цифри неможеш да препишеш правилно.😉

            • #41
              Същата история като горната ми се случи. На 30 .12 купувам винетка от машината на бензиностанция където започва магистрала Люлин.
              След като излезнаха квитанциите ги прегледах и видях че не съм написал последните букви след цифрите в номера.

              Майната му викам си ще карам , понеже знам че в отсечката до Перник винаги има Тол автопатрули.

              Спирам при тях , казвам и показвам каква е работата... те викат споко , пращай имейл в тола с приложени снимки на талона и бележките и ще я оправят в първите работни дни , а снимките от камерите се анулират служебно.

              Така и стана.

              Забравих да добавя че онлайн формата може да се ползва само с валиден електронен подпис. Иначе се ходи на място в тол управленията , отдел деловодство.
              Последно редактирано от nbajani; 10-01-24, 12:27.
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #42
                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение

                Спирам при тях , казвам и показвам каква е работата... те викат споко , пращай имейл в тола....

                Забравих да добавя че онлайн формата може да се ползва само с валиден електронен подпис. Иначе се ходи на място в тол управленията , отдел деловодство.
                Нали само имейл е достатъчен, както са ти казали ?
                За какво е нужна тази онлайн платформа, нещо не разбрах..?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #43
                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

                  Нали само имейл е достатъчен, както са ти казали ?
                  За какво е нужна тази онлайн платформа, нещо не разбрах..?
                  Защото трябва да се изтегли , попълни и подпише *заявление*
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Уважаема/и госпожо/господине,

                  С настоящото съобщение Ви информираме, че когато при издаване на електронна винетка е допусната техническа грешка при деклариране на не повече от три символа и/или липсва символ от регистрационния номер на пътното превозно средство, включително на държавата, в която е регистрирано, или на неговата категория, се извършва корекция от съответните длъжностни лица след подаване на заявление за промяна на грешно декларирани данни от собственика или ползвателя. Когато се установи, че в Република България съществува пътно превозно средство с идентичен на първоначално декларирания във винетката регистрационен номер, заявителят трябва да представи доказателства за заплатената от него винетна такса.

                  Заявленията могат да се подават до Агенция „Пътна инфраструктура“, Национално тол управление на адрес: град София, бул. „Никола Петков“ № 86, в 27-те Областни пътни управления или на електронен адрес: info@bgtoll.bg. Образецът на заявлението е публикуван на сайта www.bgtoll.bg в раздел „За нас“, секция „Заявления“ или може да се изтегли от ТУК.

                  Към заявлението е необходимо заявителят да представи:

                  • Свидетелство за регистрация на ППС;

                  • Касов бон за закупена електронна винетка (при плащане в брой);

                  • Банково извлечение за закупена електронна винетка (при плащане по банков път);

                  • Пълномощно (в случай че заявлението не се подава от собственик или ползвател на ППС).

                  За извършени корекции след дата 10.02.2023 г. промяната в данните на електронната винетка има действие от момента на издаването й и има срок на валидност до изтичането на срока на валидност на първоначално издадената.

                  След извършена корекция при сгрешена винетка на собственика, на вписания ползвател и на водача на ППС не се налагат наказания за нарушения, регистрирани в периода на валидност на първоначално издадената винетка. Също така не се образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява.

                  Приложено Ви предоставяме образец на Заявление.

                  Обръщаме Ви внимание, че заявлението следва да бъде подписано собственоръчно или чрез електронен подпис.






                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря !

                • #44
                  Имаме онлайн услуги, но трябва електронен подпис, е същото като да нямаме такива услуги.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X