Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба за (липсваща) винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Те, за да не мисли някой , че фантазирам. Извинявам се за качеството на снимките...
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_1257.JPG Прегледи:0 Размер:367.6 КБ ID:6676780
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_1256.JPG Прегледи:0 Размер:332.6 КБ ID:6676778
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Е , все пак има полза от цялата лакърдия. Проверявайте дали минетките са ви активни преди път. А и Владо Йончев обеща да провери казуса . Иначе не е невъзможно човек да се разсее и да пропусне да си купи заветната винетка. 2008 г. почина дядо ми и тръгнах на път без винетка, не се усетих,че е изтекла. Тогава нямаше камери. Спряха ме полицайчетата, но проявиха разбиране и ме пуснаха без глоба до близката бензиностанция да си купя. А сега, с толкова техника по пътищата, мисля ,че е редно ако се усетиш и си купиш винетка в рамките на деня, да няма глоба...

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Цецо, това с плащането със стара дата няма да го бъде.
      Тогава всеки ще си кара без винетка докато го хванат, и чак тогава ще си купи винетка.
      Знаеш ли с колко ще спаднат продажбите?...

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Те го хващат винаги, ако системата работи както е замислена. Пращат му известие, че е бил сниман без винетка, ако си купи такава за въпросната дата, не го глобяват.

  • #17
    Лошото е, че когато наближи дата на изтичане не напомня, за чий тогава регистрирам и-мейл и телефон !?
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Ментела ми прати смс миналата година, даже станаха досадни, понеже дълго време не купувах следващата.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      аз ги купувам през А1, винаги пращат СМС

  • #18
    По сметка в друга банка е тегаво, особено ако е след обяд, преди празник, счетоводителите си знаят
    С карта реакцията е мигновенаНатиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201128_142557.jpg Прегледи:0 Размер:92.9 КБ ID:6676970
    Прикачени файлове
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #19
      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Не видях подобна тема, та за тва отварям нова.

      Тая сутрин тръгвам с каляската на жената за Стара Загора. Някъде около Ихтиман ми просветна че каляската няма винетка. Отбих в аварийното и набързо купих онлайн. Ама винетката ми е купена в 9:15, а съм светнал на поне 2-3 арки в по ранен час.

      Та въпроса ми е - глобяват ли за липсваща винетка следварително по снимки от арките, или трябва толаджии да ме спрат и физически да ме глобят?
      Понеже ми писнА от лакърдии в темата :

      - глобяват . По снимките от арките (стига да са направени снимки , щото има и случаи в които само плашат гаргите ) , или от подвижни камери или от квото са заложили по пътя изобщо , включително камери за скорост
      Нещо повече : колкото пъти са те заснели (чичо Манчо , заснех те ! ) - толкова глоби ! С натрупване .
      И 70 кинта за 1 глоба е ако тракаш на място на толаджиЙ (ако си попаднал на такива ) с карта . В противен случай - по утвърдената процедура . Питай ме откъде знам .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #20
        А аз все още нямам валидна винетка...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • Skorpion_BG
          Skorpion_BG коментира
          Редактиране на коментар
          Няма да имаш до понеделник. Дано не съм прав, ама... Казах ти по нагоре за банковите плащания и получаването на парите по сметка в друга банка. А и уикенда тук работи с пълна сила.

      • #21
        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        А аз все още нямам валидна винетка...
        Кольо е виновен
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Риба поне хвана ли?

        • ognqn
          ognqn коментира
          Редактиране на коментар
          Интересно ми стана,с чужд номер и плащаш за година винетка.Няма ли да се пререгистрира?

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          И тук налапахте колювия...
          Явно е доста сладък. Казвали са ми го, ама жени. От вас не го очаквах.
          Ама щом ви е сладък-кво пък, дъвчете си го...

      • #22
        Винетка купувам само от машина на бензиностанция.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          И аз тази сутрин така направих 10 кинта, с карта . Другата я чакам още

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Аз пък само онлайн.

      • #23
        #20.1
        Skorpion_BG коментира
        28-11-20, 22:02
        Няма да имаш до понеделник. Дано не съм прав, ама... Казах ти по нагоре за банковите плащания и получаването на парите по сметка в друга банка. А и уикенда тук работи с пълна сила.
        Така е за банк платежните, имаше по медиите глобена фирма. И е нормално - банк трансфера се обработва най-бавно, стават грешки и т.н.
        С карта досега, винаги са излизали в системата за под 1 мин.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #24
          Плащането по банков път отнема 3-4 дни, докато се активира винетката. Плащане с карта активира винетката веднага. Купувал съм и по двата начина.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #25
            Разгеле, тъкмо дойде мейла . Интересно, валидност от 27.11. Дали ако ме бяха снимали на 29.11., щеше да има глоба ?
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #26
              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Разгеле, тъкмо дойде мейла . Интересно, валидност от 27.11. Дали ако ме бяха снимали на 29.11., щеше да има глоба ?
              Вероятно не. Толаджиите имат достъп до повече информация, отколкото ти на сайта им. Прехвърлена винетка на кола със сменен номер не излиза, толаджиите я виждат.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Прехвърлена винетка - да, но ако е издадена от социалните, а ти нямаш тази привилегия - трябва си нова винетка.

            • #27
              Мен са ме спирали от кат и установяват липса на валидна венетка, а после - рамката ме снима - всичко в един ден. На другия ден плащам акта на КАТ а след 3 дена ме спира БГТОЛ, че имам неплатена снимка.
              Та като си платите си пазете касовия бон поне няколко седмици, че почват да те натискат да плащаш отново - не винаги системите си обменят информация на момента. За един ден колкото и снимки да имаш - плащаш една компесаторна. На другия ден - следваща компесаторна и т.н. Естествено, ако са ти връчени актовете.
              А, и друго: може да пишете емейл с данни за автомобила на АПИ и там любезните девойки ще ви кажат какво дължите, ако очаквате нещо.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #28
                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                За един ден колкото и снимки да имаш - плащаш една компесаторна. На другия ден - следваща компесаторна и т.н. Естествено, ако са ти връчени актовете......
                Цъ. Колкото пъти са те снимали - толкова глоби . Няма един ден , няма пет

                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • Vlado_Ts
                  Vlado_Ts коментира
                  Редактиране на коментар
                  Няма защо да чета в сайта интервюта . Както писах по- горе :2 пъти по пътя ме е снимала камера без винетка - 2 глоби . И си ги платих , излизат на отделен фиш.

                  ПС. На какво казваш "компенсаторна" и колко кинта в твоя случай ? Да не бъркаш ти нещо ?

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  Владо, това че си ги платил, не значи че е така по закон.
                  с две думи: дължи се глоба за всеки един ден без винетка. ЕДНА глоба, която ако те спре в същия ден екип на АПИ, плащаш на място при тях и е 70 лева, това е т.н. компенсаторна такса. Ако не те спрат, ти идва електронен фиш по пощата. Ако на другия ден пак нямаш винетка и те снимат, всичко наново

                • p-pleven
                  p-pleven коментира
                  Редактиране на коментар
                  .. a от друга страна - не могат да ти налагат 2 пъти наказание за едно провинение.
                  Който не иска да чете - спонсорира "органите".

                  Компесаторната такса е 70 кинта за всяко нарушение, пак го пише в оная статия на АПИ и е толкова, след като ти връчат акта. СЛед 15-тия ден е 300 кинта.
                  Ако те снимат в 23:59 часа и после в 0:01 часа на другия ден - имаш да получаваш 2 акта. Ако те снимат през 15 минути в рамките на деня, както моя случай, в рамките на деня - дължиш една глоба.

              • #29
                Това с пазенето на квитанциите за глобите от КАТ не е за седмици а завинаги.

                Съвсем скоро подновявах книжка и покрай другото излезе списък от наказания. На 6-7 глоби ми пише че са погасени по давност - при положение че категорично съм ги платил по банков път и НИКОГА не съм подавал молба за погасяване по давност. Ако беше ми потрябвало нещо преди да е изтекла давността щяха да ми отворят разправия.

                Та, пазете си квитанциите.

                Коментар


                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е, дееба, тъкмо вчера изхвърлих квитанциите за две камери...

                • icerunner
                  icerunner коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пазенето на квитанциите е добър съвет... но не е панацея.
                  Имам една история, съвсем скоро, която ме научи на много смирение, макар че мъдрост чак не можах да извлека от нея
                  Преди 2-3 години закъснявам с регистрацията на нов автомобил в кат. Казват 200 лв глоба, отивам на гишето и я плащам... регистрирам колата и случая за мен е приключил. Квитанции по принцип не пазя, щото си знам, че ако ми потрябват някога няма да ги намеря, но поради липса на кошче за боклук наоколо тази е останала в чантата ми... месеци. И така отивам да си подновявам книжката след няколко месеца и каката на гишето ми казва весело - а тук едни 200 лв висят неплатени. И аз аха да изтичам да ги платя, но нещо ми се стори позната сумата, питах за какво са и разбрах че са онези 200 лв. Спомням си омачкания розов лист, който не съм изхвърлил от чантата си и си викам, ей, добре че не съм го изхвърлил, Давам го на каката, тя сверява и кава дай го тук да го прилагаме в документите ти. След месец си взимам документите - всичко точно и платено, Късмет, че съм си запазил квитанцията, а?
                  Минава време, рядко ми маха някой с палката, но се случва. И като се случи
                  - А, момче, едни 200 лв тука нещо?
                  Викам: г-н полицай, я си проверете по-внимателно, щото тези 200 лв. не само че са платени отдавна, но и специялно изчистихме случая в ТПУ-то преди 2 месеца.
                  Мота се нещо 5 минути полицая, връща се, извинява се културно и ми казва, че вече е изчистено от системата и повече проблеми няма да имам.... Ейй, късмет.
                  И така докато тази пролет сестра ми не решава да си продава апартамента, на който и аз съм някакъв собственик. И нотариуса вика вади документ за липса на задължения. Ок, отивам да вадя и хоп - 200 лв висят.... Обяснявам цялата изсория, проверяваме в системата на КАТ и да, платил съм ги, всичко е точно... ОБАЧЕ за да ги заличат в НАП трябва потвърждение от кат...
                  - Ще отнеме час-два, върнете се по-късно.
                  И аз се връщам, но потвърждението от кат не идва, щото някой там не отговарял на мейла а вече си е тръгнал... И така до края на работното време, а аз в 8.00 на другия ден трябва да съм с документа пред нотариуса. Викам началника, почват едни безплодни разговори в които ми се обяснява на няколко езика, че съм напълно прав, но документа няма как да излезе от принтера чист, освен ако не се изчисти от КАТ или не си платя глобата при тях. Да, посъветваха ме да не плащам втори път, а да изчакам до утре, но ако ми е спешно - просто да си платя на тях втори път и после да си искам парите от КАТ, те
                  щели да ми ги върнат. Така и направих, и молба за връщане си пуснах, само не съм проверявал дали са ги върнали... не съм оптимист, но вече ми е все тая разбира се. Приех цялата история като платен сеанс по anger management с който се справих отлично

                  Та пазете си квитанциите, но не се ядосвайте ако въпреки това се наложи пак да си платите същата глоба

                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мда, аз бих добавил и си правете по две-три копия при оригинала.

              • #30
                Ся като се замисля - доста интересен казус. Тръгваш от София за Бургас без винетка в 8 сутринта, в 9 часа си купуваш винетка на бензиностанция около Пловдив. За тоя един час си щракнат три пъти, примерно. Та въпросът е - това едно нарушение ли е, или три отделни нарушения? Съответно - една или три глоби? Кой закон е приложим в случая - ЗАНН?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  ЗАНН е процесуален закон и със сигурност е приложим, защото движението без винетка е административно нарушение по ЗДвП, който пък е приложим като "материален" закон по случая.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X