Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 въпроса за камерите за скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Книжка взимат за над 50 км/ч в града. За 3 месеца. А от к'ъв зор може да се кара с над 50 отгоре градско, не знам, ама вие си знаете... Може да и било въпрос на живот и смърт, което за мен е оправдано.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      в Овча Купел след ремонтга наслагаха знаци за ограничение 30км./ч., не е трудно да минеш с 81, повярвай ми, и е неусетно. Знаят го и редовно залягат с триногите

  • #32
    Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
    Книжка взимат за над 50 км/ч в града. За 3 месеца. А от к'ъв зор може да се кара с над 50 отгоре градско, не знам, ама вие си знаете... Може да и било въпрос на живот и смърт, което за мен е оправдано.
    На много места има ограничения при например по 3 ленти в посока, прав участък и т.н. 100км/ч с малко по-мощна кола се вдигат и без да се усетиш понякога.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #33
      Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
      А за сроковете- дойдоха в службата накуп от септември 2019 до сега- явно се активизират с връчването малко преди срока за изтичане( ако е 2 години, както спомена колегата) . Но на фирмите ги носят на място!
      На нас и по пощата ни ги пращат
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • marinrr
        marinrr коментира
        Редактиране на коментар
        Точно - пощальонката ги носи!

    • #34
      Да запитам , дали някой с чуждестранен номер и шАфиорска диплома е сниман в БГ и как и кога е получил честитка ? Може ли някъде да се провери кога и до колко съм прекрачил границата на закона ?
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • brpi
        brpi коментира
        Редактиране на коментар
        По идея още преди 7-8 години ( това ми е останало в главата) включиха и БГ в сиситемата на европа -демек ако неиде си направиш нарушение ти го пращат до вкъщи -поне за европеиския съюз.Знам за 3-4 наши съграждани сгазили лука в немско с БГ номера и честитките доидоха до БГ.
        Предполагам по същия начин и наще от Бг битрябвало да пращат честитки до други страни.Дали обаче това се прави е отделен въпрос.

      • alexalex69
        alexalex69 коментира
        Редактиране на коментар
        И аз знам, че трЕбе , ама дали се случва е въпроса ?

    • #35
      Някой знае ли,ако са ме засекли с "тринога",радар-детекторът ми трябва ли да писне?Не издаде никакъв звук,а бяла,необозначена кола,паркирали отстрани на пътя,дигнали задният капак,а техниката предполагам е в багажника

      Коментар


      • #36
        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        Някой знае ли,ако са ме засекли с "тринога",радар-детекторът ми трябва ли да писне?Не издаде никакъв звук,а бяла,необозначена кола,паркирали отстрани на пътя,дигнали задният капак,а техниката предполагам е в багажника
        Радар детектора няма да се обади на тринога.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Не бъди така категоричен.Моя се обажда,да ме информира на триногата че ме е снимала.

      • #37
        Радар детекторите са общо взето безсмислени през 2021 година.

        Коментар


        • nogopechen
          nogopechen коментира
          Редактиране на коментар
          Е има някаква полза: органа на реда може да повиши "таксата", като го забележи.

      • #38
        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        Някой знае ли,ако са ме засекли с "тринога",радар-детекторът ми трябва ли да писне?Не издаде никакъв звук,а бяла,необозначена кола,паркирали отстрани на пътя,дигнали задният капак,а техниката предполагам е в багажника
        Ако радар-детекторът ти е от ония "парктроници" за по 1800-2000 лв, дето ги внася същата фирма, която внася и триногите, ще писне.

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          За krassitch всъщност беше коментара.
          Дотолкова е илигъл, че колата най-малкото следва да загуби роуминг извън България.
          Ама ако колата ти дотолкова няма роуминг, че дори не е препоръчително да напуска областта - това едва ли е фактор.
          Има всякакви случаи, важното е човек да знае.
          Щото незнанието не е оправдание

        • royce
          royce коментира
          Редактиране на коментар
          Да, той и моя коментар беше за същия колега, но нещо не мога да разбера как да го спомена ... за това @ става въпрос ...

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Просто пишеш кльомба<лузер>.
          Малко коли-пастет ама ако лузера съществува платформата прави линк към профила му.
          Ако го няма… Балига, може да се тества.

      • #39
        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        Колко е срока към момента в който излизат фишовете/наказателните постановления след снимане? Минах със сериозно превишена скорост покрай една патрулка преди 2 седмици и още го няма фиша/НП-то в системата им.
        Забеляза ли как те гледаха полицаите отвътре? Ако е лошо, са си казали: ей, този е с превишение, а не сме включили на камерата! Ако е самодоволно - лошо!

        Коментар


        • #40
          Относно смяната на документи - при смяна на лична карта нищо не проверяват. Пуснах си заявлението за бърза "поръчка" на лична карта на 15-ти септември, днес си взех новата лична карта. Никой не отвори никаква приказка за невръчени неща.

          Поне разбрах че в самото районно може да се провери, ако искам, щото докато висах на опашката един искаше да проверява. Ама аз не искам.

          Живи-здрави ще имам регистрация на автомобил след някой и друг месец - ще докладвам и тогава какво се е случило. Най-вероятно ще я регистрира упълномощено лице, та казусът около връчването ще е още по-интересен - не виждам как ще им се получи, при положение че на гишето няма да съм аз, а лице, упълномощено само за регистрация, не и за получаване на фишове. А преди това ще има и заверка (или там квото) на технотест в автомобилна администрация.

          ...това ако не съм ги платил до тогава де. Относно дали ме спират - спират ме, ама никой нищо не проверява. За нарушение не са ме спирали много отдавна (2 години минимум, вероятно 3) - мятат по един поглед на документите и гражданската и толкоз.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #41
            На излизане от България преди месец ми връчиха електронен фиш за скорост.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              това ми връща вярата в Институциите

            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              В грешка си...Залагам не кило банани , а цял TIR , че това няма да го доживеем институциите у нас да работят както трябва .

            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Аз имам предвид конкретно него.

              Иначе за институциите пак ще говорим.

          • #42
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Относно смяната на документи - при смяна на лична карта нищо не проверяват.
            Януари месец си подавах заявление за смяна на лична карта в 6-то и ме сюрпризираха с невръчен електронен фиш ! След въпрос от моя страна дали трябва да ходя в КАТ за получаване ме пратиха само до другия вход на районното, където го и платих...с отстъпка !
            П.П. Платих с карта, ако има някакво значение !

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              В 3-то съм аз. Нямаше такива работи. Явно във всяко районно е различно.

            • Самодържец
              Самодържец коментира
              Редактиране на коментар
              В шесто ги праввт тия работи. В осмо не, колегата казва и за трето.

          • #43
            Обжалвайте ги тези фишове, няма такса. При мен отпадна един за 300лв.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #44
              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Обжалвайте ги тези фишове, няма такса. При мен отпадна един за 300лв.
              Ще споделиш ли как точно става обжалването ?

              В Кат ли се подава жалбата или в съда и каква е процедурата ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                И наказателни постановления се обжалват в съда, но жалбите се подават в КАТ.

                По актовете се възразява не се обжалват - в КАТ.

                Фишовете не знам ама на пръв поглед те са влязло в сила наказание, значи като наказателните постановления.

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Значи всичко в КАТ . Благодаря !

              • travelling
                travelling коментира
                Редактиране на коментар
                Просто звъннах на приятел адвокат, какви са заявленията и къде се пускат нямам представа, знам че делото се водеше само по документи и не е нужно да се ходи на заседания.

            • #45
              Могат ли КАТ да снимат в тъмното ?
              Намирам противоречива информация в интернет...
              Аз лично никога не съм получавал глоба от през нощта, a и патрулки не съм виждал по обичайните места за дебнене.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • ikristiqn
                ikristiqn коментира
                Редактиране на коментар
                Могат, но ако не ги видиш - по-добре не карай по тъмно.

              • Nachev
                Nachev коментира
                Редактиране на коментар
                Тези в патрулките на таблото ползват TR-4, а той има "Диапазон на измерваните скорости - 30 - 200 km/h."... карайте по-бързо
                Иначе триногите могат да снимат по всяко време и разнообразни метеорологични условия (стига да не е ги върти торнадо).

              • alexalex69
                alexalex69 коментира
                Редактиране на коментар
                Най - гадни са разположени камерите във Франция , едно че снимат в гръб и почти винаги са на непредсказуеми места . Карах за малко там и имах късмета и двата пъти да снимат колегата !

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X