Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 въпроса за камерите за скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Днес имах административна работа в Кат,регистрация.Минах през изипей да си платя всички връчени глоби.При справка обаче излизат не връчени.Не пише кога,къде какво и колко което най ме вълнува.Понеже новото возило е от магазин,търговеца се договорихме да го регистрира и направо да го взема от магазина с номера и т.н естествено с пълномощно.Реших че ще си трая за невръчените и ако стане проблем,ще скоча до кат да ми ги връчат и платя.Но регистрацията е ок,има си номера ,преглед и новички талони.Не са искали да връчват нищо,така че мпс може да се регистрира и с невръчени глоби.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • bullet_pk
      bullet_pk коментира
      Редактиране на коментар
      Преди месец някъде, мой колега си купи кола от автосалон. Продавачът му я регистрира с пълномощно. В системата за онлайн проверка на глоби излизаха неплатени задължения. Но проблем с регистрацията нямаше. Отделно се оказа, че колегата си е платил за това нарушение, но то не било отразено в системата. Добре, че си беше запазил квитанциите.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Да,има много такива случаи,затова всички глоби,фишове,актове,както и решения за отмяна,имах такъв случай и писах и в форума,са в една папка,като ме спрат ,вадя папката и започваме да се изпитваме.Имам едни 50 лв.с лепенка на стъклото за неправилно паркиране,фиша е толкова избелял че нищо не се чете,тоя го няма никъде отразен ,и в общината най-вече.

  • #17
    КАТ определено са дигнали оборотите: на 1.11 на връщане от Банско в Градево ме щраква един отруден милиционер клекнал до триногата разпъната до някаква цивилна кола. Вече на 3.11 светвам в червено при проверка онлайн за невръчени глоби и наивно почвам да се чудя къде може да са ме снимали без да разбера през изминалите 1-2 години?! На 9.11 връчват глобата на майка ми и препоръчват да я платя в 5-дневен срок, демек до края на тази седмица! Ако с такава скорост извършваха и услуги към гражданите, а не от тях към бюджета, цена нямаха да имат! Всичкото това за 35 лева!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #18
      Аз само да кажа че си минах прегледа безгрижно, след като така и не намерих полицай на пътя, дето да пожелае да ми връчи фиша.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Пита някой и ти отказа ли, че и аз имам за връчване?

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Не им работил принтера. 2 пъти.

        ...и реших че на мен пък не ми работи дебитната карта, пих по един "Заебин" и "Отебин" и спрях да го мисля. Имам си по-важни задачи от това да гоня някой зорлем да му давам пари.

    • #19
      Аз преди месец и нещо вадих документи в 6-то РПУ и там ми казаха, че имам невръчено. Изпратиха ме с бележката в другия вход, преди година и половина съм минал на жена ми с колата на Владимир Вазов и Тодорини кукли с 27 км отгоре, 100 лв, като ги платих веднага са 70 лв. На моята кола няма как да проверя в системата, води се на тъщата, тя няма книжка и почина преди десетина дни. Системата иска Сумпс и ЕГН, тъща ми няма първото, а аз имам само второто. Та в София не ги връчват по адреси и чакат да им кацнеш. Преди години на Цариградско ме щракна една вечер, след 7 месеца ми звънна кварталния и се разходих до него да ми го връчи, 22 км, дадоха ми и снимка, даже се бях усмихнал. Почва да се затяга работата, аз като пътувам на непознато място винаги съм с пуснато Waze на телефона.

      Коментар


      • #20
        Е, няма ли варЯнт да се иде в Кат, да ти проверят статута и да си платиш?
        Иначе, аз сега периодично си проверявам онлайн. Засега е чисто, но и аз съм почнал да карам като пенсионер, даге.

        ПП: Колегата ме е изпреварил. Значи става.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #21
          В КАТ или ако ме спрат може, не съм имал работа скоро в първото и не са ме спирали сигурно 3 години. Имам съмнения за поне два случая, дано да не съм прав.

          Коментар


          • #22
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201207_220441.jpg Прегледи:0 Размер:253.4 КБ ID:6680933
            Днес спирам на тротоара пред хранителен магазин,вземам нещо безалкохолно и някакви бисквити,излизам и моята кола я пази патрул на кат,ама така класически с буркани,някак си драго ми стана ,бая стока имаше вътре.Та получих един фиш за 20 лв.и съответно ми връчиха някаква глоба 100 лв.за превишена скорост ,с джипа !!! От месец май тая година.Проверявам преди малко,двата фиша фигурират като връчени,а излиза че имам и други невръчени,които ако имах,преди няколко часа,трябваше и те да излезнат ,но не излезна нищо друго освен фиша от май месец?Та това бъг ли е или нещо не е както трябва?

            Очаквам една честитка от деветдесетте километра по АМ Тракия Чирпан-Ст.Загора от преди два месеца трябва да е...но защо днес ми връчиха само това 100 лв.от май месец и нищо друго.


            П.П Както е видно,нарушението е на 10.05.2020 ,фиша за скорост е издаден 3 дни по късно,на 13.05.2020.

            Отделно преди няколко седмици отидох в кат и си платих всички задължения по връчените и не ми ги връчиха тези?
            Последно редактирано от Roninn; 07-12-20, 21:19.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #23
              То самият KAT е един голям бъг, ти за софтуера питаш.

              Карай си. Като му дойде времето, ще си платиш каквото имаш. Пази си документите само, да не поискат да си плащаш 2 пъти.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #24
                Колко е срока към момента в който излизат фишовете/наказателните постановления след снимане? Минах със сериозно превишена скорост покрай една патрулка преди 2 седмици и още го няма фиша/НП-то в системата им.

                Коментар


                • #25
                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  Колко е срока към момента в който излизат фишовете/наказателните постановления след снимане? Минах със сериозно превишена скорост покрай една патрулка преди 2 седмици и още го няма фиша/НП-то в системата им.
                  Нейде из между сроковете, както се казва. Иначе давност май две години за невръчени.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • bullet_pk
                    bullet_pk коментира
                    Редактиране на коментар
                    Нямаш ли някоя баба/тъща с книжка да и я вземат на нея? Преди години мой познат минал с 50+ км/ч покрай камера. Получил призовка да се яви в КАТ. А там отшла тъща му - усмихнато бабе, метър и половина висока. На 70+ години да си признае че е карала чисто ново БМВ 7-ца със 150 км/ч извънградско. Катаджиите се пукнали от смях, ама нямало какво да направят след като тя твърдяла, че е карала колата

                  • brum
                    brum коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има такъв вариант по принцип. И евентуално до него ще прибегнем. Ама както писах - седя на тръни от 2 седмици и чакам фиша/НП-то, Не се чувствам комфортно така в неизвестност...

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    И за какво конкретно са ти тръните? Когато дойде до гъза, тогава ще го платиш и толкоз.

                    Книжка може да ти вземат единствено ако патрулката е била в населено място и наистина си карал с над 50км/ч над резрешените. Имай предвид и че скоростомера ти показва поне с 5км/ч повече, а показанието на радара се смъква надолу с някакъв процент. Тоест реално трябва да си карал по скоростомер с 60 - 65 км/ч над ограничението.

                • #26
                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  Колко е срока към момента в който излизат фишовете/наказателните постановления след снимане? Минах със сериозно превишена скорост покрай една патрулка преди 2 седмици и още го няма фиша/НП-то в системата им.
                  "KAT" и "Срокове" в едно изречение са несъвместими. Карай си и не го мисли.

                  Моите невръчени фишове още не са връчени, впрочем. Интересно ми е като тръгна да си сменям личната карта дали ще ми ги връчат. Книжката ще е по-нататък че е по-прясна.

                  Не ме е и спирал никой, или по-точно спирал ме е няколко пъти, ама само поглежда докИментите на колата и моите и ми пожелата лек път. Аз па си трая и не смятам зорлем да си искам фишовете. Когато - тогава.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Emilppp
                    Emilppp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Като си подаваш документите за лична карта ти връчват да подпишеш уведомление, че имаш невръчени. И с него отиваш на съседното гише, където ти ги връчват.
                    Малко преди да отпадне в съда, че при неплатени ти вземат книжката, на мен просто ми казаха, че няма да ми издадат нова преди да се отрази плащането в системата.

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    За книжка е ясно (макат че и по тоя повод можеш да ги одръстиш в съда - разчитат че на никой не му се разправя), въпроса е за лична карта как седи въпроса. Защото да не ти издават лична карта при каквито и да е глоби хептем няма никакво основание.

                • #27
                  Може да чакаш и 6 месеца. На мен след този срок ми дойде глоба за превишена скорост.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #28
                    Това с бабата може и да не стане. Зависи от камерата. Брат ми имаше глоба със снимка на която ясно се вижда шофьора. Но от стационарна камера.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • brum
                      brum коментира
                      Редактиране на коментар
                      Т.е. ако са те снимали отпред и се виждаш ти не минава номера с декларацията, че е карала бабата?

                    • gecata1059
                      gecata1059 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако ,можеш да докажеш,че на снимката е баба ти може и да мине.
                      Не съм пробвал. Дано не ми се налага.

                  • #29
                    А за сроковете- дойдоха в службата накуп от септември 2019 до сега- явно се активизират с връчването малко преди срока за изтичане( ако е 2 години, както спомена колегата) . Но на фирмите ги носят на място!
                    Марин Райковски

                    Коментар


                    • #30
                      Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                      Това с бабата може и да не стане. Зависи от камерата. Брат ми имаше глоба със снимка на която ясно се вижда шофьора. Но от стационарна камера.
                      Моята снимка беше от патрулка. Пак се виждах. Но бях само с 30км/ч над, та си останах само с глобата.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X