Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 въпроса за камерите за скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2 въпроса за камерите за скорост


    Здравейте колеги.Интересува ме колко време след като ни снимат камерите за скорост глобата ни излиза в сайта за проверка на нарушения и другия въпрос е - могат ли камерите за скорост ,които са на таблото на патрулките да снимат повече от 1 автомобил или ако не сме сами на снимката глобата отпада ?За триногите знам,че снимат всичко - дори и 10 коли да са на снимката ще покаже кои са в нарушение и кои не са .Благодаря

  • #2
    Ако са петък събота, следващата седмица след вторник ,ги има заведени на гишето,пиша от опит за кат Пловдив.На сайта незнам.А и ме е страх да погледна
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Направих справка. Неплатени НП нямам. Пише че имам невръчени фишове и нищо повече.

      Проблем ли е за ГТП? Предстои ми след 2 седмици. Щото ако не е, хич няма да се знанимавам докато не ми го връчат.

      Ако пък е проблем, какъв точно е реда? Пише че можело в районното. Ако видя KAT-аджии на пътя мога ли да спра и да ми го връчат? Нямам никакво време да се занимавам с "институции" - искам да си платя каквото дължа и толкоз. Просто държа ако е за скорост да си видя снимката, координати и т.н, за да внимавам при следващото минаване.

      Питам, защото предния път (преди 3-4 години) фиш за скорост дойде с 3 месеца закъснение и понеже куриера не ме беше намерил вкъщи, ходих на майната си да си го взема, което сега просто няма как да се случи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Направих справка. Неплатени НП нямам. Пише че имам невръчени фишове и нищо повече.

        Проблем ли е за ГТП? Предстои ми след 2 седмици. Щото ако не е, хич няма да се знанимавам докато не ми го връчат.

        Ако пък е проблем, какъв точно е реда? Пише че можело в районното. Ако видя KAT-аджии на пътя мога ли да спра и да ми го връчат? Нямам никакво време да се занимавам с "институции" - искам да си платя каквото дължа и толкоз. Просто държа ако е за скорост да си видя снимката, координати и т.н, за да внимавам при следващото минаване.

        Питам, защото предния път (преди 3-4 години) фиш за скорост дойде с 3 месеца закъснение и понеже куриера не ме беше намерил вкъщи, ходих на майната си да си го взема, което сега просто няма как да се случи.
        ГТП го вълнува само данъка на МПС-то. Проблеми там нямаш. Реда за връчване е никакъв. Чакат те да им паднеш на гюме - смяна на документи, проверка на пътя от КАТ и т.н. Иначе така си виси. Можеш и сам да се предадеш на врага . Може и да спреш до някоя патрулка, но трябва да са КАТ-аджии, другите не могат да ти го връчат. Колега си игра с едни, ма те викали КАТ, те пък нямали хартия на принтера, абе цирк. Друг пък ходи в районното, там на входа индианец, казл му, че той не знаел как да му връчел фиш, звънял на някой вътре, а бе пак цирк. Снимка няма да ти покажат, пише само мястото на снимката и посоката на движение. За снимка - отиваш в РПУ, издало фиша.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Никога не се предавай на врага без бой!
          ТОЛ-аджиите предлагат услугата "показване на снимка ако искаш" (от опит с винетка). Там нещата са 21-век!

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Както казах - ако не е проблем за прегледа, хич няма да се занимавам. А продаденото возило пак ще проверя преди прегледа, понеже и без друго тогава си плащам и данъка на апартамента, и такса смет, и данъците на всички возила, на куп.

      • #5
        Ако пише мястото, например с GPS координати, ми е достатъчно. Както и номера на возилото, защото може и да не съм свършил аз нарушението - карам активно само една от трите коли на мое име. Другите ги кара баща ми предимно, а и преди година продадох возило, което не съм проверявал дали е прехвърлено в КАТ или не.

        Не изключвам възможността да са ме щракнали мен, но понеже пътувам предимно по познати маршрути, за 20 години стаж я имам 3-4 акта/фиша за скорост, я не, затова и предполагам че може да е за някоя глупост като невключени фарове например. За последния фиш например априори знаех къде са ме щракнали, ама сега нямам никаква идея.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          За снимка - отиваш в РПУ, издало фиша.
          Е да де, ама то не пише кое е РПУ-то, издало фиша. Пише само че имам невръчени и толкоз. Поредната недодяланост, ама това вече май никой не учудва.

          Преди 3 месеца нямах нищо. Дръннаха ми фиш за непуснати фарове на пътя, та затова проверявах дали всичко с плащането е наред.

          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • siem
            siem коментира
            Редактиране на коментар
            Спарки, това за непуснатите фарове, камерите за скорост ли го фиксират като нарушение?

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Нямам никаква идея. Предния път ме спряха и директно ми го връчиха. Е, твърдяха че съм минал и на червено, ама като им предложих да им пусна Full HD клипчета от 2 камери как НЕ минавам на червено, им минаха мераците.

            Изобщо някакви глоби на пътя имам на 3-4 години веднъж и като дойде такъв казус като сегашния, нещата рядко са като предишния. Затова и попитах.

        • #7
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          Е да де, ама то не пише кое е РПУ-то, издало фиша.
          Пише го на фиша. Първо трябва да ти го връчат, след това да си търсиш снимка. Става и при връчването, ако си в КАТ. Найс, а? Както се казваше. Навремето поне пращаха и снимка с фиша, черно бяла, ама снимка. Сега снимка на място.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Emilppp
            Emilppp коментира
            Редактиране на коментар
            Навремето поне пращаха и снимка с фиша, черно бяла, ама снимка.
            Имаше разводи заради получени по пощата снимки...

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Ами да скриват лицата на пътниците, защита на лични данни и без друго е модерно. Който има какво да крие да се старае повече. Любовниците да си ги возят на задната седалка. Аз такива проблеми нямам.

        • #8
          Така де - миналия път ходих до куриера да си получа писмото "от СДВР" (изтръпнах, щото нямайки никаква идея какво е, подозирах някоя вселенска глупост, с присъщите и разправии и губене на време), вътре имаше едно "листе" с координати, скорост и хубава ясна снимка на возилото, с моя милост вътре.

          Но не ми е интересна снимката. Само мястото. Щом го пише е достатъчно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #9
            Имам известен опит със снимки. Едната дойде 1 година по-късно. Една ми връчиха в един от много редките случаи да ме спрат няколко месеца след снимката. Една ми връчиха като сменях документи около 6 месеца след снимката. Сега чакам няколко месеца една, снимаха ме преди 5-6 месеца в Търговище, преди 2-3 месеца ми звъняха от Шумен, че имам нещо за връчване и се разбрахме да го пратят в Козлодуй, още не е дошло, но ми е ясно, че е снимката. Ще ги почакам още година и половина и после отпада, ама едва ли ще се случи, до сега не съм минавал метър.
            В сайта им пише, че имам невръчено нещо, тази функция им е отскоро и още докато я пуснат статуса ми не се е промянял защото не са ми връчили снимката.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              А-а-а-а, не отпадало за 2 години, ако не е връчено - 5 години брОят в КАТ и доста от съдилищата. Коминтернвано е във форумЪт.

          • #10
            Никога нищо не съм получавал от КАТ Винкеландия на адрес.
            Адресът е валиден, има си и винаги е имал аналогова пощенска кутия и хора, които я гледат - да са живи и здрави.
            Винаги са ми ги "връчвали" и сме се разплащали, когато се наложи да искам нещо в милицията.

            Проблем с ГТП поради невръчени честитки поне до 2019 не съм имал, не и в Перник.
            Тази година занулих сметката рано, преди месец - сменях лична карта.
            Та или не е проблем или е индивидуално.

            Това по въпроса на Спарки.
            Враг усраине

            Коментар


            • #11
              Преди 2-3 месеца ме снимаха в рамките на седмица два пъти. До месец най-много пощаджийката ми ги връчи вкъщи.
              Та вече идват по-бързо, не е като преди да ги влачат с месеци.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                То зависи в коя област/община са те снимали. Ако е в твоята - пристигат бързо. Ако е в някоя друга, то между различните КАТ-ове си ги пращат с камили или волски впряг. Та присгигат след месеци

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Мдаа вероятно е така . Нарушенията бяха в моя град .

            • #12
              На 2 юни ме спряха за рутинна проверка и ми връчиха три фиша от камери отпреди две години. Пише си мястото. През тия години съм си минавал на преглед и трите коли. Снимки, няма как да ти покажат в патрулката. Вероятно има процедура да ги изискаш, но не съм запознат. С тия измислени пощи дето работят...Не знам кой им сключва договорите и какви интереси има замесени, но е отврат.
              Помня, че веднъж получих стикер на входната врата за неква си старпост, на която ни знаех къде има офис в града, нито на стикера пишеше за какво става въпрос. Ходих два пъти и двата пъти ги изтървах за малко и им теглих една дългосвиреща. Трябва да не ходя на работа, за да ин ги е удобно на тях.
              Тогава не съм знаел за онлайн проверката, аи не съм подозирал, че е за фиш. Когато господата ме спряха и ме попитаха имам ли неплатени глоби, аз съвсем чистосърдечно им отговорих, че нямам.
              Такива ми ти работи.
              Та...карай си спокойно колата на преглед.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Точно същия случай - старпост. Свъннах да питам какво е - казаха ми "писмо от СДВР". И ходих да си ги взимам от "склада" им на южната дъга на околовръстното. Честитката беше за 400 кинта и отстъпката 50%, ако там до някакъв срок. Беше минимум 3 месеца след снимката. Снимаха ме на входа на Волуяк, тоест пак си е в София.

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Спарки сигурен ли си за отстъпката ?
                Аз знам само за 30%, ако платиш до 2 седмици.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Това беше преди 3-4 години, може и повече. Преди няколко месеца плащах глоба за без дневни и не помня колко е било. Тия двете са ми всичките глоби за последните 5-6 години.

            • #13
              Минавах Паджеряка На ГТП края на миналия месец.Имаше някаква офанзива по проверки на пунктовете и всички спазваха стрикно процедурата.Почаках си ,но все пак се качих на валовете.Единия от пичовете /приятели са ми всички в пункта/ започна да въвежда данните ми в системата и на трета стъпка отвори гишето : -" Мърдай Митак ,няма да стане" .Изкарах колата и отидох да разбера причината : -"Неплатен данък ,неплатен фиш или снимка" беше отговора. МВР служител съм колегите ме провериха на момента. Оказа се ,че бавно се рефрешва сървъра на Данъчна служба /платих по-рано през Изипей/. В последствие говорих със съдържатели и на още един пункт и от там получих подобен отговор : - "МТ го приеха още 2019-та ,но все още се минава между капките.Системата следи за неплатени глоби ,като приоритетни са тези за шофиране без винетка" ..... та така.Може ли ,не може и аз не съм 100% сигурен ,но заглавия като "Шофьори с неплатени глоби или дължими такси за използване на пътната мрежа няма да бъдат допускани до годишен технически преглед." има доста в мрежата за последните две години.

              Относно връчването - връчиха ми снимка от околовръстното на Търговище след 2г3м12д от датата на заснемане /бях забравил вече и колата/.Заинатих се и не я платих.Преди 2г. в МВР прокараха правило по Етичния кодекс да нямаме никакви задължения към държавата.Голямо заплашване писане на обяснения и т.н. Бяха изминали 5г. ,АУАН-а изтекъл по абсолютен срок на давност ,но си светеше в сайта за проверка.Наложи се да вадя удостоверение от НАП и писмено потвърждение от ОДМВР Търговище ,че глобата е със статус "НЕИЗИСКУЕМА". Чак тогава моите шефчета си седнаха на задните части и ме оставиха на мира.Това беше миналата година.Сега тече същата проверка и познайте ... аз пак си светя със същата снимка

              При регистрирането на Паджерото миналото лято пак си пописах - 3бр.
              - Снимка на Тераното без светлини и АКТ за неналична ГО - брат ми го кара и блял по гаргите
              - Снимка с 12км/ч над позволеното - направена ,но не ми връчена 10м. на пътя Кранево-Кичево

              Сега като се замисля ,щом и митниците започнаха да предупреждават за неплатени или невръчени актове ,а на връщане още на паспортен контрол те поема пътна полиция и връчва или събира пари ,няма де се учудя и по прегледите да стане масова практика. В понеделник ще карам Санта фето и ще споделя отново.
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #14
                Явно нещата се затягат, но аз съм за това да има някакъв смисъл от наложените глоби. Но да ми ги търсят, след като са връчени. Нито съм се скрил, нито им е толкова трудно да ме намерят. Че и на работа могат да ми я връчат. Всички срокове и последствия са след като са я връчили.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • bullet_pk
                  bullet_pk коментира
                  Редактиране на коментар
                  О-о-о, ти добре, ама хората такива номера правят само и само да не им връчат актовете, та а дано минат давност

                  Идва един от пощата, търси комшията, че имал препоръчано писмо... Звъни на звънеца, слиза комшията по джапанки и на въпроса "Вие ли сте г-н ...?, отговаря "Не съм аз, няма го ...", съответо не му връчват препоръчаното писмо, от там и акта.

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това с връчването е точно така, както си го казал. Но през тези 5 години давност (при невръчен фиш, постановление и т. н.) каква е вероятността да не те спрат КАТ на пътя за нещо ? Според мен нищожна ако караш редовно. А като те спрат ти връчват квот има за връчване.
                  Преди го нямаше това, при проверка на пътя да ти връчват, но тези времена са минало...

              • #15
                Ами, то е така. Дори имаш 30% отстъпка, ако я платиш до две седмици. От датата на връчването, имам предвид.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X