Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак мътилка някаква...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пак мътилка някаква...

    Днес след 3 часа борба успях да подам документи за подмяна на ЛК и книжка, но пак имаше изненади от институциите - полицая контролиращ свещенодействието важно ме уведоми, че 6 месеца отсрочка за валидността имало само за ЛК! Как пък не видях никъде за половин година уточнение, че само книжките си важат до датата когато изтичат?! Ако това е вярно, какъв е смисъла и как ще помогне това за опашките следствие от пандемията? Ядосах се и реших да не доплащам за по-бърза поръчка - на тия крадци не трябва да се дава и един лев!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    Не знам дали правилно си спомням, но преди 20 години ни подюриха да си сменяме личните карти по някаква причина. Т.е. на много хора им изтича валидността по едно и също време през 10 г. За шофьорските нямаше такова нещо. Та затова.

    Коментар


    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      .........................

  • #3
    Може и така да е, но мойте са само с 3 дни разлика - явно преди 10 години съм изкарал ЛК и след това книжката. Сега изтичат 1 седмица преди да взема новите!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #4
      и защо вярваш на милиционера и бързаш да се ядосваш, вместо за 2 минути да попиташ гъгъл на телефона си


      Закон за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с Решение на Народното събрание от 13.03.2020г.

      §10, ал.2

      Срока на валидност на личните карти, който изтича в периода от 13.03.2020 до 31.10.2020г., се удължава с 6 месеца. За срока на удължаването личната карта е валиден идентификационен документ за самоличност само на територията на Р България. По искане на лицето нова лична карта може да се издаде и преди изтичането на удължения 6-месечен срок.

      §10, ал.3

      Срока на валидност на СУМПС, който изтича в периода от 13.03.2020 до 31.10.2020г., се удължава с 6 месеца. За срока на удължаването СУМПС е валиден индивидуален удостоверителен документ за правоспособност за управление на МПС само на територията на Р България. По искане на лицето ново СУМПС може да се издаде и преди изтичането на удължения 6-месечен срок.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #5
        Edo, нещо местно е, вероятно. Свидетелството ми изтече април, подадох в КАТ документи през юли и в началото на август си взех новото. Като изключим дивотията да са на отделни платежни таксата за книжка и таксата за талон, други перипетии не съм имал тук, в Русе. Е, разбира се и висенето по опашки.

        Коментар


        • #6
          А за какво чакате последния момент типично по български? Никой не ви е виновен. Моите документи като изтичаха ги поднових 6 месеца по-рано и нямах никакви грижи, първия път като отидох имаше опашка, след 2-3 дни като отидох нямаше почти никой и минах много бързо. После с взимането беше същата работа. Даже не съм ходил специално до паспортното, като имах минаване на близо се отбивах да видя колко хора има.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • siem
            siem коментира
            Редактиране на коментар
            сто, не е задължително всеки да притежава автомобил, а това дали си на държавна работа няма ама абсолютно никакво значение. Ако си организираш правилно нещата време има за всичко само трябва повечко мисъл и по малко емоции.
            Ако си толкова много зает бизнесмен, упълномощаваш и плащаш на друг да ти ги свърши тези работи.

          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            Дрън-дрън, мисъл трябвало... Купувам си хляб, бира, хладилник за няколко минути без да се налага да ги мисля, тенекията ми струва почти ден. Не съм толкова зает бизнесмен, просто за да взема, трябва да вложа време и усилие. Нито мога да си купя кола след работа, нито да я регистрирам. Толкова.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Много си закъснял. Трябвало е на 6-тата година да ги подновиш. Как може да се мотаеш толкова?

        • #7
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          и защо вярваш на милиционера и бързаш да се ядосваш, вместо за 2 минути да попиташ гъгъл на телефона си


          Закон за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с Решение на Народното събрание от 13.03.2020г.

          §10, ал.2

          Срока на валидност на личните карти, който изтича в периода от 13.03.2020 до 31.10.2020г., се удължава с 6 месеца. За срока на удължаването личната карта е валиден идентификационен документ за самоличност само на територията на Р България. По искане на лицето нова лична карта може да се издаде и преди изтичането на удължения 6-месечен срок.

          §10, ал.3

          Срока на валидност на СУМПС, който изтича в периода от 13.03.2020 до 31.10.2020г., се удължава с 6 месеца. За срока на удължаването СУМПС е валиден индивидуален удостоверителен документ за правоспособност за управление на МПС само на територията на Р България. По искане на лицето ново СУМПС може да се издаде и преди изтичането на удължения 6-месечен срок.
          Е това вече е приказка - мерси Колега за инфото! Знаех си, че няма как да съм се объркал, ама да беше чул милиционера как авторитетно се изказа - направо ме втрещи! Отделно на два пъти при проверки по пътищата ме предупреждаваха, че книжката ми изтича и само загадъчно се усмихваха без коментар, като им споменавах за 6 месеца отсрочка - та затова бързо се филмирах!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Едо, от мен да знаеш - никаква вяра на държавен служител. Никакви устни кореспонденции - само в писмен вид. Те не си знаят законите и разпоредбите, но се репчат на хората. Четеш си закона, има ги качени на сайтовете на министерствата.

        • #8
          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          А за какво чакате последния момент типично по български? Никой не ви е виновен. Моите документи като изтичаха ги поднових 6 месеца по-рано..........

          .....Даже не съм ходил специално до паспортното, като имах минаване на близо се отбивах да видя колко хора има.
          Типично по Български,ходя няколко месеца след като ми е изтекла книжката или личната карта.И ходя като ме върнат от някъде,че била изтекла,тоест като съм на зор някакъв.

          Да не би да не съм Българин ,като ми е изтекла л.к или да съм по малко шофьор ,като ми е изтекла книжката..

          Мойта книжка се сменя на 5 г.Да ти кажа ли на кое ми е писнало ,от простотия и че медицинското ми е 120 лв.по нашите ширини.

          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            30 на личната докторка и по 10 лв.на всеки кабинет,като ги обходиш всичките,на регистратурата ти заверяват още 30 лв.за довиждане

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            В медицински център плащаш на регистратурата за всичко. Пращах колега преди 3-4 месеца. Наскоро колега платил на личен лекар нещо към 15 лв. за В категория. И тия се изучиха, навремето само таксата се плащаше.

          • icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            Медицинското за кат. С и нагоре е друг чешит. И струва други пари.

        • #9
          Сто, да почерпиш, тук може да пробваш подновяване с КЕП https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/Services/Index
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #10
            Тоест нещо , на което срока му е 10 години , трябва да се поднови 6 месеца преди да изтекат 10-те години . Това е нормалното ,така ли ? Явно аз съм луд , ама като има срок го приемам , че това е срока , а не няколко месеца преди това.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Не знам дали правилно си спомням, но преди 20 години ни подюриха да си сменяме личните карти по някаква причина. Т.е. на много хора им изтича валидността по едно и също време през 10 г. За шофьорските нямаше такова нещо. Та затова.
              Причината беше, че именно тогава изобщо се появи туй нящо - лична карта.

              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X