Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се предупреждаваме нощно време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Да се предупреждаваме нощно време

    Добър лек против заспиване е като усетите,да пиете вода една две глътки е достатъчна,за другия начин,че е по-добре да спрете си го знаете.Така или иначе много се отклонихме от темата,която не беше как да не заспиваме,а как да се предупреждаваме нощно време,ако някой има идеи нека ги сподели,явно моята не ви харесва,макар,че аз я намирам за перфектна.
    Последно редактирано от hamilton; 02-10-08, 23:59. Причина: допълнение

    Коментар


    • #17
      До: Да се предупреждаваме нощно време

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Това в никакъв случай няма да го направя!
      Ако карам със 100 км/ч и ако ги изгася за секунда само, това означава около 30 метра да се движа на сляпо! Ами ако съм в завой... ами ако пропадна в някой кратер!!!
      Тц, не става!
      Никой не те кара да го правиш в завой,освен това нощно време като минеш от къси на габарити на теб пак ти остава достатъчно светлина за да не загубиш ПОСОКАТА за половин секунда или даже четвърт,това е едното,второто за да предупредиш някой ти трябва да го виждаш,това най-вече става на прав участък,така,че твоите притеснения са неоснователни,пък,ако не дай си боже нещо стане с теб,ще ти идваме на свиждане.Представи си колко ще бъде задушевна обстановката.

      Коментар


      • #18
        До: Да се предупреждаваме нощно време

        Аз лично съм против предупреждаването за патрули на КАТ . Преди бях за , но сега не мисля така . Отговорете си на един въпрос - има ли нужда да се притеснявате от КАТ , ако колата , документите и вие сте наред - НЕ . Ако карам легална кола , имам всички изрядни документи и стикери , не съм пил и карам с непревишена скорост , дреме ми , че ще ме спрат . Да предупреждавам джигитите дето карат с 80-100 след табелите за влизане в населено място или тия по шосетата с над 90км/ч или тия по магистралите с по 200+ или пияните шофьори та да знаят да кривнат в някоя пряка - еми няма да стане , няма да им ставам съучастник в поразийте дето могат да сторят !

        За всички останали светлинни сигнали съм 100% ЗА . При мен и обкръжението ми са особенно важни , защото караме автомобили с десни волани - сигнализираме си за какво ли не...но и радиостанцийте са незаменими .

        А по повод заспиването което се разискваше - никакво парно , джамовете до долу , цигара(шанса да заспиш е по-малък) , мокри кърпи за лице (доста ефикасно) , ако е необходимо - шамари , силно викане също ободрява... и спиране на първото удобно място за дрямка дълга колкото тялото позволява (дрямките за по 20 мин. нямат дълготраен ефект) . Последното дълго пътуване будача на компанията липсваше и спахме по 8-9 часа на лягане и нито на един път не се хванах да ми се доспива . Друг психически метод е разделянето на оставащия път на близки дестинаций - по на 200км. например - вдига духа (например - остават ми само 200км до 1/3 от пътя , а не оффф , само 1500км. и ще си легна в леглото .

        Коментар


        • #19
          До: Да се предупреждаваме нощно време

          Колегите тиражии наистина са много толерантни но оттатък Шегед.По пътищата на Румъния и България нещо стават други.Особено между Тимишоара, Караншебеш и Оршова като се наредят в колони иди ,че ги изпреварвай то да са два- три става ама те по пет шест и само български.
          Но не това е темата.Тези сигнали които те са въприели ги ползвам и аз.Всичко е до навик.А за спането е дискутирано другаде доста нашироко.Неслучайно във виамишелин пише "ако си карал повече от два часа си вземи почивка" Неслучайно тиражиите почиват 40 минути на всеки 4 часа.И принципът е спи ли ти се, дори да си на 50 км от къщата, легни и си поспи за да стигнеш.

          Коментар


          • #20
            До: Да се предупреждаваме нощно време

            Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
            Аз лично съм против предупреждаването за патрули на КАТ . Преди бях за , но сега не мисля така . Отговорете си на един въпрос - има ли нужда да се притеснявате от КАТ , ако колата , документите и вие сте наред - НЕ . Ако карам легална кола , имам всички изрядни документи и стикери , не съм пил и карам с непревишена скорост , дреме ми , че ще ме спрат .
            Ако всички сме толкова примерни по пътя - ще има много умрели от глад катаджии
            Иначе шофьорската култура е функция на общата - ако има дефицит на основната, няма как да има каквато и да е друга. За съжаление това го компенсираме не с работа върху себе си, а с оферти към пътните полицаи за това, че "нищо не се е случило"

            Коментар


            • #21
              До: Да се предупреждаваме нощно време

              Присветкване използвам при изпреварване, но за съжаление нямам навик, а само когато се сетя. В някои страни, Франция например, такова сигнализиране е общоприета практика, особено от страна на каращите камиони.

              Често присветквам просто за всеки случай преди остър завой на тесни (особено селски и горски пътища), а и в София - преди да вляза в тъмно кръстовище.
              Последно редактирано от дядо Ники; 03-10-08, 12:15. Причина: Печатна грешка.
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #22
                До: Да се предупреждаваме нощно време

                Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
                Аз лично съм против предупреждаването за патрули на КАТ .
                На много места скороста е нереално малка и точно на такива седат куките.Ти си против,но съм сигурен,че се възползваш,когато ти мигнат и е много неколегиално,ако не светнеш на нататък,което ме кара да си мисля,че си катаджия,който си мисли.-Защо да взимаме хляба на колегите,нали ти ще покажеш картата и си ок.

                Коментар


                • #23
                  До: Да се предупреждаваме нощно време

                  Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                  На много места скороста е нереално малка и точно на такива седат куките.
                  Чак пък много. Когато не познаваме района ограничението ни изглежда безмислено. Обикновено, за да има ограничение някъде, има и някакво основание за това.
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #24
                    До: Да се предупреждаваме нощно време

                    Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                    На много места скороста е нереално малка и точно на такива седат куките.Ти си против,но съм сигурен,че се възползваш,когато ти мигнат и е много неколегиално,ако не светнеш на нататък,което ме кара да си мисля,че си катаджия,който си мисли.-Защо да взимаме хляба на колегите,нали ти ще покажеш картата и си ок.
                    И точно на тия места стават най-много смъртни случаи, защото като гледат хората право и равно, плюят на знака 40 ... и завършват житейския път след сблъсък с някой излизащ от нивата си, заради който всъщност е сложен и знака...
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Да се предупреждаваме нощно време

                      така е
                      пример - Раданово по пътя Велико Търново - Русе
                      дълго широко и право с лек наклон
                      селото на смъртта
                      пияни местни и трактори
                      40 тонни тирове
                      всяка седмица тежка катастрофа
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #26
                        До: Да се предупреждаваме нощно време

                        Пак се отклоняваме от темата, но статистически тежките катастрофи стават най-често на малко разстояние от дома, на познат път.

                        При познат път карането става все по-механично, и липсва елемента "тревога" на който е подложен мозъка при каране по непознат път.

                        Има и друг интересен момент - при познат път по който минаваме често, се наблюдава подсъзнателно "негодуване" на мозъка при сблъскване с непредвидено препядствие на пътя - "този завой съм го минавал един милион пъти и винаги е бил празен !!! КАКВО по дяволите прави тоя обърнат тир тук ?!?"

                        Същият този елемент "негодуване" пък се подсилва при необичайно препядствие - ако зад завоя има обърнат тир, времето за реакция е едно. Ако вместо тир насред пътя розов хипопотам с ролери върти троен аксел, времето за реакция е друго. Реакцията ни не е чисто механична, винаги е налице някакъв опит от страна на мозъка да осмисли ситуацията, и вкарването на абсурдни гледки в уравнението забавя крайното решение.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          До: Да се предупреждаваме нощно време

                          Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
                          Аз лично съм против предупреждаването за патрули на КАТ . Преди бях за , но сега не мисля така . Отговорете си на един въпрос - има ли нужда да се притеснявате от КАТ , ако колата , документите и вие сте наред - НЕ . Ако карам легална кола , имам всички изрядни документи и стикери , не съм пил и карам с непревишена скорост , дреме ми , че ще ме спрат ...
                          Не е точно така. Не се притеснявам, че ще ме спрат и проверят, но предпочитам да имам колкото се може по-малко контакти с тях. И не за друго, ами заради всичките им пинизчета и номера. Пробват се с показанията на радара на някой който са засекли преди малко и вече е почерпил и са го пуснали. Тъпите спорове за нюансите на цветовете на светофара в стил "ама беше много жълто". Заради последната глупост да се глобяват мръсните автомобили и най-вече неясният критерий относно "какво е мръсен автомобил" и колко трябва да е мръсен за да е за глоба. И всякакви подобни.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Да се предупреждаваме нощно време

                            Хубаво е да се спазват ограниченията колкото и абсурдни да са те понякога. Иначе излиза че едни са тарикати а други са балъци. Полицаите винаги правят до 10км/ч реверанс. Ако си превишил с повече от 10 тогава те спират за скорост, не са чак такива хиени. Ще ми се все по-малко да се предупреждаваме за КАТ и да сме по-възпитани. Виж за опасност на пътя винаги всеки е длъжен да предупреди. Неведнъж ми е доставяло удоволствие когато другите ме предупредят за опасност която вече са избегнали, (например кон, пасящ на осовата линия в полунощ), и винаги ми е била приятна светлинната комуникация казваща "благодаря", "моля", "извинявай", "можеш да изпревариш" или "не можеш..." и т.н. с мигачите. Най-логично предупреждаването става през деня 1 път, нощем 2 пъти бързо къси-дълги. А за камионите съм имал и някои неприятни случки, но повечето са добри.
                            И едно тъпо нещо което се е случвало вярвам на всички - точно при разминаването да ти ударят дългите.. защо? Моите къси са достатъчно ниско
                            :)

                            Коментар


                            • #29
                              До: Да се предупреждаваме нощно време

                              Изумявам се как има хора,които са против предупрежденията за това,че има куки на пътя,толкова ли сте богати или сте просто примерни,на мен могат да ми загубят само времето,но немогат да ми вземат това за което за застанали там,нито могат акт да ми напишат,да поясня,не съм полицай,просто нямам българска книжка.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Да се предупреждаваме нощно време

                                Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                                Изумявам се как има хора,които са против предупрежденията за това,че има куки на пътя,толкова ли сте богати или сте просто примерни,на мен могат да ми загубят само времето,но немогат да ми вземат това за което за застанали там,нито могат акт да ми напишат,да поясня,не съм полицай,просто нямам българска книжка.
                                Не съди от" ЕДИН" колега - за всички !
                                Както виждаш - никой не го е подкрепил.
                                И той си кара над ограничението ........ но се прави на интересен.
                                На мен си ми харесва да карам както си знам . И съответно си плащам за това - но ..... се чувствам човек.
                                И за всички които ще ме съдят за тези ми думи - моля , първо утре в града карайте само с 50 км/час и тогава ме съдете.
                                Който не превиши за целия ден 50 км/час - значи ходи пеша или с колело !
                                И който не мине нито веднъж на жълто - значи живее в град ( квартал) без светофари.
                                Успешни и безавариини километри !
                                И умната , макар и над ограниченията !


                                Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
                                Хубаво е да се спазват ограниченията колкото и абсурдни да са те понякога. Иначе излиза че едни са тарикати а други са балъци. Полицаите винаги правят до 10км/ч реверанс. Ако си превишил с повече от 10 тогава те спират за скорост, не са чак такива хиени. Ще ми се все по-малко да се предупреждаваме за КАТ и да сме по-възпитани. Виж за опасност на пътя винаги всеки е длъжен да предупреди. Неведнъж ми е доставяло удоволствие когато другите ме предупредят за опасност която вече са избегнали, (например кон, пасящ на осовата линия в полунощ), и винаги ми е била приятна светлинната комуникация казваща "благодаря", "моля", "извинявай", "можеш да изпревариш" или "не можеш..." и т.н. с мигачите. Най-логично предупреждаването става през деня 1 път, нощем 2 пъти бързо къси-дълги. А за камионите съм имал и някои неприятни случки, но повечето са добри.
                                И едно тъпо нещо което се е случвало вярвам на всички - точно при разминаването да ти ударят дългите.. защо? Моите къси са достатъчно ниско
                                А на теб - колега ще ти кажа :
                                1. КАТ трябва да предупреждават с табелка преди да застанат на някое избрано от тях място - закон в Европа.
                                2. Повечето хайки са за лична облага , а не свързани с безопасността ! Тези 10 км толеранс от КАТ са доказателството .
                                3. За препятствие - още съм нямал случай да не ме предупредят колегите ! Слава богу !
                                4. Твоята логика за премигванията ? - по-добре научи всичките шофьорски знаци и тогава ги ползвай ! Те са доказани във времето.
                                5. Ако късите са ти достатъчно ниски - дали не караш на дълги ?
                                Това в последния момент да ти " бръкнат в мозъка " се прави за нахални колеги които карат на дълги и не се сещат ЩО Е КОЛЕГИАЛНОСТ !
                                Прави се в последния момент за твоята безопасност - само те плашат малко , а не ти зацепват дългите от 100 м - щото знаят ,че си новак и не виждаш кога си на дълги !
                                И като не се сещаш , че си на дълги - познай как ще реагираш на по сериозно предупреждение от заслепения вече от теб колега отсреща!

                                За да нямаш подобен шок - когато се разминаваш с насрещни коли - насочи си погледа долу в дясно на пътя ( дясната маркировка ) .
                                Това се учи в курса ..... но май си го пропуснал ?
                                Извинявай , ако ме прецениш - че съм груб !За твое добро ти го пиша ! И с добри чувства !
                                И аз си патя доста от заслепяване - без да съм го заслужил с нищо !
                                И понякога " бръквам в мозъка " на нахалника !
                                Успех ! На добър път !
                                И предупреждавай за хайки - личи си , че нямаш взимане-даване с тях ! Но ..... живота е пред теб !
                                След година си прочети поста и се посмей на младоста си !
                                Последно редактирано от bgbul; 16-04-09, 23:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X