Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се предупреждаваме нощно време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Да се предупреждаваме нощно време

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Случвало ли ти се е, някой да тръгне да изпреварва и да кара челно срещу теб, до последно, в твоята лента? И за да няма челен сблъсък, каращия си нормално и по правилата се озовава в полето през таван?
    аз съм скачал в канавката 2 пъти заради тирове които изпреварват други тирове. като първия път изпреварващия тъкмо тръгваше и имаше всичкото време на света за да намали и да се прибере, но не го направи! вторият път беше на фарове в остри завои. изводите съм си ги направил вече
    :)

    Коментар


    • #62
      До: Да се предупреждаваме нощно време

      Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
      Ако си в нарушение, си за наказание. Подкупа, не че го одобрявам, ама пак е нещо... Та другия път да не правиш глупости. Тъжния факт е, че огромна част от водачите карат в някакви разумни граници, единствено от страх да не ги спре полиция... било то и за подкуп. И всеки път, когато някой камикадзе, изгори с акт или поне се раздели с някаква сума за рушвет, има по-голям шанс другите, а и той самия, да се приберат живи. Така че смятам за полезно, да не се предупреждава за постове на АКТ.



      Който иска да се самоубива, според мен си е негово право. Обаче нека да е там, където само той ще си носи последствията, а не на пътя, където може да затрие и някой друг... Живота на непознати хора, не е лъжица за всяка уста, че някой да има право да поема отговорноста за него, нарушавайки правилника.
      Абсолютно си прав и съм съгласен !
      Наистина не всеки знае какво е отговорност .
      Наистина пътя не е място за нарушаване на правилата .
      Просто ,аз пиша само за нарушенията около "полицейските хайки " - онези дето всеки от нас ги прави и е добре да се разминават с предупреждение от колега ! Само толкова !
      За онези дето се мислят за безсмъртни и безгрешни - трябва си друга тема.
      И аз съм потърпевш .... , но слава Богу още съм жив !
      Дано да си остане така !
      Дано и на вас ви се разминава само с уплаха !
      Успех на всички !

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Носи някаква отговорност, ако го хванат и не го пуснат. Ами ако, предизвика белята и изчезне, каква отговорност?
      Говориш за голям опит и т.н. Случвало ли ти се е, някой да тръгне да изпреварва и да кара челно срещу теб, до последно, в твоята лента? И за да няма челен сблъсък, каращия си нормално и по правилата се озовава в полето през таван?
      И ти си прав - ама ги пускат ! За това - по-добре да се предупреждаваме . Поне пестим финанси .
      Ако изчезне - дано има свидетели , но не бива да се спотайват .Сега поне с GSM е лесно - звъниш на момента и ....нещата се получават ! Но трябва да сме будни !
      В полето на таван .....За сега не ми се е случвало ! Благодарен съм !
      Имам челен удар по моя вина - зимата на Пампорово в Автобус .... но заради поднасяне и с малка скорост . Отново късмета !
      Като се кача на колата да пътувам - истината е , че ВЯРВАМ в доброто пътуване и в това , че на мен няма да се случи !
      Колкото мога си спазвам правилата и колкото е разумно ги нарушавам !
      Опасните са тези - без дребни инциденти , самонадеяни и безгрешни.
      Като добавиш и мощната кола - ето ти това което описваш !
      А като прибавим и пропуските на съвременните курсове - ето ти положението в България . Жалко , но това е действителността .
      Единственото което ни остава - да си внимаваме в пътя и да предвиждаме глупостите и на онези срещу нас !( доколкото можем )
      Всеки има свой си начин да чете пътната обстановка и да я нарежда . Дано да е правилния !
      Последно редактирано от bgbul; 20-04-09, 23:05.

      Коментар


      • #63
        До: Да се предупреждаваме нощно време

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Просто ,аз пиша само за нарушенията около "полицейските хайки " - онези дето всеки от нас ги прави и е добре да се разминават с предупреждение от колега ! Само толкова !
        Когато нарушението е нарушение, няма значение дали поста е истински или е хайка. Когато то е измислено(случвало ми се е доста пъти да ме спират за такова), например нелегитимен радар, пост в извънработно време или на място, където не трябва да бъдат, първо че предупреждението не помага(радара показва повече) и второ, че не дадеш ли подкуп, акт трудно ще ти напишат. Поне на мен никога не са ми писали на "хайка"... когато видят, че пари няма да вземат, обикновено те пускат само с "предупреждение и повече да не се повтаря" . Така че и тогава изгарят предимно "тарикати"... продължавам да нямам нищо против, да си получат урока.

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Колкото мога си спазвам правилата и колкото е разумно ги нарушавам !
        Сигурен съм, че поне 99% от загиналите и убили някого по пътищата са мислели по абсолютно същия начин... Като започнем примерно и от нашумелия Максим Ставийски... Ми той човека не се чуствал пиян, мислел че няма проблем да кара... Пък и колата скъпа и сигурна, няма проблем да кара по-бързичко... Та така със субективизма при прилагане на правила .

        Въпросът е само, за да си го зададеш към себе си(и всеки друг не е зле да се запита същото), за това е и пресилен: На онзи завой има зверско ограничение. Дали си го спазвал минавайки от там? А на други подобни? Дали пък това, че ти пишеш тук, а него го съдят не е въпрос единствено на късмет?
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #64
          До: Да се предупреждаваме нощно време

          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
          Когато нарушението е нарушение, няма значение дали поста е истински или е хайка. Когато то е измислено(случвало ми се е доста пъти да ме спират за такова), например нелегитимен радар, пост в извънработно време или на място, където не трябва да бъдат, първо че предупреждението не помага(радара показва повече) и второ, че не дадеш ли подкуп, акт трудно ще ти напишат. Поне на мен никога не са ми писали на "хайка"... когато видят, че пари няма да вземат, обикновено те пускат само с "предупреждение и повече да не се повтаря" . Така че и тогава изгарят предимно "тарикати"... продължавам да нямам нищо против, да си получат урока.



          Сигурен съм, че поне 99% от загиналите и убили някого по пътищата са мислели по абсолютно същия начин... Като започнем примерно и от нашумелия Максим Ставийски... Ми той човека не се чуствал пиян, мислел че няма проблем да кара... Пък и колата скъпа и сигурна, няма проблем да кара по-бързичко... Та така със субективизма при прилагане на правила .

          Въпросът е само, за да си го зададеш към себе си(и всеки друг не е зле да се запита същото), за това е и пресилен: На онзи завой има зверско ограничение. Дали си го спазвал минавайки от там? А на други подобни? Дали пък това, че ти пишеш тук, а него го съдят не е въпрос единствено на късмет?
          Да - всеки който се качва зад волана мисли така .
          Това не значи , че иска да умре или да убие някой. Просто така е устроен живота - поне моя , но мисля и на другите.
          Вярваме , че днес е прекрасен ден .Вярваме , че съдбата е благосклонна и че знаем какво правим .
          Има една интересна приказка - " Господ пред мен и аз след него " !
          Това не е приказка на камикадзе , а на всеки шофьор !
          Така , човек се успокоява и гледа по-ясно и спокойно на живота .
          Колкото и да говорим за правила - все сме в грешка. Всеки ги нарушава ! Всеки....без изключения !
          Дори ако пресичаш на неподходящо място - застрашаваш околните и себе си . Но ако не пресичаш - няма да стигнеш .
          Самият живот е компромис м/у " това може " и "това не бива ".
          Въпрос на интелект е БАЛАНСА !
          Винаги ще има оцелели ! Винаги ще има невинни жертви !
          За жалост - аз се изчерпих по-темата и започнах да филосовствам , а това не води до нищо ползотворно.
          Уважавам твоя избор - сигурно ситуациите на пътя са те научили на това , че да избереш "нама да предупреждавам" .
          Дано доживеем времето , когато всички ще караме по правилата .
          Дано правилата да са такива , че да ни харесват и защитават .
          Света който ти рисуваш е по-красив , но е далеч от реалността в България ! Това мисля аз .
          Всеки иска да живее в по-хубавия свят ( твоя ) , но не всеки може .
          Поне за сега ! На добър път !

          Коментар


          • #65
            До: Да се предупреждаваме нощно време

            да, принципа да се спазват правилата е ясен.

            Но в българия , повечето ограничения са тотално безсмислени, да не говорим че знаци от ремонти не се махат с години, лично съм изправял косите на една патрулка зад мен:
            на нов път всички сме с 100 , да ама знаците за еднопосочност и че трябва да пропусна отсрещния седят от преди 3 месеца, та като им набих спирачките да "пропусна" отсрещния - на другия ден знаците ги нямаше

            Как пък веднъж в Европа , не се почувствах ограничен от ограничение ?
            отгоговора е прост , там знаците са сложени да помагат !

            как да спазваш ограничение 60 или 80 в еднопосочен тунел с ТРИ ленти, като си виждал с насрещно такъв с ДВЕ и с ограничение 100 !?

            а тук дори имаше колеги дето видяха смисъл в ограничението от 80 на "летищата" по Тракия , щото видите ли нямало мантинела.

            та човек в един момент спира да уважава знаци , маркировка и т.н.
            и докато не се направи нужното знаците да са ни в помощ, както и проектирането на пътищата, няма да се случи нормализацията на БГ шофера.

            P.S. в Европа също имат трактори , при това доста по големи
            нека някой пише в германия австрия имал ли е проблем със трактори
            щото аз съм нямал

            Глава пета
            ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ
            Чл.165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
            1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост;
            2. при необходимост регулират движението по пътищата;
            3. (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.) следят за състоянието на пътя и пътните принадлежности и предупреждават писмено собствениците или администрацията, управляваща пътя за отстраняване на установени неизправности по тях;
            Последно редактирано от DBRS; 21-04-09, 00:46. Причина: цитата от закона, вие кажете колко пъти сте го видели нарушен
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #66
              До: Да се предупреждаваме нощно време

              Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
              а тук дори имаше колеги дето видяха смисъл в ограничението от 80 на "летищата" по Тракия , щото видите ли нямало мантинела.;
              Колега, понеже имаш опит с Германия и Австрия би ли споделил къде там има път с неразделени с мантинела платна за движение и ограничение на скоростта над 90 км/ч?

              Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
              P.S. в Европа също имат трактори , при това доста по големи
              нека някой пише в германия австрия имал ли е проблем със трактори
              щото аз съм нямал;
              Никога не съм виждал проблеми с трактор, може би защото докато трактора пъпли с 30 км/ч и 3 километрова опашка след него, го изпреварва само първия от колоната и само където има възможност.

              Коментар


              • #67
                До: Да се предупреждаваме нощно време

                Навсякъде където имаш видимост и прав път.
                http://www.panoramio.com//photo/299228

                да разбирам ли че ограничението от 80 на Тракия те кефи със изумителната превенция която предлага,
                както и желязната логика съседния двупосочен път да е с 90 !?

                или обожаваш кръговото на магистрала Тракия при Стара загора ?

                а може и да си фен на шефа на агенция пътища , който обясни че където са оправили пътищата , катастрофите са се увеличили - разбирай загрижили се за здравето ни.
                Последно редактирано от DBRS; 21-04-09, 14:35. Причина: добавен линк
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #68
                  До: Да се предупреждаваме нощно време

                  Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                  Навсякъде където имаш видимост и прав път..
                  Генерално, т.е. ако няма въведени със знак други, органиченията на скоростта в Германия са следните:
                  Населено място - 50км/ч
                  Извън населено място , нo не автомобилен път - 80км/ч
                  Автомобилен път- 90км/ч
                  Автомобилен път с две платна за движение във всяка посока, разделен с мaнтинела, но без аварийна лента - 130 км/ч
                  Аутобан - без ограничение
                  На всички пътища без последните два си длъжен да се движиш със скорост позволяваща ти да спреш за разстояние равно на половината от видимостта.

                  Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                  И какво означава тази снимка 80, 90, 130 или без ограничение?

                  Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                  да разбирам ли че ограничението от 80 на Тракия те кефи със..
                  Кой какво обожава е предмет на друг разговор. Разликата между 80 и 130 км/ч е една минута и 27 секунди.
                  Последно редактирано от yossarian; 21-04-09, 15:38.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Да се предупреждаваме нощно време

                    Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
                    Колега, понеже имаш опит с Германия и Австрия би ли споделил къде там има път с неразделени с мантинела платна за движение и ограничение на скоростта над 90 км/ч?

                    Извън населено място , нo не автомобилен път - 80км/ч
                    Автомобилен път- 90км/ч
                    радвам се че сам отговори
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #70
                      До: Да се предупреждаваме нощно време

                      Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение

                      Аутобан - без ограничение

                      И какво означава тази снимка 80, 90, 130 или без ограничение?


                      Кой какво обожава е предмет на друг разговор. Разликата между 80 и 130 км/ч е една минута и 27 секунди.
                      Аутобана Берлин Потсдам е целия ограничен на 120

                      тук разговора е за примигването нощем,
                      аз го намирам за полезно , защото всяко допълнително инфо изостря вниманието ти. А когато знаците са малоумни , определено е от полза и мисля че като си в защита на малоумните български знаци промяна към добро скоро няма да има, щот видите ли те имат Фенове
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #71
                        До: Да се предупреждаваме нощно време

                        Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                        Аутобана Берлин Потсдам е целия ограничен на 120
                        Т.е. снимката която си показал предсравлява аутобан с ограничение 120 км/ч в населено място на 50 метра от жилищна сграда?

                        Коментар


                        • #72
                          До: Да се предупреждаваме нощно време

                          Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение

                          http://www.panoramio.com//photo/299228
                          И какво означава тази снимка 80, 90, 130 или без ограничение?
                          на подобно място в берлин съм виждал динамично ограничение 90 и това е в град, обикновено е 70-80 който е карал в берлин може да го е забелязал !
                          както се вижда няма мантинела няма и двойна непрекъсната

                          очаквам въпрос дали е било облачно
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #73
                            До: Да се предупреждаваме нощно време

                            Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                            тук разговора е за примигването нощем,
                            Именно, поради което е даването на примери ни в клин ни в ръкав не е по темата

                            Коментар


                            • #74
                              До: Да се предупреждаваме нощно време

                              То и при тези ограничения жертвите са бая...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Да се предупреждаваме нощно време

                                Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                                на подобно място в берлин съм виждал динамично ограничение 90 и това е в град, обикновено е 70-80 който е карал в берлин може да го е забелязал !
                                както се вижда няма мантинела няма и двойна непрекъсната

                                очаквам въпрос дали е било облачно
                                Колега, въпроса бе къде без разделителна мантинела разрешената скорост е над 90 км/ч?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X