Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За или против десния волан

    ако е само эа оффролд става но по пътищата не по опасное няма никаква видимост.поне аэ тека мисла

    Коментар


    • До: За или против десния волан

      Мда, по пътищата...
      Защо ли изобщо са си правили труда да създават правилник за движението?

      Коментар


      • До: За или против десния волан

        Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
        ...Дали ще тръгнеш да изпреварваш с десния волан на прав участък без да си погледнал за идващи коли или с левия на завои без видимост, нема никва разлика.
        Ето сам си казал какво безумие е и колко риск крие десния волан.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • До: За или против десния волан

          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
          Ето сам си казал какво безумие е и колко риск крие десния волан.
          Това безумие си го има и с ЛЕВИЯ ВОЛАН !!!
          1000 ЧОВЕКА НА ГОДИНА - затрити от нормален волан !!!
          Да се забрани нормалния (за нас - ляв) волан !!!

          Коментар


          • До: За или против десния волан

            карам фрилендер автоматик с десен волан изминал съм му около 20000 километра нямам никакви проблеми с него просто е въпрос на навик дори има и доста предимства пред левия волан

            Коментар


            • До: За или против десния волан

              Абе хора, колкото и да си пишем тук за внимателни и невнимателни шофьори с ляв, десен и среден волан, фактите са си факти - законите на физиката не можем да ги отменим!
              Дайте теоретично да помислим - един и същи шофьор кара кола с ляв и кола с десен волан в България. С коя кола той ще има по-малко риск за себе си и останалите участници в движението?Все пак всичко в нашите пътища е пригодено за ляв волан!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • До: За или против десния волан

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Това безумие си го има и с ЛЕВИЯ ВОЛАН !!!
                Безумието на другите, не е оправдание за собственото...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: За или против десния волан

                  и изпреварването става от лявата страна.. а в случая видимоста е никаква...

                  Коментар


                  • До: За или против десния волан

                    Гласувах За. Карам Фронтера с десен волан от 6 месеца.
                    Първите два дни ме боля язвата, после постепенно свикнах.
                    Ясно си дадох сметка, че всъщност шофираме с периферното си зрение, а това в началото е проблем.
                    Например габаритите на колата, положението и спрямо маркировката на пътя и другите участници, от страни, карането на зад, координацията на движенията...извършваме почти рефлекторно сума ти движения и анализ
                    Мисля че не е шега работа.
                    В резултат сега карам и леката си кола(с ляв волан) по-бавно и внимателно, така че при мен ефекта е отрезвяващ.
                    Мисля че не съм изключение и подобен е ефекта при много хора, така че тези които се пребиват и още повече пребиват други хора ще го правят независимо от дирекцията.

                    Коментар


                    • До: За или против десния волан

                      Аз не съм карал, и не искам и да карам,но си представете че една жена с по малко опит, се качи на автомобил с десен волан.Ако е анкетата с жени, съм сигурен че всички ще са против ,100%.

                      Коментар


                      • До: За или против десния волан

                        100% не бих карала нещо с десен волан тук или където и да било извън Англия или Кипър

                        вероятно в самата Англия е гаден левия волан

                        Доводи тип нападки, колко от Вас карат пили, безрасъдно и тн не ми допадат

                        Всичко това е свързано с опит, зрялост, отговорност, внимание и разум - по колкото ги притежава всеки от нас
                        ДЕСНИЯ ВОЛАН не е персонално качество или недостатък ДЕСНИЯ волан е ФАКТ обратен на движението в страната

                        Коментар


                        • До: За или против десния волан

                          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                          Аз не съм карал, и не искам и да карам,но си представете че една жена с по малко опит, се качи на автомобил с десен волан.Ако е анкетата с жени, съм сигурен че всички ще са против ,100%.
                          То за жените и с ляв волан " Умните " са против !!! ( аз не )

                          Коментар


                          • До: За или против десния волан

                            И все пак, от постовете по-горе става ясно, че тези които са против не са карали никога с десен волан. Нито един човек, който е карал с дясна дирекция повече от 2 дни не се е обявил против. А и никога не казвай нокога, поне аз лично познавам доста хора, които се заричаха, хвърляха сол през лявото рамо, ръсеха се с пепел като чуеха за десен волан, а елате ги вижте сега

                            Аз не обичам Английскя Black Puding. Не съм го ял и никога няма да го опитам, но щом е традиционно ястие в Англия, значи не е хубаво.

                            Коментар


                            • До: За или против десния волан

                              Панаире,май не си ми чел постовете внимателно,иначе дори нямаше да спориш.Не ми твърдете колко много ви кефи десния волан.Кажи си като пич - абе нямам пари за същия модел с ляв волан и те така....Какво трябва да се спори,та анкети,та мнения и от девет кладеница вода.Това е като в бокса - обратния гард е неудобен и за двамата.Това че сме бедни и сме принудени на сякви щуротии,не ни дава право да се оправдаваме,че видиш ли то е удобно,евтино,не е опасно като пиян шофьор и купена книжка.
                              Последно редактирано от сиско; 19-01-09, 22:13.

                              Коментар


                              • До: За или против десния волан

                                Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
                                Бях забравил за тази тема. Интересното, е че преди няколко месеца бях гласувал против, а сега аз самия карам кола с десен волан Наистина е по-неудобно при изпреварване, но не и по-опасно. Трябва повече внимание и търпение докато изпревариш този, който те забавя отпред. Ако си нервак и малоумник ще се пребиеш без значение от коя страна е волана. Дали ще тръгнеш да изпреварваш с десния волан на прав участък без да си погледнал за идващи коли или с левия на завои без видимост, нема никва разлика.
                                Интересно наистина....Доста от най-върлите противници на десния волан,сега карат именно такъв.Защо ли?Ами по-евтино е,а и автомобилите са доста по-запазени и с доста повече екстри.
                                А иначе на някой пишман шофьор и посредата да му сложиш волана,пак бели ще прави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X