Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Чистене на сняг

    При нас вчера извозваха. Началникът беше в добро настроение и помагаше, спиране на движението по главни улици и възлови места, фадромки, самосвалчета и мноого кубици снежна маса. Покрай контейнерите за боклука - жива сила. Няма как, при 70 санта официални и на много места още толкоз, па и при задаващи се снегояди, дъждосняги и прочие модернизми. За два дена, макар и трудно, бяха експедирани и няколкостотин тона екстра дунавски пясък посока Хаинбоаз и Шипка, днеска пак, че ще има Празник. По скромно мое мнение, всичко е точно, даже и мърморковци няма твърде.

    П.п. Най-важно, че не спряха банкоматите Ей тогаз вече щяхме да извадим раниците за 72-часовото оцеляване

    Коментар


    • #77
      От: Чистене на сняг

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      ... па и при задаващи се снегояди, дъждосняги и прочие модернизми...
      У ПерниСофия вАли леден дъжд. Утре че има пцувни и рОгатни, муане с гумени чукОве, таквиз за пРъжоли и други атрЕбуте за отваряне на врАти.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Чистене на сняг

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        У ПерниСофия вАли леден дъжд. Утре че има пцувни и рОгатни, муане с гумени чукОве, таквиз за пРъжоли и други атрЕбуте за отваряне на врАти.
        Аабе Гагич,човек ше падне на врат с тебе
        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

        Коментар


        • #79
          От: Чистене на сняг

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          У ПерниСофия вАли леден дъжд. Утре че има пцувни и рОгатни, муане с гумени чукОве, таквиз за пРъжоли и други атрЕбуте за отваряне на врАти.
          Аз досега не съм имал случай да НЕ мога да отворя поне багажника. Натам е лесно, ако не си много дебел.

          Коментар


          • #80
            От: Чистене на сняг

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Аз досега не съм имал случай да НЕ мога да отворя поне багажника. Натам е лесно, ако не си много дебел.
            Ясене, има и седани
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Чистене на сняг

              Хм... Досега с типичните варненски заледявания винаги съм се оправял с удряне на едно рамо на вратата, което да спука леда по края и нататък вратата си се отваря нормално. Пък запалиш ли я колата - всичко си идва на мястото
              Да, веднъж се наложи с приятел да 'демонтираме второто челно стъкло', че бе някъде около 1см, като го вдигнахме от двете страни на колата както оригиналното стъкло Отдолу парното си работеше и течаха ручейчета, обаче като стопи повърхностния слой ефективността на топене рязко спадна защото влезе въздух под леда..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #82
                От: Чистене на сняг

                То от лед до лед има разлика


                Особено морските, еле пък Варна като го задуха
                Иначе тактиката си е такава, да подпреш някъде на някоя врата да се пукне, та да тръгне на някъде. Веднъж като запалиш автомобила, вече ще-не-ще няма къде да ходи и лека полека ще се открои.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #83
                  От: Чистене на сняг

                  Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                  Веднъж като запалиш автомобила, вече ще-не-ще няма къде да ходи и лека полека ще се открои.
                  Не ви ли се е случвАло да не иска да се затвори врата, отворена с подпиране, пропукване и т.н.
                  Айде, стария ми "Жигулсън", който редовно го правеше това, не го броя, но на "Пасатора" и на "Тротинетката" ми правят също този номер. После половин ден караш придържайки вратата с една ръка ... и при по-остър десен завой она земе че се пооткрееехне така Както и да е - "Пасатора" го продадох, а "Тротинетката" лекувам с поставяне в кората на вратата на запалена "джобна печка"
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #84
                    От: Чистене на сняг

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Не ви ли се е случвАло да не иска да се затвори врата, отворена с подпиране, пропукване и т.н.
                    Айде, стария ми "Жигулсън", който редовно го правеше това, не го броя, но на "Пасатора" и на "Тротинетката" ми правят също този номер. После половин ден караш придържайки вратата с една ръка ... и при по-остър десен завой она земе че се пооткрееехне така Както и да е - "Пасатора" го продадох, а "Тротинетката" лекувам с поставяне в кората на вратата на запалена "джобна печка"
                    Есента, пръскаш ключалките и пантите с някаква смазка от флакон. И няма да имаш такива проблеми. Аз всяка пролет и есен си ги смазвам.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Чистене на сняг

                      Наборе, вдругиден ако си на Шипка, чакаме репортаж

                      П.п. А, вдруги, утре де, репортажа после.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Чистене на сняг

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        И още нещо, днес в Лондон и околовръст 40 мили наваля един ( 1 ) сантиметър сняг.
                        Едно е да го четеш във вестника, друго е на място. От мястото на събитието, да ти покажа как изглеждат 5см (пет) след като вятърът ги навее на преспи:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5782262

                        Това е междуселски път по който хората си водят децата на училище:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5782260

                        Това е 48ч след като наваля 5см сняг. От полето като го навее и натрупа става така:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5782261

                        едноминутно видео, шофиране по междуселски път. Магистралния беше затворен защото имаше сняг до колене, навят от полето, независимо от снегорините:

                        Коментар


                        • #87
                          От: Чистене на сняг

                          Е то бе, по повод 100 годишнината от подписването на Брест-литовския мирен договор са посъбрали сняг от центъро на големото село



                          Значи може
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Чистене на сняг

                            ЦГЧ - София в момента. По този повод организацията на движенито е кошмар.

                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • #89
                              От: Чистене на сняг

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              И още нещо, днес в Лондон и околовръст 40 мили наваля един ( 1 ) сантиметър сняг.
                              1 сантиметър сняг или 10мм сняг?

                              Щото има разлика и тя е 5-15 пъти.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Чистене на сняг

                                Изблизанное до асфальт

                                https://www.facebook.com/69355825749...4735413043299/
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X