Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистене на сняг

    Собствениците на прилежащи имоти са длъжни да изчистят тротоара. Много от тях го правят, като изхвърлят снега на улицата.

    Ей така от здрав разум правя извода, че това е умишлено създаване на предпоставки за ПТП.

    Какво трябва да се прави според вас със снега?

  • #2
    От: Чистене на сняг

    В некои малко по развити държави,комуналните фирми товарят снега и го сипват извън града.Тука снегорина го бута до или върху тротоара,собственика на имота го връща обратно на пътя/щот има глоби/ и така.Омагьосан кръг.Карай си уазката из града и да не ти пука за птп.

    Коментар


    • #3
      От: Чистене на сняг

      Сняг вали. Никой не го поставя умишлено по тротоарите, улиците и където и да било другаде. Властимащите дават нареждане, в което собствениците на прилежащите имоти са длъжни да изчистят тротоара.

      Нека хората, които са дали това нареждане, да помислят малко. Къде трябва да отиде този сняг от тротоара? На някоя друга част на тротоара пред нечий друг имот? На улицата? Или да го складират някъде, докато се разтопи? Не е измислено всичко, както трябва, за да бъде най-оптимално.

      Желателно е да бъдат закупени машини, чрез които снегът да се извозва извън града, където няма да пречи на никого. Но, както винаги, няма пари. Губят се по трасето.

      Коментар


      • #4
        От: Чистене на сняг

        Карам си аз. Тази зима още никой не ме е подпрял отзад. Още малко остана и ще ми е първата такава зима от 10-ина години.

        Коментар


        • #5
          От: Чистене на сняг

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Карам си аз. Тази зима още никой не ме е подпрял отзад. Още малко остана и ще ми е първата такава зима от 10-ина години.
          Не, че нещо, ама не е ли малко крайно с палатката на -10°С ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Чистене на сняг

            И според мен няма много смислено решение, особено когато няма и къде да го избуташ от тротоара, и единственото място е към пътя. Ако позволява до някъде, партината да е по-тясна и да не се избутва съвсем на пътя а в края на тротоара. Виж на "село" е малко по-така и обикновено има и някаква тревна площ между пътя и тротоара, е не на всякъде, ама ...

            И аз се дразня като си изчистиш пред обекта, особено входа към портала и мине снегорина и те затвори с една голяма преспа и айде пак с лопатата.
            При обилен снеговалеж е добре да го изнасят, ама и това струва едни пари. Но би трябвало да го правят, поне около центъра на големите градове, там е по-гъчкано и няма особено място да се трупат камарки със сняг
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Чистене на сняг

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Не, че нещо, ама не е ли малко крайно с палатката на -10°С ?!
              Вътре не е по-студено от навън, това е сигурно. А ако имаш търпение направо си става и топло.

              Коментар


              • #8
                От: Чистене на сняг

                Въпроса на Явор е съвсем основателен.Наистина снега на практика само се мести от тротоара на улицата и обратно.Ама не става да се изнася щото е много скъпо.И снега е много.Колко ще изнесеш? Трябва от големите камиони 10-13 кубикови ама товаренето също голям проблем.Няма ефективно решение.
                Засега при нас трупаме купчина.Не пречи на никого.Висока почти метър и половина два.

                Коментар


                • #9
                  От: Чистене на сняг

                  Идея от мен,първосигнална.Сключване на индивидуални договори на всяка община според спецификата на инфраструктурата с надеждни малки фирми за снегоизвозване.Плащане непосредствено след свършен труд.Това важи и за почистване на улици в същите.Обосновавам го с липсата на тротоари на повечето места и труднодостъпност.Така смятам,че ще има пряка отговорност на отделната община и пряк и точен контрол,с възможност за бърза реакция от граждани.Телефон работещ за отзиви задължително.Колкото до пряката ангажираност на гражданите- с оглед на инфраструктурата която липсва на повечето места,специално за столицата трябва да бъде сведена до минимум.Примерно около входна част и гаражи на малки купчини в обособен параметър и незабавно снегоизвозване от страна на конкретната фирма.Така ще се избегне и увреда на настилки.Това за столицата пак повтарям и знам,че звучи почти невъзможно,впредвид тромавата система на управление.

                  Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чистене на сняг

                    Преди няколко години като бе паднал повечко сняг във Варна го извозваха и хвърляха в морето...
                    Можете да видите и стари снимки от София на времето как едни камиони (май ЗИЛ-ове) с шнекове товарят снега в други камиони за изнасяне...
                    Ама това - по време на 'неразвитото' общество То и сега го правят, но трябва да падне повечко сняг...
                    Мислил съм си дали няма да е по-изгодно да се хвърлят 30-40м кабели, които да ги включиш за няколко часа да ти изсушат тротоара/пътеката и т.н...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чистене на сняг

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ...
                      Мислил съм си дали няма да е по-изгодно да се хвърлят 30-40м кабели, които да ги включиш за няколко часа да ти изсушат тротоара/пътеката и т.н...
                      В цивилизацията това се прави при поставяне на настилката. Кеф ти кабели, кеф ти тръби.

                      А ако е скъпо лопатата винаги е опция. Включително да го пуснеш само да ти отлепи снега от настилката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чистене на сняг

                        На 5.12 мин. е видно какава скъпа приставка за трактор е нужна.Хората са казали"Има ли желание има и начин".Ама не важи у нас.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чистене на сняг

                          Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                          Идея от мен,първосигнална.Сключване на индивидуални договори на всяка община според спецификата на инфраструктурата с надеждни малки фирми за снегоизвозване.Плащане непосредствено след свършен труд.Това важи и за почистване на улици в същите.Обосновавам го с липсата на тротоари на повечето места и труднодостъпност.Така смятам,че ще има пряка отговорност на отделната община и пряк и точен контрол,с възможност за бърза реакция от граждани.Телефон работещ за отзиви задължително.Колкото до пряката ангажираност на гражданите- с оглед на инфраструктурата която липсва на повечето места,специално за столицата трябва да бъде сведена до минимум.Примерно около входна част и гаражи на малки купчини в обособен параметър и незабавно снегоизвозване от страна на конкретната фирма.Така ще се избегне и увреда на настилки.Това за столицата пак повтарям и знам,че звучи почти невъзможно,впредвид тромавата система на управление.

                          Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ...
                          Мислил съм си дали няма да е по-изгодно да се хвърлят 30-40м кабели, които да ги включиш за няколко часа да ти изсушат тротоара/пътеката и т.н...
                          По-изгодно за кой ?! Нали трябва едни хора да вземат едни пари и да върнат част от тях на едни други хора.

                          ... ама всяка година, за снегопочистване, а не за еднократно поставяне на нагреватели.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чистене на сняг

                            И като разтопиш снега става киша локви и гнус.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чистене на сняг

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              По-изгодно за кой ?! Нали трябва едни хора да вземат едни пари и да върнат част от тях на едни други хора.

                              ... ама всяка година, за снегопочистване, а не за еднократно поставяне на нагреватели. [emoji2]
                              Не съм и си помислял да бъда толкова смел да си представя подгрев и смяна на цяла тротоарна наличност и включването и в вик отходна мрежа.Звучи ми ту мач на фона на държавата .А и друго,тежки зимни дни се случват 2 пъти в годината за по 3-4 дни,затова ми седи по- финансово оправдано де.

                              Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X