Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Какво за писането по форуми?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Добре де, признах че греша, помолих и за извинение. Убеди ме основно примерът на Gadnyara. Друго какво трябва да направя?

      А можеше просто чл.50 да изглежда примерно така:

      Чл. 50. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат или излизат от пътя с предимство.

      За да не влиза в противоречие с чл.37, който впрочем важи и за кръстовище, не само за паркиране и и каквото друго беше коментирал Цецо.
      Е то щом излиза от главния път, значи се движи по него. Предимството не свършва в средата на кръстовището. То е по отношение на преминаване на цялото кръстовище.

      Чл. 37 не противоречи на нищо. Прилага си се винаги, освен когато главния път си променя посоката в кръстовището, за който случай е описано конкретно какво се прави.
      https://www.shofior.com/wordpress/пр...товище/
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        ...
        Нека, ако може, да не черпим информация от сайтове с листовки.

        Коментар


        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Какво за писането по форуми?
          Зарежи
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Чакам извинение, може и без удивителни, но именно заради тях.
            Да ти се извинявам , че не можеш да си формулираш мисълта в писмен вид ! Ще има да почакаш.

            Правилата дават точни и ясни отговори без да е необходимо многословие...., за който ги знае !

            Коментар


            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

              След толкова страници (не ги изчетох всичките), какъв е верни отговор. Може ли някои да обобщи, че аз залагам на B-A-C.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                След толкова страници (не ги изчетох всичките), какъв е верни отговор. Може ли някои да обобщи, че аз залагам на B-A-C.
                B-C-A.
                Разликата между двата пътя без предимство, е само че на единия е задължител но спирането, но той пък е десностоящ и въпреки спирането е с предимство пред другия.

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                Да ти се извинявам , че не можеш да си формулираш мисълта в писмен вид ! Ще има да почакаш.

                Правилата дават точни и ясни отговори без да е необходимо многословие...., за който ги знае !
                Прав си, за второто, което пък противоречи на първото. Но впрочем, като ти разгледах някои включвания, наистина няма да е зле да се изразявам максимално подробно, за хората с по-ограничени възможности за мислене.
                Последно редактирано от cecoa1; 13-02-18, 15:45.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  B-C-A.
                  , но той пък е десностоящ и въпреки спирането е с предимство пред другия.
                  Това доказа ли го някой чрез правилника? Аз си мислех че знак "Стоп" има по голяма тежест от "дясно стоящ" при положение че автобуса има "Пресичане на път с предимство".
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Май тази година няма да си карам колата в БГ и ще гледам все по рядко да се прибирам . Не вярвах и щях да се смея ако някой ми кажеше че нещо толкова елементарно ще предизвика толкова дълга тема . Не съм надявал че този въпрос ще предизвика такава дискусия и толкова различни мнения .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Това доказа ли го някой чрез правилника? Аз си мислех че знак "Стоп" има по голяма тежест от "дясно стоящ" при положение че автобуса има "Пресичане на път с предимство".
                      Може...ако ги мери някой на кантар единия да е малко по-тежък. Но иначе и двата са за сигнализиране на едно и също. Нали с разликата за спирането.
                      А за кръстовището е това.
                      http://www.listovki-kat.com/zdp-chapter_2_11
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        .....
                        Цецо, ИЗВИНЯВАЙ, че се отнесох толкова грубо към теб !!!


                        БОООООЖЕ,БОЖЕЕЕЕЕ !

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Да попитам пак "вносителя" на темата ,но този път въпроса ми е-
                          Виждали ли сте някъде такова разположение на знаци,че в наше село имаме такова кръстовище,но понеже са селяни са сложили само знак "стоп" .

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                            Май тази година няма да си карам колата в БГ и ще гледам все по рядко да се прибирам . Не вярвах и щях да се смея ако някой ми кажеше че нещо толкова елементарно ще предизвика толкова дълга тема . Не съм надявал че този въпрос ще предизвика такава дискусия и толкова различни мнения .
                            Ако поровиш в архивите, ще срещнеш доста такива теми. Дори аз съм пускал подобна, но за реално кръстовище, та се научих и да рисувам покрай нея. Всички теми си приличат удивително по начина, по който се развиват, а и особено по начина, по който приключват.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Ако поровиш в архивите, ще срещнеш доста такива теми. Дори аз съм пускал подобна, но за реално кръстовище, та се научих и да рисувам покрай нея. Всички теми си приличат удивително по начина, по който се развиват, а и особено по начина, по който приключват.
                              По интересно е защо отговорните другари СПЯТ ? Аз лично не изпитвам никакви добри чувства към хората които не знаят и на всичкото отгоре демонстрират своето незнание и липсата си на способност да мислят . Направо се чудя как и кой им е дал книжки . За е..не са и тези дето са ги учили , изпитвали и т.н ........................................ Без думи...............................
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Може...ако ги мери някой на кантар единия да е малко по-тежък.
                                Виж сега, ако си обядвал нещо кисело, ние не сме ти виновни.

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Но иначе и двата са за сигнализиране на едно и също. Нали с разликата за спирането.
                                Кои са двата и коя "разликата за спирането"?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                А за кръстовището е това.
                                http://www.listovki-kat.com/zdp-chapter_2_11
                                В примера ти нещо не виждам знак "Стоп", но може проблема да е в мен?
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X