Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]947433[/ATTACH]
    Втори път питам. Каква е целта на темата?
    Постигната ли е???
    Не виждам Ваша "намеса" и позиция. За "лотария" ли става въпрос или Форумна пързалка........................................................

    Коментар


    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      1, Никъде не съм писал "чакане".
      2, До установяване на автомобила в покой !
      3, Това си е само в твоята глава !

      8-а страница наближава !
      Ми виж сам какво си писал, критикуваш ме, че като съм написал, че на стопа не трябва да се чака(в конкретната ситуация), било грешка. Кое му е грешката, спираш, виждаш че няма кой да чакаш в твоята посока (няма на кого да отнемеш предимство), и тръгваш.
      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Ако могат да се движат без да отнемат предимството на някой от главния път, естествено че могат да го правят без да чакат.
      Грешка !
      Този със знак " Стоп" трябва задължително да спре независимо от предимството му пред други участници в движението !
      Та чак излиза, че са си мои неясни интерпретации, щото си интерпретирал в собствените си разсъждения, напълно ясно написаното от мен "без да чакат", като "без да спират". Та чак и с удивителни ще ми пишеш измислените си забележки, точно заради такива излишни, глупави коментари, толкова елементарна тема минава и повече от осем страници.
      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      Длъжен е да спре и да осигури предимство на движещите се по пътя с предимство ! Ясно е разписано и твоите разсъждения касаят само теб !
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Пак си интерпретираш някакви твои разсъждения ! Наблегнал съм на това , че при наличието на СТОП е задължително спирането до установяване на автомобила в покой ! Не ми вменявай "чакане" ! От написаното от теб изглежда , че щом траекторята му не влиза в конфликт с тази на камиона може да мине и без да спира ! Това е грешното ! Сега разбра ли ?

        Коментар


        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]947433[/ATTACH]
          Боже, боже ... Заради всички, които "разсъждават", "интерпретират", "четат" ЗЗДП през ред, през два и смятат, че последователността B, C, A или B и C едновременно (понеже нямат конфликтна точка) и накрая А е грешен, е тази анархия по улиците и пътищата.

          Коментар


          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Пак си интерпретираш някакви твои разсъждения ! Наблегнал съм на това , че при наличието на СТОП е задължително спирането до установяване на автомобила в покой ! Не ми вменявай "чакане" ! От написаното от теб изглежда , че щом траекторята му не влиза в конфликт с тази на камиона може да мине и без да спира ! Това е грешното ! Сега разбра ли ?
            Разбрах, разбрах... На теб ти "изглежда", според твои си разсъждения, макар и никъде да не съм го писал, че МОЖЕ да съм имал предвид и не спиране на знак стоп. И ми менторстваш, все едно си открил топлата вода, щото си ПОМИСЛИЛ(без да съм го писал), че ми убягва най-очевидното правило от ЗДвП?! Ми по-добре да беше написал, че съм малоумен...е така, щото ти нещо си си помислил, не разбрал и пр. И после с удивителни и номера, ме убеждаваш, че съм си мислел нещо, което не съм и написал, и което дори децата и хората които не шофират не биха го твърдяла, просто защото е едно от най-очевидните и популярни правила въобще.
            Чакам извинение, може и без удивителни, но именно заради тях.
            Между другото, аз съм професионален шофьор, това съм учил и това работя. Закона сме го дискутирали в училищни часове, повече време от тия, които са го приели в Народното събрание.
            Решил съм повече листовки, отколкото повечето шофьори въобще са виждали, и съм чел като прочетна книга, поне пет различни издания на ЗДвП и правилника към него. В резултат, мога и до ден днешен да се явя на изпит по всяко време и да го взема с допустим брой грешки. И грешките ще са главно от последни промени касаещи класификацията на превозните средства, просто защото няма как да ги знам подробно без да съм ги чел. Всички изпити които съм взимал в тази област, са били най-много с до една-две грешки, и то по изключение, обикновенно без грешка. Не че е геройство, всеки го може с достатъчна подготовка.
            Отгоре на всичко, имам вече и доста километри и години зад себе си в тази професия, като междувременно съм си доказвал, за собствено удовлетворение нивото на професионалните ми качества, знания и умения.
            Затова смирено моля, да не получавам обвинения, че не знам азбучни правила, просто защото някой си помислил, че можело да имам предвид(без и да съм го намекнал) нарушаването им.
            И накрая, въпреки изреденото по-горе, мога да си призная, че съм допускал и грешки при по-заплетени казуси (веднъж, мога и да намеря темата). Но и тогава, и по принцип, МОГА да си призная в пряк текст когато не съм бил прав, и това не ме притеснява по какъвто и да било начин (а само доказва обективността ми и липсата на глупаво твърдоглавие). Та призива ми е и точно за повече обективност и необременено мислене.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
              Аз пък няма да чакам осма страница.
              Първи минава "черния джиБ", щото винаги е с предимство.
              До де ги чака да се натуткат по добре гаааз.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Или не мошеж да четеш, или се правиш на ударен! Това подчертаното не го пише никъде, а си е твое лично творчество. За 3-ти път няма да поствам значението на Б1.
                Ей фана ме.Имаш до Talisker!Щот ме излови , признавам си.
                В реална ситуация , камионът с предимство завива в ляво , закрива пътя на автобуса и леката кола , спазила стоп минава елегантно.
                А cecoa1, нали мъдър , па палиш!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Полезна дискусия. Аз също съм за последователност: B C A. Имам и предложение - раздел във форума, със ЗДвП и Правилника за прилагането му и да се допълват,
                  всички изменения във времето.

                  Коментар


                  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    А cecoa1, нали мъдър , па палиш!
                    А, палим, нема такова нещо... Само тия удивителни ми извадиха очите, за нЕма нищо.
                    А ти вземи се поучи, не бъди твърдоглав
                    Помня много добре оная тема, където се даде пример за кръстовище във Враца (то не беше за там по начало, но после се даде, като доказателство, че такова кръстовище съществува). Там ти беше прав, аз грешах, и се съгласих с теб. Но тука мисля, че ще е твой ред да си промениш мнението.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
                      Имам и предложение - раздел във форума, със ЗДвП и Правилника за прилагането му и да се допълват,
                      всички изменения във времето.
                      Абе нема лошо, ама и двете са достъпни по всяко време в "нета"; винаги могат да се придобият и на хартия; понеже сме шофьорски форум, се предполага, че сме държали (и успешно издържали) изпит върху тях - а всяка подобна тема е дълга и тъжна... Та имам едни силни съмнения, че и да се публикуват и тук, все тая.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Има много промени в закона, които ще стават още повече. Който иска, ще ги намери в нета, вярно.
                        Но като на един Човек му сложиш чинията на масата, няма да ходи до хладилника.

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Абе нема лошо, ама и двете са достъпни по всяко време в "нета"; винаги могат да се придобият и на хартия; понеже сме шофьорски форум, се предполага, че сме държали (и успешно издържали) изпит върху тях - а всяка подобна тема е дълга и тъжна... Та имам едни силни съмнения, че и да се публикуват и тук, все тая.
                          Жалко че ще го напиша-но пред други сме много взискателни.И спазваме законите и правилата от-до.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            А знак за Б2 пише следното:
                            Добре де, признах че греша, помолих и за извинение. Убеди ме основно примерът на Gadnyara. Друго какво трябва да направя?

                            А можеше просто чл.50 да изглежда примерно така:

                            Чл. 50. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат или излизат от пътя с предимство.

                            За да не влиза в противоречие с чл.37, който впрочем важи и за кръстовище, не само за паркиране и и каквото друго беше коментирал Цецо.

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Жалко че ще го напиша-но пред други сме много взискателни.И спазваме законите и правилата от-до.
                              Не съм сигурен, че те разбрах. Имаш предвид, че като излезем в чужбина например и сме стриктни? Но това е друг случай - да знаеш, но да не спазваш. Докато тук и в подобни теми, се демонстрира неподправено незнание.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Ми и писането по форуми.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X