Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Нищо абсурдно няма в такова поставяне на знаци.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Чисто практически този на стопа или минава заедно с камиона, или чака последен.

      Законово на равнозначно Т кръстовище десния пак е с предимство, но аз лично никога не го ползвам това предимство, ако завивам. Предпочитам да съм жив отколкото сгазен с предимство,както и всички най-бързо да преминем през пресечни точки. А наздраве!
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Чисто практически този на стопа или минава заедно с камиона, или чака последен.

        Законово на равнозначно Т кръстовище десния пак е с предимство, но аз лично никога не го ползвам това предимство, ако завивам. Предпочитам да съм жив отколкото сгазен с предимство,както и всички най-бързо да преминем през пресечни точки. А наздраве!
        Е точно тук е заровено и кучето . Имаш предимство ползваш , нямаш предимство чакаш . Ако всеки един случай е частен и трябва да чакаш някой да ти даде служебно предимство по -добре да няма правилник и закон в БГ . Без закони и правила и без спазването им всичко отива по дяволите . Откакто живея далеч от БГ карам много по - спокойно и хабя много по-малко нерви в ежедневието си . Дори и един час в задръстване понякога не може да ме ядоса толкова , колкото едно отиване от Горна Оряховица до Велико Търново през Арбанаси . Тук знам че задръстването е за всички и че никой няма и не прави дребни номера само и само да изпревари , пък и да изпревари колоната си върви с едно и също темпо . За някой лъжа за мен жива истина : По-добре да карам Дачия в ДЕ отколкото Бугати Вейрон в БГ . В ДЕ има много неписани , обаче валидни за всички норми на поведение при движение по пътищата .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          Тук знам че задръстването е за всички и че никой няма и не прави дребни номера само и само да изпревари , ...
          ХипопоТам , а хипопоТук е страшно ! През бензиностанции, паркинги и навсякъде, където е възможно и не се минава за да се мине 2,3-5 коли по-напред ! Напоследък понамаля карането в насрещното , но не е и спряло окончателно ! Ама това е друга тема.

          Коментар


          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            .. Без закони и правила и без спазването им всичко отива по дяволите . ...
            По кръстовището до Зимния дворец, тука имаше тема, разгледай мненията за съпричиняване на органите в нея
            А по схемата от мен един въпрос.Незнам защо всички очакват да се минава един след друг.

            Има ли нарушение, ако колата на стопа завие надясно заедно с камиона, като преди това е била спряла? (няма на кой да осигурява предимство защото може и да не го вижда)
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Има ли нарушение, ако колата на стопа завие надясно заедно с камиона, като преди това е била спряла? (няма на кой да осигурява предимство защото може и да не го вижда)
              Няма ли конфликтни точки, може де мине. Т.е. когато кръстовището е достатъчно голямо. А и не е до "невиждане", камионът също е без предимство спрямо идващите срещу него по главния път, та и двамата с колата на стопа, чакат ако има такива, или минават, ако няма.

              Вече ако няма как да се мине, без възможен конфликт с ППС движещо се по пътя с предимство, трябва да се изчака. Същото важи и за МПС по пътя с предимство, ако например камионът си завива надясно по пътя с предимство, но е прекалено тясно, и трябва да се изнесе в някаква степен и в лентата за насрещно движение, е длъжен да изчака насрещно-движещите се по главния път. При мен почти ежедневно минавам през такива места, където даже няма видимост и има огледала да се вижда дали идва някой зад завоя.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Мисля, че вече го писах - възможен е конфликт (колата да мине заедно с камиона), понеже няма как от позицията на леката кола да се знае дали е предприет ляв или обратен завой от возилото с предимство.
                Човек се учи докато е прост!

                Коментар


                • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                  Мисля, че вече го писах - възможен е конфликт (колата да мине заедно с камиона), понеже няма как от позицията на леката кола да се знае дали е предприет ляв или обратен завой от возилото с предимство.
                  Прочети за обратен завой какво се казва в закона, а и чисто физически е невъзможен такъв обратен завой за време по-малко, от десния.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Ужасно депресиращи са теми от тоя сорт.

                    Коментар


                    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Прочети за обратен завой какво се казва в закона, а и чисто физически е невъзможен такъв обратен завой за време по-малко, от десния.
                      Ех. Вярно, че е написано ултимативно - насрещният минава преди обръщащия... нищо, че е последен по предимство в стандартния случай. Вземам си бележка. Мерси.
                      Човек се учи докато е прост!

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                        Ех. Вярно, че е написано ултимативно - насрещният минава преди обръщащия... нищо, че е последен по предимство в стандартния случай. Вземам си бележка. Мерси.
                        То мани, ми така както е написано, може и всичките да ги броим насрещнодвижещи се.
                        Има известна логика де, обратния завой е бавна маневра, която се прави сравнително рядко и нерегулярно.Нищо лошо, който ще я прави, да чака всички останали.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          То мани, ми така както е написано, може и всичките да ги броим насрещнодвижещи се.
                          Има известна логика де, обратния завой е бавна маневра, която се прави сравнително рядко и нерегулярно.Нищо лошо, който ще я прави, да чака всички останали.
                          Ми не.Чекат.Шот идат от кукуруза.И ППС-то от пътя с предимство си е в правото да си маневрира.

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          Ужасно депресиращи са теми от тоя сорт.
                          Ти не схвана ли , че е уловка.Прегледай пак и ми кажи , освен моите провокации , дали четеш някого , който ще кара на блъскане.

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Е точно тук е заровено и кучето . Имаш предимство ползваш , нямаш предимство чакаш . Ако всеки един случай е частен и трябва да чакаш някой да ти даде служебно предимство по -добре да няма правилник и закон в БГ . Без закони и правила и без спазването им всичко отива по дяволите . Откакто живея далеч от БГ карам много по - спокойно и хабя много по-малко нерви в ежедневието си . Дори и един час в задръстване понякога не може да ме ядоса толкова , колкото едно отиване от Горна Оряховица до Велико Търново през Арбанаси . Тук знам че задръстването е за всички и че никой няма и не прави дребни номера само и само да изпревари , пък и да изпревари колоната си върви с едно и също темпо . За някой лъжа за мен жива истина : По-добре да карам Дачия в ДЕ отколкото Бугати Вейрон в БГ . В ДЕ има много неписани , обаче валидни за всички норми на поведение при движение по пътищата .
                          Нема заровено куче.Да не би , секи с крава да пие млеко?
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                            Досега бях съгласен, (с всичко написано от теб по темата) но това не е вярно.
                            Твоя си работа, проблемът не е мой.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Твоя си работа, проблемът не е мой.
                              В закона има ли член, алинея, точка, в която да се дава възможност за действие според знаците, поставени на друг път/улица? Формата е различна, за да се разпознават при изтъркано или закрито от сняг лице на знака. Да ги разпознаваш в гръб е второстепенно и обвързващо само и единствено собствената безопасност, но не предполага да се съобразяваш с това.

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Не знам закона наизуст, за да съм състояние ей сега да ти ги извадя. За да го направя, трябва да го чета целия, докато стигна въпросното, но някъде в някоя от подобните теми, беше представено (не от мен). А това за изтъркано и снега, е смешно и изсмукано... Върху знаците със "обичайна" форма, сняг не вали, а!
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X