Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Спират те, замерват те с газ-анализатор и хоп - актче и спрян от движение.
    Цялата статия тук:
    http://www.bloombergtv.bg/novini/201...vashti-vazduha

    Колеги, имате ли идея къде могат да се видят тези норми? Как да разбера дали съм в норма преди да ме олепят?
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Вероятно в пунктовете за технически преглед. Със сигурност като си платиш ще ти измерят газовете. Тези дни чета за измиване на катализатор с вода и миещи препарати, ама това си е почти друга тема!

    Коментар


    • #3
      От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Ще се получи много неловко ако наскоро преди проверката съм минал ГТП, и съм бил технически изправен.
      Ще е малко в стил "ха сега да видим кой е у грешка или не може да ползва хапаратурата"...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Ами ще си купим газ анализатори и готово, така ще можем да се самопроверяваме да не ни спрат, както и дрегери, както и разрешително да си правим сами годишни техничеки прегледи и т.н. и т.н.

        Аз не виждам как законово ше бъде уредено това, ако имаш годен технически преглед, на какво основание ще те глобят и спрат от движение ?!?!
        Като искат да бъде вкарано това, нека по пунктовете за ГТП да го правят това замерване, и без това по тия пунктове не правят нищо повече от бумащина и документи и реално к'во ти проверяват ?!?! Дай къси, дай дълги, дай мигачи, премерят ти грайфера и спирачките и айде.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Ми ако те върнат от единият пункт отиваш на другия да ти вземат парите. Е на Биримирци как минават без данък скрита камера им направиха. Закони си има и то доста отдавна за изгорелите газове ма никой не ги спазва. Сега излиза някой смотан депутат и казва, че той го измислил. Германците и другите европейци що ни ги продават старите си коли като при тях ги бракуват щото замърсяват а ? Друг е въпроса за качеството на горивата щото с калпаво гориво няма как да излизат газовете в нормата. За колите на газ и метан имат облекчения на запад. А тук на пункта ти вика обърни на бензин, че газ анализатора не може да измери. Че аз тая кола да не я карам на бензин бе.

          Коментар


          • #6
            От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            От няколко години ми проверяват газовете при ГТП ! В норми съм !

            Коментар


            • #7
              От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Ако оборудват милиционерските патрули с анализатори, ще има още един повод за черпня...Пунктовете за ГТП никого няма да върнат, това е ясно. А най-вероятно, партийното и държавно ръководство да прояви мъдрост и великодушие и да каже: "Айдеее, прошляци, от нас да мине-карайте си курниците и ни поменувайте с добро, и се сещайте по избори за тоя хаир." Иначе, като са почнали-да забранят на пенсионерите да се греят с дРЪва и кюмур, а чернокраките с гуми?
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Говорил съм с няколко познати от пунктове.Тези мерки ще важат основно при регистрация в КаТ или ако автомобила е по група Евро ,а не отговаря.На пътя ще спират абсолютни димаджии,щото срещу всичките със стари автомобили,няма как .Най-много да им ги закараме на куп за бракпред парламента,ма за това трябва единство.Гърците са в Европа от край време и колкото пъти съм ходил автопарка им не е много по -добър от нашия,като цяло.Виждал съм какви ли не бангии ,бързи Витари и пикапи с махащи калници.Пък и не само там!Не можеме да се сравняваме с най-големите в Европа държави ,защото няма съпостъвимост като стандарт,пък и те не са безгрешни!Преди няма 10 години всички те ревяха по супер еко автомобилите и най-вече дизелите ,докато не се задръстиха със смрад ,сега реват за забрана!А да им го и на тех и на нашенските управленски мендили!Мойта бангия не пуши ни на газ ,ни на бензин,спира като хидравличен чук и и имам повече доверие отколкото на 80% от новите кенефи!Положителното е края на карането на дизели на кой с квото му падне и спирането на секви смърдящи Камази,Газки и тем подобни!Напълно разбирам американците с неподписването на Парижкото споразумение,защото са много нива над двуличната евроекология и защото точно франсетата припадаха по екодизелите точно преди 10-15години ,а сега реват и се правят на ущипани моми,същото и с швабите,много от колите им не се продават в САЩ,а за доста забраните предстоят!
                Последно редактирано от faster; 31-12-17, 16:09.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Крайно време беше!

                  Коментар


                  • #10
                    От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    По-скоро се замисли как ще си опазиш каталиатора, вместо да се притесянваш от ченгетата.

                    Проблем (голям) са курниците с "чип" и софтуерно премахнати системи за екология. Нямам нищо против ако нагризат дървото откъм рошавия край. Но нещо не я вярвам тая работа....
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Ми те джамбазите от колко време си рекламират отпадъците с "катализатора е наличен"
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #12
                        От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        ...... Нямам нищо против ако нагризат дървото откъм рошавия край. .....
                        Както винаги ще гризнат дървото Сульо и Пульо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Това ми е основното притеснение. Оставени в ръцете на полицията, тия въпроси у нас винаги получавт едно и също разрешение-тоягата отнася не този, дето прави проблема, а този, дето е най-малко способен да се защити. Често без да е причинил какъвто и да е проблем. Газ анализатор минахвах с една предишна кола, дето имаше газова. Най-лесно газаджиите настройваха газовата с анализатора и това беше два пъти в годината. Като знам колко го пазеха тоя апарат...стои на топло, само единия майстор работеше с него, гледаше го като писано яйце...Изобщо не искам и да си представя на какво ще заприлича тая супер прецизна техника само за няколко месеца по патрулките.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Чекай бе, по патрулките такива със сонда ли ще са, по улиците?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #15
                              От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Трябва да се види какви са одобените типове, но нещо не вярвам да има други, след като закупуването им беше такава нечувана драма, та чак се наложи общината да ги купува. Цената със сигурност е в хиляди лева (бройката).
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X