Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Живущ И приходящ ли стана?
    Прочее, ето ти нещо пожелателно от КаэМБэя:

    А иначе - във Франция всеки град осигурява безплатен паркинг с обществен транспорт до него. За "riverains" (питай Търтея или Мишоци какво значи това, щото гугъл нема да ти помогне) паркирането пред къщи в повечето градове е безплатно.
    И при нас имаше светли напъни с паркингите при метростанциите, ама нещо четох тука из форумЪт, че се била компрометирала идеята.
    Изобщо идеята да се събират пари от живеещите, за да могат да паркират пред дома си, е гениално българско изобретение
    Но, хак да им е, малко им е, още може - темите за "зони" в този форум го илюстрират идеално. Важното е лееекинко да се подработи общественото съзнание, особено чрез разделяне на матряла със следните лъжи:
    Лъжа № 1 - притежанието на автомобил е прЕвилегия, за която се плаща. Трябва много да се плаща! Още повече да се плаща!
    Лъжа № 2 - живеенето в град е прЕвилегия, за която трябва много-много-много и т.н. да се плаща! И колко и да се плаща, малко им е на тия гражданчЕта - да одят на село като не им харесва!!!
    Лъжа № 3 - общината и държавата ама изобщо не са длъжни да осигурят пътища, улици, парко-места. Който не му изнася, да си купи джип и/или хеликоптер! Общината и държавата, както вече се очертава, не са длъжни да осигуряват и обществения ред, и борбата с престъпността. На който там цигани са изнасилили и убили баба му - да си наеме частна охрана! По селата да се сключват договори с частни охранителни фирми! Щото полицията може само да взима пари, тя е затова! Не да пази хората и да гони престъпниците, не-не! Същите са функциите и на общината - тя може само да взима пари! Не е длъжна да прави и поддържа улици, това е грижа на всеки строЙтел и инвИститУр! Да напраЙ улица, а пък общината после да въведе "Зона" на същата улица и да взима пари... ъ-ъ-ъ... да взима пари и да ги дава на една частна фирма, де.
    Общо взето каза "бля бля бля". Нищо общо с това, което те питах. Както винаги, когато не ти изнася, де.

    Коментар


    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ... Изобщо идеята да се събират пари от живеещите, за да могат да паркират пред дома си, е гениално българско изобретение ....
      А спри с тия диви глупости!

      В нЕкои страни събират такси за паркиране на живеещи десетилетия преди някой в България да се сети за сини или пембени зони. И плащането е равностойността на 70 (в предградията) и над 200 (в центъра) лв на месец.

      А глоба за неправилно паркиране могат да ти набият на 20-на основания. В т.ч. и ако с някоя гума си настъпил линия на очертаното място ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Лъжа № 2 - живеенето в град е прЕвилегия, за която трябва много-много-много и т.н. да се плаща! И колко и да се плаща, малко им е на тия гражданчЕта - да одят на село като не им харесва!!!
        Те това ми хареса
        И въпреки всичко продължават да се тъпчат в града, като тенденцията е до 2050г. всичкото население на страната да живее в 4-5 града.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

          Ами то е очевидно.
          Създават проблем, после уж се опитват да го разрешат, но създават нов проблем. И пари, пари и пак пари.
          Какво се случи последните няколко десетилетия, бума на строителството в големите градове.
          Добре, но беше очевидно че ще се получи презастрояване и пренаселване. Толкова ли беше трудно, в определени квартали да се направи адекватно лимитиране на етажността на сградите? Така нямаше да се пренасели както е сега.
          А те продължават със сградите-гиганти. Уж въведоха ограничения за строежа на небостъргачи. Да ама оставиха като лимит за височина в централните райони 50-60м. Това данеби да е малко? 15 етажа. И жилища да са, и офиси да са, къде ще им намериш място за колите? Ония 3 мастодонта, примерно, на "Никми" до НДК, да не мислите че са подсигурени с гаражи за всеки офис или апартамент!? Колко хиляди народ ще минава от там.
          Кметовете по райони били дали предложенията за зелени зони, след обществено обсъждане. Глупости, кога и къде се е състояло това обсъждане. Мошенници които мислят само за пари! Създали били не знам си коло хиляди паркоместа. Как ги създадоха, от ръкава си ли ги извадиха? Или цапа-маца с боичката и готово. За милиони левове. Както и с нарисуваните километри велоалели. Голяма придобивка, няма що.

          По нагоре някой спомена Южна Африка. Ами да, Stay Away. Ако хората са единни и да речем 1 година никой не си внесе данъка сгради, общината загива. Не съм против плащането на данъци, трябват средства за поддръжката на големият град.
          Но ако такова нещо се случи поне веднъж, вече доста ще се позамислят кога и кави решения ще взимат в общините. Пък и в цялата държава.

          Коментар


          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ...А глоба за неправилно паркиране могат да ти набият на 20-на основания. В т.ч. и ако с някоя гума си настъпил линия на очертаното място ...
            Тук също могат да ти набият глоба, ако пречиш дори и малко. Стига полицаят да е съвестен и аргументиран. Случвало ми се е и с кеф си тръгнах с фиш за 20 лв.

            Коментар


            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Общо взето каза "бля бля бля". Нищо общо с това, което те питах. Както винаги, когато не ти изнася, де.
              Другарю, на теб не ти изнася, щото си на същата хранилка.
              Преди време бях пуснал тема за това, как в Ирландия въвели такса за водопроводната вода. До съответната година (2014 ли беше, не си спомням) водата в домашните водопроводи там била безплатна - общината я осигурявала. Е, тука срещна такова неразбиране, ми че то по Таатов златен век се е плащало за вода у нас? Винаги се е плащало?! Ами че трябва да се плаща, как така безплатно?! Освиркаха ме, обругаха ме, заключиха, че и изтриха темата
              Спокойно, вече имаше някакви светли идеЙ да се плаща за отвеждане на дъждовна вода на база квадратура на двор и/или покрив на сграда, скоро и въздухът за дишане ще бъде платен. Има си хас - я, колко контролни органи тепърва ще се грижат за чистотата му! Заплатите им откъде ще дойдат?
              Засега се кефите, че някой друг ще плаща. Кефете се, кефете се, то така лека-полека започва. Когато стане 1000 лв. на месец "винетката" за всеобхватна зона, вкл. в Мировяне, Волуяк и Казичене, както и таксата за 1 час паркиране стане 100-200 лв., ще се кефя аз
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Другарю, на теб не ти изнася, щото си на същата хранилка.
                Преди време бях пуснал тема за това, как в Ирландия въвели такса за водопроводната вода. До съответната година (2014 ли беше, не си спомням) водата в домашните водопроводи там била безплатна - общината я осигурявала. Е, тука срещна такова неразбиране, ми че то по Таатов златен век се е плащало за вода у нас? Винаги се е плащало?! Ами че трябва да се плаща, как така безплатно?! Освиркаха ме, обругаха ме, заключиха, че и изтриха темата
                Спокойно, вече имаше някакви светли идеЙ да се плаща за отвеждане на дъждовна вода на база квадратура на двор и/или покрив на сграда, скоро и въздухът за дишане ще бъде платен. Има си хас - я, колко контролни органи тепърва ще се грижат за чистотата му! Заплатите им откъде ще дойдат?
                Засега се кефите, че някой друг ще плаща. Кефете се, кефете се, то така лека-полека започва. Когато стане 1000 лв. на месец "винетката" за всеобхватна зона, вкл. в Мировяне, Волуяк и Казичене, както и таксата за 1 час паркиране стане 100-200 лв., ще се кефя аз
                Не само съм на хранилка - аз съм я измислил тая синя/пембена зона. Имам патент...цял свят ми се отчита.

                Коментар


                • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Тук също могат да ти набият глоба, ако пречиш дори и малко. Стига полицаят да е съвестен и аргументиран. Случвало ми се е и с кеф си тръгнах с фиш за 20 лв.
                  Не ти говоря за пътна полиция, а за глоба от общината. А тук всичко могат. Дори и да ти вдигнат колата без основание и да ти приберат 29 лв за да ти я свалят обратно.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Не само съм на хранилка - аз съм я измислил тая синя/пембена зона. Имам патент...цял свят ми се отчита.
                    Явно си един от смукачите. Щом те кефи, дерзай. Раята е достатъчно проста... и все още платежоспособна. Още мноооооооооого има за усвоЙване, нема само телефонните измамници да блажат!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Не ти говоря за пътна полиция, а за глоба от общината. А тук всичко могат. Дори и да ти вдигнат колата без основание и да ти приберат 29 лв за да ти я свалят обратно.
                      Не личи за какво говориш, но основанието е едно и също. Дали е община или полиция зависи от делегираните права от общината.

                      Коментар


                      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Явно си един от смукачите. Щом те кефи, дерзай. Раята е достатъчно проста... и все още платежоспособна. Още мноооооооооого има за усвоЙване, нема само телефонните измамници да блажат!
                        Айде и телефонни измами вкара в схемата. Немаш спирка, 'начи. То бива да си гьонсурат, ама чак пък толкуз...

                        Коментар


                        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                          До колко часа е платена платената зона? И за гаража да попитам. Ако имам гараж трябва ли при всяко паркиране да я прибирам вътре или може някъде из зоната? А пред гаража?
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                            Общината не е в състояние да осигури равностойно на автомобила нито по цена, нито по скорост, нито дори по чисто техническа обезпеченост придвижване посредством обществен транспорт в рамките на гр. София. Няма и да може. Личният и общественият транспорт са част от една единна и неделима система, която осигурява икономическото развитие на града. За БВП, създаден върху територията, говорим. В София вече сме на етап, когато лошото управление започва да дава отражение в икономиката-домакинствата губят част от дохода си в резултат на системно, продължило години лошо управление на града. Именно то доведе до проблемите с паркирането-години на безхаберие и лошо планиране на градската среда, хаос в развитието на града като цяло, съчетан с масова, повсеместна корупция.
                            Сега общината започва да иззема процент от доходите на част от хората, с мотива, че се решавал проблем, който тя самата е създала. И тази група хора, чиито доходи биват изземани, ще се разширява все повече. Зоните за платено паркиране пълзят към далечната периферия на центъра, където концентрацията на МПС е изкуствено съдадена с въведените ограничения. А проблемът не само не се решава, той става все по-голям, защото всички политики от последните 20 години, довели до сегашното положение, продължават без никаква промяна.
                            А решенията са съвсем прости-инвестиране в многоетажни паркинги в центъра и тотална забрана за реализация на строителни проекти, необезпечени с паркоместа на поне 80% вътре в имота. Проблемът с презастрояването ще се реши сам в рамките на няколко години само с тази мярка, при това навсякъде в града. Не е нормално да се дава разрешение за строителство на блок със 150 апартамента,чиито паркинг е за 20 места. Трябва да са минимум 120.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Явно си един от смукачите. Щом те кефи, дерзай. Раята е достатъчно проста... и все още платежоспособна. Още мноооооооооого има за усвоЙване, нема само телефонните измамници да блажат!
                              To затуй се рая зове. Както леля Данче изплющя 60% отгоре на билетчето, тъй ще ни ошмули и ай 1000 да не са, ама печестотин лева годишна винетка - що не? Сега хич не се свенят да прибират по 450 лева месечен наем за служебна кола.

                              Коментар


                              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                                Бъркате проблемите.
                                Зоната е ок. Никой не ти гарантира право да са държиш кошницата на улицата. Притежаването на афтонобил не фигурира в хартата за правата на човека.
                                Кофтито управление на града е факт. Както и на държавата. За това на изборите се участва. И препоръчително се мисли с главата а не с гъза
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X