Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите поправки в закона в действие!

    Ако утре рано сабалем стана и установя, че на колата ми ги няма номерата, тутакси ще цъфна в районното със заявление по въпроса. Ако там (преди да сме "прошнуровали" заявлението), земат да ме успиват (щот всички сме се били познавали) с неофициални бабини деветини, най-бабинодеветино ще изискам, също толкова официално да си ми ги върнат.
    Инак, всички сме в театрото!
    Дали щот цигане без книжка, работи за мен без договор. Дали щот за к'вот... все е същото театро.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Новите поправки в закона в действие!

      Въпроса беше, че той искаше да реши проблема бързо. Съвети му бяха дадени как. Той обаче се удивлява как разбираш ли минали 72 часа и нищо не се е случило.Иначе в КАТ ще издадат мотивирана заповед за свалянето на номерата и ще му я съобщят. Обикновено 14 дни. Ако и след това продължава да чака извинително писмо в плик с герба и подпис на главния съвсем ще го закъса.

      Коментар


      • От: Новите поправки в закона в действие!

        Тази сутрин отново попитах шефката на РПУ-то ,какво се случва с номерата ми.
        Отговорът е , че наблюдаващият прокурор трябва да се разпореди.Те не можели да предприемат никакви действия в случая ,без да им разпореди наблюдаващият прокурор.
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • От: Новите поправки в закона в действие!

          То най-интересното в случката е, че даже и да решат "да върнат" номерата, след като са ги "отпорили" ще се мине пререгистрация "щот трябва да се удостовери че туй мпс е същото мпс" - сега* или след 6-12 месеца.

          * сега е разтегливо понятие и може да се разтегли до срока на наказанието

          Коментар


          • От: Новите поправки в закона в действие!

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Ако шофираш кола без документи,даже ти е малко това отнемане!И една глоба с 5 нули!
            Все някой друг трябва да ни носи отговорността,нали,щото така.
            Добре бе, примерно в мол-а,метрото, на улицата са ме предложили и отишла книжката . След малко се качвам в колата и 10м по-надолу ме спират. Търся си си документите - няма ги. И ми свалят номерата и спират колата от движение щото някой ме обрал и нямам документи ?!?!? WTF

            Коментар


            • От: Новите поправки в закона в действие!

              Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
              Тази сутрин отново попитах шефката на РПУ-то ,какво се случва с номерата ми.
              Писмено ли я попита?

              Коментар


              • От: Новите поправки в закона в действие!

                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                Тази сутрин отново попитах шефката на РПУ-то ,какво се случва с номерата ми.
                Отговорът е , че наблюдаващият прокурор трябва да се разпореди.Те не можели да предприемат никакви действия в случая ,без да им разпореди наблюдаващият прокурор.
                Вече реве за адвокат. Не срещу полицията.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Новите поправки в закона в действие!

                  Эээээххх , 8 страници !

                  ....а колко просто беше навремето при бай Тошо ! :

                  - едно ключЕ 10 - и готово !Номера е "снет" за 2 минути .

                  - е , ако "стъкълцето" , тип "котешко око" е счупено : тогава контра с клещи - и готово !

                  -ако болта е клеясал и пак се опъва - на помощ на другаря сержант идва колегата , др. старшина . Вади секач и чук от багажника на милиционерската жигула и ра`лтата пак става .

                  Един ник`ъф номер не може `а се опъне на Народната милиция , я !

                  Като видиш после , че ти нема предния номер - иди се оправяй !

                  ПС. ...аааа и оплакванията не беха в социалните мрежи , а пред Арменския поп .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Новите поправки в закона в действие!

                    Сериалът продължава.
                    Наблюдаващият прокурор излезе разбран човек.Пуснах молба за връщане на номерата и ключовете.Той написа разпореждане
                    да ми бъдат върнати.Ама , се оказа че в преписката никъде не фигурира фактът , че са иззети ключове и номера.Реакцията на прокурора ще ви спестя.Така наруга дознателя , че на мен ми стана неудобно.След телефонно издирване се оказа, че номерата са при служителката ,която връчва актовете.Нареди ключовете и номерата да му ги донесат.
                    Напуснах кабинета му ,като ми каза , да мина след час да си ги получа.
                    Направо не мога да повярвам че това се случва.
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • От: Новите поправки в закона в действие!

                      Ти съвети очевидно не приемаш, но е зле да провериш кой те сапунисва.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Новите поправки в закона в действие!

                        Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                        Добре бе, примерно в мол-а,метрото, на улицата са ме предложили и отишла книжката . След малко се качвам в колата и 10м по-надолу ме спират. Търся си си документите - няма ги. И ми свалят номерата и спират колата от движение щото някой ме обрал и нямам документи ?!?!? WTF
                        Което е 0,0001% от всички случки.Няма как закон,да е 101% обективен и проложим.Изключения има винаги! Но,в останалите когато нашКъ си кара и трепе хора по пътищата,и не си плаща глобите и т.н???? wTF????

                        Коментар


                        • От: Новите поправки в закона в действие!

                          Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                          Добре бе, примерно в мол-а,метрото, на улицата са ме предложили и отишла книжката . След малко се качвам в колата и 10м по-надолу ме спират. Търся си си документите - няма ги. И ми свалят номерата и спират колата от движение щото някой ме обрал и нямам документи ?!?!? WTF
                          Не четете а пишете.

                          Това че са ти откраднали книжката не значи че нямаш книжка.

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Което е 0,0001% от всички случки.Няма как закон,да е 101% обективен и проложим.Изключения има винаги!
                          За закон, това е изключително ниско качество и не виждам защо трябва да го приемаме за нормално в този му вид.

                          Коментар


                          • От: Новите поправки в закона в действие!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ...За закон, това е изключително ниско качество и не виждам защо трябва да го приемаме за нормално в този му вид.
                            В случая иде реч по- точно за поправка към съществуващ и действащ закон - този за дв-е по пътищата .

                            Не знам колко е ниско качеството ( на поправката ) , но аз я тълкувам така : За Бога ,братя , не си преотстъпвайте автомобилите за управление от неправоспособни , както и от пияни хора !

                            ...защото вероятността да помелят 5-6 туриста наведнъж , или деца на пешеходна пътека е твърде голяма .
                            Ако и да се хвърлят в дълбока пропаст после , кофти е и за двете страни .

                            Съвсем отделен е въпросът с превенцията в случая . Свалянето на номерата си е тъп милиционерски метод от Татово време ( както вече намекнах ) . Имам чувството , че пак е намесен онзи , бившия комисар полковник стратиев - дето вместо одеколон използва балсам за мумифициране , подарен му на пенсиониране преди години за "добра служба" от началниците на милицията .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Новите поправки в закона в действие!

                              Някога си в Несебър сваляха номера за неправилно паркиране. На летовници основно, щото нямаше туристи. Но системата се преебаваше лесно, паркираш, сваляш си номера и си го местиш в другия крачол
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Новите поправки в закона в действие!

                                А колко по-трудно е да си внимателен,и да си плащаш затова което ползваш.Ама по татово(тук следва поздрав по Гагечовкски с сцялата си сила) учеха че за всичко се грижи партията и всичко е общо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X