Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в храстите с Лазар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в храстите с Лазар

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Има и други. Например, онзи дето иска за награда някое си кръстовище.
    Сигурно е било това кръстовище...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:272.9 КБ
ID:5755993

    Коментар


    • От: Отново в храстите с Лазар

      Да споделя онзиденшен случай. Карам си кротко в дъжда зад едно полуремарке по пътя Русе - Бяла. Не изпреварвам, въпреки, че е разрешено, защото познавам пътя и знам, че наближавам разклона за Две могили, а след него има хубав прав участък за изпреварване. В момента, в който кръстовището остава зад гърба ми, стъпвам стабилно на газта, че участъка за изпреварване не е много дълъг и не позволява мотаене из насрещното. Тъкмо се прибирам обратно в лентата и хоп - стоп палка и патрулка 50 метра преди да стигна знака за забранено изпреварване. Спокоен спирам, под 90 км съм, с колан, имам гражданска, преглед, винетка, аптечка, триъгълник, заверен пожарогасител и жилетка. С изумление научавам, че съм нарушил правилата, защото съм изпреварил в зоната на кръстовище. Естествено протестирам, защото в този дъжд и лоша видимост /и ремаркето хвърляше вода върху стъклото/ от предпазливост не изпреварих дори на правата преди кръстовището, където си е разрешено. Отговора беше, че не съм спазил непрекъснатата линия, която продължавала още 20 метра след кръстовището, имам право да се обжалвам и ми написаха фиш за 30 лв. Не съм за 30 лв, ама за настъпана непрекъсната линия пет метра преди края и не ме бяха глобявали. А как го видяха това от поне двеста метра разстояние, също не ми е ясно. Свидетели нямам, дори не съм сигурен дали съм настъпал непрекъсната линия, че видимостта беше мижава заради мокрото стъкло. Сигурен съм само, че внимателно изчаках да премина през кръстовището, преди да започна да изпреварвам. Ето как имам един фиш повече, а предстои да определят кой колко ще плаща за гражданска евентуално според нарушенията. Тъкмо бях започнал да мисля, че катаджиите са се цивилизовали и не се формализират за глупости, но последния случай уби това лъжовно чувство в мен.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Отново в храстите с Лазар

        Имат си норма хората и пишат... Глобявали са ме за подобно нещо. Но при мен беше и защото явно искаха пари, а аз им го казах в очите, както и че нарушението ми е изсмукано от пръстите.
        В действителност пътя беше целия с дупки и всички без изключение караха на зигзаг в двете ленти, макар че пътят е доста широк (главната улица в Нови искър преди 7-8 години). Маркировката на практика липсваше, или беше покрита с пясък от зимното опесъчаване. Действието се развива на 2 януари, около 8 и нещо сутринта... явно полицайчетата не бяха закусили, и искаха с почерпка да им тръгне годината...Е, тръгнА им със скандал и да пишат к'во искат. Изпреварил съм автобус(нЕма значение, че той спрял на спирката, а шосето широко - четири автобуса да се разминат), и съм настъпил маркировка забранена за пресичане (без значение, че практически я няма, а целия трафик я пресича на слалом през 50-100 метра, за да избегне отвратителни неравности, дупки и пр.). И това мое опасно нарушение, го бяха констатирали от над 300 метра разстояние(съответно поне толкова е дълга и правата на която се случва нарушението, респективно и видимост имам, и ограничение 50, и всички карат още по-бавно заради дупките, а и движение почти няма). Но няма измъкване и от зоркия поглед на "съвестните" служители на селската милиция в Курило.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Отново в храстите с Лазар

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          Да споделя онзиденшен случай. Карам си кротко в дъжда зад едно полуремарке по пътя Русе - Бяла. Не изпреварвам, въпреки, че е разрешено, защото познавам пътя и знам, че наближавам разклона за Две могили, а след него има хубав прав участък за изпреварване. В момента, в който кръстовището остава зад гърба ми, стъпвам стабилно на газта, че участъка за изпреварване не е много дълъг и не позволява мотаене из насрещното. Тъкмо се прибирам обратно в лентата и хоп - стоп палка и патрулка 50 метра преди да стигна знака за забранено изпреварване. Спокоен спирам, под 90 км съм, с колан, имам гражданска, преглед, винетка, аптечка, триъгълник, заверен пожарогасител и жилетка. С изумление научавам, че съм нарушил правилата, защото съм изпреварил в зоната на кръстовище. Естествено протестирам, защото в този дъжд и лоша видимост /и ремаркето хвърляше вода върху стъклото/ от предпазливост не изпреварих дори на правата преди кръстовището, където си е разрешено. Отговора беше, че не съм спазил непрекъснатата линия, която продължавала още 20 метра след кръстовището, имам право да се обжалвам и ми написаха фиш за 30 лв. Не съм за 30 лв, ама за настъпана непрекъсната линия пет метра преди края и не ме бяха глобявали. А как го видяха това от поне двеста метра разстояние, също не ми е ясно. Свидетели нямам, дори не съм сигурен дали съм настъпал непрекъсната линия, че видимостта беше мижава заради мокрото стъкло. Сигурен съм само, че внимателно изчаках да премина през кръстовището, преди да започна да изпреварвам. Ето как имам един фиш повече, а предстои да определят кой колко ще плаща за гражданска евентуално според нарушенията. Тъкмо бях започнал да мисля, че катаджиите са се цивилизовали и не се формализират за глупости, но последния случай уби това лъжовно чувство в мен.
          Що се съгласи на фиш?

          Коментар


          • От: Отново в храстите с Лазар

            И мен ме глобиха преди време по същия начин. Шумкарите се скрили зад бензиностанцията на разклона за манастир "Три Светители" на околовръсното на София. Видели ме, че настъпвам осевата линия при слизане от разклона за Чепинци и то след десет вечерта. Постоянно мрънкаха, че някакъв жокер съм могъл да ползвам пък аз карти не играя и отнесох акт за 30лв и 4 точки.
            Черно, мирише и разваля характера!

            Коментар


            • От: Отново в храстите с Лазар

              Аз да ви дам жокер: камери!

              Коментар


              • От: Отново в храстите с Лазар

                Ясене - в случая едва ли става, щото на камерата ще се види, че си настъпал осовата линия
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Отново в храстите с Лазар

                  Зависи.

                  Осевата линия не е абсолютно правило и ако избягваш ПТП (заобикаляш капан за слонове) може да я пресичаш.

                  Иначе винаги можеш и да НЕ се позовеш на записа. Ама аз досега нямам нито един акт и само един фиш който не е бил съчинен от посоката на вятъра. И фиша беше като пешеходец.

                  Откакто сложих камерите - рахат. Чакам сега да ми напишат нещо за да се боря с корупцията ама на - няма.

                  Коментар


                  • От: Отново в храстите с Лазар

                    Същата работа преди една седмица на входа на Ликовит. Изпреварвам тир, но маневрата за прибиране се извърши на непрекъсната линия. ОБАЧЕ, е започнала нанепрекъсната. И палката насреща. Добър ден, мрън, ще пишем. След протест от моя страна,и изясняване на фактите,и че в закона е позволено дори превишаване на ограничената скрост при изпреварване, ченгето се видя в чудо. Имал свидетел колегата си, аз също, жената! 5 минути разправяне,и се разделехиме. Не се оставяйте на милиционерите!

                    Коментар


                    • От: Отново в храстите с Лазар

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      ...Не се оставяйте на милиционерите!
                      Свидетел си нямах. Нерви и време да се разправям за 30 лв изобщо нямам. За акт не рискувам - точките малко, времето също. Спрях на Бяла, пуснах платежно, взеха ми още 6 лв за превод по банкова сметка /!!!/ и 1 лев за платено паркиране и с това се приключи. Накрая остава само разочарованието и неприязънта към държавния чиновник и държавната ни организация като цяло, всеобщо разпространено настроение сред редовия народец. От така настроени хора не очаквам да плащат данъци, напротив, очаквам Андрешковци и тарикатлъци на дребно и едро. Така кръгът се затваря и няма измъкване от батака.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Отново в храстите с Лазар

                        Камерите/ регистратори стават все по-необходими, но при 30-50 лв санкция какво да направя със записа? Струва ли си разправиите?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Отново в храстите с Лазар

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Не се оставяйте на милиционерите!
                          Решат ли да пишат, пишат. Ако искаш и една тайфа свидетели да им извадиш. Може да е за 20лв, за без точки, но ако искат - пишат на инат. Акта може и да падне, но компенсации за разправиите не получаваш. И на полицаите никой не им търси сметка.
                          Единствено ако им повдигнеш обвинение в тормоз или че са си искали пари, ще има някакви разправии и за тях, но завеждане и спечелване на такова дело, особено в България, е в сферата на фантазиите.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Отново в храстите с Лазар

                            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                            Приказвате вие, ама я пробвайте да карате от София до Варна, спазвайки закона за движение по пътищата. Аз правя редовно този експеримент и тогава съм непрекъснато в стресова ситуация на пътя. Или имам почти непрекъснато отляво автомобил, който ме изпреварва, често на завой без видимост, или съм образувал колона от автомобили зад мен, които се чудят кой е този идиот, дето кара с 90. Даже и камиони с полумaркета напират дa ме изпреварят на ограниченията в населените места.
                            Аз от години имам същия проблем, реших го като постоянно пускам десен мигач за да ме изпреварват спокойно при чиста позиция от насрещното платно, даже постоянно ми благодарят като си пускат аварийните светлини, но определено това много ме натоварва като шофирам но явно съм свикнал и вече не ми пука, важното е да спазвам правилата особено когато возиш и бебе.

                            Коментар


                            • От: Отново в храстите с Лазар

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Решат ли да пишат, пишат. ... Акта може и да падне, но компенсации за разправиите не получаваш. И на полицаите никой не им търси сметка.
                              Е нали и полицаите са част от нас. Мен ми е по- гот никой да не ми търси сметка. Почва се с збраниците.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Отново в храстите с Лазар

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Аз от години имам същия проблем, реших го като постоянно пускам десен мигач за да ме изпреварват спокойно, при чиста позиция от насрещното платно, но определено това много ме натоварва като шофирам но явно съм свикнал и вече не ми пука, важното е да спазвам правилата особено когато возиш и бебе.
                                Това може да ти изиграе лоша случка,нека всеки си преценя сам.
                                Никога не знаеш какво мисли този зад теб,ситуации бол.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X