Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неписаните правила на пътя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Неписаните правила на пътя

    Просто искам да спра да правя простотии... Защото се оказва, че ги правя не до там съзнателно.Сядам в колата сутрин, казвам си-трябва да карам внимателно и да не правя глупости.И после почвам само да отчитам, че съм ги направил-ето тук се престроих през непрекъсната, ето тук завих наляво от лентата за десен завои, ама минах на втори, а не на трети цикъл на светофара-брей къв съм умен.Накрая си мисля, ми размина ми се, ама може би не е за хубаво.Ако се тресна някъде, с някого, благодарение на глупоста си и никой не пострада, сигурно ще ми е обица на ухото, обаче докога.А ако се тресна и някой пострада?Обица за цял живот, а на каква цена?Някой да пали свещи или да гледа инвалид...
    Не трябва да става така!Трябва сам да се справя, преди да се е случило, въпроса е някой знае ли как?На мен първо ми хрумна, че ако някой ми тегли един бой, със сигурност ще ми държи влага, ама може би има и по-малко разрушителни начини... не за друго, ама ми е жал за зъболекарката ми, колко труд положи над моите зъби, да ги оправи, ако отида с един куп изпотрошени, жената сигурно щеше се разплаче от отчаяние.
    Трябва просто, в правилния момент, преди да съм свършил глупоста, да се осъзная и да не я направя, а то досега все с прекалено голямо закъснение се осъзнавам.Преди, като водач с по-малко стаж, просто не смеех да правя такива изпълнения, имах респекта и от машината и от другите участници в движението.Не бях толкова самонадеян и се уповавах на правилата, като начин да бъда безопасен за себе и останалите.Сега вече доволно много километри имам, карам, както казват-с движението.Еми да, мога да се оправдая с останалите, че и те правят глупости, обаче не искам... аз не искам да ги накарам тях да не ги правят, аз искам сам да спра да ги правя, дори и цената да е това, че ще преча малко повече в натоварения трафик.
    Би било добре да има такива курсове, с инструктори-да му покажеш как шофираш всеки ден, а той да те научи да не правиш така... сигурно за мене ще трябва да има тежка лапа и добър шамар в условия на липса на място за замахване.

    П.С.Дори и аватара си сега като погледнах, си спомних че го снимах, карайки служебния бус със 130 по "Тракия".

    Коментар


    • #92
      От: Неписаните правила на пътя

      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение

      П.С.Дори и аватара си сега като погледнах, си спомних че го снимах, карайки служебния бус със 130 по "Тракия".
      Това не е престъпление, но оставам с впечатление, че те интересува повече целта на пътуването. Опитай се да мислиш за шофирането. Как се движат ръцете, какво правят краката, как седиш в колата...
      В началото на демокрацията, дадох обява за повишаване квалификацията на водачите. Е нямаше особен интерес, но се явиха няколко човека. За твое оправдание ще кажа, че и при тях беше същият проблем.
      Още веднаж: Мисли за положението ти в автомобила и съответно автомобилът и останалите участници.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #93
        От: Неписаните правила на пътя

        Често размишлявам върху действията си, докато шофирам, но не е постоянно... Случвало се е и напълно да изключа съзнанието, обикновенно когато говоря по телефона (при мен рядко се случва докато шофирам).Иначе целта-не, много рядко.Редовно си карам заради самото каране, винаги извън града, отпуснато и кротко, наслаждавайки се.

        Коментар


        • #94
          От: Неписаните правила на пътя

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ....Днес, в участъка Мездра - Ботевград, един джигит с бял голф и закачено ремарке с мотор, тръгна да изпреварва колона от 7-8 автомобила при пълна липса на видимост, за малко не ме отнесе в опит да се прибере в дясно, а след 100м. изпреварвайки в завоя, някакси успя да се шмугне пред идващия насреща ТИР............ за момент съжалих, че му се размина челосването с тир-а, следващия път няма да има толкова късмет някое семейство в насрещната кола
          В този участък това е честа практика .То затова и рядко минава ден без катастрофа там . После били виновни ТИР-овете , дето "карат със 140"

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          .... Случвало се е и напълно да изключа съзнанието, обикновенно когато говоря по телефона (при мен рядко се случва докато шофирам).
          Радо , ти поне впоследствие се замисляш .Което все пак е нещо . Пълно е с хора ( и стават все повече) , които си бърборят по телефона , без да им пука дали са в критична ситуация или не . Че и се сърдят след забележка и псуват . Е аз до колкото мога ги пазя такива - от самите себе си , ама ... Пу!Пу!
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-11-16, 12:01.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #95
            От: Неписаните правила на пътя

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Често размишлявам върху действията си, докато шофирам, но не е постоянно... Случвало се е и напълно да изключа съзнанието, обикновенно когато говоря по телефона (при мен рядко се случва докато шофирам).Иначе целта-не, много рядко.Редовно си карам заради самото каране, винаги извън града, отпуснато и кротко, наслаждавайки се.
            Каква музика слушаш в колата, забелязъл ли си зависимост със/без радио/музика?
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #96
              От: Неписаните правила на пътя

              Най-често няма музика, т.к. в ладите си нямам въобще монтирано радио.Иначе в реното и в служебните си пускам З-рок, но няма зависимост.Забелязал съм, че подкарам ли градско, след известно време започва една нервност и припряност, всички ми се туткат, пречат, а обективно няма такова нещо, хората си карат...

              Коментар


              • #97
                От: Неписаните правила на пътя

                Двама психо терапевти си се препичали на плажа, а от морето се чувало: ПОМОЩ, ПОМОЩ, ДАВЯ СЕЕЕ.
                Единият казал:
                - Май някой има проблем.
                А другият отговорил:
                - Да, но хубавото в случая е, че вече го е осъзнал и говори за него.
                ПП. Съжалявам за спама. Исках да разведря обстановката.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X