Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофьорска книжка на 17-годишен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Шофьорска книжка на 17-годишен

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Ами не, не са никакво зло. Особено ако са читави. Партийният ръководител въздейства съвсем самоцелно. Колегите на инженера от съседните дирекции имат еднакви с неговите цели.
    Парт. секретар иска максимални бройки с минимални ресурси, счетоводителите искат абсолютно същото. Добрите счетоводители знаят кога да спрат с глупостите си, парт. секретар спира с глупостите, когато го сменят. Че има лоши счетоводител може да се съди и по немалкия списък с фалирали автомобилни производители в западна европа през последните 50 години.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Да не е Ягуар...
    Аз в бъдещето не пътувам.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Това, дето се предлага на пазара - все за нещо трябва и да става.
    Стига "пазара" да не е Мототехника с малко извратения срок за доставка от 15 години след капариране.

    Коментар


    • #77
      От: Шофьорска книжка на 17-годишен

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Аз в бъдещето не пътувам.
      Колко да е бъдеще - вече десетина години.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #78
        От: Шофьорска книжка на 17-годишен

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Правилно !
        Първата кола , която кара новобранец с кат. "В" трябва да е Москвич .
        Първата кола , която кара новобранец с кат. "С" трябва да е Газ 53.

        Требе да се мъчи . Щото така се става шофьор .
        Иделайно се вмествам в критериите - първа кола (вупще) - ГАЗ 53А, първа кола лична - ЗАЗ (по зле и от Москвич). И въпреки това - не излезе читав шофьор от мен. Та некъде другаде ще е заровена котката, шъ знайш.

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        От тогава ми е останал полезния навик да придържам лоста с едната ръка.
        Навика е голЕмо нещо. Аз от има-няма 7-8 години все х'автоматици карам (разни и разнообразни), и още се подпирам на лоста с дясната ръка. Като подкарам на windwarrior-ханъм драндулета - чак ми е кеф, че има с какво да си занимавам дясната кунка. А виж - двойно амбриране и междинна газ, така и не ми стана навик.

        П.С. Дайте идея как да обясня на жената понятието "моторна спирачка", всякак опитвах - не стаа... Има ли някъде клипчета в нета на разбираем език?
        Последно редактирано от windwarrior; 28-10-16, 20:58.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #79
          От: Шофьорска книжка на 17-годишен

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Иделайно се вмествам в критериите - първа кола (вупще) - ГАЗ 53А, първа кола лична - ЗАЗ (по зле и от Москвич). И въпреки това - не излезе читав шофьор от мен. Та некъде другаде ще е заровена котката, шъ знайш....
          Знам ми . И съм го казАл . В крайна сметка

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ....книжка се вземаше малко по- трудно , та от там и жените на 45+ без книжки .Все пак от всеко дърво свирка не става . В днешни дни книжки се раздават и на кьораво и сакато ....
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #80
            От: Шофьорска книжка на 17-годишен

            При цоца можеше да живееш и без книжка щото така или иначе коли нямаше. В 21 век обаче автомобиль не розкош а средство передвижения, така че на практика всички над 18 имат книжки.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Шофьорска книжка на 17-годишен

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              При цоца можеше да живееш и без книжка щото така или иначе коли нямаше. В 21 век обаче автомобиль не розкош а средство передвижения, така че на практика всички над 18 имат книжки.
              Аргументът , че автомобила е средство за придвижване ( я ! нима ?! ) не е оправдание книжките да се раздават на секви некадърници .

              Ще потретя : От всеко дърво свирка не става .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #82
                От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                Прав си, не става. Обаче просто се налага и те затва мислят безпилотни фтомобили.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  В крайна сметка...
                  Нашият разговор малко ми напомня един епизод от раННата демокрация в бардака дето любовно си го наричаме Народно Събрание. Малко ми бягат основните действащи лица, ама диалога беше нещо от сорта (цитирам по памет):

                  - (изказване) - Вие, господа от СДС сте кръжочници, предатели и хомосексуалисти !!!
                  - (реплика-опровержение) - В СДС кръжочници и предатели няма !!!

                  Та и аз така сега. Кое по напред - дали да обяснявам че не съм жена, дали да обяснявам че не съм на 45+....
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    ...Та и аз така сега. Кое по напред - дали да обяснявам че не съм жена, дали да обяснявам че не съм на 45+....
                    Мда , копнАх повече от това , което беше конкретно по твоя проблем .

                    ...та :

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ... От всеко дърво свирка не става .
                    ..така по- ясен ли съм ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                      Е то ако пък почнат да режат как си требе желаещите за книжка, нещо ще се промени ли?Щото те и тея дето са я взели по соца, нещо напоследък и те се излагат.Визирам управлението с предпоставки за ПТП.Много голям процент от вършещите простотии са възрастни хора-изскачат от преките и се включват без спирачки или пък застават така че да ти блокират пътя и да ги пуснеш, минават на червено, карат в насрещното... обществената търпимост към това е доста висока, щото всеки прави същото, зер, видиш ли ако не караш конфликтно, ще губиш много време.Това е повече проблем на контрола на движението, а не на издаването на книжките.Едното без другото не върви, така че само да затегнат входящия контрол на шофьорската гилдия няма да промени нещо кой знае какво.По важно е тея дето вече са ги приели, да им се наложи по строг контрол, включително и на нас, щото и аз правя гореизброените простотии, къде осъзнато, къде не.И си признавам че ако глобата е по висока от месечната ми заплата и знам, че има голяма вероятност да ме хванат, много бързо ще си променя стила на каране от тарикатски на хрисимо-шматски.
                      Докато младите шофьори правят точно обратното-спазват правилата, доколкото ги знаят и избягват конфликтите, поради неувереност в себе си.Опасни стават, чак когато свикнат малко и точно в тоя момент родителите им престават да ги контролират.
                      В щатите е измислено по-умно и отговаря по-добре на нашите условия.Почват да шофират от деца, със възрастен придружител.Така трупат необходимия първоначален опит, изработват си рефлексите за шофиране, също така възрастните им предават навиците за безопасно шофиране, за правилата ходят в школи, и като станат на определената възраст, вече могат да карат сами и имат най необходимото за да го правят-рефлекси, знания за правилата и безопасен стил на каране.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Мда , копнАх повече от това , което беше конкретно по твоя проблем .
                        ...та :
                        ..така по- ясен ли съм ?
                        Така вече вАжи. Че даже и съм съгласен с теб.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                          Абе не знам сега как ги раздават книжките, но псувнята "...Върви в КАТ и си върни книжката да ти върнат агнето..." е от далечния соц...
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #88
                            От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Абе не знам сега как ги раздават книжките
                            Ми, сега е по-зле...
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                              ... но май има напъни за подобряване. Скоро един познат младеж люто кълнеше, че трябвало да учи за теорията, иначе с дребни суми не ставало...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                                Поне в София агне се даваше да се запишеш за курсове. После подготовка от 2ма инструктора, а за изпита дето бяха 2ма катаджии на кръст (единия лейтенант с чернни мустаци му викаха ,,арменеца") ък нямаш шанс. Това за любител, за проф ако не си от ведомство или за ведомство освен ягне и дамаджана ракия си трябваше, и после пак дранье, но на частно беше пак утопия да се запишеш.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X