Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофьорска книжка на 17-годишен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Шофьорска книжка на 17-годишен

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    От тогава ми е останал полезния навик да придържам лоста с едната ръка.
    Полезен, колко да е полезен. Инструкторът пляскаше по ръцете за това. Та така на мен ми се изгради навика да карам в стойка "полу-фъ" - лявата ръка на волана, дясната на седалката, като най-близо до лоста. А с двойно амбриране (с междинна газ, или не, според посоката), си карам всичко. Ама пък се роят едни теории, как това е вредно за съединителя (фактически тройна по интензивност експлоатация) - че май се и потвърждават.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #62
      От: Шофьорска книжка на 17-годишен

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Веруjем у льуууууууууууууууубав!
      Бутала и ризи през картера ли сменявА?
      Сменявал съм дедовия ! А ти не verujes и че слънцИто изгрява от иСток , ама аз и не те карам да веруjеш - само споделям факт .
      Продадох го на баджанака , който след тва му навъртя още към 50 000 , без да пипа нищо по мотора и после го продаде на един циганин . Нататък кво е станАло - идея немам .
      ... а баджанака после си купИ една `190-ка , карА си я с кеф , ама подведен от твърденията че Хонда ЦРВ - 2 е джип , взе че си купИ . И бел свет не видЕ с нея . Ма тва е друга тема .

      ... и те така .
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 27-10-16, 23:22.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Шофьорска книжка на 17-годишен

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Сменявал съм дедовия ! А ти не verujes и че слънцИто изгрява от иСток , ама аз и не те карам да веруjеш - само споделям факт .
        Продадох го на баджанака , който след тва му навъртя още към 50 000 , без да пипа нищо по мотора и после го продаде на един циганин . Нататък кво е станАло - идея немам .
        ... а баджанака после си купИ една `190-ка , карА си я с кеф , ама подведен от твърденията че Хонда ЦРВ - 2 е джип , взе че си купИ . И бел свет не видЕ с нея . Ма тва е друга тема .

        ... и те така .
        В общи линии Москвич 2140 имаше доста кусури но двигателя и спирачките не бяха от тях . Мога да напиша цяла енциклопедия щото него време бях монтьор в сервиз Москвич на Ботевградско шосе . Последния 2140 който ползвахме за служебен да си влачим материалите замина на собствен ход към вторичните преди точно 5 години .
        Последно редактирано от sek.1; 28-10-16, 05:03.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: Шофьорска книжка на 17-годишен

          Моля Москвича да се отдели от книжката, че имам да пиша и по двете /бъдещи/ теми, а сега не знам коя да спамя.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Шофьорска книжка на 17-годишен

            Аз имах опита да се приспособя към Москвич 21412, или както му се вика-Алеко, ама с 412 мотор.Не успях да го опитомя, а се помъчих.Затова се върнах на старата си любов ладите и още съм си на тая вълна.
            Приказвал съм си с разни възрастни руснаци, които са били навътре в автомобилното дело на СССР през 70-те, та те ми разказваха за АЗЛК, че е бил галеника на Компартията и точно от това страдал неимоверно много.Всички разработки и опити за осъвременяване и технически напредък са били решително пресичани от висшето партиино ръководство.Представете си един 35 годишен инженер да представи разработка за преспективен съвременен автомобил на 70 и кусур годишен висш партиец. "Какво, преден привод ли? А вие драги, трябва по-малко буржоазни списания да гледате. Нашия Москвич си е идеален автомобил, никакво обновление не му трябва" А понеже партиините дядовци много си го обичали тоя завод, затова и непрекъснато ги наблюдавали какво правят.

            Коментар


            • #66
              От: Шофьорска книжка на 17-годишен

              Е то шото в Тольятти като не са ги наблюдавали и като са насътворили едни перЕспективни модели ум да ти зайде
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                А и те така, само че в по-малка степен... поне проектите са им в повече, та дори самарата все пак си я правят от готов стар проект. Там е имало задържане на произвоството на стари модели, заради огромното търсене. Когато пускали нов модел, например 21011, на практика са откривали нова линия, за да могат да освободят старата за нов модел.Така 21011 трябвало да смени 2101, обаче 2101 е задържана в производство, 2106 трябва да замени 2103, обаче и тя била задържана в производство, 2105, 2104 и 2107 е трябвало да сменят 21011, 2102 и 2106, обаче последната се произвеждаше до 2000-та.

                Коментар


                • #68
                  От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                  Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                  Всички разработки и опити за осъвременяване и технически напредък са били решително пресичани от висшето партиино ръководство.
                  Абе те така разправят за всичко и по всички въпроси: "Ние сме мноо печени, ама отгоре"... Да де, но след като се освободиха от опеката на партията - всичките им производства на леки автомобили (освен ВАЗ), фалираха. А въпросния ВАЗ, крета 25 години, докато ги вземат Рено (като минаха през GM).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                    ...Всички разработки и опити за осъвременяване и технически напредък са били решително пресичани от висшето партиино ръководство...
                    Някой може да си помисли, че инженерите в Западна Европа, САЩ и Япония са си веели байряка и са правили каквото решат и затова са прогресирали, а не голата действителност, че банда счетоводители и маркетолози са зло, поне колкото изкуфял партиен ръководител. Ама няма пазар - няма прогрес, това е голата действителност, колкото и да е клише.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                      Виноват-отклонявам темата в трета посока...
                      За да я върна назад, дали може да се сетите за коли, които бяха по зле от Москвича?Щото аз мога.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Ама няма пазар - няма прогрес, това е голата действителност, колкото и да е клише.
                        Това, дето се предлага на пазара - все за нещо трябва и да става.

                        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                        За да я върна назад, дали може да се сетите за коли, които бяха по зле от Москвича?Щото аз мога.
                        Соц. производство предполагам имаш предвид? ЗАЗ-ките до Таврия например. Лично мое мнение, но и Полския Фиат - независимо от съществото на прототипа - качеството на сглобката (особено откак зареволюционираха поляците през '80-те), компрометираше цялата идея.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Виноват-отклонявам темата в трета посока...
                          За да я върна назад, дали може да се сетите за коли, които бяха по зле от Москвича?Щото аз мога.
                          Извън съветско-руските - само съм се возил. Някакво индийско изчадие, което било даже серийно. Можех и да го карам, но не посмях. В интерес на истината беше много по-зле от москвич.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Някакво индийско изчадие, което било даже серийно.
                            Да не е Ягуар...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              ... банда счетоводители и маркетолози са зло, поне колкото изкуфял партиен ръководител.
                              Ами не, не са никакво зло. Особено ако са читави. Партийният ръководител въздейства съвсем самоцелно. Колегите на инженера от съседните дирекции имат еднакви с неговите цели.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Това, дето се предлага на пазара - все за нещо трябва и да става.
                                Става не става като няма друго караш го колкото става .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X