Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се крадат МПС с keyless go?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как се крадат МПС с keyless go?

    На никой ли не му е гаснала колата в движение? Какво, толкова страшно видяхте? Пък и сложно ли е да се направи да изгасне при първо спиране или под 5км/час? Особено за София, това става през 2-30 секунди.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #77
      От: Как се крадат МПС с keyless go?

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Потвърждавам. Моята пищи чинно, и пищялката е и вътрешна и външна. Чуваш я включително и като затвориш вратата.

      Заинтригува ме. Ще пробвам моята каляска. Оня ден нещо ми се намръщи че не можела да запали, щото нямало ключ ин проксимити (бях го забравил чантата на задната седалка), ама не съм си правил експеримента да я запаля и да излезна с ключа в джоба. Интерестинг
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #78
        От: Как се крадат МПС с keyless go?

        спасението е да се изключи кейлеса. От Порше вече привикват клиентите за да изключат тази екстра. Мерцедес и Ровър добавят имобилайзери. С тях обаче проблемите са такива, че ставаш пишман от тях.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #79
          От: Как се крадат МПС с keyless go?

          Май ще се върнем към Москвичите и ЗАЗките.
          Те нямат кейлес. Всъщност имат-да бръкнеш под таблото да извадиш кабелите от контактния пакет, и да запалиш без ключ...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: Как се крадат МПС с keyless go?

            Никви грижи немам с имобилайзера на Ауди, а ония от Порше ако искат да ми изключат кейлеса ще трябва да върнат парите дет са давани за него.

            Sent from my SM-N910C using Tapatalk

            Коментар


            • #81
              От: Как се крадат МПС с keyless go?

              Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
              Гоблине, завиждам ти за ръчната щото служебната има електрическа и тогава нъцки дрифт и всичко хубаво идващо от това! Изобщо егати новите коли, гаснат когато щат палят бавно, ръчни с ел.копчета и сумати простотий!
              Стара радост беше това, на предишната, новата като и вземеш опция ксенони и активен темпомат и познай с какво дойде Ръчна на копче...
              Но ако щеш ми вярвай вчера и хванах май цаката при ниски скорости (съвсем ниски) пак си дърпа ръчна (с хор зумери и пищялки в съпровод), само трябва да дочакам снега да видя дали е фалшива радост... Май номера е когато я "дръпнеш" крака да е леко на педала на спирачката, колкото да светнат стоповете. Просто трябва да разбера дали задейства ръчната или тия "паника" спирачките при които се задейства пълно спирачно усилие и педала става твърд като на ситроен.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #82
                От: Как се крадат МПС с keyless go?

                То остави само удоволствието от занасяне, но едно време можеше да послужи и за аварийна спирачка при плавно издърпване а сега?
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #83
                  От: Как се крадат МПС с keyless go?

                  Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                  То остави само удоволствието от занасяне, но едно време можеше да послужи и за аварийна спирачка при плавно издърпване а сега?
                  И сега може, просто плавно натискаш копчето...


                  Sent from my SM-N910C using Tapatalk

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как се крадат МПС с keyless go?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Стара радост беше това, на предишната, новата като и вземеш опция ксенони и активен темпомат и познай с какво дойде Ръчна на копче...
                    Но ако щеш ми вярвай вчера и хванах май цаката при ниски скорости (съвсем ниски) пак си дърпа ръчна (с хор зумери и пищялки в съпровод), само трябва да дочакам снега да видя дали е фалшива радост... Май номера е когато я "дръпнеш" крака да е леко на педала на спирачката, колкото да светнат стоповете. Просто трябва да разбера дали задейства ръчната или тия "паника" спирачките при които се задейства пълно спирачно усилие и педала става твърд като на ситроен.
                    Приятел беше изследвал как е при Ауди. Твърди, че при висока скорост, при дърпане на ръчната, автомобилът спира с нормалната си спирачна система. Когато спре или почти е спрял, дърма електрическата ръчна. Също така, спомена, че спирането било екстремно, съпроводено със сработване на ABS, ESP и какви ли не модерни абревиатури, и всевъзможни звукови сигнали. Май съвсем възпитано автомобилът палел стопове. Нещо ми се върти и за аварийни, но не съм сигурен.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как се крадат МПС с keyless go?

                      Темата отиде у рЯката и ако може някой мод. да отдели от кейлес спирачките.

                      Тойота корола на жена ми 2 пъти се скапва ел. усилвател на волана. Светва лампичка но волана става твърд и при движение шока е доста неприятен.
                      Пробвах в сняг да дръпна ръчната за да завъртя задницата. Действа изцяло механично, но светна лампи за АБС ЕСП... Като изгасих и после отново тръгнах си ги изгаси.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как се крадат МПС с keyless go?

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        На никой ли не му е гаснала колата в движение? Какво, толкова страшно видяхте? Пък и сложно ли е да се направи да изгасне при първо спиране или под 5км/час? Особено за София, това става през 2-30 секунди.
                        Заради гаснеща в движение кола от дефектен контактен ключ мисля че Форд пряко ги ушиха за трицифрени жертви в САЩ.

                        95% от съвременните водачи никога не са управлявали Москвич и нямат нужните навици. 99.99% от колите в движение днес пък не са Москвич и нямат толкова смислено поведение при спрял двигател. Проблемът е реален.

                        Колкото до изгасването при спиране - толкова сложна логика в толкова важен механизъм един производител на коли няма да сложи доброволно.

                        Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                        Никви грижи немам с имобилайзера на Ауди, а ония от Порше ако искат да ми изключат кейлеса ще трябва да върнат парите дет са давани за него.
                        Я върнат, я не. Взели са толкова пари за нещо дето се произвежда за 5 лева с все развойни разходи, че все ще се намери какво да те забаламосат. Пък може и ново да ти монтират в краен случай.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как се крадат МПС с keyless go?

                          Дженерал Мотърс бяха тия с дефектния ключ. Както винаги.

                          При този случай (не само изгасване на двигателя, но и изпадане на самия ключ от патрона) - сервото умираше, волана заключваше, ербеците изключваха а някои "по-умни" модели на GM направо откопчаваха и колана. Перфектен куркапан.

                          Поради слаба пружинка в патрона в случаите когато ключа е на тежка връзка с други ключове успяваше последователно И да се върне в положение "Изключено" И да изпадне от патрона. Най-често на дупки и/или на завои - точно мястото където искашда останеш без серво, без волан, без колан и без ербеци...

                          GM: 125 убити, 625 милиона глоба. VW: няколко милиона изкашляли се, 17 милиарда глоба.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как се крадат МПС с keyless go?

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ...
                            GM: 125 убити, 625 милиона глоба. VW: няколко милиона изкашляли се, 17 милиарда глоба.
                            Доста условно е това, ама е за друга тема. Имаше достоверно звучащи оценки за фатално пострадалите от азотните окиси и приноса на Гоуфовете ТДИ в статистиката.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как се крадат МПС с keyless go?

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Май съвсем възпитано автомобилът палел стопове. Нещо ми се върти и за аварийни, но не съм сигурен.
                              Аварийните се палят автоматично и при по-екстремно спирание и с нормалната спирачна система. Това при VW.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как се крадат МПС с keyless go?

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Приятел беше изследвал как е при Ауди. Твърди, че при висока скорост, при дърпане на ръчната, автомобилът спира с нормалната си спирачна система. Когато спре или почти е спрял, дърма електрическата ръчна. Също така, спомена, че спирането било екстремно, съпроводено със сработване на ABS, ESP и какви ли не модерни абревиатури, и всевъзможни звукови сигнали. Май съвсем възпитано автомобилът палел стопове. Нещо ми се върти и за аварийни, но не съм сигурен.
                                Това май-май е и което се случи на моята. Точно цялата екстремна част. Но май за да се случи трябва и педала на спирачката да е натиснат. Иначе при по-високи скорости само пищи ако дръпнеш ръчната без да пипаш спирачките.

                                Но подозирам че ако задържиш бутона натиснат (в моя случай - дръпнат) системата ще задейства и колата ще почне да спира. За да може пасажера да я задейства при нужда.
                                Последно редактирано от Goblin; 11-08-16, 16:06.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X