Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

    Здравейте , получих покана за " запознаство " от РПУ Аксаково , предполагам за 15-тина км превишена скорост след табелата ( обикновено "папараците" са на 2 м зад табелата ) и бих желал да коментирате казуса . Винаги съм се чудел как може едновременно да има знак ( Д25 ) за винетен стикер и на метър след това да се мъдри табела "Аксаково" . И защо знаците след табелата са на син фон ( като за извън населено място ) и указват , че за да стигна до Аксаково трябва да завия от път 29 в указаната посока . От ОПУ Варна казаха , че Аксаково се простира до ул."Батова " която е успоредна в непосредствена близост до път 29 , но табелите са си налице и са основание за въпросните засади . Не можаха да ми отговорат кой слага табелата за населеното място - дали те или кмета - зависело дали по проекта за рехабилитация са били заложени или не и т.н. Писах и до АПИ (info@api.bg) , не знам дали ще отговорят , но е полезно да чуя и вашите мнения . Преди години мисля , че нямаше табели за населено място , а само ограничение със знаци до 60км/ч в една част от пътя.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3000.jpg
Прегледи:1
Размер:140.3 КБ
ID:6089956

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3004.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:6089957
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3005.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:6089958

  • #2
    От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

    Преди време малко след като публикувах тук куриозната снимка: Начало на град Своге и 10 метра по-нататък - Винетка, няколко дена след публикацията, въпросната табела "Винетка" беше премахната. Може и да е съвпадение, но може и да не е.
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...99#post2315599

    Познавам го този транзитен път покрай Аксаково. Колкото и да е "покрай", щом има табела за навлизане в населено място, трябва да караш с 50 км/ч. Пожелавам ти успех да ги пребориш На много места го има това недоразумение - само табели, а реално не навлизаш в населеното място.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

      Все пак получих отговор от АПИ , сега да видим какво ще кажат експертите ...
      Въпросът е принципен - или оставят табелите и сменят знаците , или махат табелите и оставят знаците , а ако искат да регулират скоростта - слагат съответния знак .
      Междувременно днес разбрах , че е вчера е излязла наредбата на МВР в ДВ за мобилните камери и ако са снимали до сега с такива , то е било вероятно незаконно .


      отговорът :

      Здравейте, г-н Жеков,

      Насочихме запитването Ви към експертите, отговарящи за този регион, които ще Ви предоставят исканата информация.
      Имаме ангажимента да проследим своевременното изпращане на отговор от тяхна страна.

      С поздрав,
      Калинка Тегова
      началник отдел
      “Обществена информация
      и международна дейност”

      Коментар


      • #4
        От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

        Мисля, че проблемът идва от премахването на табелите за населено място със син и зелен цвят, определящи кои правила за движение се прилагат на определения участък. В твоя случай, проблем може да е редът на поставяне на знаците. С други думи, ако знакът "винетка" беше поставен след знака за населено място, можеше да се счита, че той отменя правилата за движение в населено място. Сега, на практика, до първата синя указателна табела важат правилата за движение В НАСЕЛЕНО МЯСТО, а след нея - има отменяне на тези правила и важат правилата за движение извън населено място. Ако са те снимали между знака за населено място и първата синя табела, шансовете ти да се измъкнеш са минимални. Ако е след първата синя табела - можеш относително лесно да оспориш. От друга страна, знакът винетка и сините указателни табели са основание да се твърди, че знакът за населено място е неправилно поставен. Особено показателно е, че има направление към самото Аксаково. Т.е. има противоречие между знаците - хем си в населено място, хем то е вдясно и не си в него. За мен, лично, става дума за недоглеждане в регулирането с пътни знаци, но въпреки това, законът определя кои правила се прилагат и с тези табели за населено място нещата малко са усложнени.

        Коментар


        • #5
          От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

          Знакът винетка няма нищо общо и нищо не променя по отношение ограниченията за скорост!

          Знакът за населено място, начало/край е водещия в случая

          Знакът винетка единствено показва дали ти е нужна винетка за след знака.
          че е малоумно винетката да е преди края на селото, спор няма
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #6
            От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

            Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
            Мисля, че проблемът идва от премахването на табелите за населено място със син и зелен цвят, определящи кои правила за движение се прилагат на определения участък. В твоя случай, проблем може да е редът на поставяне на знаците. С други думи, ако знакът "винетка" беше поставен след знака за населено място, можеше да се счита, че той отменя правилата за движение в населено място. Сега, на практика, до първата синя указателна табела важат правилата за движение В НАСЕЛЕНО МЯСТО, а след нея - има отменяне на тези правила и важат правилата за движение извън населено място. Ако са те снимали между знака за населено място и първата синя табела, шансовете ти да се измъкнеш са минимални. Ако е след първата синя табела - можеш относително лесно да оспориш. От друга страна, знакът винетка и сините указателни табели са основание да се твърди, че знакът за населено място е неправилно поставен. Особено показателно е, че има направление към самото Аксаково. Т.е. има противоречие между знаците - хем си в населено място, хем то е вдясно и не си в него. За мен, лично, става дума за недоглеждане в регулирането с пътни знаци, но въпреки това, законът определя кои правила се прилагат и с тези табели за населено място нещата малко са усложнени.
            Ама ... т'ва сериозно ли го пишеш? Не се бъзикай, ей.

            Коментар


            • #7
              От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              ...
              че е малоумно винетката да е преди края на селото, спор няма
              Малоумно е, че знакът за винетка е преди началото на селото. Ако беше 5 метра преди края на селото даже можеше да се каже, че е наред. Интересното е, че това е транзитен път покрай селото, който не влиза в него. В подкрепа на това твърдение е синята табела "Аксаково" сочеща надясно.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #8
                От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                Страхотна "хранилка"! Такива места ме карат да подхождам с недоверие към всеки знак в БГ - дано успееш да ги пребориш! Успех!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  ...В подкрепа на това твърдение е синята табела "Аксаково"...
                  А нея защо я приемаш за вярна?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    А нея защо я приемаш за вярна?
                    Ами виждам табела "Винетка", значи съм извън населено място.
                    Виждам табела начало на населено място "Аксаково" - значи влизам в населено място (50км/ч).
                    Виждам синя табела "Аксаково" надясно. Следователно вече не се намирам в населено място, защото ако все още се намирах в с. Аксаково, табелата щеше да е бяла и на нея да пише примерно "Център". Следователно излиза, че не съм видял, кога съм напуснал пределите на с. Аксаково и мога да карам с 90 км/ч.
                    Като причини защо не съм видял табела за край на с. Аксаково:
                    - може някой да е катастрофирал и да я е отнесъл и тя все още да си лежи някоъде край пътя
                    - може някой тъмно зелен да я е взел, за да я върне в пункта за изкупуване на метали
                    - може просто да съм се разсеял за момент и да не съм я видял

                    Така да се каже аз приемам всички знаци, които съм видял за вярни.

                    П.П. Ако утре мина и демонтирам някоя табела за край на населено място и ти минеш след това от там: Кога смяташ, че трябва да спре да важи ограничението от 50 км/ч за населено място?
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                      Трябва да е син правоъгълник, съдържащ името на населеното място, а останалото е бял фон. А иначе тази синя табела въобще не указва дали си в населено място или не.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                        Водачът трябва да е освободен от това да тълкува знаците, а още по-малко да решава дали те са вярни или не. Неговото задължение е да ги спазва.

                        Синята табела тип стрелка указва, че се намираш извън населеното място "Аксаково" и че до село Аксаково се достига по път извън населено място - справка: ППЗДП Чл. 57, Ал. (2)
                        (2) Фонът на пътните знаци:
                        1. Ж1, Ж2, Ж6, Ж10, Ж11, Ж14 и Ж15 е зелен за автомагистрали, син - за пътища извън населени места и бял - за пътища в населени места;
                        2. Ж22 е зелен за автомагистрали и син - за пътища извън населени места;

                        3. Ж20.1 и Ж21 е зелен;
                        4. (изм. - ДВ, бр. 13 от 2015 г., в сила от 21.05.2015 г.) Ж9, Ж12, Ж13, Ж18, Ж19 и Ж20.2 е син;
                        5. Ж3, Ж4, Ж5, Ж8 и Ж16 е бял;
                        6. Ж7 е с цвят, съответстващ на вида на пътя, по който се достига указаната цел.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                          Ако ще и зелена да е табелата - тя не въвежда правила за движение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Малоумно е, че знакът за винетка е преди началото на селото. ..
                            Да, прав си в случая е нужна винетка за 5метра асфалт
                            нелогичния Винетешки знак е може би най-добре показващия корумпирана местна власт , любимия ми такъв, е на Тракия отгоре на моста за Пловдив/Карлово
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Път 29 от Републиканската пътна мрежа (след Варна край Аксаково )

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Ами виждам табела "Винетка", значи съм извън населено място.
                              Няма такова нещо.

                              Знакът Винетка значи просто че си на републикански път и след него трябва да имаш винетка. Републиканските пътища са най-често междуселищни но има изключения. Същото се отнася и до общинските пътища за които не трябва винетка и там изключенията са даже повече. Няма знак "край на винетката" защото няма необходимост от него.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X