Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измама с Двустранен констативен протокол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Измама с Двустранен констативен протокол

    Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
    При въвеждане ДКН на виновния в сайта на Гаранционния фонд излизат 2 ПТП (едното "Протокол за ПТП с пострадали лица" - източник КАТ, второто "протокол за птп с материални щети" - източник ЗК (застрахователна компания)), в които той е виновен спрямо моето МПС. Явно става дума за измама, понеделник ще мина през централния офис на моя застраховател (предполагам от него се е облагодетелствал). Овен там друг трябва ли да уведомявам (МВР, някоя комисия)?
    Така както казваш - и в двата случая е вписан като виновен той, а не ти...
    Дали не са го направили по административни причини - веднъж имат плащане към теб/твоя застраховател за материални щети (автомобила), а втори път - заради хората (медицински, морални разходи и т.н.)...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Измама с Двустранен констативен протокол

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Така както казваш - и в двата случая е вписан като виновен той, а не ти...
      Дали не са го направили по административни причини - веднъж имат плащане към теб/твоя застраховател за материални щети (автомобила), а втори път - заради хората (медицински, морални разходи и т.н.)...
      В двата случая е вписан като виновен той при въвеждане на неговия ДКН, при въвеждане на моя ДКН излиза че аз съм виновен спрямо него, констатирано с ДКП, който аз не съм попълвал

      Коментар


      • #18
        От: Измама с Двустранен констативен протокол

        Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
        В двата случая е вписан като виновен той при въвеждане на неговия ДКН, при въвеждане на моя ДКН излиза че аз съм виновен спрямо него, констатирано с ДКП, който аз не съм попълвал
        Добре де ,какво неясно има. За едно ПТП не може да има протокол от КАТ и двустранен протокол. Уведоми застрахователя и приложи копия от документите.

        Коментар


        • #19
          От: Измама с Двустранен констативен протокол

          Ако има измама,в нея сигурно участва и някой от твоята застрахователна компания.Поне във Варна практиката е такава,че виновният водач подписва декларация,че е съгласен с написаното в протокола,и няма да обжалва.Това става в офиса на застрахователя,при завеждането на щетата.В случая "виновен" си ти,а не си подписвал нищо,нали? И друго,застрахователите имат обща база данни.Каква е вероятноста две МПС да катастрофират два пъти в един и същи ден? Някой си е затворил очите.
          0884 987 137
          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

          Коментар


          • #20
            От: Измама с Двустранен констативен протокол

            След близо 4 месеца решение на казуса още няма. Моята ЗК тогава бе "ЛевИнс", още на следващия ден (14.04.2014) бях в централния им офис в Пловдив и след справка с ликвидационния им център щета за моя автомобил не е завеждана. Компанията на виновното лице, от която всъщност бях и обезщетен, вече не съществува (Интерамерикан), а е закупена 2013 от Евроинс. Обиколих всичките им офиси в Пловдив, но попаднах на меко казано "сънени" служители, нямащи никакъв достъп (а и интерес) от базата данни на Интерамерикан. Щом няма заведена щета при моя застраховател, логично и фалшивият Двустранен Констативен Протокол не е осребрен от другия водач. Продължих напред по веригата с телефонни разговори с Гаранционния Фонд, оттам отговорът бе, че след ПТП-то първо при тях е пристигнал ДКП, след него протокол от КАТ, ДКП е анулиран, но незнайно защо изскача при проверка. Изчаквах така няколко седмици да бъде изтрита тази информация, но уви. Юни месец след пореден разговор с ГФ разбрах, че съм трябвало да уведомя Интерамерикан, т.е. Евроинс и те да изпратят възлагателно писмо за анулиране на протокола. Писмо до Евроинс бе изпратено началото на юли, получих входящ номер и дотам. Август надали някой ще си развали отпуската, така че септември пак ще продължавам с опитите.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X