Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измама с Двустранен констативен протокол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измама с Двустранен констативен протокол

    Здравейте,
    Вчера ми се наложи да правя проверка за виновно причинени ПТП на: http://eisoukr.guaranteefund.org/vehicleevents?l=bg и погрешка въведох номера на МПС, с което преди 2,5 години претърпях ПТП, автомобилът беше тотална щета и съответно бракуван. КАТ издадоха тогава ''протокол за ПТП с пострадали лица" (пострадалият бях аз - комоцио), виновен според протокола бе другият водач. Пострадал леко от завъртане колата на виновния бе и трети автомобил, след 2 огледа и няколкомесечно чакане бях обезвъзмезден. Та вчера при проверката в сайта на гаранционния фонд за бракувания автомобил излезе, че на същата дата има виновно причинено ПТП с материални щети, като пострадал е автомобилът, който ме блъсна и беше наказан от КАТ?!?, удостоверено с Двустранен Констативен Протокол (ДКП). Аз такъв протокол не съм подписвал, след удара бях неадекватен и превозен от екип на Спешна помощ до шоковата зала на спешно отделение в УМБАЛ. Подозирам, че виновният и съответно наказан от КАТ водач на виновното МПС, след като е взел протокола от КАТ ми е свалил данните (име, № СУМПС) и е попълнил от мое име ДКП, което е занесъл в моя застраховател и е бил неправомерно обезщетен. От това, което намерих, ДКП се попълва при:
    1.Пострадали лица няма
    2.Участвали са 2 МПС
    3.ПТП не е посетено от органи на КАТ
    4.МПС могат да се движат след ПТП

    Към кого следва да се обърна в случая, изминали са 2,5 години оттогава. Доскоро в сайта на ГФ липсваха данни за ДКП дадени от ЗК (застрахователна компания), но от тази година се включват и тези данни от ЗК, освен данните от КАТ и измамата чак сега лъсна, а сигурно и нямаше да разбера никога за нея.
    Какви действия да предприема, най-малкото се чувствам отвратен от постъпката на човек, който едва не ме уби, а докато аз съм бил в спешното отделение, той е злоупотребил с данните ми по такъв начин?
    Благодаря

  • #2
    От: Измама с Двустранен констативен протокол

    Ами като за начало не е зле да се свържете с З.К. където сте бил застрахован и обезщетен. След това с МВР за по-нататъчни действия. Тук има явна застрахователна измама, това е подсъдно. Налица са всички уличаващи обстоятелства, но чудно е как застрахователят не е проследил събитието!!!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Измама с Двустранен констативен протокол

      Уведоми застрахователя . Може да му се зарадват .

      Коментар


      • #4
        От: Измама с Двустранен констативен протокол

        Да не би да е обезщетен по каско и да става дума за протокола, съставен от КАТ или двустранен между виновния и третия участник?
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Измама с Двустранен констативен протокол

          Автомобилът ми беше без каско, бях обезщетен от неговата застрахователна компания по Гражданска отговорност. Явно ЗК не правят никакви проверки, преди да изплащат щети с Двустранен констативен протокол?

          Коментар


          • #6
            От: Измама с Двустранен констативен протокол

            Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
            Автомобилът ми беше без каско, бях обезщетен от неговата застрахователна компания по Гражданска отговорност. Явно ЗК не правят никакви проверки, преди да изплащат щети с Двустранен констативен протокол?
            Имах предвид негово каско.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Измама с Двустранен констативен протокол

              Уви не, ясно си пише "Двустранен констативен протокол", виновен - моят автомобил. Протоколът от КАТ беше за ПТП с Пострадали лица.

              Коментар


              • #8
                От: Измама с Двустранен констативен протокол

                Някой го е светнал, че става и така ,но само с вътрешни хора в системата на застрахователите.

                Гадно е ,че ти се води вина и в един момент може да ти излезе някъде. Предлагали са ми такива "сделки".

                Коментар


                • #9
                  От: Измама с Двустранен констативен протокол

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  Някой го е светнал, че става и така ,но само с вътрешни хора в системата на застрахователите.

                  Гадно е ,че ти се води вина и в един момент може да ти излезе някъде. Предлагали са ми такива "сделки".
                  Какво се прави в такива случаи, всички документи и протоколи си ги пазя, дори и изследванията от спешното отделение, въпреки че минаха 2.5 години?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Измама с Двустранен констативен протокол

                    Дори и виновен, може да се получи от другият участник обезщетение от застрахователната му каско компания, тя е точно за това. За сега в протокола има измама!
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Измама с Двустранен констативен протокол

                      В случая доколкото разбирам причинителя/виновния за ПТП не получава от застрахователната си компания, а застрахователната му компания е направила регресен иск към ЗК на пострадалия, представяйки нещата така, че пострадалия е причинител на ПТП...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Измама с Двустранен констативен протокол

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        В случая доколкото разбирам причинителя/виновния за ПТП не получава от застрахователната си компания, а застрахователната му компания е направила регресен иск към ЗК на пострадалия, представяйки нещата така, че пострадалия е причинител на ПТП...
                        ...застрахователната му компания и/или той самият с Двустранен констативен протокол, който аз не съм подписвал и попълвал и за който (ДКП) няма основания.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Измама с Двустранен констативен протокол

                          Интересно. А като се въведе номерът на виновния автомобил, какво излиза на тая дата?

                          Иначе явно е или грешка, или застрахователна измама. Грешки в тези бази данни не липсват, но тази е малко вероятна - сгрешени са и вида на документа, и вината. Ако в базата данни съществува И реалната катастрофа (тя би излязла по номера на виновния участник), твърде вероятно става дума за измама.

                          Подобна измама ощетява преди всичко твоята ЗК и е въпрос на добър тон да им пуснеш едно писъмце с копия от документите, които пазиш. Можеш да избираш между два формата - жалба (за изчистване на твоята застрахователна история от несъществуващо застрахователно събитие) или сигнал за застрахователна измама (в качеството ти на буден гражданин и коректен бизнес-партньор на ЗК). И в двата случая трябва да си готов (а) нищо да не направят (и там работят служители на заплата) и (б) да те призоват като свидетел в съда с всичката досада, произлизаща от това.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Измама с Двустранен констативен протокол

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Интересно. А като се въведе номерът на виновния автомобил, какво излиза на тая дата?

                            Иначе явно е или грешка, или застрахователна измама. Грешки в тези бази данни не липсват, но тази е малко вероятна - сгрешени са и вида на документа, и вината. Ако в базата данни съществува И реалната катастрофа (тя би излязла по номера на виновния участник), твърде вероятно става дума за измама.

                            Подобна измама ощетява преди всичко твоята ЗК и е въпрос на добър тон да им пуснеш едно писъмце с копия от документите, които пазиш. Можеш да избираш между два формата - жалба (за изчистване на твоята застрахователна история от несъществуващо застрахователно събитие) или сигнал за застрахователна измама (в качеството ти на буден гражданин и коректен бизнес-партньор на ЗК). И в двата случая трябва да си готов (а) нищо да не направят (и там работят служители на заплата) и (б) да те призоват като свидетел в съда с всичката досада, произлизаща от това.
                            При въвеждане ДКН на виновния в сайта на Гаранционния фонд излизат 2 ПТП (едното "Протокол за ПТП с пострадали лица" - източник КАТ, второто "протокол за птп с материални щети" - източник ЗК (застрахователна компания)), в които той е виновен спрямо моето МПС. Явно става дума за измама, понеделник ще мина през централния офис на моя застраховател (предполагам от него се е облагодетелствал). Овен там друг трябва ли да уведомявам (МВР, някоя комисия)?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Измама с Двустранен констативен протокол

                              Странно. Сайтът е така подреден че катастрофите излизат като въведеш виновния. От разказа ти изглежда едно и също събитие да е отразено на 3 документа - два пъти с неговия номер и веднъж с твоя. Почти е сигурно че има някаква шашма.

                              Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
                              друг трябва ли да уведомявам (МВР, някоя комисия)?
                              Ако реално има проблем, нямай грижи - ЗК ще уведомят който трябва (мвр, съд) много по-добре отколкото ти можеш. Ако не - просто искай да ти махнат твоята вина. Ако се направят на ударени - ще го мислиш.

                              Теоретично теб не те бърка, освен че е добре да запазиш документите. Ако някой ден застрахователната история да влезе с някаква тежест в застраховките - вече ще имаш всички основания да искаш да те махнат оттам.

                              ----
                              интересно сайтче. Доскоро нямаше тази функция за търсене на застрахователни събития.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X