Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПТП Тежкотоварни автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПТП Тежкотоварни автомобили

    Гони го до дупка. Въпроса е принципен. Оставиш ли го сега, утре ще те натресе по-лошо. Така става с безнаказаните. Огледайте се...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: ПТП Тежкотоварни автомобили

      Най-малкото, което трябва да плати този, е стреса. Дори да не е "не можеш да спиш", със сигурност ситуацията е изключително стресираща. И трябва да се компенсира в някаква степен - дори колегата да има претенции само за една почивка някъде, където да се отпусне.

      Коментар


      • #18
        От: ПТП Тежкотоварни автомобили

        Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
        И според теб, в този случай плаща застрахователят? Така ли? Формално -да. Реално - не. ...
        Разбира се, че ти плаща застрахователя.... А той дали ще успее да си вземе парите от пияния, или от шофьора без ГО, или пък от гаранционния фонд - това е въпрос, който вълнува застрахователя...
        Има случаи (и то не единични), в които на виновника просто няма какво да му вземеш... И затова плащането не е от неговия джоб, а за сметка на застрахователя или на гаранционен фонд...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: ПТП Тежкотоварни автомобили

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Разбира се, че ти плаща застрахователя.... А той дали ще успее да си вземе парите от пияния, или от шофьора без ГО, или пък от гаранционния фонд - това е въпрос, който вълнува застрахователя...
          Има случаи (и то не единични), в които на виновника просто няма какво да му вземеш... И затова плащането не е от неговия джоб, а за сметка на застрахователя или на гаранционен фонд...
          В България - да. В повечето "бели" държави, дължиш ли, всеки цент, насочен към теб отнякъде(ако си фалирал, неплатежоспособен и т.н.), се блокира от изпълнителя. Мога да дам няколко примера от Германия, например. Нека правим разлика между действаща държавност и нашата реалност. Разликата е огромна.
          Но дори и в България е много трудно да се отървеш от дълг към застраховател, банка и т.н. Пример: мой бивш колега беше осъден от банка за неплатен кредит. След делото дългът стана двоен. Мислеше си, че ще се отърве, защото има три деца и е без работа. Няма имущество и т.н. Последния път, когато го видях, отделяше всяка стотинка, за да изплаща дълга. В общи линии се оказа, че ако той не плати, дългът ще остане на трите му деца. Е, банката изгуби 8 години, но ще си получи парите - с лихвите. В момента, от 700 лева основен дълг, той е над 2000 - включително 800 лв. съдебни разходи и лихви за целия период.

          Коментар


          • #20
            От: ПТП Тежкотоварни автомобили

            Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
            ...В общи линии се оказа, че ако той не плати, дългът ще остане на трите му деца...
            Тсъ. Могат да се откажат от наследство. Което не е велика драма, щом няма имущество. По-голямата драма е че докато не го изплати навсякъде, където се хване легално на работа ще му удържат, а ако го докара до пенсия, ще му я удържат до минимума.

            ...ама, да прави такива простотии за 700лв си е откровена глупост. Ако са се уговорили и разсрочили, за 2 години например нямаше да ги усети чак толкова.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: ПТП Тежкотоварни автомобили

              Пазат си техните калпазани.....нас нали ни имат за диваци....


              98г.като се шибна един жабар с едно FH 16 в моя камион и ми направи ремаркето дармадан знаеш ли колко въртели ми правиха полицаите докато ми дадат оригиналния протокол от катастрофата.....

              европейци да ги е...а а дали на шофьорчето един лист с номера на полицията в градчето и го изпратили да кара......няма митници няма мрежи пломби и както си му е редът....ужас


              та се дигнах от България и там половин ден се правиха на луди докато бръкнаха в шкавчето и удариха протокола от масата гадовете ниедни...та взех от застраховката 5600 лева а щех да остана и без тех

              Та видели сме ги колко са точни и почтени.......
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #22
                От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                Здравейте Колеги,
                Много Ви благодаря че ме поддържате и изцяло съм на вашето мнение, че трябва да го съдя този, не толкова заради това, че ще взема добри пари а най вече за това, че тези тук ни мислят за неандерталци и ни мачкат както си поискат.
                На кратко ще ви опиша ситуацията която трябва да преодолея за да си позволя да заведа дело по този случай.
                На 27 Февруари т.г. полицията на седма дивизия Брюксел – 1000 отне неправомерно возилото ми Мерцедес Спринтер от един паркинг като ми заявиха, че возилото ми е камион и няма право да спира на паркинг за коли. Веднага се позовах на закона и доказах, че возилото ми е под 3500 кг и се управлява с категория „В“. После стана страшно, опитаха се да ми изкарат колата че е с фалшива регистрация и моите аргументи отново надделяха.
                Полицая който водеше случая много ми се изнерви и ми каза;
                -ти знаеш много да говориш, затвори си плювалника мръсен българино.
                Впрегнах се и го помолих да повтори, че не съм чул добре какво ми е казал и той повтори.
                Дадох си телефона на един сънародник, Samsung Not 2 и му казах да снима всичко и да не спира да снима.
                После ме заведоха в седма дивизия и там настана чудо.
                Много е дълго за разказване но след всичко което се случи, отидох в болницата, извадих си медицинско за психически тормоз, отидох в комитет П ( това е полиция на полицията ) там направих подробно изявление по случая и предадох копие от направения видеозапис, отидох при омбуцмана, тук всяка комуна си има такъв и той има приемни дни.
                Уволниха полицая и колегите му от седма дивизия започнаха да ме тормозят административно, не искат да ми впишат адресната регистрация в сервиз популацион а ако нямам там вписване, губя много от правата си, все едно че съм напуснал държавата Белгия и след определен период от време юе загубя белгийските си документи.
                После си намерих много намахан адвокат който се казва Ксавиер Мартенс председател на адвокатската редколегия в Брюксел. Много е скъп. Добре , че ми влезе в положението и се съгласи да му изпращам пари на части докато на сметката му се съберат пари за хонорара и ми взе всички фотокопия от документацията по случая.
                На кратко си позволих да заведа дело срещу най силната държавна институция и живота ми стана кошмар. Но няма да се откажа! Ще си търся правата.
                Единствено поради финансови причини не мога да заведа дело по случая с катастрофата.
                Ако имах възможност, веднага щях да го направя.

                Коментар


                • #23
                  От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                  Обърни се към "Амнести Интернешънъл" или представителството й там. Съдейки по всичко, случаят може да представлява интерес и за ЕК. Става дума за системен тормоз на етническа основа. Понеже е продължително във времето и от няколко извършителя, това може да се намери в някоя папка и макар на теб да не свърши голяма работа, да бъде силен аргумент при други подобни случаи.
                  Ако имаш възможност, излез пред някоя медия, по възможност - в друга страна-членка. Тези неща се следят и ще има съответната реакция и в Белгия.

                  PS: Държат се така, защото от преговорите, до ден-днешен, само им "лягаме" на разните евролицемери. Ама като му кажеш, че живеят добре, защото изсмукват държавите като нашата и започват да мигат нервно и да обясняват колко са велики. Нищо, че два смислени отговора на въпрос откъде са се пръкнали, не може да даде.
                  Последно редактирано от Еmil; 17-09-13, 17:36.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                    Мене жабарите като станах много нахален и повтарях „Протоколо протоколо“ме вкараха с шофьорчето в едно стайче като клетка и ни заключиха там.....Защо бе джанъм? Защото искам протокола от катастрофата и там италианеца е виновен!

                    Ама я дървена глава....как ме пущиа и пак си думам...Протоколо сакам..


                    и накрая го удариха от масата и ми показаха вратата...Половин ден разправия да ти го дадат

                    Па го и написали на диалект нещо като нашия трънски та зор в България докато го преведат....
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                      Защото там се защитават. Всъщност, за почти всички "демократични" страни, демокрацията и толерантността са си за тях. Много ми напомня един случай с познат на мой приятел, който имал произшествие в Ирак - по времето преди войните. Излязъл някакъв от нищото на главния път, с колата си и станало произшествие. Осъдили чужденеца, защото "ако той не е бил там, онзи е щял да бъде жив".
                      Ей туй им е нивото и на прехвалените европейци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                        Емо,
                        Бог Високо, Цар далече !
                        Където и да се оплаквам ситуацията си остава същата.
                        Ако си от някоя от техните държави и се оплачеш срещу България, гарантирам ти държавицата ни ще я разпънат на кръст! Но ако си Българин който се оплаква пред вълкът от вълкът, е няма как да стане.
                        Аз в нашето посолство се обаждам на ПОМИЯЯЯЯЯЯЯЯЯРИТЕ ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! че съм задържан в полицията, и те ми казват оправяйте се! Бил съм български гражданин, а по какво да разбера, че съм такъв ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                          Колеги,
                          Научете ме точно какво да правя.
                          Ситуацията е следната.
                          Секретарката на фирмата в която работя прикрива случая въпреки, че е на ясно с нещата и си е оправила бакиите със застрахователя за ремаркето което теглех.
                          Та тя ми дава номера на полицията да си искам протокола, а полицията се правят на недоразбрали и ме въртят.
                          Как да ги принудя да ми дадат протокола и документацията по това ПТП ?
                          И какво точно мога да направя, срещу този който ми предизвика ПТП ?
                          Ако наш Българин причини ПТП направо му съсипват живота а на нас като ни направят ПТП какво да правим ?
                          Аз работя в Белгийска фирма, но съм Българин и за това все гледат да ме прецакват.
                          Научете ме как да им покажа, че не сме неандерталци, че много ми писна вече от тях.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                            DECLARATION
                            Le soussigné, Mitko Metodiev Dimitrov,
                            № d'identification du Registre national 68.05.30-591.69
                            Adresse: Chaussee d`Anvers 260
                            Bruxelles 1000
                            Belgium
                            GSM: 0484153067
                            En tant que chauffeur de camion, a déclaré après: Le 27.07.2013 / 02:22h. Sur la route E40 sur 7,9 km développer un accident de la
                            circulation dans ce qui s'est avéré participant innocent.
                            Description de l'événement:
                            През по горе посоченото време, при изпълнение на трудовите си задължения, управлявах камиона в посока гр. Брюксел, с цел достигане на паркинга определен за престой от фирма Нилос - Транс, в която работя.
                            Пътя пред мен беше свободен и на хоризонта не се виждаха автомобили. При наблюдение в огледалата за задно виждане, виждах автомобили, които по моя преценка бяха на дистанция приблизително около един километър зад мен.
                            По навик наблюдавам регулярно дясното огледало за задно виждане, за да съм сигурен, че камиона се движи в непосредственна близост до дясната непрекъсната маркировачна лента, определяща края на дясното пътно платно.
                            Погледнах в лявото огледало и установих дистанцията на автомобилите зад мен, насочих вниманието си на пред по пътя и се уверих, че той е чист и безпрепядствен, в момента в който насочих вниманието си в дясното огледало за задно виждане, докъто наблюдавах как камиона се движи до дясната маркировъчна лента почувствах силен удар в задната част на състава, усетих как камиона подскочи и се ускори. В следствие на удъра шофьорската ми седалка отскочи силно на горе и краката ми се удариха във волана след което тя падна силно на доло преудолявайки хода на въздушната компенсация и се удари в основата си от което усетих силна болка в гръбначния си стълб в областта на мястото където през 1996 година ми беше направена успешна операция от дискова херния.
                            От момента на катастрофата до този момент болката в гръбначният ми стълб не изчезва и се задълбочава.
                            Веднага погледнах лявото огледало, в което докъто полагах усилия да увладея нестабилния камион на пътя и да го задържа на платното в което се намирам, видях как автомобила който ме е ударил от зад, в състояние на пълна неуправляемост се върти в близост до ремъркето и ме изпреварва от лявата страна, в следствие на което последва вторичен удар в лявата част по средата на ремъркето и част от автомобила влезе от доло под ремъркето, колелата на ремъркето го застъпаха, съобразително освободих спирачната система за да не мине ремъркето през него с блокирани колела, след което автомобила се катапултира в ляво, премина през всички платна на пътя и се заби в лявата мантинела. Успях успешно да oвладея и да спра камиона, пуснах аварийните светлини, и веднага се обадих за помощ на номер 101.
                            Свидетелите които спряха за да окажат съдействие на настъпилото ПТП ми помогнаха за разговора по телефона с органите на пътна полиция, тъй като под въздействие на силен шок, както и поради минимално владеене на фламандски език не бях в състояние да обясня точно какво се е случило.
                            Пътна полиция и спасителните служби дойдоха много бързо на местопроизшествието.
                            След това огледах и снимах щетите по камиона, прецених, че той може да се движи в състоянието в което се намира, но за да го предвижа безопасно до мястото за престой се нуждая от помощ, тъй като в следствие на удъра светлинната сигнализация в лявата част на ремъркето беше напълно унищожена.
                            Веднага се обадих на колега от фирмата и той дойде с камион на местопройзшествието, за да може да oсигурим безопасно предвижване на пострадалото превозно средство.
                            След огледа на пътна полиция и обработване на случая, се установи, че съм невинен участник в създалото се ПТП, че не съм употребил алкохол, че съм спазвал стриктно условията за полагане на трудовият процес и времето за почивка според изискванията на закона, което се вижда ясно от разпечатката на моята електронна тахографна карта.
                            При поискване да ми бъде предоставена необходимата документация, за настъпилото ПТП, служителите на пътна полиция ме уведомиха, че същата ще получа по пощата.
                            Все още очаквам тя да ми бъде изпратена.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                              Изминаха месеци без да пиша в блога, а през това време на мен ми се случиха най различни неща, както неприятни така и приятни.
                              На 16 Януари здравето ми рухна тутало и се озовах в ръцете на лекарите.

                              Дадоха ми болнични и все още съм в болнични. Назначиха ми прегледи, и процедури. В крайна сметка диагнозата е дискова херния.

                              Изведнъж се оказа, че разполагам с много време и веднага се заех с административните си дела.

                              Когато отидох в здравната каса за да подам документите за отпуск по болест разбрах, че работодателят ми е правил далавери със отчисленията за здравната каса, това вече ми дойде много и чашата на търпението преля.

                              Отидох в синдиката, от там в организацията за защита на шофьорите в Европа, после и в комисията за трудови злополуки и не след дълго моят работодател се сети за мен и започна да ми звъни по телефона и да ме пита какво искам;

                              • Какво искаш за да оттеглиш документите ? Пари ли ? Колко ?

                              • Не! Благодаря, върнете ми здравето!

                              Когато видя, че няма да се оправи с мен по този начин, ме заплаши по телефона, а аз предвидливо знаех, че това ще се случи и чаках този момент. Веднага отидох в комисариата и пуснах жалба, това определено е плюс за досието ми.



                              По случая за катастрофата печеля.

                              Решението на комисията за трудови злополуки е:

                              ПОСТРАДАЛ.

                              ТРУДОВА ЗЛОПОЛУКА ПОРАДИ НАСТЪПИЛО ПТП В КОЕТО ЛИЦЕТО Е НЕВИНЕН ОЧАСТНИК.



                              Какви ще са обезщетенията тепърва предстои да разбера, но едно е сигурно. Освен здравната каса която е длъжна да ми плати цялото лечение, защото аз си плащам и застраховка HOSPITALIA +, сега застрахователната компания е длъжна да ми плати цялото лечение, обезщетения за страданието, физическо и психическо, пропуснати ползи а те се смятат от момента на настъпилото събитие и в перспектива за бъдещи ползи които тепърва предстои да бъдат пропуснати докато официално ме водят в болнични или ако започне процедура за трудоустрояване или пенсиониране по болест.



                              На работодателя назначиха пълна проверка, и след като колегите ми видяха какво става, се намериха още двама смелчаци и го заявиха пред синдикатите.

                              Фирмата ще бъде съдена и тепърва предстои да се разбере какъв ще е изхода от делото.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ПТП Тежкотоварни автомобили

                                Колега, браво за настоятелността!
                                Иначе, това е типичен пример за това, че така хвалените западни държави нито са толкова дем,ократични, нито толкова уредени. Е, ще разпилеят работодателя, но не заради "българина", а заради средствата, които искат да си вземат.
                                Двойният стандарт и псевдо равноправието пък са само черешката на тортата.
                                Честно казано, нищо от това не ме учудва. Той ЕС очевидно е един сапунен мехур.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X