Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

    Защо ли? Ами тази мисъл ми се върти в главата от както онзи кънкьор погуби хората край река Ропотамо, и днес попаднах на това http://vbox7.com/play:4815fa26 Padjero VS Honda Civic.Това е и една от причините да карам голям 4Х4, но трябва сериозно да се замислим за отговорноста която имаме към по-малките участници в движението.
    Последно редактирано от Явор; 08-09-07, 23:03.

  • #2
    До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни водачи!!!

    Защо казваш "погуби хората" и момичето ли почина???
    катастрофата не беше ли до р. "Ропотамо"?
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни водачи!!!

      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
      Защо казваш "погуби хората" и момичето ли почина???
      катастрофата не беше ли до р. "Ропотамо"?
      Опс, поправено. Не съм чул да е починало момичето, но за мен то си е погубено........

      Коментар


      • #4
        До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

        Според мен моята отговорност към другите на пътя свършва с това че имам всички категории - сиреч постарал съм се да получа най- многото възможна подготовка
        и на второ място факта че карам джип а не голф - сиреч движа се нормално да не казвам бавно като се старая да не преча и на другите
        от тук нататък аз повече почти нищо не мога да направя
        някой келеш като иска да се трепе аз не мога да го спирам
        най много да му дам път стараейки се да остана жив
        иначе казано човек от него си не можеш да опазиш
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

          Категориите не могат да определят границите на отговорността. Онзи ден един автобусен шофьор отнемайки ми предимството щеше да ме попилее, добре , че карах бавно и спрях. Въпросът е до хората. И до мисленето. А иначе и аз имам всички категории , но когато карам не се и сещам за това.

          Коментар


          • #6
            До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

            Както казват другарите Илф и Петров в книгата "12-те стола": "Проблема за спасяването на давещите е проблем на самите давещи се."
            Да си карат колите.... само да внимават да не ми отнемат предимството. Може да карам Самурай, но си е 4х4 на доста яко ШАСИ, а предната ми броня е "тунингована релса".
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • #7
              До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

              Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
              ... а предната ми броня е "тунингована релса".
              Колега, в този форум и друг път е дискутирана темата за предните брони. Усилената предна броня не ти дава повече безопастност, напротив, няма какво да поеме евентуалния удар. Когато си купих Диското, предната му броня беше малко деформирана, свалих я с намерението да я ползвам за шаблон и да си направя нова, по-здрава. Обмисляйки новата конструкция, се сетих за инцидента, който преживях (в пълния смисъл на думата) преди няколко месеца, когато един ТИР навлезе насрещно в моето платно и ми скъси Галопера отпред с 1/2 метър.Просто изправих оригиналната броня и си я монтирах пак.
              Но темата тук е с друга насоченост.
              Обмислям да пусна една анкета, до колко познаваме Правилника за движение и по-точно, някой "не толкова важни" правила. Съдейки по поведението на доста участници в движението, у мен се затвърждава мнението, че или някой нокога не са го чели внимателно, или са го позабравили.
              Наскоро моя позната, улегнал човек с висше инженерно образование, ми се оплака, че три пъти са я "късали" на теоретичната част на изпита пред КАТ. Оказа се, че не е прочела нито веднъж ПЗДП, а се кани да се яви за 4-ти...
              Относно отговрността, Явор е прав, въпреки, че и с велосипед може да бъде блъснат човек и инцидента да има летален край... Въпрос на вероятности.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                Колеги какво ви става ???? Какви релси ??? Какви категории ??? Всичко зависи от вас, ако пристигнете 5 минути по рано или по късно, там за където сте тръгнали няма да се промени нищо. По-добре да спасите човешки живот бил той на олигофрен с Голф. Аз какво ви написах вие почнахте "те да не ни отнемат предимството" Е за това исках да се замислим Толерантноста на пътия, който е карал в чужбина знае за какво говоря. Елелментарно е само дето в БГ всички си мерят пи...те и избиват комплексите си по шосетата а от там статистиката на загиналите расте.

                Коментар


                • #9
                  До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                  Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                  Колеги какво ви става ???? Какви релси ??? Какви категории ??? Всичко зависи от вас, ако пристигнете 5 минути по рано или по късно, там за където сте тръгнали няма да се промени нищо. По-добре да спасите човешки живот бил той на олигофрен с Голф. Аз какво ви написах вие почнахте "те да не ни отнемат предимството" Е за това исках да се замислим Толерантноста на пътия, който е карал в чужбина знае за какво говоря. Елелментарно е само дето в БГ всички си мерят пи...те и избиват комплексите си по шосетата а от там статистиката на загиналите расте.
                  +1000
                  Просто не знам как ще се почувства някой ако причини смърт с яката си броня пък дори и да не е виновен. А ако е? Не бронята е важна , а човещината и толерантността.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                    Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                    Колеги какво ви става ???? Какви релси ??? Какви категории ??? Всичко зависи от вас, ако пристигнете 5 минути по рано или по късно, там за където сте тръгнали няма да се промени нищо. По-добре да спасите човешки живот бил той на олигофрен с Голф. Аз какво ви написах вие почнахте "те да не ни отнемат предимството" Е за това исках да се замислим Толерантноста на пътия, който е карал в чужбина знае за какво говоря. Елелментарно е само дето в БГ всички си мерят пи...те и избиват комплексите си по шосетата а от там статистиката на загиналите расте.
                    Абсолютно съгласен!
                    Но понякога даже и толерантността не помага! Когато има пияни, дрогирани самоубийци на пътя понякога просто няма какво да направиш за съжаление!! Дай боже да не се случва на никого да изпада в такива ситуации!
                    А руснаците си имат едно правило на трите Д - ДДД (дай дорогу дураку)! Аз винаги го спазвам и досега никога не съм съжалявал за това!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                      Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                      По-добре да спасите човешки живот бил той на олигофрен с Голф.
                      Аз вече си мисля, че не е съвсем така. Не е ли по-добре такъв олигофрен да се размаже в някоя яка броня с шаси отзад и да погуби само себе си, отколкото след време да се забие и в някоя изгнила стара барака с пет членно семейство вътре? Особено, ако олигофрена не е с голф, а новичко БМВ или мерцедес, тогава се чуства и по-добре защитен от околните със своите 16 еърбега. Все си мисля, че колкото по-често такива се разминават със страховити машини обковани с желязо, стомана и т.н., толкова по-малко склонни ще са да навлизат в насрещното без видимост... А направят ли го... толкова по-малък шанс ще имат да го направят повторно...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Не е ли по-добре такъв олигофрен да се размаже в някоя яка броня с шаси отзад и да погуби само себе си, отколкото след време да се забие и в някоя изгнила стара барака с пет членно семейство вътре?Все си мисля, че колкото по-често такива се разминават със страховити машини обковани с желязо, стомана и т.н., толкова по-малко склонни ще са да навлизат в насрещното без видимост... А направят ли го... толкова по-малък шанс ще имат да го направят повторно...
                        Това би означавало да вземем правосъдието в свои ръце, а бидейки простосмътрни човеци, не ни е дадено това право - да се съдим едни други, да даваме присъди и да ги изпълняваме. (Тук изключвам съдебната система по куп причини, които са извън тази тема.) Щото ще заприличаме на "дивия запад" . Много по-прост и ефикасен вариант е да се контролира спазването на закона. И доколкото човешката глупост и простотия са необятни и нямаме шанс да се справим с тях, по-скоро упреците и изискванията ни следва да са отправени към защитниците на закона.
                        Skorpion_BG много точно е обяснил правилото "по-умният отстъпва". Аз също го спазвам, защото нямам какво да си меря с комплексарите и не съжалявам за тази си отстъпчивост.
                        Между другото, нямам наблюдения, че водачите на 4x4 са по-опасни от другите. По-скоро е валидно за водачите на много големите МПС-та. Те застрашават останалите дори нарочно Виждала съм го неведнъж. А такива и с голямо 4x4 не можеш пребори . Докъде стигнахме? Пак до правилото на по-умния.
                        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                        Omnia vincit amor !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                          Ми тя статистиката вчера показа за 24ч.-8бр.гушнаха букета.Сигурно на повечето са им липсвали първите 7годинки на другите ЕГОто,на останалите хубавата и мощтна кола от тате и малкото опит и стаж зад волана.Не че и ние сме безгрешни. ДА НИ ПАЗИ ГОСПОД да не срещаме /мечката/.Колко ли от тях са били с 4х4.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                            Тъй като стана въпрос и за категориите, ще споделя с вас какво ми каза инструктора, докато кормувах за кат. "С" и ни засече един "олигофрен с голф", който всъщност беше с опел.


                            "Момче, сега с този голЕм камион, вече си без предимство! Засекат ли те, направи всичко възможно за да спреш. Иначе ще ги размажеш и после цял живот ще ти тежат на съвестта! Това че ще влезеш в затвора, ще ти се стори нищо пред мисълта, че си можел да спреш и не си го направил!"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Водачите на 4Х4 трябва да са по отговорни!!!

                              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                              Тъй като стана въпрос и за категориите, ще споделя с вас какво ми каза инструктора, докато кормувах за кат. "С" и ни засече един "олигофрен с голф", който всъщност беше с опел.


                              "Момче, сега с този голЕм камион, вече си без предимство! Засекат ли те, направи всичко възможно за да спреш. Иначе ще ги размажеш и после цял живот ще ти тежат на съвестта! Това че ще влезеш в затвора, ще ти се стори нищо пред мисълта, че си можел да спреш и не си го направил!"
                              +100
                              Сигурно 80% от катастрофите, стават заради такива дето не си дават предимството.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X