Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв водач съм...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв водач съм...

    Независимо от всички мерки, като напук, катастрофите продължават и стават все по-смъртоносни. Дали се замисляме сериозно?
    Прави впечатление, че по всички клубни форуми, участниците се представят като толерантни и дисциплинирани водачи. Ако някой се изкаже за малко по-агресивно поведение на пътя, веднага бива заклеймен от останалите. В нашият форум не правим изключение. От тук възникват няколко въпроса:
    Кой предизвиква произшествията?
    Искрени ли сме в изказванията си?
    Замисляме ли се, какво е истинското ни поведение на пътя?
    Успяваме ли да управляваме автомобила, освен с ръце и крака, и с глава?
    Наистина ли, безотклонно следим пътната обстановка и се стараем не да избегнем, а да предвидим евентуална, опасна ситуация и да вземем адекватни мерки?
    Може да се добавят още много подобни въпроси...
    Може да се направи и анкета - "Какъв водач съм наистина?"
    Модераторите може да измислят и анонимен вариант...
    Искате ли да коментираме темата, защото катастрофите се предизвикват не от някакви извънземни НЛО обекти, а от хора като мен и вас...
    Нужно е да вземем спешни мерки...Ситуацията става неконтролируема...
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    До: Какъв водач съм...

    Имам чувството, че основните виновници за катастрофите не участват в такива форуми!
    Може би трябва да има анкета "имало ли е катастрофа по ваша вина и кога е била тя?'
    Но съм убеден, че болшинството от хората в този форум наистина карат разумно!!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      До: Какъв водач съм...

      Има подобна анкета на http://netinfo.bg

      Коментар


      • #4
        До: Какъв водач съм...

        Никога, да чукам на дърво, не съм имал ПТП, освен два съвсем леки удара без почти никакви щети и то не по моя вина!

        Коментар


        • #5
          До: Какъв водач съм...

          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          Никога, да чукам на дърво, не съм имал ПТП, освен два съвсем леки удара без почти никакви щети и то не по моя вина!
          Абе чували сме ги историите със Сузуки Суифт родео
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Какъв водач съм...

            А, тука ли спамиш! Аз се чудя в другите теми за какъв Суифт говориш! Е, това е изключение. И пак не може да се впише в графата ПТП.

            Коментар


            • #7
              До: Какъв водач съм...

              Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
              А, тука ли спамиш! Аз се чудя в другите теми за какъв Суифт говориш! Е, това е изключение. И пак не може да се впише в графата ПТП.
              Нали се вижда какъв водач си.
              Да не казвам аз какъв съм, щот днес един водач на Голф позеленя...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Какъв водач съм...

                Какъв водач предизвикава катастрофите ли?!
                Ами, ето такъв:
                1.Преди да е взел книжка е хващан ЧЕТИРИ пъти,
                за каране без свидетелсто за управление+употреба на алкохол...
                2.Преди година си купи книжката в Монтана(няма завършен 8-ми клас) и от тогава има поне 3 акта, без да е собственик на автомобил...
                3.Преди два месеца си купи Шкода Фелиция 1996г.,
                тръгва с пилене на гуми, "бие кучките" с цвилене,
                а колата се оказа, че е с спукан преден мост и променена геометрия...
                4.Пие между 4 и 7 бири на работното място,
                в зависимост от "как е с парите". После се продължава до 3-4 сабалянта, пак с бири, или на твърдо.....и отива на работа на халогени...
                5.Миналата седмица му бе съставен акт, за превишена скорост в града с 94км/ч.....???!!!
                Този го познавам лично и се чудя,
                защо все още не съм го застрелял...!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв водач съм...

                  Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                  Този го познавам лично и се чудя,
                  защо все още не съм го застрелял...!!!
                  GAD - Добрият човек Но за този ще ти е простено !


                  Аз не съм шофьор все още,но то направо да те е шубе да караш по нашите пътища...!
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв водач съм...

                    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                    Този го познавам лично и се чудя,
                    защо все още не съм го застрелял...!!!
                    Най малкото защото сигурно щото ще трябва да го лежиш като човек
                    Последно редактирано от Tsvetan; 22-08-07, 06:45.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв водач съм...

                      Една от причините за пройшествията са незнаенето и неможенето за схващане на ЗДП.

                      Друга прична за мен е,че има много шофьори който имат книжка,но нямат никакъв усет и връзка с колата.Просто сядат и уж карат и немогата да усетят каво става като цяло.Правят излишни движения,непредсказуеми,опасни и т.н..Не усещат скоростта,пътната обстановка и друго.

                      Според мен човек може да кара и бързо и въпреки това да стигне на където е тръгнал обаче трябва да е разумно,да може да преценява хиляди обстоятелства и най важното е да има някаква връзка с колата,а не да седе и да кара.
                      А разумния човек колкото и да бърза и да кара по бързо при една неподходяща обстановка ще пусне газта защото на някой хора им е мил живота.

                      Както не всеки може да пее или рисува така и не всеки може да кара.

                      Според мен трябва да се наблегне не първоначалното обучение за кандидат шофьорите.Дори и да се вдигнат цените,но да бъде качествено,без компромиси и рекети.По този начин само човек където има стимул и желание ще си набави необходимите средства,желание за учене и ще изкара този курс,но живеем в БГ и това няма да стане и ще продълим да си се избиваме или както викаха в едно предаване да се самоизядем

                      И както се вика- Не става само с каране,трябва и акъл
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв водач съм...

                        Въпроса е за Вътрешният Глас - т.е. всеки сам да си помисли за себеси, на ум
                        Че то иначе е странно да се самоопределяме - всемки си мисли че кара поне прилично (то иначе не би карал), но какво е мнението на другите е ДРУГ Въпрос (аз за мен знам мнението на някой приятели и Жената и то НЕ Е ЛАСКАВО)
                        А иначе за > 300 Хиляди километра нямам ПТП по моя вина (Стискайте палци) НО занм че колкото и да внимаваш Обстоятелствата могат да те изненадат и всичките глупости са ми се случвали баш когато карам най-бавно и внимателно, та който не кара - той не греши, но все пак е Хубаво да се внимава и да се МИСЛИ (няколко хода напред) много когато караш

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв водач съм...

                          аз внимавам, но понеже нямам опита на дългогодишен шофьор ми се случва да направя нещо в резултат на което замалко някой да ме удари или да ударя. До сега винаги се е разминавало

                          баща ми и до днес ми казва, че най-големите бели стават когато започна да мисля АЗ МОГА ДА КАРАМ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв водач съм...

                            Неадекватните шофьори, които не могат да усетят колата са осовен причинител на дребните ПТП завършващи с леко смачкани ламарини, спукани брони и счупени светлини. Между другото вчера пак си намерих колата на паркинга с леки драскотини и пак ще има разправии със застрахователи . Не ги учат да паркират в днешно време и това си е... По-страшни са тези дето имат усет към колата и се опияняват от това дори когато не са пили. Добиват самоувереност и чуство за неуязвимост и карат все едно пътя е техен. Заради тях стават повечето от тежките катастрофи.

                            Какъв шофьор съм аз ли? Ами, колкото и да е нескромно си мисля, че добре владея колата, но също така помня, че не съм сам на пътя, че не мога да виждам зад завои, че колкото и да съм добър винаги може да ме отнесе някой неадекватен и в резултат на това, за да оцелея предпочитам да карам далеч под възможностите си със сериозен запас за непредвидени случаи . И тъй като съм наясно с мисълта, че колкото и да се стараеш винаги може да се намери идиот, който да те тресне предпочитам да стане докато аз не съм в нарушение, така че гледам, ако не е невъзможно да не съм в такова . И при най-голямата дистанция в България не можеш да спестиш повече от 1 час, а това не е време струващо си да рискуваш живота си. Естествено има си и изключения. Например при транспортиране на пострадал, когато всяка минута е важна пак не изпреварвам без видимост и други такива безумия, но определено не бих се съобразявал с всяко ограничение на скороста, ако преценя, че може и по-бързо. Когато не е въпрос на живот и смърт гледам да не я превишавам с повече от 2 - 3 километра, освен когато изпреварвам, тогава предпочитам да натисна яко педала за кратко, за да мога да се прибера в моята лента по-бързо.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв водач съм...

                              Не претендирам да съм добър водач! Имам около 40000км. навъртени на кола и около 65000км. на мотор. Не обичам да карам кола, изнервя ме и ме натоварва! Когато карам мотор е точно обратното - това е едно от най-големите ми удоволствия, отпускам се и се разтоварвам, независимо къде карам! Досега (да чукна на дърво) не съм участвал, даже и в незначително ПТП като водач на автомобил, но като пътник имам 2 челни удара с двигател тръгнал да влиза в купето и няколко по-леки. Един безуспешен опит да излезна през предното стъкло и едно изопване на ламарината на покрива с глава, ме убедиха окончателно че винаги трябва да съм с колан! С мотор имам доста падания, от които 2 заради недооценяване от моя страна на пътните условия и скороста, съобразена с тях, останалите са за да избегна по-тежко ПТП с автомобил отнемащ ми предимството, или пък като съм карал по черни пътища по гората.
                              Ще се опитам да анализирам какво ми помага и какво ми пречи като шофьор:
                              Помага ми това че:
                              1. Имам много добре развито периферно зрение, и в ситуации, мисля и реагирам доста бързо ( но не и прибързано) - това се дължи, може би, на спортовете, които съм практикувал преди време!
                              2. Параноик съм (но не и паникьор) - очаквам винаги най-лошото от дадена ситуация, и се подготвям за него! Например ако куче пресече на безопасно разстояние пред мене, намалявам и съм готов за аварийно спиране (щото кучето може и да е кучка и по нея да търчат още 10 кучета), същото правя и ако край пътя пасе кон или друг добитък, или пък ако се мотаят хора!
                              3. Имам доста добре развити инстинкти за самосъхранение - пробвани многократно!
                              4. В населени места се старая да спазвам абсолютно стриктно правилника за движение със всичките му там ограничения, своевременно подаване на сигнали за предприемане на маневри и др. За съжаление повечето ми съграждани не знаят що е това "мигач" и кога се употребява, а пък в Петрич ако на някоя кола и свети мигача, значи водача го е включил без да иска (и без да забележи) и ще си свети докато се изключи сам!
                              5. Никога не се паникьосвам каквото и да стане мисля трезво до последно!
                              Пречи ми това че:
                              1. Раздразнителен съм и понякога агресивен - това най-често се изразява в подскачане на седалката и псуване, ама като попадна на себеподобен ставам зле, носорог в атака без задръжки и страх от последиците, каквито и да са те! Съзнавам че това е много лошо и се боря да се овладея, и имам напредък! Най-вече се старая да не попадам в ситуации отключващи агресията ми, отстъпвам преди да съм се ядосал (щото после не мога)!
                              2. Не винаги спазвам ограниченията извън населени места - това ме прави нарушител, но пък и ограниченията не винаги са адекватни на пътната обстановка! Старая се всичко да е в границите на разумното, и според моите и на МПС-то възможности, досега много рядко съм грешил в преценката си (само 2 пъти), но понякога и една грешка може да е фатална!
                              3. Сравнително неопитен шофьор съм и много неща все още никога не са ми се случвали (дано и никога да не се случват), но пък се старая да се уча и от чужд опит анализирайки и обмисляйки ситуации, в които са изпадали мои познати!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X