Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контролните точки... Въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Контролните точки... Въпроси?

    Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
    И в крайна сметка дали според наредбата амнистията за точките от "златните талони" е само за първо нарушение, или става въпрос за доживотен имунитет, освен ако не караш пил?
    Точно в това е промяната, преди притежателя на златен талон имаше еднократен бонус, сега вече само ще си плаща точки няма да се отнемат освен за алкохол
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #32
      От: Контролните точки... Въпроси?

      Не знам какво точно са казали по телевизията относно вечния имунитет, ама наредба I-157/2002 г. гласи друго, което не съм чул да е изменено:
      Чл. 26. (1) Контролният талон се отнема при съставяне на акт за нарушение по Закона за движението по
      пътищата за срок до един месец. Номерът на контролния талон се вписва в акта.
      (2) Връченият на водача екземпляр от акта замества контролния талон за посочения в ал. 1 срок.
      (3) Контролният талон се връща на водача при връчване на наказателното постановление.
      (4) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2003 г.) На водач, на който при съставяне на акт за нарушение по Закона за
      движението по пътищата е отнет контролен талон "Водач на МПС без наказания", при връчване на
      наказателното постановление се издава
      обикновен контролен талон
      въз основа на платена такса
      .
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        От: Контролните точки... Въпроси?

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Не знам какво точно са казали по телевизията относно вечния имунитет, ама наредба I-157/2002 г. гласи друго, което не съм чул да е изменено:
        Чл. 26. (1) Контролният талон се отнема при съставяне на акт за нарушение по Закона за движението по
        пътищата за срок до един месец. Номерът на контролния талон се вписва в акта.
        (2) Връченият на водача екземпляр от акта замества контролния талон за посочения в ал. 1 срок.
        (3) Контролният талон се връща на водача при връчване на наказателното постановление.
        (4) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2003 г.) На водач, на който при съставяне на акт за нарушение по Закона за
        движението по пътищата е отнет контролен талон
        "Водач на МПС без наказания", при връчване на
        наказателното постановление се издава
        обикновен контролен талон
        въз основа на платена такса
        .
        Здравей, а ако оранжевия талон не е отнет, какво се случва?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #34
          От: Контролните точки... Въпроси?

          В смисъл не е отнет, защото е съставен фиш за нарушението, или не е отнет, защото е бил "забравен"? Ако е първото така или иначе не се отнемат контролни точки, а ако е второто-водачът вече няма право на оранжево-"златен" талон и би било редно да го върне и да си получи син. Което вероятно ще се случи при получаването на НП. Дори и да се направи на разсеян и да "пропусне" да си получи НП, водачът вече няма никаква полза от оранжевата книжка, защото при следващо съставяне на АУАН по ЗДП в НП ще си му отнемат контролни точки като на всеки друг.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: Контролните точки... Въпроси?

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Не знам какво точно са казали по телевизията относно вечния имунитет, ама наредба I-157/2002 г. гласи друго, което не съм чул да е изменено:
            НАРЕДБА № ІЗ-2539 ОТ 17 ДЕКЕМВРИ 2012 Г.

            ...В сила от 04.02.2013 г. ...

            Издадена от Министерството на вътрешните работи

            Раздел II.
            Списък на нарушенията, при извършването на които от наличните контролни точки на водача, извършил нарушението, се отнемат контролни точки съобразно допуснатото нарушение
            ....
            Чл. 6.
            ....
            (2) На водач, който притежава контролен талон "Водач на МПС без наказания", издаден по реда на Наредба № I-157 от 2002 г. за условията и реда за издаване на свидетелство за управление на моторни превозни средства, отчета на водачите и тяхната дисциплина (ДВ, бр. 97 от 2002 г.), не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за нарушение, посочено в тази наредба, с изключение на нарушенията по ал. 1, т. 1, 2 и 3.


            Може да го "Чета като дявола евангелието" , но мисля, че точно за това е дискусията- няма да се отнема "златния" талон, освен при употреба на алкохол.

            Коментар


            • #36
              От: Контролните точки... Въпроси?

              Ами върни лентата и виж кой водач отговаря на условията за "златен" талон. После дискусията ще е излишна. И това, което си цитирал също е достатъчно ясно - не се отнемат контролни точки, а талона се отнема със съставянето на акта и после се дава син и водача вече не притежава "златен".
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                От: Контролните точки... Въпроси?

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Няма майтап...Сега го чух по новините.За добрите инвеститори настъпи време за дивиденти...Баси държавата....
                Колега за 9-те години(да не казвам и повече) при ежедневно целогодишно каране в по голямата част в БГ нямам нито едно констатирано от органите на реда нарушение.Мисля че заслужавам тези дивиденти,а това можеби е наи хубавото нешто което което е направила даржавата за нас.

                Коментар


                • #38
                  От: Контролните точки... Въпроси?

                  Здравейте,
                  В понеделник подадох молба-заявление за издаване на златен талон и от вчера съм вече с такъв.
                  Относно това дали се отнема или не, питах на информацията в КАТ и ми казаха че не се отнемат контролни точки за нарушенията, с изключение тези за алкохол, като при връчването на НП си ми връщат отново слатния талон. Паричната санкция е в същия размер. С тези талони се цели изваждане на една част от водачите от точковата система, която е доста тромава и настъпват грешки. Това за сега е предимство, докато чаках имаше няколко човека, които подаваха документи за възстановяване на точки. А точките много бързо свършват ако се правят нарушения.
                  Аз съм шофьор от 2005г, 2007 март имам едно нарушение за навлизане в еднопосочна улица, където ежедневно се нарушаваше от всички водачи и няколко месеца по-късно направиха улицата двупосочна. Иначе като цяло си спазвам ограниченията и се стемя като превишавам скоростта да е с макс 10км/ч
                  Пожелавам на всички да се сдобият със златен талон.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X