Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контролните точки... Въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Контролните точки... Въпроси?

    Привет колеги, имам питане относно контролните точки. Доколкото знам засега няма възможност за проверката им онлайн? Другото което ме интересува, когато 2 години нямаш никакво нарушение, автоматично ли се възтановяват контролните точки, или се ходи до КАТ и се попълва някакви формуляри? И колко са точките които се възстановяват през тия 2 години без нарушения? И последно, колко години не трябва да имам нарушения и да имам право на златен талон?
    Благодаря Ви колеги предварително

  • #2
    От: Контролните точки... Въпроси?

    По закон златен талон може да получи всеки шофьор, който за последните 6 години не е извършвал нарушение. Досега отличието ставаше невалидно, когато водачът получи акт. Златният талон спасяваше водачите само при първото нарушение. Сега обаче те ще имат пълна защита. Единствено изключение ще правят пияните шофьори.
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Контролните точки... Въпроси?

      Точките се възстановяват автоматично, без подаване на молби и т.н. Поне при мен е било така - домързя ме да пътувам до В.Търново за да обжалвам едни минус пет точки, след три години ми лепнаха някакво друго отнемане на точки. Проверих чрез познат - бяха станали 39 и намаляването им започваше "на чисто". Няма още онлайн способ за проверка, май няма и да има.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Контролните точки... Въпроси?

        Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
        По закон златен талон може да получи всеки шофьор, който за последните 6 години не е извършвал нарушение. Досега отличието ставаше невалидно, когато водачът получи акт. Златният талон спасяваше водачите само при първото нарушение. Сега обаче те ще имат пълна защита. Единствено изключение ще правят пияните шофьори.
        Това е гениално! Най-често това са хората които се ,,оправят '' на място с органите.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Контролните точки... Въпроси?

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Това е гениално! Най-често това са хората които се ,,оправят '' на място с органите.
          Така си е
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #6
            От: Контролните точки... Въпроси?

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Това е гениално! Най-често това са хората които се ,,оправят '' на място с органите.
            Питам се защо ли е така и дали е случайно?
            Аз имам такъв "оранжев" талон, само името му е „златен“. Верно, спаси ме веднъж от акт за скорост, но само защото ченгетата до тогава не бяха виждали такъв талон и не знаеха какво да правят. Добри момчета.
            Интересно е, как точно "спасява положението", ако има написан акт, или за пратен по пощата акт за превишена скорост, документирана със снимка от спийд-камера?
            Последно редактирано от trapper; 03-02-13, 08:30.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Контролните точки... Въпроси?

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Интересно е, как точно "спасява положението", ако има написан акт, или за пратен по пощата акт за превишена скорост, документирана със снимка от спийд-камера?
              По пощата е електронен фиш. Поне до миналата година беше така. Глобата ми беше 300лв, за плащане до две седмици ми направиха отстъпка и платих 200 и нещо... Точки не са ми отнемали, защото доста след това съм си вадил справка за нарушенията(налагаше се по друг повод).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Контролните точки... Въпроси?

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Питам се защо ли е така и дали е случайно?
                Аз имам такъв "оранжев" талон, само името му е „златен“. Верно, спаси ме веднъж от акт за скорост, но само защото ченгетата до тогава не бяха виждали такъв талон и не знаеха какво да правят. Добри момчета.
                Интересно е, как точно "спасява положението", ако има написан акт, или за пратен по пощата акт за превишена скорост, документирана със снимка от спийд-камера?
                По пощата не може да ти пратят акт за превишена скорост.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #9
                  От: Контролните точки... Въпроси?

                  Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                  По пощата не може да ти пратят акт за превишена скорост.
                  Акт, не, но едно ферманче с препоръчано писмо, от мобилна станция или стационарна камера, си идва без проблем...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Контролните точки... Въпроси?

                    Момци, какво значение има как се казва, акт или фиш? По пощата пристига една снимка и глоба - някой иска кинти. Въпросът е как да се отърва от това със „златен талон“, без да дам пари?
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Контролните точки... Въпроси?

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Момци, какво значение има как се казва, акт или фиш? По пощата пристига една снимка и глоба - някой иска кинти. Въпросът е как да се отърва от това със „златен талон“, без да дам пари?
                      Първи вариант, казваш, че е карал комшията и да се оправят с него...
                      Вариант две... Иди в "милицията" и им покажи снимките, докато си връщаш златния талон Може да ти пуснат нЕкоя промоция. Дано схващаш иронията.
                      Не че нещо, ама с фрапиращо нарушение няма да минеш, ако ще и платинен да ти е талона, даже и при съвсем живи катаджии. А ако става въпрос за фиш с дребно нарушение, не мисля че би си дал златния талон вместо да си платиш глобата. Ако тоя талон те прави с нещо толкова много специален и над закона, всеки пернишки голфаджия щеше да е с такъв. Първо, това не е така, и второ, ако си го заслужил честно, няма да се опитваш да спестяваш с него от глоби за превишена скорост.
                      Замисъла на тоя талон е хубав, що ви трябва на тези, които явно го имате, да изкривявате по тоя начин нещата?! Утре ще искате и законите на физиката да нарушавате с него, ама...

                      А дали е акт или фиш има значение. Фишовете не ги броят, а само се плащат. Точки за тЕх не взимат.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Контролните точки... Въпроси?

                        Aко те спасява пожизнено(освен за пиене),замисълът наистина е гениален...и възможен само тук.Интересно ми е,водач без нарушения х-пъти по 5 год.и не получил такъв талон(щото май му се полага) ,как го яде.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Контролните точки... Въпроси?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Дано схващаш иронията.
                          ... Ако тоя талон те прави с нещо толкова много специален ...
                          Човек, хич не ми пука за талона. Водих тъщата да си смени книжката в КАТ и й предложиха "златен" талон, че 6 години била без нарушение, което е постижение за нея, защото тя е шофирала цели 0,00 км. Така ме зарибиха и мене да се набутам с неколко кинта. Сега ги избивам с лихвите .
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Контролните точки... Въпроси?

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Човек, хич не ми пука за талона. Водих тъщата да си смени книжката в КАТ и й предложиха "златен" талон, че 6 години била без нарушение, което е постижение за нея, защото тя е шофирала цели 0,00 км. Така ме зарибиха и мене да се набутам с неколко кинта. Сега ги избивам с лихвите .
                            Па избивай поне пред живите полицаи... Най-добре не си пускай фаровете... Харчат някакво гориво, което ще спестиш, а като те 'Фанат, и видят златния талон нЕма да те глобяват. В зависимост колко караш и колко те спират и ти прощават преди да ти вземат талона, може даже да излезеш на печалба.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Контролните точки... Въпроси?

                              Много сте негативни към тези "златни талони"! И защо така?
                              Аз съм със "златен" от 2 години. Извадих го когато си подменях шофьорската книжка. Приемам го като бонус и смятам, че съм си го заслужил по правилата.
                              Карам около 10 000км. на година с личната кола, карам и служебна- (все в Пловдив). Нямам снимки от камери и глоби за неправилно паркиране. Пари при проверки не съм давал, нямам и намерение, а няма и защо!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X