Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пешеходна пътека - не спират!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пешеходна пътека - не спират!

    Преди два часа се прибирах от центъра на Хасково и вървях по един булевард, реших да пресека да отида до магазина, за авточасти да си взема термостат. Тъкмо решавам да пресичам колите идващи от ляво спряха и ми дадоха път, вече вървя и съм по средата на пътя, а от дясно засилена Голф 4, я гледам фучи... супер бясно кара. Ако не бях се върнал на зад, сигурно щеше да ме изпраска със 70 км/ч ако не и повече... щях да стана на кайма... Тоя с голфа изфуча, един от спрелите коли, се извика "ко прави тоя".. викам не знам... На 40 метра, гледам го спрял на светофара, слуша си музика... Викам му ей ко правиш бе, имаш ли акъл, знаеш ли къде се намираш, знаеш ли колко е ограничение. Стой и ме гледа, щяхме да се сбием, малко остана.... Видях му номера, всичко, както трябва да е... Ако се обадя на 112, и кажа как е станал ситуацията и всичко, дали ще има някаква санкция, за тоя рали състезател. Ами това ако беше, пресичаща майка с количка.... НАПРАВО НЕ ЗНАМ!

  • #2
    От: Пешеходна пътека - не спират!

    Тия дни гледах един парадокс. На някои от софийските улици наслагаха "релефни пешеходни пътеки". Нещо като "легнал полицай" и пешеходна пътека в едно. Та, доста от мепесетета намаляват заради "легналия полицай", но не спират за да минат пешеходците...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Пешеходна пътека - не спират!

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Тия дни гледах един парадокс. На някои от софийските улици наслагаха "релефни пешеходни пътеки". Нещо като "легнал полицай" и пешеходна пътека в едно. Та, доста от мепесетета намаляват заради "легналия полицай", но не спират за да минат пешеходците...
      Не го считай като заяждане. За София става въпрос.Колко пешеходни пътеки има на които ако спазваш закона няма да минеш никога.Примерно бул В Левски и ул Шипка на Ректората.

      Коментар


      • #4
        От: Пешеходна пътека - не спират!

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        ...Колко пешеходни пътеки има на които ако спазваш закона няма да минеш никога...
        Николко!

        Коментар


        • #5
          От: Пешеходна пътека - не спират!

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Не го считай като заяждане. За София става въпрос.Колко пешеходни пътеки има на които ако спазваш закона няма да минеш никога.Примерно бул В Левски и ул Шипка на Ректората.
          Минава се пред ректората. Там ограничаващият фактор са светофарите на двете съседни кръстовища, а не пешеходната пътека. А ако шофьорите бъдат приучени да я пазят свободна, вместо да чакат зеленото на нея, тълпите от пешеходци ще са по-малки, защото ще минават по-лесно.

          Много хора (вкл. полицаи от КАТ) не знаят дефиницията за "предимство" в ЗДвП. На пешеходната пътека пешеходецът има точно предимство, а не право да е чиста пешеходната пътека открай докрай в момента, в който той стъпи на нея. С това знание в главата, по-лесно се живее - и като водач, и като пешеходец.

          От друга страна, поне в центъра на София, преди няколко месеца имаше сериозен интерес от страна на Органите точно към пешеходните пътеки. Глобите вървяха на конвейр и пеш беше по-добре, ама интересът нещо позамря и сега действително спира една от няколко коли.

          Коментар


          • #6
            От: Пешеходна пътека - не спират!

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            Не го считай като заяждане. За София става въпрос.Колко пешеходни пътеки има на които ако спазваш закона няма да минеш никога.Примерно бул В Левски и ул Шипка на Ректората.
            Дълга тема...
            Пешеходната пътека на ректората е отделен случай. Тя попада в личната ми класация за едно от "места където не трябва да има пешеходна пътека". Там трябва да е с пешеходен светофар, с бутон, синхронизиран с двата близки такива, и да пропуска пешеходците само когато те са червени и трафикът е спрял.
            Същото се отнася и за пешеходните пътеки на самите спирки. И тях не трябва да ги има. Седи някакъв субект, ама транспорт ли чака, да пресече ли, само той си знае...
            Както и да е. Написаното в предишния ми пост продължава да ми изглежда парадоксално...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              От: Пешеходна пътека - не спират!

              Нещо не съм много съгласен. Ако има пешеходец стъпил на пътеката автомобилите нямат право да се движат. А при няколко лентов булевард ....ПП Към мнението на Ясен.

              Коментар


              • #8
                От: Пешеходна пътека - не спират!

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                ...Там трябва да е с пешеходен светофар, с бутон, синхронизиран с двата близки такива, и да пропуска пешеходците само когато те са червени и трафикът е спрял...
                Възможно по принцип, но в точно този случай не.

                Коментар


                • #9
                  От: Пешеходна пътека - не спират!

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Дълга тема...
                  Пешеходната пътека на ректората е отделен случай. Тя попада в личната ми класация за едно от "места където не трябва да има пешеходна пътека". Там трябва да е с пешеходен светофар, с бутон, синхронизиран с двата близки такива, и да пропуска пешеходците само когато те са червени и трафикът е спрял.
                  Същото се отнася и за пешеходните пътеки на самите спирки. И тях не трябва да ги има. Седи някакъв субект, ама транспорт ли чака, да пресече ли, само той си знае...
                  Както и да е. Написаното в предишния ми пост продължава да ми изглежда парадоксално...
                  Не казвам, че няма какво да се направи. Но точно тази пешеходна пътека, ако пуска пешеходците, само като е червено на колите, трудно ще се минава пеш. Просто пешеходната пътека се заклещва от коли на три реда, разминати, та да трябва да ги заобикаляш една по една.
                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Нещо не съм много съгласен. Ако има пешеходец стъпил на пътеката автомобилите нямат право да се движат. А при няколко лентов булевард ....ПП Към мнението на Ясен.
                  Чл. 119. (1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.

                  Тълкувания всякакви, но тази формулировка не забранява изрично преминаването през пешеходна пътека далеч от пешеходците.

                  Как го тълкуват Органите е една друга тема, но май не съм видял да глобят някой съвсем невинен. Пешеходците - те просто ходят и от тях друго не може да се иска. Колоездачите са една отделна тема, ама засега ги опазваме.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пешеходна пътека - не спират!

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Не го считай като заяждане. За София става въпрос.Колко пешеходни пътеки има на които ако спазваш закона няма да минеш никога.Примерно бул В Левски и ул Шипка на Ректората.
                    и ти не го приемай като заяждане, ама това е една от малкото пешеходни пътеки в България, на която пешеходците наистина се чувстват като европейци... и то поне от 15 години насам...

                    Обаче пешеходните пътеки на Цариградско шосе в района на Враня са истинско безумие... Както и табелите "50"... Явно там важи принципа "Най-добре на всички да им е зле"
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пешеходна пътека - не спират!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Не казвам, че няма какво да се направи. Но точно тази пешеходна пътека, ако пуска пешеходците, само като е червено на колите, трудно ще се минава пеш. Просто пешеходната пътека се заклещва от коли на три реда, разминати, та да трябва да ги заобикаляш една по една...
                      Проблемът е лесно решим, но няма да давам идеи...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пешеходна пътека - не спират!

                        Каквото и да говорите, всичко трябва да се базира на изчисления на базата на интензивност - дали на пешеходно движение, дали на автомобилно, ... Такива, обаче, няма. Нещата са едно към гьотуре(не знам дали така се пише ). Кой и как реши, че там трябва или не трябва да има светофар, пешеходна пътека, пасарелка, ... ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пешеходна пътека - не спират!

                          Аз онази седмица бях ходил пеша до един магазин и като се прибирам, трябва да пресека една доста голяма улица. Спирам на пешеходната пътека и веднага един възпитан мъж спира и ми маха с рака да мина. Аз тръгвам, вече съм минал повече от половината на пешеходната пътека и виждам как зад спрелия човек прелита Голф 2ка и преминава в насрещното точно към мен. Шофьора все пак ме съзря и скочи на спирачките и за щастие успя да спре пред мен, а след това отпраши с мръсна газ. Е то това българите сме уникални .. !
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пешеходна пътека - не спират!

                            Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                            Аз онази седмица бях ходил пеша до един магазин и като се прибирам, трябва да пресека една доста голяма улица. Спирам на пешеходната пътека и веднага един възпитан мъж спира и ми маха с рака да мина. Аз тръгвам, вече съм минал повече от половината на пешеходната пътека и виждам как зад спрелия човек прелита Голф 2ка и преминава в насрещното точно към мен. Шофьора все пак ме съзря и скочи на спирачките и за щастие успя да спре пред мен, а след това отпраши с мръсна газ. Е то това българите сме уникални .. !
                            Това е от географската ширина. Пролетта пресякох целия Серес и на всяка пешеходна пътека се опитвах да пропусна пешеходци. Е, познай! Още щом спра и им махна, се дърпат назад и започват да махат панически. Явно са тренирани...
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пешеходна пътека - не спират!

                              Това заглавие може съвсем достоверно да се тълкува и в другият смисъл-не спират , ама пешеходците-от тротоара,директно рязък завой по пътеката.Нещо да се поспре, да се огледа, да даде индикация ,че ще минава-тцъ.
                              Преживяно по пернишките улици-намалявам отдалече пред пътеката, почти спирам.Стои си индивида на бордюра и се клати и озърта уплашено. Спирам,жега е , прозореца отворен и чувам кристално ясно-"аре минавай бе , да ти &#а майката".
                              Накратко, пешеходната пътека все още се явява по нашите земи сложно изпитание за етичността ни и от двете страни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X