Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Практически два автомобила си бяха в джоба и никъде не се вижда да са се "източили", пък и поне единият е с включени аварийни светлини...
    Това според мен са „мигачи", а и видимо колите се придвижват. Хайде да не са се източили, а да го правят едновременно с автобуса.

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ...Интересно тогава, как става престрояването на същия този автобус на конкретното място, в час пик, когато практически лентите до спирката са постоянно заети, а той трябва да ги пресече и двете и да се престрои в третата(за ляв завой)?!...
    Каквото за всички, това и за гол Асан. А ти какво предлагаш - може би да спре директно в най-лявата лента (и там да „стовари" слизащите), не че подобно не се и случва. Като през цялото време да му се оказва изключително предимство.

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ...чакат близо минута... барабар със 150 души в автобуса...
    Това пък е показателно, че в края на краищата, автобусът не е възпрепятстван по никакъв начин.

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ...Шофирането е нещо като колективен спорт...
    Точно така и точно за това, претенциите за сепаративни привилегии са неконструктивни и непродуктивни. Същевременно, не „дребни" „невинни" тарикатлъци ще оптимизират трафика, а тролерастност и култура.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Сетих се за един случай, който ми се случи скоро. Карам на улица с три ленти в посока. Най-дясната лента е заета от паркирани автомобили. Във втората лента се движи бавно тролей. Аз тръгвам да го изпреварвам в третата лента. На средата на дължината съм му, когато той започва да застъпва моята лента и да ме избутва в насрещното движение. Тролейбусът е дълъг, аз няма как да реагирам освен да намаля и да го пропусна, естествено с клаксона му давам знак, че нещо бърка. Реакция никаква от негова страна. Спирам на следващия светофар и го питам какви ги върши, дали иска да претрепе мен и този, който идва отсреща, след като ме избутва в него. Интелигентния отговор му беше - "Ами вие защо паркирате така тука в най-дясната лента?" Наистина умен довод да ме вкара мен в насрещното и да ме претрепе. Тъпотия до шия...

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Същевременно, не „дребни" „невинни" тарикатлъци ще оптимизират трафика, а тролерастност и култура.
        Толерантност стана толкова мръсна дума, че вече я използваме само в по-честия й вариант на "метатеза" ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Толерантност стана толкова мръсна дума, че вече я използваме само в по-честия й вариант на "метатеза" ?
          „Контраметатеза"! Искам да кажа/покажа, че колкото и да се неглижира и остракира понятието (вкл. и чрез кривене морфологията му) - стойността му не се губи.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            .... или просто имаш странен стил на шофиране.
            Не знам за моя стил на шофиране, но ти определено имаш странна логика. Тъпака дето ме засече и мина на червено е прав, щото нали случва се, ай ся. Пък аз съм крив, щото според теб съм ЩЯЛ да мина на червено, и освен това съм освиркал въпросния тъпак. Да му изръкопляскам ли трябваше ?

            За подобряване на трафика ще допринесе всеобщата нетолерантност към всякакви гъзари, рацери, бързащи, селски тарикати, оптимизатори и т.н. До степен като се изшиеш оптимизирано на червено, човека зад тебе да вдигне ГСМ-а, да те наковлади и два светофара по-надолу да те чака патрулка с двама катаджии с подострени моливи и блясък в очите. Е те тогава ще се подобри трафика. Докато сме на принципа "Правилата са хубаво нещо, ама ако не важат за мен" ще имаме това, което имаме.

            Нищо лично.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ..... Мислене му е майката, ама не само върху това кой крив и кой прав, а и върху това как да станат нещата по-добре и по-правилно. Шофирането е нещо като колективен спорт, ако играем добре нервите са много по-малко...
              Кажи адрес, за доставка на 10 чешки бири, ако трябва и руси ще са
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Това според мен са „мигачи", а и видимо колите се придвижват. Хайде да не са се източили, а да го правят едновременно с автобуса.


                Каквото за всички, това и за гол Асан. А ти какво предлагаш - може би да спре директно в най-лявата лента (и там да „стовари" слизащите), не че подобно не се и случва. Като през цялото време да му се оказва изключително предимство.


                Това пък е показателно, че в края на краищата, автобусът не е възпрепятстван по никакъв начин.


                Точно така и точно за това, претенциите за сепаративни привилегии са неконструктивни и непродуктивни. Същевременно, не „дребни" „невинни" тарикатлъци ще оптимизират трафика, а тролерастност и култура.
                По точка първа-грешиш, гледай пак. А дори да беше прав, преди да спре автобуса, водача му няма как да знае кога ще тръгнат.
                За възпрепятстването - потока се набива с мръсна газ, за да спре на светофара за към Подуене, а автобуса трябва да се престрои в третата лента(най-лява) за да свие по Черковна. Светофара за наляво светва зелено, след като светне червено за движещите се направо, така имаме две ленти пълни със спрени от светофара коли, през които автобуса трябва да пресече. КОГА??? Ако го пуснат, така или иначе той не ги бави, щото те не могат да хванат светофара, но въпреки това не го правят. Там и фазите на светофара са на доста голям период, сам смятай дали не го възпрепятстват. Като изпусне два-три светофара и го настига следващия автобус, а предишния ако е минал нормално в закъснелия трябва да се возят хора колкото за два автобуса.
                Да, предимство има само от спирката, конструктивно или не, и то не се спазва. Но не заради предимството, а от толерантност и култура да го пускат, но това са единици хора. Факт е, че мнозинството водачи се научиха да спират на пешеходни пътеки, дори и заради един човек, но не и да пуснат автобус, возещ 150 човека. Защо да са толерантни -защото неговата сложна маневра не е по желание, а заради спирките, защото 18 метра автобус няма възможностите за движение и престрояване на лека кола, защото вози много народ, гони разписание и го чакат още много народ напред по спирките. Когато кажеш, майната му на тоя за неговото разписание, казваш майната им на 150 човека и поставяш собствените си интереси над техните. А понякога дори нямаш интерес да не си толерантен, но не се и замисляш...това вероятно от култура - просто така са възпитани хората тук.
                Ако пък отидеш в белия свят, ще видиш, че градския транспорт има доста сепаративни привилегии. Включително дори отделни светофари за него, както и управляеми от водача такива. А за спазването им, тук само може да си мечтаем.

                Уориър, естествено че нищо лично, пак го гледах и понеже не държа на глупаво честолюбие, признавам, че не са точно така нещата както ги виждах в началото. Доколкото виждам, колата пред теб се престрои вдясно, обкрачвайки дупката с шахтата, ти също направи леко движение вдясно заради същата дупка, което пък подлъга този с Голфа, да се престрои на твоето място. Нарушител си е, хем без мигач, хем много близо...Виж на онзи със сивото комби преди него, можеше и да му се получи, даже и мигач беше дал и беше понавлязъл в лентата, но се уплаши от голфъра(вероятно) и се прибра наляво.
                Аз също съм за спазване на правилата и за описаното с телефона и глобите.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...гледай пак...
                  Гледах и пак, и отново, и още веднъж.

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...сам смятай...
                  И сам да смятам, и консилиум да се съберем - все тая. Очевадно е, че накрая автобуса се движи заедно с миналите покрай него автомобили (което - от друга страна - значи, че ако те бяха го пуснали, пак щяха да за заедно, ма толерастия нали...)

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Ако пък отидеш в белия свят...
                  Императивният регламент не е сепаративна привилегия, а колкото права - толкова и задължения. Защото и ние си имаме „бус-ленти", но три успоредно движещи се автобуса по Цариградско са досадно привична гледка.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Е, извинявай, спорът с теб е безпредметен. Колкото и да се надуваш с излишно-усложнена терминология и преднамерено използвани чуждици, от повечето ти твърдения оставам с впечатлението, че всъщност не знаеш за какво става въпрос на конкретното място( както в случая, така и по принцип).
                    И да, императивния регламент, правата и задълженията се нарушават, макар и в много по-малка степен и в чужбина.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ...спорът...
                      Ей това е проблемът. Аз не споря - разговарям, без никаква агресия...
                      И всеки ден карам (също без никаква агресия), като „конкретното място" ми се явява подход към поне една трета от „целевите направления" (за да не продължавам да те дразня с чуждици тип - дестинация).
                      Изобщо - стигаме до вече цитираната максима: „Правилата са хубаво нещо, докато не важат за мен".
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Аз също разговарям, но тъй като по някои точки явно сме на различни мнения, водим някакъв задочен спор. Агресия не влагам и аз.
                        А се дразня, не толкова на термините и чуждиците(защото все пак вдявам какво означават), колкото на известната двуличност на твоята теза. Напълно съм съгласен, че трябва толерантност и култура. За специалните правила, регламентирани със закон сме леко на различни мнения, но да кажем, че при достатъчна толерантност и култура, може да се мине и без тях. Но след това си противоречиш, описвайки конкретното място, и как на автобуса никога никой не му пречи и следователно не е необходимо специално по-толерантно отношение към него от другите участници в движението. Нали толерантност нещо, а?!
                        Пробвай, щом минаваш често от там, да влезеш в джоба на спирката, в час пик, след което да се престроиш за ляв завой. После си го представи ако можеш с тромав автобус дълъг колкото три-четири автомобила. Ако не можеш, качи се да се повозиш...ако успееш да се качиш, щото нали от много толерантност...автобусът позакъснял, вози повечко народ. Това е основното което хората трябва да знаят - когато автобуса се движи, хората пътуват нормално, когато виси в задръстванията, хората висят по спирките(и мръзнат сега), висят в автобуса, и впоследствие се налага да се "товарят" един върху друг създавайки си още дискомфорт. Дали пет минути повече мръзнене на спирката или удължено возене в претъпкан автобус и то на десетки хора, е по-маловажно от пет минути висене сам, в личния автомобил, на топло, слушайки радио... всеки може сам да си прецени.
                        На конкретното кръстовище толерантността е от основно значение. Има случаи, когато лявата лента е съвсем свободна и автобусът би минал на светофара, но няма кой да го пусне да стигне до нея, въпреки че непускащите го, не биха имали никаква вреда от това.
                        Правилата са си правила, но не могат да обхванат живота. Затова има и неписани правила, до които всеки достатъчно мислещ човек може сам да достигне.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Абе я се кротвайте всички. Заключваме до утре.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            #КОЙ кара "Бентли" ? Черен джиБ ряпа да яде. Черно "Mulsanne" си минава откъдето си иска. Даже паякът (в екипа немаше ли и полицай ?) фнимателно го изчаква:

                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              #КОЙ кара "Бентли" ? Черен джиБ ряпа да яде. Черно "Mulsanne" си минава откъдето си иска. Даже паякът (в екипа немаше ли и полицай ?) фнимателно го изчаква:

                              Добро попадение!
                              Това е един честен, богат и трудолюбив гражданин и най-вероятно всички трябва да му поддръжаваме за да станем и ние честни, богати и трудолюбиви граждани!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                                Това е един честен, богат и трудолюбив гражданин и най-вероятно всички трябва да му поддръжаваме за да станем и ние честни, богати и трудолюбиви граждани!
                                Предприемчив "оптимизатор" на трафика. А сигурно много му `арчи колата, ако извърти по "В.Левски" и после по "Патриарха", ще похарчи 0,75 лв., пести човекът - капка по капка (бензин) - вир, левче по левче... не язовир ...а "Бентли" Ето тук по-горе съм дал един негов последовател който засега е спестил само за Х5-ца.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X