Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    Аз питам за оградения ситроен, за който привличаш вниманието, че е гаден нарушител. Другите са ясни.
    E, па бута се, предрежда се на опашката. Що не се нареди 1 км. по-назад, където започваше ? А и това май си забравИл:

    Чл. 45. При престрояване водачът е длъжен да даде предимство на пътните превозни средства, движещи се попътно в права посока. Ако престрояването се извършва едновременно в съседни редове, предимство има водачът, който се намира вдясно.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Иронията не сФащаш ли ? Има и едно "Волво", завиващо от лентата за направо - наляво. Бялото "Рено" - пич, нали "благодари с аварийките"... Изобщо ежедневни битовизми, както някой писа по-горе. Май верно ще трябва да се ориентираме към тежки ПТП и да търсим само "зън-зън-зън-зън-зън-зън-зън, мозък и черва навън".
      Само дето волвото се престроява, а не завива... Ако например е бил паркирал и трябва да отиде вляво... Какво - да изчака на свърши колоната ли? Реното мина през двойна линия, но и двамата са точно битовизми, а не "нарушители"... Нямам камера, иначе днес можеше да снимам една астра как си мина за ляв завой на откровено червено /не в края на зеленото, а посредата на червеното)...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Ако например е бил паркирал и трябва да отиде вляво... Какво - да изчака на свърши колоната ли?
        Ами разбира се ! Ще чака да мине колоната и до второ пришествие ако трябва, изобщо колкото е нужно, освен ако някой толерантен водач не го пусне.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Хм!!! Интересно. Ако не беше унтерменш 3, щеше снимащият да мине на също толкова "съмнително жълто". Иначе за какво беше целия този зор?!
          Познаваме се лично, или имаш дарбата да виждаш в бъдещето ? Не виждам трети вариант да си толкова уверен какво е ЩЯЛ да направи снимащия. И тъй като нямам спомен да се познаваме, остава варианта с дарбата.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            E, па бута се, предрежда се на опашката. Що не се нареди 1 км. по-назад, където започваше ? А и това май си забравИл:
            Той не се престроява, а си продължава в лентата. Погледни жалките остатъци от маркировката като минаваш следващия път от там.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              На всички познали номера , КАТ опрощава един акт

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150305_002.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5648342
              Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Опит за кражба...завършил с ... "контузия" на пишман крадеца :

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                  Опит за кражба...завършил с ... "контузия" на пишман крадеца :
                  Вярно е "пишман" тоя! В България и децата знаят, че не се ползва тухла а други работи...

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Ама дайте да пускаме "авторски" клипчета. Тубата, Ви-бокса и т.н. си ги знаем, там има много по-интересни неща и екшъни, каквито, по-скоро за добро, едва ли ще имаме шанс да заснемем (и дай Боже да нямаме !)
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                      Господине,с Вас сме дискутирали и аз продължавам да твърдя,че вие,водачите от градски транспорт сте най-наглите на пътя,въпреки цялото ми уважение към професията.
                      И непрекъснато оправдавата "дребни" нарушения,които водят забавяне на цялата колона от "балами".
                      Продължавайте с това мислене ...
                      Може да сме дискутирали, но не си спомням да съм наричал някого "балама". Макар че сега, като се замислям, много от тях с безсмислените си действия не са много далеч от смисъла на тази дума.
                      Смятам също, че за разлика от вас съм видял нещата от малко повече гледни точки, затова и смятам позицията си за по-меродавна. Когато вие успеете да се поставите и на мястото на хората практикуващи уважаваната от вас професия(т.е. да я работите), тогава според мен ще промените сегашното си безкомпромисно мислене. Може да се окаже, че всяка "наглост" във вашите очи, е породена от съвсем обективна причина - най-често нетолерантност и неспазване на правилника от останалите участници в движението.


                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Каква е картинката „черен жиб е с предимство"?
                      Автомобилите в джоба са в нарушение без уговорки, но практически изобщо не пречеха на автобуса да влезе и той, ако спазването на правилата му е първостепенен приоритет, още повече, че се източиха заедно с него (значи и от тази гледна точка нямаше да му пречат практически). И какво имаме фактически - превозно средство на градския транспорт, намиращо се в една от лентите за движение и подаващо сигнал за престрояване - ми с никакво предимство не се ползва. А развитието във времето на правилата за движение, именно по начина, който описваш - сигурно има някакъв смисъл и логика, не мислиш ли.
                      Практически два автомобила си бяха в джоба и никъде не се вижда да са се "източили", пък и поне единият е с включени аварийни светлини. Влизането в джоба е едно, но трябва да се предвиди и излизането от него. И практически и фактически, аз знам кое може и кое не, дори и конкретната автобусна линия с конкретната спирка съм я карал понякога. Управлението на 18 метров автобус в града не е кой знае каква философия, но се изисква определено привикване, след което нещата изглеждат по различен начин. Но да, прав си, автобуса не е с предимство, нито унтерменш 3. Интересно тогава, как става престрояването на същия този автобус на конкретното място, в час пик, когато практически лентите до спирката са постоянно заети, а той трябва да ги пресече и двете и да се престрои в третата(за ляв завой)?! Явно се разчита на добрата воля, и хората да са достатъчно умни и толерантни за да му осигурят това предимство. Но реално, дори и на клипа се вижда пример за обратното, което пък го правят над 90% от минаващите от там. Те нарушение не правят, дават си безгрижно газ за да спрат на светофара и да си чакат близо минута...барабар със 150 души в автобуса, които освен че няма да стигнат според разписанието, на следващите спирки ще станат 200, та освен бавно, ще пътуват и некомфортно. Ама кой го е грижа?! Ти ако изпуснеш светофар, качват ли се още двама пътника в колата ти на път за вкъщи?! Е, в автобуса се качват - колкото по-изостанал от предишния е, толкова повече се качват, и той още повече изостава. И всеки почва да обяснява колко е скапан транспорта и че ще си пътува с колата, после задръстванията нарастват и така, порочен кръг. Мислене му е майката, ама не само върху това кой крив и кой прав, а и върху това как да станат нещата по-добре и по-правилно. Шофирането е нещо като колективен спорт, ако играем добре нервите са много по-малко.

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Познаваме се лично, или имаш дарбата да виждаш в бъдещето ? Не виждам трети вариант да си толкова уверен какво е ЩЯЛ да направи снимащия. И тъй като нямам спомен да се познаваме, остава варианта с дарбата.
                      Прав си, не се познаваме. А съдейки по тона - не държа да се познаваме. Нищо лично, коментирал съм това което се вижда на клипа. Не виждам бъдещето, но пък по цял ден виждам шофиращи хора. Именно затова съм заключил, че или целта ти е да минеш на почти червено, или просто имаш странен стил на шофиране. Твърдиш, че не е първото, остава да е второто - т.е. караш по-безсмислено лошо от всичките унтерменши, които си заснел в двата клипа. Макар и формално да си спазил правилата, действията ти са агресивни, нетолерантни и не допринасят с нищо за подобряване на трафика.

                      ПП: И не се хаби да пишеш, че не ти дреме какво мисля аз - това предварително ми е ясно. Просто сам си отговори каква щеше да е разликата, ако беше спестил един клаксон, малко нерви и малко гориво при минаването на това място?! По-бавно ли щеше да стигнеш, или нямаше да има какво да си пишем сега?!

                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

                        Може да сме дискутирали, но не си спомням да съм наричал някого "балама". Макар че сега, като се замислям, много от тях с безсмислените си действия не са много далеч от смисъла на тази дума.
                        Да-а-а-а, ето един осмислил действията си оптимизатор на пропускливостта на поредното тъпо измислено кръстовище. Що да чака цели пет коли с балами вътре ?

                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Гагич, спешъли фор ю... Ако ти кажа, че ми се е случвало да правя неимоверно по-зрелищни и незаконни оптимизации, главно на работното място, вероятно ще ме низвергнат завинаги. Не се гордея, а от разстоянието на времето, все по-трудно мога да ги оправдая. Радвам се, че все повече успявам да се въздържам, а още повече ще се радвам въобще да не ми се налага. Благодарен съм, че за сега за над 200 хиляди километра само по улиците на столицата, имам две леки ПТП-та по моя вина(а в действителност и при двете вината не беше само моя).
                          Силно се надявам оптимизациите на трафика да са от друго естество за да се спестят рискове и нерви. Ходил съм, видял съм, може. Дори напоследък се замислям за приказката за Мохамед и планината... Докато ги дочакам тук, по-добре да ида аз Там. Много ми хареса организацията и отношението към градския транспорт, после е кофти като се налага да бачкам тук. Хората си им е в манталитета да правят смислени нещата, а не като тука да ти викат "ей тъй пък на, нали спазвам закона, на другото майната му". Товаа...когато въобще го зпазват, иначе само последната част.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            ...неимоверно по-зрелищни и незаконни оптимизации...
                            В 90% от случаите на нагли нарушения на водачи от градския транспорт причина не съм намирал. Останалите 10% са да избегнат задръстване, но все пак и това не е причина. Как ти се струва съчленен автобус да прави обратен завой на червен светофар на кръстовището бул. К. Величков и ул. Цар Симеон. Не можех да повярвам какво виждам. И го почна от най-дясна лента, завой, спиране, маневри назад, напред ...

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Цецо, респект към професията ти, но за случката на моста в Бяла преди години нямаше да чуем ако не беше на волана на автобуса изкривен от рутина водач. Каквото и да е решил съда и колкото и основания за това да е имал, убеден съм. В такива ситуации - майната му на разписанието.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                                В 90% от случаите на нагли нарушения на водачи от градския транспорт причина не съм намирал. Останалите 10% са да избегнат задръстване, но все пак и това не е причина. Как ти се струва съчленен автобус да прави обратен завой на червен светофар на кръстовището бул. К. Величков и ул. Цар Симеон. Не можех да повярвам какво виждам. И го почна от най-дясна лента, завой, спиране, маневри назад, напред ...
                                Мани го това кръстовище. Не е интересно. Виж пак на Константин величков, Възкресение и Гешов сутрин е супер интересно. Там ако сложат патрулка за една седмица ще се нагущи така, че да има и за правнуците. Отделно дето през ден има катастрова с някой тарикат, решил да задминава трамвая от другата му страна. А това да тръгнеш при очеизвадни признаци че ще останеш на средата на кръстовището вече даже не се има за нарушение. Като ми светне зелено пред такива се набутвам най-безцеремонно, колкото и претенции да имат оставяйки ги да висят по средата до следващия им зелен светофар, белким ги напсува максимално количество народ. Около 18:00 на кръстовището на Вагон Ресторанта е типичен пример за висша форма на идиотия. Малко след него по необяснима за мен причина, всички от дясната лента решават че тия от ляво трябва да карат по релсите на трамвая, вместо да си държат нормалната лента за движение, от която не са излизали още от светофара.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X