Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
    Заповядай:

    Улицата е "Бистрица", при това не е единствената пряка с разрешен ляв завой по "Ботев".
    И предвид че се наложи да врътна няколко км, за да изчистя името си, мога само да благодаря за напомнянето, че мрънкането по форуми под афект си е чиста загуба на време
    Така е. По-горе дадоха пример с "Гладстон":

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gladstone.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5629229

    Ето пример за лоша регулация с пътни знаци, създаваща "конфликтни ситуациЙ" и "предпоставки за ПТП"
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Виж сега, аз правилата спазвам или поне много се старая да го правя. Но няма да се въздържа от разрешен ляв завой, само щото според някого може би не е правилно да бъде разрешен. Апропо, интересен начин да кажеш "извинявай за обвинението" Иначе поне снимката ми, макар и супер случайно, не е много офф, щото се вижда как един се кани да влезе от грешната страна на еднопосочната уличка Само дето нямах време да погледна паркиралия на инвалидното място от кой тип инвалиди е, можеше да е с един куршум три заека (като броим първоначалната цел). И не, не съм снимала с телефон, да не ме обвиниш, че съм използвала ГСМ по време на шофиране!
      П.П. Те са си три Има един спрял точно под знака пред кръстовището, което си е отвсякъде забранено. Направо си е забележително как в един най-случаен кадър в движение се виждат две нарушения и едно под въпрос...
      Последно редактирано от eager; 15-12-14, 15:28.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Интересно решение

        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
          И обикновенно отговора на "компетентните" органи е: Това е частна собственност и ние нямаме правомощия. ..
          винаги съм се питал - в подземните паркинги на разни молове, има обозначения като улична маркировка, има знаци "стоп", "осигури предимство", "движение само надясно" и т.н., които много рядко се спазват, точно както същите знаци на паркинЗите (туй по Роско ПлевнАлиев) пред големите вериги. Ако стане ПТП там, какво КАТ няма да дойде и няма да "вземе отношение" ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Дай някаква идея за текста на жалбата ще си го напиша и размножа в голям тираж. Снимки с телефона стават достатъчно добри... Аз, и голям брой колеги ще снимаме абсолютно безвъзмездно... Нищо не би струвало и да се наемат няколко хиляди пенсионери да си щракат снимки срещу скромно възнаграждение(което ще се плаща с малка част от глобите, примерно 2лв на снимка). Е, ще се наложи и пишещите актовете в полицията да се увеличат, че и да работят на всичкото отгоре, като почнат да получават килограми жалби със снимки..
            Това със снимките е много свежо. Според мен, акт по снимка, снимана от лицето Х, което не е длъжностно лице, могат да пишат само в "Седморката на Блейк"...

            Разглеждаме следната хипотетична ситуация - да кажем, ти не ме кефиш. Карам зад теб и си те щракам. Почти съм убеден, че при достатъчно постоянство, ще успея да изкарам убедително изглеждащ кадър на който "ще се вижда че си спрял" неправилно, въпреки че се движиш. Ако си по-дребничък или седалките на автомобилът ти са по-високи, може и да си "паркирал". Остава да звънна на 112 и да пусна жалба, в която ще спомена нещо различно от това, че не ме кефиш...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Ако стане ПТП там, какво КАТ няма да дойде и няма да "вземе отношение" ?
              Има една тънкавина в схемата - КАТ има абсолютната компетентност да разследва ПТП независимо дали е компетентна да контролира нарушенията на дадено място. Теоретично трябва да идват и всеки път когато някоя жипка в гората си остърже вратата в някое дрво.

              Дали реално ще дойде КАТ на паркинга в МОЛа е един много еластичен локум. Ако няма поне ранени - най-вероятно не.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Разглеждаме следната хипотетична ситуация - да кажем, ти не ме кефиш. Карам зад теб и си те щракам. Почти съм убеден, че при достатъчно постоянство, ще успея да изкарам убедително изглеждащ кадър на който "ще се вижда че си спрял" неправилно, въпреки че се движиш. Ако си по-дребничък или седалките на автомобилът ти са по-високи, може и да си "паркирал". Остава да звънна на 112 и да пусна жалба, в която ще спомена нещо различно от това, че не ме кефиш...
                Става и без снимка При едно реално ПТП "се разбираш с човека", плаща ти той некви пари и си тръгва, а ти звъниш на 112 и викаш "Помо-о-о-о-ощ, тука един (напр. решил си да изпържиш наш Пенчо) с червена Кия с рег.№ еди-кой-си мА ударИ и избегА !!" И получава Пенчо по някое време чрез кварталния честитка "Елате в КАТ, носете си свидетелство за управление, полица ГО и рег. талон на л.а. с ДК № .....". Ахам, електронен фиш нещо, мисли си той, отива и "Прассс!!! 6-месеца лишаване от правоуправление за "бягство от ПТП"
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Става и без снимка При едно реално ПТП "се разбираш с човека", плаща ти той некви пари и си тръгва, а ти звъниш на 112 и викаш "Помо-о-о-о-ощ, тука един (напр. решил си да изпържиш наш Пенчо) с червена Кия с рег.№ еди-кой-си мА ударИ и избегА !!" И получава Пенчо по някое време чрез кварталния честитка "Елате в КАТ, носете си свидетелство за управление, полица ГО и рег. талон на л.а. с ДК № .....". Ахам, електронен фиш нещо, мисли си той, отива и "Прассс!!! 6-месеца лишаване от правоуправление за "бягство от ПТП"
                  Интересно, това в съда ще мине ли?

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Става и без снимка При едно реално ПТП "се разбираш с човека", плаща ти той некви пари и си тръгва, а ти звъниш на 112 и викаш "Помо-о-о-о-ощ, тука един (напр. решил си да изпържиш наш Пенчо) с червена Кия с рег.№ еди-кой-си мА ударИ и избегА !!" И получава Пенчо по някое време чрез кварталния честитка "Елате в КАТ, носете си свидетелство за управление, полица ГО и рег. талон на л.а. с ДК № .....". Ахам, електронен фиш нещо, мисли си той, отива и "Прассс!!! 6-месеца лишаване от правоуправление за "бягство от ПТП"
                    Върти ми се в главата за неква къса клечка която ще изтеглиш, ако имаш късмета точно тогава да не съм бил в страната. С автомобила.
                    Или каквото и да е друго събитие спомагащо за доказване на местонахождението ми...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Върти ми се в главата за неква къса клечка която ще изтеглиш, ако имаш късмета точно тогава да не съм бил в страната. С автомобила.
                      Или каквото и да е друго събитие спомагащо за доказване на местонахождението ми...
                      Два пъти ми се е случвало на мен и един път на моя служителка. Не можеш да докажеш, че не си бил в страната, щото от Гранична полиция отговарят, че поради метода за контрол "анализ на риска" не разполагат с пълни данни за напускането и влизането. Трябва да си излязъл към Турция. Че не си заявявал щета по "каско" също никого не вЧепетлява. Общо взето пада в съда, но неприятностите са достатъчно.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Става и без снимка При едно реално ПТП "се разбираш с човека", плаща ти той некви пари и си тръгва, а ти звъниш на 112 и викаш "Помо-о-о-о-ощ, тука един (напр. решил си да изпържиш наш Пенчо) с червена Кия с рег.№ еди-кой-си мА ударИ и избегА !!" И получава Пенчо по някое време чрез кварталния честитка "Елате в КАТ, носете си свидетелство за управление, полица ГО и рег. талон на л.а. с ДК № .....". Ахам, електронен фиш нещо, мисли си той, отива и "Прассс!!! 6-месеца лишаване от правоуправление за "бягство от ПТП"
                        Добре де, на мене полицай ми е казвал, че за тая работи си трябват свидетели и си е доста сложно, и наистина болезнено ако те хванат, че не е баш така.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                          Добре де, на мене полицай ми е казвал, че за тая работи си трябват свидетели и си е доста сложно, и наистина болезнено ако те хванат, че не е баш така.
                          Стават, стават... И свидетели се намират и всичко. А е болезнено, чак ако заведеш ответно дело за клевета(и го спечелиш)...демек...малко хора ще го направят.
                          И не пиша празни приказки лично познавам хора с отнети книжки по този начин.
                          А за това което се съмнява ittso, който не го кефиш, и има достатъчно желание, все ще му намери колая да ти го...нали...
                          Освен това, написах някъде, винаги можеш да обжалваш, ако наистина не си виновен. Ако се стигне до дело, подателя на снимките ще трябва да е свидетел, та ще видиш кой е и за какво се бори, дали е случаен или не... Признаваш си чинно, че имате конфликт на интереси(примерно спиш с жена му) и делото се усложнява, като нищо се решава и в твоя полза... И да не се реши, второ такова дело със същия недоброжелател почва да става съмнително...
                          Същото е и с тези служебни коли на които пише "Звъннете, ако тази кола не се управлява според правилата..." ... Вероятно постоянно им звънят с фалшиви сигнали(а всъщност не подават и истински).
                          Ако е толкова неприемливо, като им пратя снимка или звънна да идва полицая на място до пет минути... Не става?! Да, ТУК не става, а някъде може.
                          Питам се, един нормален човек, нарушил, спрял където не трябва, ще ходи ли да троши пари и време да обжалва, като знае че е виновен, а обжалването я мине, я не(може да са го снимали двама-трима, че даже може и щатни служители на КАТ да са били)??? Аз лично не бих.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            По тезата за снимката с паркирането ... Снимка се прави отпред и отзад на машината. Т.е. няма как да си в движение освен ако двама не те снимат от двете страни
                            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                            Калоян Кирилов
                            LZ2ZGT

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Проблема тук е липса на реакция от страна на държавните служби... Който е ходил навън знае - на 'хубавите места' трудно ще видиш полицай по пътя да кибичи с радар или нещо такова. Не е често срещано.
                              Но стане ли проблем - цъфват доста бързо (в Германия май те спират след доста кратка дистанция, ако някой се обади, че си шофирал агресивно)...
                              А тук-обратното. Уж са под път и над път (особено където на междуградски път има забравен знак 60 или 30), а като ти потрябват (като такива - явни нарушения) - тях ги няма...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Стават, стават... И свидетели се намират и всичко...
                                Мисълта ми беше, че снимки които не са направени по някакъв надлежен ред са си повод за злоупотреба.
                                Отделно, някъде по-напред в темата има поне два случая - пускаме клип, бучим колко нагли са станали нарушителите, след това установяваме, че всъщност светофарът работи по различен начин от това което си представяме или пътната маркировка се разминава с разбиранията ни...
                                Така, ако на база на тия клипове някой беше осъмнал без книжка или с акт, какво следва? Ще му се извините?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X