Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Никакво противоречие няма. Това не е задължение, а допълнителна възможност, облекчаваща движението в града.

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Все още жив самоубиец, там се кара по банкета , ако е с по-малко от 120.
    Така е.
    Но ако следвам логиката (не моята), то хич не съм колегиален към другите участници в движението.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ... Та тезата ми бе, че освен чистата логика и коректност при движение по пътищата, в случая се вижда и явно противоречие между Правилника за прилагане ЗДвП и действията на колегата...
      Я да видим по твоята логика, ако някой при свободна дясна лента кара в лявата, а ти го застигаш и нервничиш зад него в същата тази лява лента, ти не си ли също толкова в нарушение, колкото и той?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        ...
        Не за първи път има противоречие между ЗДвП и ППЗДвП. Написаното в ЗДвП е с по-голяма тежест от написаното в ППЗДвП.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Я да видим по твоята логика, ако някой при свободна дясна лента кара в лявата, а ти го застигаш и нервничиш зад него в същата тази лява лента, ти не си ли също толкова в нарушение, колкото и той?
          Не, защото целта ти е изпреварване, което според ЗДвП в БГ се извършва от лявата страна (освен в изключенията, указани в ППЗДВП)
          @Alexfield, да, няма да те накажат по ЗДвП, но в Правилника за прилагане си пише какво трябва да правиш...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
            Като е свободна дясната какъв е проблема??? Караш си по нея с 80 и си свиркаш.
            Инструктора, който ме учеше да шофирам, успя да ми втълпи две неща:

            1) Никога не изпреварвай от дясно, защото при ПТП си винаги виновен!

            2) Ако видиш жена да пресича пътното платно пред автомобила, никога не минавай ( пропускайки я ) зад нея, защото тя винаги се връща / не се отнася за пешеходна пътека /.

            Убедил съм се, че и двете са верни.
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Някои хора не правят разлика м/у "буквата на закона" и нормалното възпитано и културно поведение - било на пътя или където и да е...

              Много от знаците, пътната маркировка и т.н. са абсурдни и не бих си помислил да ги спазвам, но в същото време гледам да съм коректен и да НЕ ПРЕЧА на останалите участници в движението вкл. пешеходците...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Не, защото целта ти е изпреварване, което според ЗДвП в БГ се извършва от лявата страна (освен в изключенията, указани в ППЗДВП) ...
                Кой ти пречи да си караш по правилник в свободната дясна лента с максимално разрешената скорост? Ако при това минеш покрай някой, който кара с по-ниска скорост в лявата лента, кой ще тръгне да те санкционира?!? Движението на пътно превозно средство с по-голяма скорост от движещото се в съседната лява лента не се счита за изпреварване.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  В грешка си Чавдаре... Този номер с изпреварването отдясно законово имаш право да го правиш само в зона на действие на знак Д1 ...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    В грешка си Чавдаре... Този номер с изпреварването отдясно законово имаш право да го правиш само в зона на действие на знак Д1 ...
                    Баш си е прав

                    Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.

                    (2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:

                    1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)

                    2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;

                    3. когато навлизането по пътната лента се разрешава от светлинен сигнал.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      В грешка си Чавдаре... Този номер с изпреварването отдясно законово имаш право да го правиш само в зона на действие на знак Д1 ...
                      А ако няма знак Д1? А ако е извън населено място знак Д1?

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Баш си е прав...
                        И къде е противоречието? Някъде в цитата който си дал да има дума за изпреварване?!
                        @Kozzzec - като няма знак - движиш се точно по останалите действащи правила
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          В грешка си Чавдаре... Този номер с изпреварването отдясно законово имаш право да го правиш само в зона на действие на знак Д1 ...
                          Искаш да кажеш, като ей този ли?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boris3.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5552009


                          Дето стои в началото на "Борис ІІІ". Ами тогава за чий правите изречения на колегата, че се бил движил в лявата лента на този булевард, като си е карал баш в съответствие със закона (в най-удобната за него лента)?!? Който е бил по-бърз от него - да си е карал в дясната лента, а не да цепи в насрещното през двойна непрекъсната!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Някои хора не правят разлика м/у "буквата на закона" и нормалното възпитано и културно поведение - било на пътя или където и да е...

                            Много от знаците, пътната маркировка и т.н. са абсурдни и не бих си помислил да ги спазвам, но в същото време гледам да съм коректен и да НЕ ПРЕЧА на останалите участници в движението вкл. пешеходците...
                            Пак ли законът ни е виновен? Кое в закона предполага да не сме възпитани, нормални и културни?
                            Възпитаното, нормално и културно поведение е да не пречиш на другите частници в движението. Има си правила. Как така някой, щото му е скимнало, ще кара друг, да предприема маневри и да застрашава не само неговата, а и на другите безопасност?
                            Би ли дал няколко примера за абсурдни знаци и маркировка. Аз знам, че има много. Но обикновено шофьорите гледат от собствената си камбанария и доводите са им от гледна точка само на тяхното удобство. Затова ми е интересно.

                            П.П. Като четем за изключението, когато има знак Д1, да имаме предвид, че става дума за пътища с три и повече ленти за движение в посока и на водачът, който не може да се движи с максимално позволената скорост, му е забранено да навлиза в най-лявата лента.
                            Май пак стана много шум за нищо, вдиган от .......
                            Последно редактирано от druncho; 09-01-14, 15:17.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Искаш да кажеш, като ей този ли?

                              [ATTACH=CONFIG]668564[/ATTACH]


                              Дето стои в началото на "Борис ІІІ". Ами тогава за чий правите изречения на колегата, че се бил движил в лявата лента на този булевард, като си е карал баш в съответствие със закона (в най-удобната за него лента)?!? Който е бил по-бърз от него - да си е карал в дясната лента, а не да цепи в насрещното през двойна непрекъсната!
                              Чавдаре, не ми се влиза в излишни спорове... Да, точно като знака над сивия автомобил. В случая съм уверен, че и червения насрещен автомобил е видял такъв знак (освен ако някой го е откраднал де )
                              Но в случая говорехме за Аспарухов мост : https://maps.google.com/?ll=43.19097...240.99,,0,13.8
                              Иначе СЛЕД слизане от моста в посока града отново се появява знак Д1 и там вече няма проблеми с изпреварванията и движенията : https://maps.google.com/?ll=43.20175...,38.74,,1,6.18
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ... Но в случая говорехме за Аспарухов мост : ...
                                В същност, в случая спорът за карането в лявата лента тръгна още на 02.01.2014 от едно клипче, заснето на споменатия софийски булевард, а после работата отиде на спор "по принцип", с цитиране на закон и правилник
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X