Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Какво чудно има? Човека е инвалид...в главата.
    Има и по-грозни гледки от това - току що спрял такъв, който наистина инвалид помоли да се премести, защото на всички инвалидни места се беше напълнило с... "инвалиди". А оня не отстъпи.... без думи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ... а да питам аз, защо караш в лявото платно при положение че в дясното няма никой?

      Да не вземеш да се вържеш сега - нищо лично. Просто никой не е светец, в това число и аз.
      За съжаление си прав. Нищо не ме оневинява, въпреки че дясното там кърти пломби. А малко преди това едно такси, ни в клин ни в ръкав, беше спряло в дясната лента, но отрязах малко парче от записа и не се вижда.
      Mitsubishi L200 DobbleCab

      KTM XC 450 RW 2009
      KTM 350 SX 2011

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
        За съжаление си прав. Нищо не ме оневинява, въпреки че дясното там кърти пломби. А малко преди това едно такси, ни в клин ни в ръкав, беше спряло в дясната лента, но отрязах малко парче от записа и не се вижда.
        Знам за там. На места е неприятно.
        Просто много пъти ми се налага да изпреварвам от дясно субекти, които без никаква причина са се кротнали в лявото платно и карат като баба ми, често под ограниченията. Затова и така ми се наби в очите.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
          За съжаление си прав. Нищо не ме оневинява, въпреки че дясното там кърти пломби. А малко преди това едно такси, ни в клин ни в ръкав, беше спряло в дясната лента, но отрязах малко парче от записа и не се вижда.
          Наистина нищо не те оневинява... Защото няма за какво. В населено място можеш да се движиш в по-удобната за теб лента, не си длъжен да си в дясно. Поне така пише в един закон и правилник, който май само аз съм чел, и колкото пъти го цитирам ми забърсват забележките. Май е добре да ги оставят най-накрая, за да не се излагат повече хора с подобни коментари.

          ПП: Има го и като въпрос в листовките.

          ППП: И от мен нищо лично, да не обидя някой(То аз съм сигурно най-големия нарушител в тоя форум, но през тази година ще се поправя)
          Последно редактирано от cecoa1; 02-01-14, 22:42.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Не става въпрос за правилник, а за обикновена човешка коректност. Понеже не е забранено, на места където по правилник се кара с 50, той се влачи с 30 в лява лента. Ама щото не е забранено, явно не му пука. А може и да се подхилва гадничко на 300 метровата колона зад него.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Коректност, може би да... Но и тя е двупосочна. 300 метра колона, на междуградски път, в София има светофари през 300 метра, а ограничението е 50км/ч. Когато ще завивам наляво или пък дясната лента е само за десен завой на светофара(и особено когато светофара за посоката не свети заедно с този за направо), както е на същия булевард при Пирогов, си карам в която лента съответства на посоката ми на движение. Затова и слагат съответните табели достатъчно далече от кръстовището, но все има по някой неразбрал, който си мисли че е длъжен да си седи в дЕсно като е за направо и на практика прецаква всички за съответната посока, като просто спира в неправилната лента на зелено. А има светофари(особено там на Пирогов), като ги изпуснеш и чакаш по близо две минути. И никой не може да иска от мен да карам с пълна газ(при ограничението 50), когато и без друго трябва да спирам на светофара пред мен. Коректно ли е с 18 метра градски автобус, като съм ползвал неподходящата лента "да не преча" , като подам мигач да ме пуснат в подходящата лента?! Коректно е, ама се случва рядко и не може да се разчита. То при излизане от спирка не ми дават предимство с автобуса, че го пише в закона(който както ми се изяснява, все по-малко хора помнят, а някои не са го учили дори), та какво остава за друга ситуация.
              Ако сложа камера при мен, темата ще нарасне доста, и преобладаващите коментари ще са от типа "трябваше да го удариш този".

              И не ме разбирайте погрешно, аз вероятно нарушавам доста повече от средностатистическия шофьор. Но го правя съзнателно и все пак максимално безопасно. И не, не ми се иска да го правя дори така, но много фактори го налагат. Един от тези фактори е именно "неспазването"(от околните и не само шофьори) заради непознаване на закона и правилника, и заради това се ядосвам всеки път когато видя фрапиращи примери за това.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Само за протокола - в лявата лента по "Борис III" карах със 70км/ч, така че задръстване нямаше.
                А това е от тази вечер - по южната дъга.
                Едно "зомби" пак ме отнесе... Този "цвят лилав" хапе очите в пъти повече от задните светлини за мъгла. Направо е отврат, а пък колко е разрешен...




                Хайде още малко наслада за очите...

                Последно редактирано от miki64; 03-01-14, 00:23.
                Mitsubishi L200 DobbleCab

                KTM XC 450 RW 2009
                KTM 350 SX 2011

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Не става въпрос за правилник, а за обикновена човешка коректност. Понеже не е забранено, на места където по правилник се кара с 50, той се влачи с 30 в лява лента. Ама щото не е забранено, явно не му пука. А може и да се подхилва гадничко на 300 метровата колона зад него.
                  А коректно ли е да карам с 90-100км/ч в лявата лента на Аспарухов мост и отзад няк'ва въшка да ми свети за да мръдна ? При налично място да мине в дясната лента и да ходи на майната си после... Разбира се много "обичам" такива идиоти и съвсем "коректно" застанах до кола караща с 60км/ч в дясната лента и в пакет си минахме моста...
                  Някак ми се струва доста некоректно да ме притесняваш (зарежи законите) когато карам с доста над ограничението. И то при налично място да минеш отдясно- ще нарушиш още един член от закона, много важно. Ще кажете- бързал е за някъде... Ами не- поне 6-7км. след моста карахме заедно, с нормално темпо и редовно бяхме в пакет по светофарите.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    ... То при излизане от спирка не ми дават предимство с автобуса, че го пише в закона ...
                    При този казус има и друга гледна точка. Да го пусна този с автобуса, ама той след това ще почне да ми се влачи с 10-15 км/ч (дали щото разписанието му е такова, дали защото автобусът е скапан, дали заради двете) и няма задминаване. И даже и на спирка онзи няма да влезе в уширението (където има такива), ами ще задръсти лентата за движение. Я дай да си мина пред него, щото след това аз на него няма да му преча, но той на мене - със сигурност.

                    Между другото не е рядка гледка, примерно, по маршрута на автобусите за Бистрица по "Климент Охридски" да се види бавно влачещ се автобус с има-няма 5 души в него, а отзад - колона от поне 10-15 леки коли.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Коректност, може би да... Но и тя е двупосочна. 300 метра колона, на междуградски път, в София има светофари през 300 метра, а ограничението е 50км/ч. Когато ще завивам наляво или пък дясната лента е само за десен завой на светофара(и особено когато светофара за посоката не свети заедно с този за направо), както е на същия булевард при Пирогов, си карам в която лента съответства на посоката ми на движение. Затова и слагат съответните табели достатъчно далече от кръстовището, но все има по някой неразбрал, който си мисли че е длъжен да си седи в дЕсно като е за направо и на практика прецаква всички за съответната посока, като просто спира в неправилната лента на зелено. А има светофари(особено там на Пирогов), като ги изпуснеш и чакаш по близо две минути. И никой не може да иска от мен да карам с пълна газ(при ограничението 50), когато и без друго трябва да спирам на светофара пред мен. Коректно ли е с 18 метра градски автобус, като съм ползвал неподходящата лента "да не преча" , като подам мигач да ме пуснат в подходящата лента?! Коректно е, ама се случва рядко и не може да се разчита. То при излизане от спирка не ми дават предимство с автобуса, че го пише в закона(който както ми се изяснява, все по-малко хора помнят, а някои не са го учили дори), та какво остава за друга ситуация.
                      Ако сложа камера при мен, темата ще нарасне доста, и преобладаващите коментари ще са от типа "трябваше да го удариш този".

                      И не ме разбирайте погрешно, аз вероятно нарушавам доста повече от средностатистическия шофьор. Но го правя съзнателно и все пак максимално безопасно. И не, не ми се иска да го правя дори така, но много фактори го налагат. Един от тези фактори е именно "неспазването"(от околните и не само шофьори) заради непознаване на закона и правилника, и заради това се ядосвам всеки път когато видя фрапиращи примери за това.

                      Колегиалност към градският транспорт няма,наистина.
                      Но как да има.Колко от вас използват уширението за да спрат на спирка?Колко от вас пускат левия мигач още със спирането?Това означава ли,че останлите трябва да спрат и да чакат да качите хората и да потеглите?Колко от вас се престрояват в крайна лява лента и правят десен завой не интересуващи се от останалите?Колко от вас се престрояват в лявата лента 2-3 светофара преди да правят ляв завой?Колко от вас не притискат по-малогабаритните участници в движението?И не само това.Как да очаквате колегиалност?
                      Последно редактирано от СПИДИ; 04-01-14, 10:56.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Там където аз карам, участъците с тесни двулентови пътища са малко, само из самия квартал Студентски град. Т.е. лесно ще ме изпреварят, дори и да ме пуснат, но почти не го правят. Бавното каране, както и бързането, са част от тази професия. В сравнително нормална обстановка, и за минаване преди време и за закъснение директно ти изтичат пари от следващата заплата(вече по около 30 лева за всяко такова наказание). За да не става това, или вършиш дребни нарушения(не се хващайте за дребни), или звъниш и се лъжете с ЦГМ за причините за закъснението, което пък не винаги минава. Отделно хорицата, особено младите, са се сетили че не им се чака по десетина минути връзките с други транспорти и са проверили в нета разписанието за да се прекачват без много чакане. Та е хубаво да си по разписание. Друг е въпроса, че по някои линии като закъснееш само минута-две и хората стават толкова много, че дори не могат да се качат всичките, а и почват да се карат, бавят те допълнително и процеса става лавинообразен. На някои колеги не им дреме, както и за всички нередности описани в горния пост (на СПИДИ), те държат най-вече на спокойствието си и чакат изминаването на работното време, но не бих казал, че поведението им помага за нашата обща цел - а именно, да возим хората за където са тръгнали, ако може според предварително известно разписание и възможно най-комфортно и безопасно. Като цяло, тази на вид толкова прозаична дейност, има своите особености и тънкости, които рядко се осъзнават от хора незанимавали се с нея.

                        ПП: Аз не съм само автобусен шофьор, а и съвсем редови, както повечето тук. Спазвам повечето от нещата описани като забележки, влизам в "джобовете" на спирките, подавам мигачи правилно и т.н.(е, за завиването надясно на 90 градуса, понякога се налага изнасяне от втора лента, което не се вижда нормално за мнозина). Повечето ми нарушения по тази линия, са по целесъобразност, т.е. когато има защо. И не се съмнявайте, че много повече от вас се ядосвам, когато видя колега, който ги прави тези неща от немарливост и мързел без да му е необходимо(а аз необходимостта и липсата ѝ, я осъзнава почти автоматично, та няма как да не преценявам винаги).
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Абсолютно ми е ясно за разписанието.
                          Няма как в различен по интензивност трафик да следваш разписание.
                          Но за това не сте виновни нито вие нито редовите шофьори.
                          Просто трябва да се постави на дневен ред промяна на системата.Как се научихме,че бус лентите са за автобуси?
                          Сигурен съм,че и на вас не ви е комфортно да ви псуват наред,но поставете го на въпрос на началниците,поискайте промяна.
                          Поискайте санкции за шофьори не даващи предимство при потеглянето ви,но не пускайте мигач със спирането.
                          До като не се промените и вие не очаквайте колегиалност,просто хората съвсем се озлобяват,така както едно време към маршрутните таксита.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                            А коректно ли е да карам с 90-100км/ч в лявата лента на Аспарухов мост и отзад няк'ва въшка да ми свети за да мръдна ? При налично място да мине в дясната лента и да ходи на майната си после... Разбира се много "обичам" такива идиоти и съвсем "коректно" застанах до кола караща с 60км/ч в дясната лента и в пакет си минахме моста...
                            Ще кажете- бързал е за някъде...
                            Не разбирам, защо от 90-100 км в час, се изравнявяте с кола движеща се в дясна лента с 60 км в час и поддържате нейната скорост. По този начин / според мен / целите да изнервите водача, който е искал да Ви изпревари, което води до агресия от негова страна, защото при първа при първа възможност ще се стреми да Ви върне ''жеста''...
                            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                            Стефан Арзатов

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                              А коректно ли е да карам с 90-100км/ч в лявата лента на Аспарухов мост и отзад няк'ва въшка да ми свети за да мръдна ?
                              Караш над ограничението и си в лява лента при празна дясна - две нарушения.
                              Въшката кара над ограничението и се опитва да те изпревари, карайки в лява лента - едно нарушение.

                              Кой е повече за бой, преценявай сам.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                                ....
                                П.С. писали сме заедно със Спарки подобни неща - моля модератор да изтрие мнението ми...
                                Последно редактирано от slowtraveler; 09-01-14, 10:32.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X