Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Бе това, че освен на болен и нам стана доминанта, няма да е на оздравяване.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Полицията никъде не е идеална.

      Поради което навсякъде има ограничения в работата и.

      И колкото по-читава, толкова повече ги спазва.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Добре е, ама това е само първата част. Нашите се справят идеално с нея.

        Втората част е че вместо да преследват някого дето не го хващат с един старт, трябва да го ЧАКАТ.
        Ей така:

        Е те тука имаме проблем щото у нас банковия обирджия го чакат да направи нарушение на ЗДвП с Гоуфа и с това се изчерпва чакането.

        Имаме най-много полицай на глава от населението. И сигурно най-много патрулки. И не знам какво още. Само организация няма.
        Е тия движения, само ако ги пробва някой от наще статисти (статисти, щот мъноу си падат да се правят на борчета) - сметайте, че се е осакатил...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Искаш ли да посочиш страна от ЕС, в която ЩЕ хукнат да те преследват с рискове за тебе, околните и себе си само за неизпълнение на полицейско разпореждане?
          Мда, Великобритания например. Обикновените ченгета не носят оръжие, ама ако се спече ситуацията и писнат по радиото, веднага идат "костенурките-нинджа" с автоматите и вдигат хеликоптери и дронове. А пък това да те снимат и да те спират на магистралата с цивилни коли без никакви отличителни знаци си е нормална практика. Даже използват влекачи и двуетажни автобуси. Сигурно си преценяват риска при преследванията, ама и обществото им съдейства. Докато у нас е малко наопаки, обществото съчувства на айдуците. Сигурно щото се поставя на тяхно място, знам ли ....
          П.П. Трябва, ама УПС-ите са забранени у нас от доста време. Сакън. да не пострада някой, дето е решил, че не му се спира. Щото нали, к'во толко, само административно нарушение ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
            Боби, не съм юрист.Вероятно си прав в трактовките на закона.
            Нормалният човек иска сигурност и ред.
            Когато на такъв му се каже (грубо): понякога тарикатите на дребно, прекрачващите лекинко закона, всякаквата паплач неспазващата правила, или заобикаляйки такива не може да и бъде търсена отговорност ефективно, следва най-нормалната реакция:погнуса от закона като такъв, от правоприлагащите го, от всеки свързан със системата за правораздаване.....
            Та, нормалният непрекалено мислещ индивид вероятно такива му се въртят.
            Дето вика Цецо за какво да карат AMG-та, като няма смисъл да ги хващат.
            Сигурно си прав до някъде. Има обаче едно голямо "но". В разбирането на хората, как трябва да се прилага закона липсва каквато и да е реципрочност. Да вземем един елементарен пример от софийските улици. На някой му паркирали пред гаража. Масово това влудява собственика, който изнервен от честите спирания върши престъпление по чл.216 от НК (увреждане на чужда вещ). Пукат гуми, троши чистачки, драска колата. Междудругото с оглед наказанието това не е никак леко престъпление. Наказва се с лишаване от свобода до 5г. Ако питаш извършителя "малко му е на тая гад дето ми е спряла пред гаража". Ако оставим нещата в негови ръце, увреждането на вещ ще стигне до телесна повреда минимум и накрая ще го и гръмне "тоя цървул дето ми спира пред гаража - няма закони". Така че този пример масово показва "погнусата на хората от закона" срещу "всякаквата паплач не спазваща правила". Ако ги питаш "глобите нямат никакъв ефект", "трябва принудителен труд за тия, да чукат камъни някъде".

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Така, в цитираният от теб вариант в нормалните държави се вика паяк, който идва бързо, а не в обозримото бъдеще, и всичко приключва в рамките на закона.
              В България обаче, какво е законното решение, така че да бъде наказан нарушителя ефективно без да му бъде увредена собствеността?
              Представи си един град с 10 000 - 15 000 души население, и БЕЗ паяци, и изобщо без някаква специализирана служба "Градска мобилност".
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                ...
                Представи си един град с 10 000 - 15 000 души население, и БЕЗ паяци, и изобщо без някаква специализирана служба "Градска мобилност".
                В Германия останах като гръмнат в градче с няма и 5000 житела обикаляха с патрулка и слагаха "билетчета" за неправилно паркиране! В наше село някой виждал ли е знак "забранено паркирането", камо ли пътна маркировка или недай си боже полиция! Изключвам дебнещите с камери в безлюдни /изоставени/ села по главните пътища на Родината!
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Сигурно си прав до някъде. Има обаче едно голямо "но". В разбирането на хората, как трябва да се прилага закона липсва каквато и да е реципрочност. Да вземем един елементарен пример от софийските улици. На някой му паркирали пред гаража. Масово това влудява собственика, който изнервен от честите спирания върши престъпление по чл.216 от НК (увреждане на чужда вещ). Пукат гуми, троши чистачки, драска колата. Междудругото с оглед наказанието това не е никак леко престъпление. Наказва се с лишаване от свобода до 5г. Ако питаш извършителя "малко му е на тая гад дето ми е спряла пред гаража". Ако оставим нещата в негови ръце, увреждането на вещ ще стигне до телесна повреда минимум и накрая ще го и гръмне "тоя цървул дето ми спира пред гаража - няма закони". Така че този пример масово показва "погнусата на хората от закона" срещу "всякаквата паплач не спазваща правила". Ако ги питаш "глобите нямат никакъв ефект", "трябва принудителен труд за тия, да чукат камъни някъде".
                  Така е, но когато липсва реципрочност на наказанието, се пристъпва към 'асиметричен' отговор
                  Викал ли си паяк за спрян пред гаража ти автомобил? 'В момента всички паяци са заети, ще платите репатриране, и ще чакате - след 5-6 часа сигурно ще се освободим'...
                  Ето един пример отпреди 2-3 седмици... Разхождам аз вълкодава и виждам до Спортна зала един физически (и навярно ментално) увреден човек с електрическа инвалидна количка се блъска в бордюра, защото някакъв идиот с ямболски Мерцедес бус АМГ и т.н. е спрял в кръстовището и е блокирал рампата за инвалиди и колички. Помогнах да вдигна количката на тротоара (туй нещо бая тежи с акумулаторите ) .. И звъня на 112. Номер на автомобила, местоположение и т.н... БЛАГОДАРИМ - СИГНАЛЪТ Е ПРЕДАДЕН...

                  След ден - гледам буса непомръднал. Пак звъня 'Да, с мен говорихте, сигналът е предаден на Дежурен община'... Дежурният община не вдига, но ми вдигна Дежурният полицай в общината. Да, нямам такъв сигнал но ще изпратя момчетата - те са в района.
                  След още два дни (айде - уикенд) - буса с изпуснати гуми и вдигнати чистачки - на някой не са му издържали нервите.. Звъня на Дежурен община - 'ама въобще не ме занимавайте с това - то не е моя работа'... Дежурният полицай - 'ами ние не можем да намерим шофьора - телефона му е грешен в нашата система - нищо не можем да направим'... Пък и е под дърво - не можем да го вдигнем...
                  Попитах ги как биха реагирали, ако в непознатият бус има взрив и т.н. - все пак точно в него момент на метри от буса се провеждаше Световно по волейбол. Полицая - 'ами ще видя какво мога да направя с лични контакти'....
                  След ден - чистачките спуснати, гумите изпуснати... Уведомление няма...
                  След ден - буса си бе заминал...

                  Та казваш - да действаме само законно? Ами той закона видимо не се прилага и не действа. Т.е. прилага се само за спазващите го...
                  Дали идиота с буса е понесъл каквото и да е наказание - едва ли... Дори и след 'проверката на място' която били направили полицаите, нямаше залепено уведомление и т.н...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    и т.н...
                    Всичко това е защото Органите се набират от същото това население което не осъзнава нуждата и ползата от спазването на законите и правилата.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Всичко това е защото Органите се набират от същото това население което не осъзнава нуждата и ползата от спазването на законите и правилата.
                      Ясене, нали знаеш каква е разликата в психопрохила на полицай и престъпник?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        ...обществото им съдейства. Докато у нас е малко наопаки, обществото съчувства на айдуците. Сигурно щото се поставя на тяхно място, знам ли ...
                        Да ти кажа, поскоро обществото асоциира милиционерите с айдуци. Съответно отношението, съдействието и пр. Вярно е и, че обществото възможно да не е особено право, но пък милиционерите не правят нищо, за да не е така - дори напротив.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Не знам психологията и т.н., но факта е, че дори и да си тъп и упорит (като мен ) и се опитваш в продължение на ДНИ да решиш такъв елементарен проблем, полицията директно ти казва 'ами ние не можем да направим нищо'....
                          Та навярно затова и хората започват да вземат правосъдието в свои ръце... И искат полицията все пак да направи нещо, а не като се види нарушение - да се обръщат в другата страна... Все пак тази 'армия' е доста по-голяма от военните у нас
                          От друга гледна точка - явно има хора, които не искат полицията да взема каквито и да е мерки, 'случайно да не нарушат нечии права'...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Дали не може (да направи нещо), или не иска, или и може, и прави - точно това, което прави - е друга дискусия.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ....
                              От друга гледна точка - явно има хора, които не искат полицията да взема каквито и да е мерки, 'случайно да не нарушат нечии права'...
                              Е затуй първо те тия да вкараме в крак, да видиш колко още други ще спрем да плюем. Но и на нас ни е гот така
                              Нещо взе прекалено да ми писва от колегите двуколесни, ма пуста инерция и толерастия.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Да го напиша просто - полицията работи само и единствено когато има граждани които да ѝ контролират действията.
                                В България граждани почти няма.
                                Граждани с оръжия пък съвсем.

                                За сигурността на една свободна държава е необходима добре регулирано опълчение; правото на хората да съхраняват и носят оръжие не трябва да бъдат нарушавани.

                                Толкова е просто.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X