Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Остава и да изясним защо започва левия завой от неподходяща лента. Със сигурност може да се прегъне още малко и да застане отляво.
    Останалите са обяснили за очевидните причини, спирка, голяма колона за ляв завой и подобни. Аз напомням за особеността, да се минава по определен начин стрелките. За да се престрои в ляво, му трябва хем разстояние, хем време да мине където трябва "без газ". Щото ако му се наложи да спре близо до стрелката, и да я мине с черпене на тяга, пантографите ще хванат за в другата посока и така или иначе ще блокира цялото движение за ляв завой, докато ватмана слезе да ги сложи на правилните жици.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      И защо изобщо трябва тролей да прави ляв завой?Всички спирки са в дясно...На бас ,че 20 метра преди кръстовището има спирка!Как да се престрои?И не може ли вместо един ляв, да направи 3 десни завоя?Или няма пари за толкова футуристични жици...
      Там ще трябват не само футуристични жици, но и футуристична градска архитектура. За домашно - кои улици отдясно могат да преглътнат тролейбус?

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Само защо не пусна колите в ляво, движещи се правилно - така и не разбрах. За тягата - съгласен съм. Но онова, дето му викаха "етика"(някога - в остаряло време, а вече е мръсна дума, заместена от "пробивност" и "находчивост") предполага водачът да отпусне десния крак преди да е дошъл до мястото, което трябва да мине без тяга, там да даде предимство, а после да извърши всички описани от колегата действия, за да не задръсти кръстовището.
        Моята нетолерантност към подобни изпълнения се свежда до ускоряване в собствената лента, без нарушаване на никакви маркировки и моментално хващане за клаксона, "за да избегна ПТП".
        Между другото, НИКОГА не отказвам да пусна когото и да било, ако ми покаже само, че търси позволение, а не ме притиска дивашки, защото видите ли, за него важат някакви собствени тълкувания. В случая беше достатъчно да спре и пусне левия мигач и бих му направил път, независимо, че алтернативата да се влача след тролей не е най-приятната.
        (Майсторски отряза завоя, колегата, който снима не можеше да го възпрепятства. Това беше задача на първата кола).

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Вчера се загледах в кръстовището. Практически целия завой трябва да се мине без тяга. Тъпо е направено, горе е страшна плетеница.

          Абе, не почнаха ли да слагат някакви батерии на тролейбусите? За някакви метри поне?

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Имат отдавна. Но подобни кръстовища са си тъп замисъл. Може и по-добре. Има си и начин за регулиране(ако има кой да мисли): в лентата, от която зави тролейбусът се добавя ЖЪЛТА стрелка за наляво(т.е. разрешено само за градски транспорт) и на светофара допълнителна секция за автобуси(по закон за това се ползва трамваен светофар). И се пуска ляво за тролеите с червено на всички останали. Не е никак сложно, според мен.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Там ще трябват не само футуристични жици, но и футуристична градска архитектура. За домашно - кои улици отдясно могат да преглътнат тролейбус?
              Написах си домашното. За чий х@й пък трябва да има точно там тролейбусна линия ? Или пък спирка? Пак въпроса опира до организация.
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Винаги съм си мислил, че трамваите прибират пантографа. Никога не съм виждал тролей да сваля "тирантите" от жиците. Освен случайно де.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  И какво лошо има в това? Предлагаш да дрънчи през цялото време?
                  Ако се замислиш това с многократното спиране и пускане,дали ще се сетиш колко е по голям проблема от това ако требе да си свири постоянно? Ако имаш едни поне 400-500 000 км в по централните райони на София,тогава със сигурност ще го знаеш отговора!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Абе, не почнаха ли да слагат някакви батерии на тролейбусите? За някакви метри поне?
                    Имат дизелови двигатели. Поне новите. В някои от старите също има, поне на теория(но не и в тези соц. производство, какъвто е на клипа). Акумулаторите могат да захранват само помощни функции(за компресора, хидравлика на волана, осветление и пр). На практика ниското напрежение е 24V(дори 28, за зареждане на акумулаторите), осигурявано от два акумулатора, като за обикновен автобус(около 180Ah единия). Тяговия двигател се захранва от високото напрежение, което е над 600V.
                    Цялата плетеница, за която казва Ясен, не трябва да се мине по инерция, но част от нея, да. Когато се пресичат жици с помощта на кръстачки, почти винаги в едното направление може да се черпи ток(има жица), а в другото не може(т.е. има изолатор). Самите изолатори са сравнително къси и дори малък наклон на пътя, е достатъчен да бъдат преодолени, дори и да се наложи да се спре точно върху тях. Тези неща се вземат предвид при строежа на мрежата. Въпреки това, остава възможността да се наложи някъде(макар и рядко) да се бута тролейбуса с външна сила, за да се премине изолатора. Обикновено става въпрос за мърдане 20-40см. На равно място с твърдо покритие, това не е чак толкова трудно, за целта ватманите си носят по някоя дълга тръба и я ползват като лост под някое от колелата. Рядко може да се види, щото доволно рядко се случва.
                    По-често се случват грешките при преминаване на стрелките. Там в едното направление има изолатор, а в другото продължава жицата. За да се отклониш към отклонението с изолатора, трябва да минеш без да черпиш голям ток от мрежата. За в другото направление пък е обратното. Отделна тънкост е, че отоплението на повечето от тролеите също ползва високото напрежение и на определени стрелки, консумацията му е достатъчна за да се тръгне в направлението без изолатор, дори и да се мине "без газ"... Има си своите тънкости тази професия.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      А какво ли би станало ако държавата се усети и инвестира примерно милион, демек 1000 камери Х 1000 доброволци (500лв на камера + 500лв на ръка) и всеки качва в сервер на КАТ каквото забележи за да се "остойностява" от органите..

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        А какво би станало ако, слoжим по една камера с подходящ софтуер и достатъчно памет(или направо връзка с централен комп) във всеки автомобил. И всеки месец глобите ще пристигат като сметка за телефон например. Точките се отнемат по същия начин, като може от началото да има гратисен период докато народа свикне. Инвестицията като пари, ще се върне още втория месец от глоби. Хептен калпавите, които не могат да карат и да искат, ще останат без книжки на третия месец. Като ще е, да е. От над 1000 убити за година, ще се намалят поне 10 пъти, без това да струва един лев на държавата и на нейните честни данъкоплатци. Та колко казвате струва живота..?! Човешкия живот струва колкото човешката свобода. Или поне колкото чувството за някаква такава. Казвал съм го и друг път, в тази тема също, пост 213(удобно пропуснат от всички). Може много да се направи, но има причини да не се прави. Т.е. въпроса не е в парите.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Нещо взехме да бъркаме секса с любовта. Моята мотивация да качвам клипчета тук (освен да се изфукам с камерата) е понеже смятам, че трябва да се създаде атмосфера на нетърпимост към наглите и предумишлени нарушения на пътя. Затова и не качвам всяко дребно и незначително нарушение, каквито заснемам по няколко на ден. Най-малкото защото и аз също, колкото и да се старая да съм изряден шофьор, правя същите дребни (а понякога, както се вижда от клипчетата - не толкова) нарушения. Както каза и Явор - ако някой тръгне да ни следи с правилника и закона в ръка, ще ни вземе книжката (два пъти) за едно преминаване на София от Младост до Люлин.

                          Не съм светец, не искам и да бъда (казват, че в Рая къркането и женските били кът). И когато посоча някого с пръст, и кажа че е нагъл тъпанар, и застрашава своя и на околните живот с безумното си държание на пътя, нямам нищо напреки някой да посочи мен по същия начин. Както съм казал и по-горе, част от плюсовете на гледането на записите от камерата, е че аз самият мога да си извадя определени изводи за стила си на шофиране, и да се постарая да избягвам подобни грешки за в бъдеще. Но да толерирам девиантно поведение на пътя - няма да стане, независимо от причините (бързах, шефа ме натиска, гоня разсписание, ама те всички правят така и т.н.).
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Инвестицията като пари, ще се върне още втория месец от глоби.
                            Е те т'ва много странно звучи! Кой на кого ще връща? Нима смяташ ,че някой ще ти купи камера за твоята кола?

                            В тази тема аргументите са основно два: 1. "космоса е крив"; 2." ма и ти не си светец" . А целта и ползата е друга- да се погледнем от страни, да преосмислим поведението на пътя , да поемем отговорност за действията си, да сме разумни, независимо от поведението на другите участници в движението и според пътната обстановка.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Хипотетично съм се изразил. Кръговрата на парите не е толкова съществен, колкото кръговрата на морала. Дали ще ми купят устройство или ще ме задължат аз да си взема, е почти все тая. За държавата е по-лесно да ми купи, и да си го изплати с глобите, които неминуемо ще плащам. Инвестираните пари са от всички, а ще бъдат върнати набързо само от нарушаващи. Не виждам нещо смущаващо. Но го няма в този вариант и в най-развитите държави. Причините са много.

                              Аргументите които си посочил са си съществени. Да, "Космоса е крив". Закона не може да се приложи на 100% при сегашното положение на нещата. Затова е валидно и второто - никой не е светец. И от тези двете произлиза третото и най-важното - различните хора, съдят различно за тежестта на нарушенията. Какво да коментираме тогава повече?! Резултата е, да видим че хората са различни, което си е ясно. Но пък темата не е безполезна. Ползата от клиповете тук, е именно да се дискутират от различни гледни точки, с различни конкретни за всеки случай аргументи. Така могат относително коректно да се оценяват нарушенията по тежест(наглост, опасност и каквото там). Вижда се, че голяма част от клиповете, логично са оставени без коментар, други пък са коментирани от много страни и гледни точки.
                              Всичко това, ще е и в интерес на толерантността на пътя, тъй като хората се информират за факти касаещи и другите участници в движението. Това, малко или много, променя мисленето и поведението в правилната посока, без безсмислено пропагандиране на утопичната абсолютност на закона.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                При всяко, ежедневно излизане на пътя всеки наблюдава поне 10 нарушения на всеки 10 километра(в града), 9 от които са абсолютно ненужни и аргумента е -"а бе глей' си работата", с две думи морал и комплекси! Е за другите 10% (1 от 10те) нека е виновен 'космоса' или наистина неволно/неизбежно се нарушават правилата. Та, за хаоса по пътя сме си виновни ние и основно ние трябва да променим поведението си на пътя, според съществуващите обстоятелства, защото сега там се мре като на война и не си заслужава нито като време, нито като средства да се нарушават правилата. Да, добре е да се промени инфраструктурата, но това много по-малко зависи от нас, от колкото поведението ни на пътя и става бавно, с много пари и много добра воля.....
                                За 'малките' нарушения>> знаете ли кои 'камъчета обръщат колата' и защо?
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X