Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    И кога ще се изплати тоя футуристичен замисъл?
    Когато кажеш колко струва според теб човешкия живот.Ясно е че най-евтино е да набодеш знаци...И после става като в приказката за лъжливото овчарче-виждаш знак ,,30'' и у рЯката(както някой спомена по-горе)
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Когато кажеш колко струва според теб човешкия живот.Ясно е че най-евтино е да набодеш знаци...И после става като в приказката за лъжливото овчарче-виждаш знак ,,30'' и у рЯката(както някой спомена по-горе)
      Човешкия живот струва достатъчно много, че да не си заслужава заради кефа на някой си да се нарушават съществуващите правила! Да направим детелини, ми хайде де, давайте пари и да почваме, пък и в момента не е като да не се прави нищо по въпроса с пътищата и организацията на движението. Проблема е, че и три ката детелини да ни направят ние пак няма да сме доволни и ще умуваме колко е крива тази или онази и 'аз' ще мина напряко в насрещното>Справка Надлез 'Родопи'-Пловдив> мин. 10 нарушителя в минута. И?
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        ...пък и в момента не е като да не се прави нищо по въпроса с пътищата и организацията на движението.
        Точно пък с организацията на движение АБСОЛЮТНО НИЩО не се прави! Излез с фотоапарат и съм сигурен, че преди да си минал 5км, картата вече ще ти е запълнена със снимки на неправилна организация или липсваща такава. Да не говорим и на нови пътища как е сгрешена.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          Човешкия живот струва достатъчно много, че да не си заслужава заради кефа на някой си да се нарушават съществуващите правила! Да направим детелини, ми хайде де, давайте пари и да почваме, пък и в момента не е като да не се прави нищо по въпроса с пътищата и организацията на движението. Проблема е, че и три ката детелини да ни направят ние пак няма да сме доволни и ще умуваме колко е крива тази или онази и 'аз' ще мина напряко в насрещното>Справка Надлез 'Родопи'-Пловдив> мин. 10 нарушителя в минута. И?
          Без да го приемаш лично...ти наистина ли си толкова стриктен ?Ако е така, да те заведа на места,дето ако не ги познаваш, си в 100 % нарушение само докато мигнеш...А детелини като се правят, се слагат мантинели . А да видим тогава как ще мине някой в насрещното.Турците по-умни ли са от нас? И въпреки че са поне 100 пъти по-недисциплинирани,имат 100 пъти по-добра организация на движението. Ама явно ние си умуваме само.
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Без да го приемаш лично...ти наистина ли си толкова стриктен ?Ако е така, да те заведа на места,дето ако не ги познаваш, си в 100 % нарушение само докато мигнеш...А детелини като се правят, се слагат мантинели . А да видим тогава как ще мине някой в насрещното.Турците по-умни ли са от нас? И въпреки че са поне 100 пъти по-недисциплинирани,имат 100 пъти по-добра организация на движението. Ама явно ние си умуваме само.
            Темата е И за това-покажи ги тук тези места, нека им се обърне внимание, нека има ефект.
            Посочих конкретен пример точно за това, за което говориш.
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Когато кажеш колко струва според теб човешкия живот.
              Можеш да си го сметнеш и сам.
              Пътищата, такива каквито изобщо ги имаме, са изграждани поколения наред. Откъде ще се вземат ресурси за всичко наново и то по твоя начин? Отделно, че някои хора може и да не искат да заобикалят двойно и тройно, за да може ти да не намаляваш на кръстовища.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Две нови попълнения от тази вечер. Предварително се извинявам, че кръв, черва и коли обърнати на покрив, в клиповете няма. Аз съм рустикален тип, в София живея само от 35 години (не съм расъл в градската жунгла демек), и все още се впечатлявам от най-обикновени нарушения на пътя.

                Левият завой от Дондуков към ул. Кракра (към бившата Лиляна Димитрова). Балъците чинно седим и си чакаме в лентата за ляв завой, тролея решава че ще прави завоя от лентата за направо. Реших че поне от чувство за колегиалност (или от най-обикновен срам) ще навлезе в кръстовището, ще ни пропусне нас от правилната лента и после ще се източи. Нъцки - човека си нави волана все едно е сам на пътя и невъзмутимо ни вкара в насрещното на Кракра (срещу идващия трамвай).




                И още двама "свободни тълкуватели" на правилото за преминаване на червено (от 0:10 нататък), десния завой от Раковска към Гурко. Специално "тълкувателя" с белия голф, преминава през кръстовището точно 5 секунди след като светна червено (връщах клипа няколко пъти). Лошо няма - не се блъсна в никой, а и сигурно е шофьор на линейка (извън смяна), та навярно ги владее тези работи.

                Последно редактирано от windwarrior; 18-12-12, 20:31. Причина: кривопис
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Две нови попълнения от тази вечер. Предварително се извинявам, че кръв, черва и коли обърнати на покрив, в клиповете няма. Аз съм рустикален тип, в София живея само от 35 години (не съм расъл в градската жунгла демек), и все още се впечатлявам от най-обикновени нарушения на пътя.
                  Ама как го резнА тролея му с тролей...През две двойни непрекъснати,с целата газ ,отсече завоя и за малко да да вземеш трамвая на абордаж.Престави си гледната точка на ватмана...Не че аз на твое място щях да го пусна.....Ама това сме си българите,караме на ,,отмъщение''.И нищо лично към теб , пак казвам аз щях да мина по същия начин.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Хех, очаквах подобен коментар, ама нали за тва го пускам и клипа - не претендирам да съм ангел Да, нервирА ме, и реагирах импулсивно, а не трябваше Както казах - очаквах, че поне от кумова срама ще ни пусне да минем, и за тва се изрязах необмислено. Макар, че алтернативата ми беше да спра пред трамвая и да се моля да му стигне спирачния път. Така или иначе - за себе си съм си извадил поука от ситуацията.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Хех, очаквах подобен коментар, ама нали за тва го пускам и клипа - не претендирам да съм ангел Да, нервирА ме, и реагирах импулсивно, а не трябваше Както казах - очаквах, че поне от кумова срама ще ни пусне да минем, и за тва се изрязах необмислено. Макар, че алтернативата ми беше да спра пред трамвая и да се моля да му стигне спирачния път. Така или иначе - за себе си съм си извадил поука от ситуацията.
                      Това го правят и най-големите форумни светци,споко ! Евала,че не си от тях! Цецо беше опитал да го обясни по-горе,ама го изядоха с парцалите...
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Изядоха ме, но още мърдам
                        Не искам да оправдавам, само обяснявам, да не се обърка нЕкой нещо.
                        Точно там, тролеят няма много избор как да мине. Не може и да мине с шеметна бързина, да засича хептен нагло и т.н. Има някои особености при управлението на такъв тип возило, които повечето хора не им е работа да знаят. Преди кръстовището има стрелка на жиците, където за да се отклони в правилната посока, тролейджията трябва да мине по инерция. Това поставя известни ограничения в придвижването му. После, при пресичането на жиците с тези на трамвая, също не може да ползва тягата, а му трябва инерция. В нормалната ситуация там, спрените коли на ъгъла ги няма, тролеят минава в дясно плътно до тротоара(и то бавно), всички други които е пуснал светофара, успяват да го изпреварят(ако желаят) минавайки през трамвайните релси за в същата посока. Т.е. не се налага да се движат срещу трамваите, за да го изпреварят. Колко всичко това е законно, няма да коментирам подробно, но мисля че е поне толкова, колкото спирането за престой и паркиране на всички автомобили в дясната част на описания участък от Кракра.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          А бе все пак внимавайте, че железния кон не повтарга.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Остава и да изясним защо започва левия завой от неподходяща лента. Със сигурност може да се прегъне още малко и да застане отляво.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Остава и да изясним защо започва левия завой от неподходяща лента. Със сигурност може да се прегъне още малко и да застане отляво.
                              И защо изобщо трябва тролей да прави ляв завой?Всички спирки са в дясно...На бас ,че 20 метра преди кръстовището има спирка!Как да се престрои?И не може ли вместо един ляв, да направи 3 десни завоя?Или няма пари за толкова футуристични жици...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Остава и да изясним защо започва левия завой от неподходяща лента. Със сигурност може да се прегъне още малко и да застане отляво.
                                Това е лесно за отговаряне - по този маршрут пътувах ежедневно почти 4 години. Малко преди светофара има спирка, и като вземе пътниците от там, трябва да изчака, за да го пусне някой да се престрои в лентата за наляво. Ако реши че не му се чака - шпори през лентата за направо и реже левия завой. Както е казал и Цецо - ако няма неправилно паркирали коли по Кракра - обикновено държи плътно в дясно и потока успява да се източи.

                                Същия номер най-редовно го правят и тролеите на левия завой от бул. Вл. Вазов към ул. Острово (на Билла-та в Х. Димитър), както и автобусите завиващи от Ситняково по Черковна - пак по същата причина, спирка на 50-75 метра преди кръстовището, на шофьора му се пикае/гони разписание/нервен е/не му пука (подчертай правилното) и не иска да изчака потока, за да се престрои в правилната лента, затова реже от лентата за направо. Кой се опазил - опазил.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X