Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Впрочем има и задължително разстояние от края на пътя, което трябва да спазва велосипедистът. И то даже е повече от 60-70см.
    Винаги гледам да карам по крайната, маркировъчна линия. Действа ми съсредоточващо, колелото не прави осморки, които само нарушават темпото и, за капак, на нея се виждат по- добре боклуците, стремящи се да ти спукат гумата.
    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Истината е да сме толерантни на пътя спрямо пътната обстановка и условия, много често карам из Тетевенския балкан по пътя за Рибарица а там има не малко велосипедисти, в момента в който видя велосипедист и независимо дали е на прав път или следва завои, лекичко при достатъчно голяма дистанция пибиткам нежно и за кратко така, че да не се стресне велосипедиста от клаксона и в същото време тогава почва да се престроява максимално встрани от пътя знаейки че предстои да го изпреварват, да чукна на дърво, не е имало проблеми нито за мен, нито за който и да е велосипедист, истината е да сме толерантни на пътя.
    А, имам комичен случай в тази посока. Прибирах се от Кричим и спусках обхода на Кадиево, когато чувам отзад някакъв да бибитка. Отбивам още по- вдясно, оня продължава. Вече бях на ръба на асфалта, оня продължава да бибитка... тогава направих грешката да се обърна, да го видя къф е тоя. Само мернах една кукла и цветя на предния капак. Предното ми колело вече беше заорало в банкета, който по някакви неведоми причини беше рохкав. С всичкия си акъл стиснах и спирачките... но тогава бях още безсмъртен и дори се приземих на крака (минах над кормилото на "прескочѝ кобила"). Сватбата се изниза покрай мен, аз се поизтупах, смених си спуканата предна гума и се прибрах.

    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
    Абе то има и задължително да са със светлоотразителни жилтеки.... ама такива са едно на милион.... то и на пешеходна трябва да слизат и бутат ама и тва не правят.... та като говорим за задължения поне да ги спазват....
    Не споря! Жилетка, каска, наколенки... Специално жилетките са отвратителни синтетики, които ти залепват на гърба след 3 минути. Гледам да карам с ярки дрехи- фланелка, яке.
    Виж... опитвам се да погледна на нещата от двете страни, понеже съм бил и от двете. Колкото и странно да е, досега не съм имал случай да си вдигна лявата ръка и някоя кола отзад да ми направи път. Както и, не съм имал случай някой велосипедист пред мен, да си вдигне лявата ръка, преди да направи амбициозен опит да ми се метне на предния капак. Което само иде да покаже, колко съм готин аз и колко са гадни другите.
    Нещата, просто няма да станат по тоя начин.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Колелцето/колелцата на багажника на колата и отиваш да караш там където няма да пречиш/застрашиш живота на други. Честно къв им е на тия смисъла да карат там ? Или щото е модерно ? А и по закон (сега търся) съм почти сигурен,че нямата право да се движат там
      Ми аз не просто си карам "колелцето", представи си, а го ползвам за придвижване от нас до работа винаги когато мога и когато реша, че времето е с мен. По тъмно и извън града не карам. Храстите по пътя към моя краен квартал (почти село) са превзели 1/4 от платното, тротоари няма но за сметка на това дупки дал бой... ъ-ъ-ъ... бог и неговите наместници. Колко е модерно - не знам, аз съм така всяко лято от едно тридесетина години, но определено го чувствам полезно за здравето си.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Абе тоя път малко се пада извънградски колко и бистрица да го водят квартал... та по тоя път за мен нямат място колелата

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Да ви "зарадвам" с още един клип на изпреварване на велосипедист
          Този път изпреварващият съм аз. Не се и съмнявам, че ще има оплюване
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Да ви "зарадвам" с още един клип на изпреварване на велосипедист
            Този път изпреварващият съм аз. Не се и съмнявам, че ще има оплюване
            Явно е, че пича набира яко и, вероятно, се бори за всяка глътка въздух . Как ти даде сърце да го изпревариш с такава газ? Просто си го удушил. Ако бях на негово място, щях да ти тегля една "Да та ееееееее, в пърдялника!". Почти като да окъпеш пешеходеца с крайпътната локва, без да го сгазиш.
            Алекс! Толерантност може да има само ако двете страни са наясно с въпроса и има желание да си помогнат. Естествено, че преекспонирам нещата, ти искаше да се хванем за нещо, показвайки ни клип с безупречно поведение, от гледна точка правила и безопасност.
            Приеми го като заяждане.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Много си смотан!! Що не го изпревари когато идваше онзи с С3-та отсреща!?? Никва тръпка нема така!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                Абе тоя път малко се пада извънградски колко и бистрица да го водят квартал... та по тоя път за мен нямат място колелата
                За тебе си е за тебе. Знак там няма (проверил съм). Не е магистрала.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                  Абе тоя път малко се пада извънградски колко и бистрица да го водят квартал... та по тоя път за мен нямат място колелата
                  Колега, ти ЗДвП по слухове ли го учи?

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Може би, да се прехвърлим тук?
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...89#post2991289
                    Понеже сегашната ни дискусия няма нищо общо с темата, а тема за "Велосипедистите - трън в очите и неоснователно пренебрегвани" ме мързи да отварям.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      https://m.youtube.com/watch?v=ZdDxjge5hmY

                      Тук се води "война" между велосипедисти и нормални хора. Я кликнете да видите как се прави...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Не става, тук в такова се раждат, еле в София. Но трябва да се кара за здраве.
                        пп яд ме е щото съм съпричастен, а и за двуколесните, както и за хомосексуолните всяка година тук има поне по една тема с призив да да бъдат вардени, че били крехки, леко раними и незащитени. Популацията им е завидна.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители




                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:red.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5719446

                          Пловдив,светофара на ресторант стадиона
                          Последно редактирано от Roninn; 22-06-16, 00:32.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Да ви "зарадвам" с още един клип на изпреварване на велосипедист
                            Този път изпреварващият съм аз. Не се и съмнявам, че ще има оплюване
                            (видео)
                            Доста културно даже го изпревари! Колкото и да се плюе, не 99%, ами 100% от участниците тук щяха да направят абсолютно същото.

                            Бях велосипедист като ученик, по простата причина, че още нямах СУМПС. Карахме с един приятел и често реализирахме по 100+ км на ден в София (50% от тях - по тротоарите, разбира се). Не си спомням случай, при който някой автомобил да се тътрузи зад мен, вместо да заобиколи.

                            Един път щях да се пребия зверски - спускам се по Житница, от Цар Борис III, посока Никола Мушанов (възможно най-вдясно - на около 50 см от бордюра) и решавам да включа 21-ва скорост и на натисна яко. Развих 55.6 км/час иии... пред мен се откри мила родна картинка - две последователни шахти, с липсващи капаци (бай мангаУ е бил бърз - един час по-рано си бяха там!). Едвам успях да ги заобиколя и да се прибера отново вдясно... От този миг станах още по-осторожен, защото пътната обстановка ясно, че се променя рЕзко, ама същото важи за пътната инфраструктура

                            Миналото лято една мадама ме облъчваше да караме колела. Въпреки скептицизмът ми, все пак някак си склоних на подобно безумно действие. Извадих велИсОпедО от архивите, напомпах му гумите и... си припомних неприятностите, витаещи около този метОд на придвижване. Отнесох бая дупки, клони и псувни. Моментално го хвърлих обратно в мазето, качих се на бембевето, пуснах си климатика, взех мадамата и я закарай на басейн

                            У нас улиците, "велоалеите", движението и т.н. не способстват за спокойно придвижване. Постоянно си на тръни някой да не те качи на капака, да не си отвори вратата без да погледне в огледалото и т.н. Комбинирано с мръсотията и прахоляците, с които неминуемо се инхалира един такъв индивид, в следствие на повишената мускулна активност и ускореното дишане, този "спорт" се превръща в суицидно поведение...
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              100 + км на ден в София ?!?!?!?!?!?! Ти не си ходил на училище , а само си карал колело . Калпазанин, такъв !!!
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Пернисофийско ежедневие. На 1,11 оптимизатор "при условията на евентуален умисъл" (= абе, дреме ми к`во ша стане) се навира пред мен без мигач, даже дружествено ми махва в огледалото , от 11,36 - "Самурай" цунал "Пасат", излизащ със забранен ляв завой от пряка на бул. "Пенчо Славейков". Нямаше как да сваля камерката, но ударът от лявата страна на "Пасата" беше плачевен, "Самурайката" направо го беше размазала:

                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X