Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    За многоредово движение попита някой...по принцип.
    По памет- в населено място по път с повече от една лента за движение в една посока, и с максимална скорост до 80км/ч, на водачите е разрешено да се движат в най-удобната за тях лента. Те това е многоредово движение и при него имаме само престрояване, няма изпреварване като понятие.
    По памет 'многоредово' движение с възможност за изпреварване отдясно има само след знак Д3....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Чак пък да не е... Ама не ми се търси сега баш "члена"...
      Те го, не е труден за намиране:
      Раздел III
      Разположение на нерелсовите пътни превозни средства върху пътя
      Чл. 15. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.; доп., бр. 54 от 2010 г.) (1) На пътя водачът на пътно
      превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните
      ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
      (2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на
      моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в
      следните случаи:
      1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
      2.(изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни
      ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е
      разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;


      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      По памет 'многоредово' движение с възможност за изпреварване отдясно има само след знак Д3....
      Лоша памет.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Чакай да видя...
        Чл. 93. На платно за движение с три и повече ленти в една посока, означени с надлъжна маркировка и пътен знак N: 99, се допуска многоредово движение. Движението на пътно превозно средство с по-голяма скорост от движещото се в съседната лява лента не се счита за изпреварване.
        ...а кой е знак 99, утрепи ме- не знам. Надявам се да е оная бяла табела с многото стрелки.
        Отдавна не бях ровил нета, за да видя прав ли съм, ама обещавам да се пообразовам.

        Ехо... не си играйте да го търсите, това е от годините, когато аз съм учил "Правилника". Ето една извадка:
        Глава пета
        РАЗПОЛОЖЕНИЕ НА НЕРЕЛСОВИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА НА ПЛАТНОТО ЗА ДВИЖЕНИЕ


        Чл. 85. Броят на лентите за движение на пътните превозни средства се определя от надлъжната маркировка или пътен знак - 99 или 100, а когато няма такава маркировка или знаци - от водачите съобразно ширината на платното за движение и на автомобилите, както и от необходимото странично разстояние между тях.Чл. 86. На двупосочно платно за движение с по една лента за всяка посока водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи възможно най-вдясно на платното за движение. Забранява се навлизането в лентата за насрещно движение освен при изпреварване, заобикаляне, завиване наляво или в обратна посока.Чл. 87. На двупосочно трилентово платно за движение със средна лента за изпреварване в двете посоки се забранява навлизането в крайната лява лента, както и навлизането в средната лента, освен при изпреварване, заобикаляне или престрояване, ако престрояването е разрешено чрез маркировка и пътни знаци.Чл. 88. На двупосочно платно с повече от една лента за движение в едната посока се забранява навлизането в лентите за насрещно движение.Чл. 89. На платно за движение с повече ленти в една посока извън зоните за престрояване се използва за движение най-дясната свободна лента.Чл. 90. На път с повече платна за движение се забранява преминаването от едно платно в друго за смяна на посоката на движението, като се пресича разделителната (затревената) ивица, освен ако тя е прекъсната и сигнализирана.Чл. 91. На двупосочен път с три и повече ленти за движение, означени с маркировка и светлинни сигнали от светофара над тях по чл. 15, посоката на движение по някои съседни вътрешни ленти може да бъде сменяна. Тези ленти се означават от всяка страна с две прекъснати бели линии върху настилката, пресичането на които от пътното превозно средство се разрешава само когато те са вдясно от него.Чл. 92. (1) Водач, който поради ниска скорост причинява създаване на колона от пътни превозни средства, е длъжен да ги пропусне при първата възможност за спиране, която предлага пътят.(2) Когато всички ленти за движение в една посока са заети с колони от пътни превозни средства (колонно движение), забранява се напускането на заеманата лента, освен при престрояване, както и движение със скорост, която задържа частта от колоната зад него.(3) Лента, която съответства на по-нататъшната посока на движение, се избира възможно най-рано.Чл. 93. На платно за движение с три и повече ленти в една посока, означени с надлъжна маркировка и пътен знак N: 99, се допуска многоредово движение. Движението на пътно превозно средство с по-голяма скорост от движещото се в съседната лява лента не се счита за изпреварване.Чл. 94. (1) На платно за движение с три и повече ленти в една посока на водачите на товарни автомобили и самоходни машини, които не могат да развиват или на които не е разрешена допустимата за пътя максимална скорост, се забранява навлизането в крайната лява лента освен при престрояване.(2) Самоходни машини и други пътни превозни средства, които не могат да развиват или на които не е разрешена скорост, по-висока от 40 км/час, задължително се движат в крайната дясна лента освен при престрояване или заобикаляне.Чл. 95. Движението на нерелсово пътно превозно средство по трамвайно платно, ако няма други забрани, се разрешава само при изпреварване или заобикаляне в посоката на движение на трамвая, и то без да му пречи.

        Говорим за '82 година. Мамка му, как минава времето...
        Последно редактирано от Тропчо; 13-05-16, 22:31. Причина: Ехо.....
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Да питам тук нарушение има ли?

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Да питам тук нарушение има ли?

            [video=vimeo;166579267]
            Ех, защо прекъсва, тъкмо когато почва да става интересно - там блъскането по колата от страна на моториста, чупене на огледала, въргал?
            Не виждаш ли какво жадува публиката тука?
            Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 14-05-16, 06:51.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Я като сме зачепкали минаването през многолентови кръстовища, да попитам и аз нещо, което ме дразни изключително много последните години.
              Имаме кръстовища при които от 2 ленти за ляв завой се преминава в три след кръстовището. Как следва да се приравняват? Примерно дясната за ляв завой преминава в третата ( крайна дясна) след кръстовището - приравняваме от дясно наляво (все пак сме с дясно свижение) или лявата а ляв завой преминава в първата (най-лява) след кръстовището?

              Подобни проблемни кръстовища са например от Гешов ляв по България и от Гешов ляв по Възкресение.
              като второто е особено проблемно, защото всички завиващи там се стремят да се окажат в средната лента след това - лявата на следващия светофар е само за ляв, а крайната дясна е много често "задръстена" от автобус на спирката.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Проблемът в България (цялта държава, не само въпросния булевард) с дясната лента на всеки по-голям булевард е, че там обикновено има коли на аварийки тип "аз само за малко". В резултат на това, за да се движиш възможно най-дясно всъщност трябва да се движиш в средната лента. Затова, въпреки че не е според правилника, втората завиваща лента отива в 3-тата. Специално по България драма няма никаква. Там на следващия светофар с Гоце Делчев лентите са 5:1 за ляв завой, 3 за направо и 1 за десен завой.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  .....
                  Лоша памет.
                  Ъхъ - значи има полза от темата
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Ех, защо прекъсва, тъкмо когато почва да става интересно - там блъскането по колата от страна на моториста, чупене на огледала, въргал?
                    Не виждаш ли какво жадува публиката тука?
                    Еми ще трябва да ви разочаровам .. само попържих женската страна на родата му. Та идеята ми е дали има нарушение от негова страна или престрояването му започва прекалено далеч за да се чувствам засегнат?

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                      Я като сме зачепкали минаването през многолентови кръстовища, да попитам и аз нещо, което ме дразни изключително много последните години.
                      Имаме кръстовища при които от 2 ленти за ляв завой се преминава в три след кръстовището. Как следва да се приравняват? Примерно дясната за ляв завой преминава в третата ( крайна дясна) след кръстовището - приравняваме от дясно наляво (все пак сме с дясно свижение) или лявата а ляв завой преминава в първата (най-лява) след кръстовището?

                      Подобни проблемни кръстовища са например от Гешов ляв по България и от Гешов ляв по Възкресение.
                      като второто е особено проблемно, защото всички завиващи там се стремят да се окажат в средната лента след това - лявата на следващия светофар е само за ляв, а крайната дясна е много често "задръстена" от автобус на спирката.
                      След завоя влизаш в най-близката лента ( лява лента -> лява лента ). Ако са две леви, след завоя от втора лява пак трябва да влезеш във втора лява. Поне така аз правя... освен ако не съм с нещо голямо, тежко и дълго... тогава след завой ще ходя където си искам

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        След завоя влизаш в най-близката лента ( лява лента -> лява лента ). Ако са две леви, след завоя от втора лява пак трябва да влезеш във втора лява. Поне така аз правя... освен ако не съм с нещо голямо, тежко и дълго... тогава след завой ще ходя където си искам
                        А защо лява -> лява при условие, че сме с дясно движение и следва да се броят и съответно приравняват от дясно на ляво?
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Защото по правилник е така

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                            Защото по правилник е така
                            Може ли конкретния член и алинея? Че аз откривам друго...

                            Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
                            Чл. 36.
                            (2) При завиване наляво за навлизане в път с двупосочно движение водачът на пътното превозно средство завива така, че да навлезе по възможно най-краткия път в дясната част на платното за движение.
                            Последно редактирано от -= OXYGEN =-; 14-05-16, 15:18.
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              не е точно член и алинея, но е добре обяснено - http://rulan.eu/kniga/razdel3.html
                              При изпълнението на завоя избирайте най-късия път. Когато има две и повече ленти, разрешаващи завой наляво, преминавайте през кръстовището така, че от която лента сте започнали завоя по нея да се движите и в същата да излезете след завоя. Имайте предвид, че успоредно с Вас завиват и други участници в движението и при промяна на лентата за движение по време на завиване, можете да ги “свиете” и да създадете предпоставка за ПТП. С насрещните превозни средства, които завиват наляво, не трябва да имате конфликтни точки.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                                При изпълнението на завоя избирайте най-късия път. Когато има две и повече ленти, разрешаващи завой наляво, преминавайте през кръстовището така, че от която лента сте започнали завоя по нея да се движите и в същата да излезете след завоя. Имайте предвид, че успоредно с Вас завиват и други участници в движението и при промяна на лентата за движение по време на завиване, можете да ги “свиете” и да създадете предпоставка за ПТП. С насрещните превозни средства, които завиват наляво, не трябва да имате конфликтни точки.
                                Точно поради тази прична беше и въпроса ми. "При изпълнението на завоя избирайте най-късия път. Когато има две и повече ленти, разрешаващи завой наляво, преминавайте през кръстовището така, че от която лента сте започнали завоя по нея да се движите и в същата да излезете след завоя. ". Как се превежда това в посочените от мен случаи....щото ето аз тълкувам горепосочените алинеи, че като съм в лява преди завоя следва да мина в средна. Ама колегата до мен във втората за ляв ако тълкува като теб и също иска да премине в средната кво правим?
                                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X