Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да живее закона!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Да живее закона!

    Казах ти да изкараш един опреснителен курс по кормуване, ама не щеш да слушаш. Ето какво пише в закоа:

    Чл. 80. (1) Звуковият сигнал в населените места е забранен, освен за предотвратяване на пътнотранспортно произшествие.

    С други думи нямаш право да бибипкаш на всеки срещнат пешеходец или колоездач. Между другото нямаш право и да надуваш клаксон, ако на някой му загасне колата на светофар или спре, за да пропусне пешеходци при десен завой например.

    Каквато и логика да извадиш имай предвид, че ПЪРВО трябва да е съобразена със ЗДП!!! За целта вземи го прочети и после разсъждавай... Хъм... Всъщност, за да вземеш книжка не трябваше ли да го познаваш?! Въобще имаш книжка или си си платил теорията?
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: Да живее закона!

      Първоначално публикуван от Жечко Русчев Преглед на мнение
      Извод: Велосипедиста "ОНЯ" затова е завил на лява да ти даде път , когато Те чул, Щото не си му свирнал и си почнал да го изпреварваш не от 5 -6 метра ами от 21 м. То нестига , че 30 км. в час е все едно , че си спрял ами много си се застраховал и си създал объркване във възприятията на другите участници в движението.

      При удар , ако си с джип оня пада отдолу, ако е кола лека пада на капака.
      Напълно съм съгласна с taran,че с този коментар Жечко Русчев изби рибата...То си е трагично, та направо смешно...Според мене това си е за "Блясъци"!
      А и не се притеснявайте да блъснете човек...той или се мушка отдолу или е на капака ви, няма къде да избяга!
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #48
        До: Да живее закона!

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        Напълно съм съгласна с taran,че с този коментар Жечко Русчев изби рибата...То си е трагично, та направо смешно...Според мене това си е за "Блясъци"!
        А и не се притеснявайте да блъснете човек...той или се мушка отдолу или е на капака ви, няма къде да избяга!
        Аааа, бягат, бягат. Недей така, знаеш ли колко е трудно да ги стигнеш кат земат да се катерят по тротоари и да се навират между спрени коли.

        За това ги издебваш между два легнали полицая и като очакват да караш там с 30 км/ч ти ги изненадваш с 50 или 70. Тогаз и да искат да бягат не им стига въртящ момент

        Коментар


        • #49
          До: Да живее закона!

          Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
          ...
          А и не се притеснявайте да блъснете човек...той или се мушка отдолу или е на капака ви, няма къде да избяга!
          Виж това със сигурност е за "Блясъци"

          Коментар


          • #50
            До: Да живее закона!

            Жечко, извинявай, ама ще ти дам един добр съвет - иди до най-близкото подразделение на КАТ и си върни книжката (Свидетелството за правоуправление) ... и после запиши един курс да изкараш ...

            Уж имаш толкова километри изкарани, а говориш като някой пъпчасал пубер, напращял от хормони и развиваш теории за спайдърмен.

            Първо не разбрах как като "с рязко подаване на газ" преодоляваш легналия полицай, си обрал луфтовата на спирачката? Как преценяш кога ще дойде опасната ситуация?

            Колко проишествия имаш зад гърба си? По чия вина са станали и при какви условия?

            За гледането напред и светофарите... Тук знам няколко светофара, които през последните 1-2 години са им сменили режимите 2-3 пъти.

            Иначе като си добър на постановките - мога да поставя още една:

            Караш си по кварталната уличка с около 50, обрал си всичките луфтове и т.н. Изкача пред теб хлапито с топката и ти с мълниеносна реакция успяваш да спреш на метър от него. Зад теб обаче се движи едно квартално БМВ, и тъй като няма видимост заради теб и изцяло се води по твоето каране. В момента на твоето спиране - както ти беше писал - времто до реагирането му, после обирането на луфтовете, после прекалено силно натискане, приплъзване на гумите и той вече те е размазал отзад, а хлапето е под твоята кола... (ако имаш време и нерви смятай енергията на удара)

            При същата ситуация, ако си карал с 30 примерно БМВ-то се съобразява и също кара с 30, дори и да те псува. Излита хлапето, ти спираш на 2 пъти по-голямо разстояние от него, а оня с БМВ-то отзад най-вероятно ще овладее колата и дори няма да те блъсне ...
            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

            Коментар


            • #51
              До: Да живее закона!

              Алекс, това важи за скорост до 40 км/ч. Над нея вече отлита настрани или нагоре, все през предното стъкло.

              Хубаво се майтапим, ама веднъж съм виждал как кола блъска човек и въпреки, че въпросният си беше виновен отвсякъде, щото прескочи мантинелата до ИСУЛ, каката, коята караше изпадна в истерия. Иначе, дядката бързо се освести и тръгна към института само с разбит нос на външен оглед, въпреки, че направи предното стъкло на парцал.

              Коментар


              • #52
                До: Да живее закона!

                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                Алекс, това важи за скорост до 40 км/ч. Над нея вече отлита настрани или нагоре, все през предното стъкло.

                Хубаво се майтапим, ама веднъж съм виждал как кола блъска човек и въпреки, че въпросният си беше виновен отвсякъде, щото прескочи мантинелата до ИСУЛ, каката, коята караше изпадна в истерия. Иначе, дядката бързо се освести и тръгна към института само с разбит нос на външен оглед, въпреки, че направи предното стъкло на парцал.
                +1
                Зимата на 1985 г блъснах отзад човек с около 50 км/ч. Той сякаш подскочи нагоре , претърколи по предния капак , по стъклото и от тавана падна на земята. Слава богу , че единствените поражения по него се оказаха само аркада на окото от чистачката и уплах.
                Причините бяха много - заледен път , коловози , неправилно движение на участниците в инцидента , но най - голяма вина имах аз заради това , че скоростта с която карах ( 50 км/ч ) беше несъобразена с пътните условия и вследствие на това не можах да избегна катастрофата.
                Понякога 50 км/ч са прекалено много обирането на каквито и да било луфтове не могат да те предпазят от инцидент.

                Коментар


                • #53
                  До: Да живее закона!

                  Щом е било през `85а, сигурно са ти разказали играта.

                  Бе, да си държиш крака под напрежение над спирачката - има файда, че се пести времето на реакцията. Обаче това за луфтовете е страшна теория. Кви са тия коли с тия хлабини, на които им трябват десети от секундата, за да се оберат...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Да живее закона!

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    Щом е било през `85а, сигурно са ти разказали играта.

                    Бе, да си държиш крака под напрежение над спирачката - има файда, че се пести времето на реакцията. Обаче това за луфтовете е страшна теория. Кви са тия коли с тия хлабини, на които им трябват десети от секундата, за да се оберат...
                    Стари бараки. Повечето минават техническия преглед по втория начин. Случвало ми се е да виждам "чудеса" дето трябва да помпиш няколко пъти, за да имаш един брой нормално спиране след това... От друга страна пък съвременните с ABS имат много малък ход на педала, но пък гумите не могат да блокират и на сухо спирачния път се увеличава леко...
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Да живее закона!

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                      Щом е било през `85а, сигурно са ти разказали играта.

                      Бе, да си държиш крака под напрежение над спирачката - има файда, че се пести времето на реакцията. Обаче това за луфтовете е страшна теория. Кви са тия коли с тия хлабини, на които им трябват десети от секундата, за да се оберат...
                      Отървах се сравнително леко защото човекът не изпадна в безсъзнание. Но половин година след това живях на тръни и го посещавах редовно , за да се уверя че няма последващи вътрешни увреждания.
                      Абе каквото и да си говорим трябва да се кара с отговорност и мисъл , а напоследък те са дефицитен товар. Като гледам колко лесно с помощта на парите си куцо и сакато си купува книжки , колко хора карат пили или дрогирани чак не ми се говори. Преди два дни един мангал блъсна 10 г. момиченце и го уби , след което избяга от мястото на произшествието , полицията го залови на събора в близко село , а днес разбрах че е пуснат вече под гаранция! Ама в една загнила държава като нашата всичко е възможно какво ли се чудя...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Да живее закона!

                        [quote=ribaro;180979]

                        Представи си майка бутаща количка с 3 месечно бебе пред себе си, която излиза на пътя непосредствено зад паркиран микробус ...

                        На мен ми излезе от ляво, първо се появи количката с бебето. Идиотката минаваше между два Икаруса спрели в лявата лента след колона коли на светофар. Пешеходната пътека беше на 25 м от мястото на пресичането и. Добре, че карах с не повече от 10 км. Половин час след това неможех да тръгна! Тя си продължи все едно нищо не е било.
                        Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                        Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                        Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                        Коментар


                        • #57
                          До: Да живее закона!

                          [quote=Barbaron;181930]
                          Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение

                          Представи си майка бутаща количка с 3 месечно бебе пред себе си, която излиза на пътя непосредствено зад паркиран микробус ...

                          На мен ми излезе от ляво, първо се появи количката с бебето. Идиотката минаваше между два Икаруса спрели в лявата лента след колона коли на светофар. Пешеходната пътека беше на 25 м от мястото на пресичането и. Добре, че карах с не повече от 10 км. Половин час след това неможех да тръгна! Тя си продължи все едно нищо не е било.
                          Ахъ, преди 2-3 дни ми се случи подобно на излизане от Бизнес Парк София. Там е нерегулирано, излизам от парка с ляв завой и съм без предимство. Коли паркирани от двете страни (закриват и в двете посоки), едното от двете сферични огледала е изкривено, та затова и другото не ти върши работа.
                          Изнасям си се напред, гледам наляво и надясно, тръгвам да излизам и в тоя момент колегата вика "СПРИ" и гледам срещу мен две майки с две колички пресичат.
                          Аз че съм за бой дет не съм ги видял - за бой съм, ама и тея патки да пресичат на място дето трябва да гледаш в четирите посоки, вместо само в две - направооооо......
                          Ако видя мойта жена така да пресича направо свят ще и се завие

                          Ма той май им е няква гънка в мозъка дето им липсва на жените (някои от тях). Пак преди няколко вечери след десен широк завой някаква патка на 10 метра ще прави обратен и заела едното платно. Е много е трудно явно да се сетиш, че т.к. пътя 2-3 км нататък е все прав участък може да мръднеш още 100 метра и тогава да си правиш обратния...

                          Пфуй, това беше за изплакване на мъката. Ако искате може и тема да си отворим такава. Не съм забелязал да помага, ама знае ли се...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Да живее закона!

                            Понякога в такива ситуации спирам (ако това няма да попречи на движението и т.н.) и им обяснявам, че правят голяма грешка и поставят в опасност живота си и този на околните...
                            50/50 - или се правят, че не ме чуват, или ме псуват ...

                            а ... 1 ми каза "Съжалявам" (за над 20 случая)
                            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Да живее закона!

                              На мен са ми крещели "Карай, бе! Кой ти е дал книжка!", когато по правилник при десен завой изчаквам пешеходци, които пресичат на зелено на пешеходна пътека... Или с други думи, субекта(първо написах "човека", но реших, че не е подходяща дума), който иска да наруши правилника се чуди как са ми дали книжка заради това, че го спазвам?!
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Да живее закона!

                                Това за книжките и непознаването на ЗДП е повсеместно,в квартала има няколко улици успоредни на по-големите булеварди,коитао ги дублират,е там маика плаче,с изключение на няколко пресечки регулирани със светофари,кръстовищата на тези улици са нерегулирани,т.е.-предимство има дясно стоящия.Поне пет пъти съм питал най-различни представители на обществото "Кой ти каза,че си с предимство на това кръстовище,виждаш ли някъде знак?!?"Най-готино отговори един тинейджър с култовия Голф 3-"Ми тая улица цялата е с предимство...".Та след този случай спирам и чакам да минат по улицата с предимство-нямам време и нерви да ограмотявам кретени.Рано или късно практиката ги ограмотява.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X