Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко дете на предната седалка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Малко дете на предната седалка

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Човек сериозен, семеен, солиден, а си купил Смърт.

    Вземи си универсална повдигаща седалка, колкото да не го обесиш на колана. Тя е малка и може да се сбута даже в това малко нещо, когато не трябва.

    За пред КАТ - има седалка, а като жест към безопасността е даже ларж спрямо идеята да се вози в Смарт.
    Мерси за комплиментите. Семейна кола си имам и то не малка, това както казах ми е градската кола.

    Колкото за бесенето - колана се регулира по височина и си идва тъкмо на място, без да има опасност от "бесене".
    VW Passat 2.0-16V

    Коментар


    • #47
      От: Малко дете на предната седалка

      Проблема за возене отпред на дете не беше ли основно заради еърбезите? Става въпрос на първо място за безопасност на Вашето дете и после за пестене на нерви, средства и разправии с КАТ. Допълнителната седалката също има подобна функция (безопасност), а и детето може да гледа през прозореца, а не на нивото на жабката. Не и е целта да спира душенето на детето от коланите. Ясене, ако и ти имаше и градска кола, не само селска и ти щеше да знаеш
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #48
        От: Малко дете на предната седалка

        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
        Става въпрос на първо място за безопасност на Вашето дете и после за пестене на нерви, средства и разправии с КАТ.
        Умна жена си, а като изтърсиш нещо такова, ...

        Коментар


        • #49
          От: Малко дете на предната седалка

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Умна жена си, а като изтърсиш нещо такова, ...
          Ми виж сега какво са написали хората:

          Child occupant
          A child restraint can only be fitted in the passenger’s seat because this is only a two seated car where a very large airbag poses a very real threat of severe injury or death for a child. Although we did not test the restraint system the warning to parents about this hazard was inadequate and Smart needs to take this more seriously. In fact a child can only be safe in this position if the special Smart child restraint is used, which when fitted turns off the airbag. But of course a universal child restraint will fit and this combination would be lethal.

          Това е от тук:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5369721

          С'я, може да съм проста, ама ако няма Smart ForThree, не бих си возила детето ежедневно в града с туй нящо.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #50
            От: Малко дете на предната седалка

            Въпросът се решава с клещите-секачки.

            Коментар


            • #51
              От: Малко дете на предната седалка

              Без да чета книжки, аз не бих карал Смарт в България, камо ли да си возя и детето.

              Коментар


              • #52
                От: Малко дете на предната седалка

                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                С'я, може да съм проста, ама ако няма Smart ForThree, не бих си возила детето ежедневно в града с туй нящо.
                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Без да чета книжки, аз не бих карал Смарт в България, камо ли да си возя и детето.
                Зависи къде живееш. Ако живееш да кажем в София до НДК и ти се налага да се провираш и паркираш в района всеки ден, мисля че много бързо ще си промените мнението за това какво да карате ежедневно - джип или SMART.

                Но в крайна сметка въпроса беше съвсем друг - разрешено ли е по закон или не?
                VW Passat 2.0-16V

                Коментар


                • #53
                  От: Малко дете на предната седалка

                  Той Пенчо не кара джип

                  Иначе, да, разрешено е.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Малко дете на предната седалка

                    Първоначално публикуван от ipserver Преглед на мнение
                    Изчерпателен е в кавички, тъй като цялото писмо е Copy-Paste на закона и само едно изречение "Предвид изложеното, закона допуска превозването на деца в моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които са оборудвани със системи за обезопасяване." е конкретен отговор на въпроса.

                    1. А що се отнася за цитата от закона Чл.133 ... Определението "предна" не може да се приложи поради простата причина, че няма "задна". Предна спрямо какво?

                    2. Карал/возил ли си се в SMART? Кое точно да возя на "предната" седалка - столчето или детето? И къде да я дяна тази седалка когато не возя детето, а да кажем майка му? Може би в "багажника"?
                    Ами то това е, някои които познава закона да отдели тези неща които засягат въпроса ми, и да направи заключение, иначе ще са си празни приказки и наистина ще е за кавички.

                    1. Предна е тази до шофьорската , отнася се и за спортните автомобили които само с предни (само с две) седалки, аз поне не съм виждал конвенционален автомобил само със задни седалки.

                    2. Ще си призная че съм се возил, макар и с голямо нежелание, а кое къде да сложиш (дали в гаража или в колата) ти си решаваш кое ти е по-важно.

                    Градска кола - повече прилича на градинска (шега, да се не засегнеш)

                    Коментар


                    • #55
                      От: Малко дете на предната седалка

                      Първоначално публикуван от ipserver Преглед на мнение
                      Зависи къде живееш. Ако живееш да кажем в София до НДК и ти се налага да се провираш и паркираш в района всеки ден, мисля че много бързо ще си промените мнението за това какво да карате ежедневно - джип или SMART.

                      Но в крайна сметка въпроса беше съвсем друг - разрешено ли е по закон или не?
                      33 години живях на Алабинска. Отдавна разбрах, че центъра не е за хора с коли. Избягах.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Малко дете на предната седалка

                        Първоначално публикуван от ipserver Преглед на мнение
                        Зависи къде живееш. Ако живееш да кажем в София до НДК и ти се налага да се провираш и паркираш в района всеки ден, мисля че много бързо ще си промените мнението за това какво да карате ежедневно - джип или SMART.

                        Но в крайна сметка въпроса беше съвсем друг - разрешено ли е по закон или не?
                        Щом закона е единственото неудобство - да, разрешено е

                        Аз пък съм родена и живяла 20г. в Центъра на София и да, промених си мнението, джип карам по горите и зимата из вилните зони, а имам семейно комби, което ми е ежедневната градска кола, карам детето на училище, тротинетки, ролери, каски, резервни маратонки, колелото и всичко, за което може изведнъж да се сети, че му е време да се кара в парка. Паркирането.... има хора със смартове, дето паркират, като че са с хамъри, но това е друга тема
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Малко дете на предната седалка

                          Бутай ги.

                          Е Гоблин да покаже какви памперси им слагат по задните брони на колите тук.А спреш малко на криво и те побутнат по дупето да те наместят.Отделно на някои паркинги си оставят колата на неутрална и келешите ги побутват до опир.

                          И аз не го обичам това,спрял като арабин в пустиня,а не прави сметка,че аз имам 5 слоя боя по броните и шести не ме бьрка ма никак.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X