Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

    Нека ме поправят юристите но:

    1) "Свободата" да нарушаваш закона не е лична свобода! Не е свобода въобще;
    2) Ограничението за снимане се разпростира само до истинно лични действия - какво ям, как си бъркам в носа, как се почесвам и с какво/кого го правя. Това, че нарушавам закона и го правя сам/лично не ми дава имунитет срещу заснемане и документиране;
    3) Заснемат се единствено номерата и прилежащите им детайли от МПС-тата, така, че няма опасност да се заснеме как някой/някоя гражданин/гражданка неправомерно общува с друг индивид или предмет;

    Как бихте реагирали, когато един и същ автомобил (говоря за действителен случай) редовно, ежедневно и с една и съща наглост нарушава закона и преминава на червено! Забележете - не става за 2-3 случая! Иде реч за системно и методично нарушаване! Да нарушава закона и да поставя живота на много други в опасност какво е? Лична свобода ли е?

    Следва продължение...

    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #17
      Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

      За снимането на хора не си прав:

      Конституция на РБългария:

      "Чл. 32. (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки
      има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния
      му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство
      и добро име.
      (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран,
      записван или подлаган на други подобни действия без негово
      знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в
      предвидените от закона случаи."
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Бъркаш! Има закон, че никой не може да бъде сниман без негово разрешение!
        Въпроса не е дали сме за камерите, а за това снимките да бъдат публикувани. Всички сме (или повечето) за това да има камери. Както си личи обаче близо половината сме против това да е публично разлепявана/показвана информация.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #19
          Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

          Аз затова спазвам закона и простотии не правя

          Иначе използвам клаксона здраво като почнат разни наглеци да ми се ръгат от трета лява лента да ме изместват на кръстовището, защото аз съм се престроил правилно, ама "той много бърза" и е решил, че насрещното е неговото платно докато светофара е червен. Просто такива ги ненавиждам и не им давам ГРАМ аванта. Интересното обаче, е че те ме гледат все едно аз съм длъжен да ги пускам и всъщност какво изобщо искам, то това си е нормално за тях. То не са маркировки по пътя коя лента на къде е, не са стрелки на светофарите, не са знаци.. но явно за някои те не важат. Е аз пък съм се зарекъл и давам направо, като ми се ръгат свиря колко мога. Ако пък на някой му стиска, готов съм и да ги въргалям, но то често се обезкуражават в последния момент.
          VW Touareg V10, 5000cc

          Коментар


          • #20
            Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

            Вижте как е решен въпроса в Дубай.

            Забележете как започват:

            "Could have killed someone!" - "Можеше да убие някой"!

            И по-долу - Поради безотговорните водачи, които се опитват да опетнят цивилизования образ на Дубай, на тази страница ще публикуваме снимки и номера на коли които нарушават правилата за движение в Дубай, застрашавайки собствения си и на другите живот.

            ЗАБЕЛЕЖКА! НЯМА ДА ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ!

            И от мен: Кой е по-цивилизован?

            Ние, в България, когато се оставяме да ни мачкат по червените светофари и да ни изпреварват от дясно или

            Те, в Дубай, когато публикуват лимузината на Шейх Али Ал Баба, която минава на червено и се движи с 219 км/час?

            Решете сами!

            Т.
            Прикачени файлове
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #21
              Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

              Аз предпочитам да ме снимат със съседката стига да изчезнат тарикатите които се нареждат отпред на крастовищата.

              Коментар


              • #22
                Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                Аз предпочитам да ме снимат със съседката стига да изчезнат тарикатите които се нареждат отпред на крастовищата.
                Тия тарикати ще ги преживееш,но някой пиян дрогиран-Убиец на пътя едва ли,по-добре да ни снимат да няма скрито покрито,всичко да се знае да се вижда и всеки който наруши правилата да си носи последствията.
                MG RACING

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X