Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

    Колеги,

    Много е жалко и тъжно колко живот, мечти, радости и надежди изстиват по пътищата! Един миг и всичко скъпо си отива безвъзратно!

    Много съм мислил за причините и на първо място поставям наглостта и незачитането на елементарните правила за движение!

    Погледнете този линк: http://traffic.inrays.com/redlight.html

    Има и възможност да заредите демонстрация на типични нарушения. Вижда се колко лесно се нарушават правилата и колко лесно се върви към онзи кратък миг, в който няма връщане назад.

    Бъдете достойни на пътя! Нарушението не ви прави по-готини, по-велики по-безсмъртни!

    Искам да ви помоля за подкрепа тази система за контрол да стане достъпна до медии, до контролни служби, до всички...

    Т.
    46
    Да, на специален сайт или във вестниците!
    76.09%
    35
    Не, това е нарушение на лични свободи!
    23.91%
    11
    Good guys drive Land Rovers!

  • #2
    Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

    Аз си мисля, че каквото и да е, нека все пак си имаме личния живот. Да снимат - да ок. Да публикуват снимки ми се струва малко прекалено. То дори си има закон против това нещо.
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • #3
      Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

      Не във вестниците, а направо на билбордове да ги слагат!

      Коментар


      • #4
        Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

        Не се излагайте, как мислите ще стане това ? Никоя няма право да те снима и да те излъчва публично без твоето знание и разрешение. Има много причини, поради които това не може да се прави.

        Тези снимки могат да бъдат компромати и пряко нарушение на личните свободи. Представете си снимка на съседа с жена ви минава на червено и кара лудо след бурна вечер в Биад Че това ще наруши личния живот и тайна на съседа ви Ами ако е обратното и снимания сте вие

        Не, майтапа на страна. Американците са тръгнали по този наклон, махането на свободи не води до демокрация а до милитаризация и един вид управление, който съм сигурен никой не иска. Германците са на път да гласуват закон, който да позволява на правителството да "хаква" всеки персонален компютър с цел търсене на пиратско съдаржание или каквито и да било други материали. Гестаповщина.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #5
          Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

          Защо у нас личните свободи са само за нарушителите и престъпниците?

          За мен нарушаване на личната свобода ще е, ако снимат някой как се храни /например/, а не как минава на червен светофар, бие друг човек или обира банка...

          Престъпниците не може и не трябва да имат лични права и свободи - те ще са за сметка на честните хора!

          Как всички видни мутри изведнъж се оказаха тежкоболни и не могат да се явят в съда или да си излежават присъдите???
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Защо у нас личните свободи са само за нарушителите и престъпниците?

            За мен нарушаване на личната свобода ще е, ако снимат някой как се храни /например/, а не как минава на червен светофар, бие друг човек или обира банка...

            Престъпниците не може и не трябва да имат лични права и свободи - те ще са за сметка на честните хора!

            Как всички видни мутри изведнъж се оказаха тежкоболни и не могат да се явят в съда или да си излежават присъдите???
            Ами те камерите нямат свойството да избират - снимат си наред. Така че няма начин да не се наруши личното пространство и на неизвършващи престъпления лица. И къде е гаранцията , че някой оператор на такива камери няма да си послужи с кадрите за лична изгода?
            Аз съм против тази полицейщина. ИМХО.

            Коментар


            • #7
              Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

              Добре е да се уточни кои точно са нарушители и престъпници, тези които карат с 70 в лявата лента на магистралата или тези които заради тях карат в аварийното платно. Или тези които карат с 20 по цариградското и после се оплакват, че си карали кротко като агънца и някой ги ударил отзад. Такива хора не трябва да се прибират вечер без да са били бити.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #8
                Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                Добре е да се уточни кои точно са нарушители и престъпници, тези които карат с 70 в лявата лента на магистралата или тези които заради тях карат в аварийното платно. Или тези които карат с 20 по цариградското и после се оплакват, че си карали кротко като агънца и някой ги ударил отзад. Такива хора не трябва да се прибират вечер без да са били бити.
                Честно казано, май нямам пресен спомен да съм видял някой със 70 в лявата лента на магистралата, но кретени, които ме изпреварват по аварийната лента за последните няколко месеца видях двама ...

                Бързаци, изпреварващи цяла колона в насрещното движение, виждам всеки ден в София, последните двама бяха преди 2 часа в района на Ракова болница ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Честно казано, май нямам пресен спомен да съм видял някой със 70 в лявата лента на магистралата, но кретени, които ме изпреварват по аварийната лента за последните няколко месеца видях двама ...

                  Бързаци, изпреварващи цяла колона в насрещното движение, виждам всеки ден в София, последните двама бяха преди 2 часа в района на Ракова болница ...
                  Това че ти не ги виждаш не значи че ги няма.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                    Това че ти не ги виждаш не значи че ги няма.

                    Възможно е. Явно колкото по-неагресивно караш, толкова по-малко са "смотаняците", които ти се плетат в краката ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Възможно е. Явно колкото по-неагресивно караш, толкова по-малко са "смотаняците", които ти се плетат в краката ...
                      Признавам че стилът ми на каране е леко агресивен, но това е само когато има присъствие на "смотаняци". Не съм любител на високите скорости и когато пътят е чист спазвам стриктно правилата.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                        ако тръгна с една камера из София /или където и да е у нас/, за 2 часа ще ви набавя достатъчно истински нарушители, да не кажа престъпници... например каращи на зиг-заг по магистрала и излизащи през входна детелина /срещу движението/...

                        да уточня - според мен превишаването на скоростта с 20-30кмч е абсолютно безобидно и само по себе си не създава никаква опасност /за разлика от неправилното изпреварване, минаване на червено или срещу знак/
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                          Престъпници са тези които имат влязла в сила присъда.
                          Когато сме на публично място всеки има право да ни снима.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                            Аз съм ЗА камерите по улиците, така както има охранителни камери на доста обществени места, така трябва да има и по улиците. Сигурен съм че това ще намали драстично катасрофите.
                            Не мисля че камерите по улиците ще ми нарушат личната свобода. Личната свобода ми нарушава онзи който ме засича при изпреварване, отнема ми предимство, не спира на пешаходна пътека, задръства улиците, спирайки на забранени места и т.н.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Наглост по пътищата! Big Brother is watching you!

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Престъпници са тези които имат влязла в сила присъда.
                              Когато сме на публично място всеки има право да ни снима.
                              Бъркаш! Има закон, че никой не може да бъде сниман без негово разрешение!
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X