Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След новата стратегия и сънна апнея.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: След новата стратегия и сънна апнея.

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    ...усещането че си изминал N растояние без да знаеш как...
    Кратко, точно и ясно. Това е най-важният показател. Примерно гледаш в далечината знак, и в следващия момент се телепортира до теб, без да разбереш как си изминал разстоянието до него.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: След новата стратегия и сънна апнея.

      Тази апнея е голям проблем, това стана ясно. Аз и такъв проблем нямам . Само не разбрах за ЗДвП - на страдащите от това им се налагат някакви ограничения (или дори пълна забрана) ли? Нещо като за далтонистите и тези с нам-над-кой-си диоптър.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: След новата стратегия и сънна апнея.

        От две години се занимавам по малко с изследване на сънната апнея. Прочитайки диагонално темата, виждам че някои съфорумци са доста наясно с материята. Рисковете са както сърдечни аритмии, сърдечни и мозъчно-съдови заболявания, така и дневна сънливост с понижена работоспособност, заспиване на волана и т.н., да не повтарям вече писани неща.
        Уви, в болшинството случаи лепенки и УНГ корекции не помагат, свалянето на килограмите обаче има ефект. На този етап при доказана сънна апнея златен стандарт са маските, подаващи въздух през носа. Болшинството пациенти им свикват и след първата нощ с такъв апарат казват - Разбрах, какво е да се наспиш. Има и други, който не мигват от дискомфорт и така и не свикват.
        Поздрави и успех на всички с подобен проблем.
        Ако мога да съдействам с нещо конкретно, насреща съм.

        Коментар


        • #34
          От: След новата стратегия и сънна апнея.

          С маската наистина се свиква по-трудно, но има по-лесен вариант - с назален катетър тип "очила":

          Коментар


          • #35
            От: След новата стратегия и сънна апнея.

            Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
            От две години се занимавам по малко с изследване на сънната апнея. Прочитайки диагонално темата, виждам че някои съфорумци са доста наясно с материята. Рисковете са както сърдечни аритмии, сърдечни и мозъчно-съдови заболявания, така и дневна сънливост с понижена работоспособност, заспиване на волана и т.н., да не повтарям вече писани неща.
            Уви, в болшинството случаи лепенки и УНГ корекции не помагат, свалянето на килограмите обаче има ефект. На този етап при доказана сънна апнея златен стандарт са маските, подаващи въздух през носа. Болшинството пациенти им свикват и след първата нощ с такъв апарат казват - Разбрах, какво е да се наспиш. Има и други, който не мигват от дискомфорт и така и не свикват.
            Поздрави и успех на всички с подобен проблем.
            Ако мога да съдействам с нещо конкретно, насреща съм.
            Проблемът наистина е сериозен и нека колегите, дето се присмиват да се замислят малко. Аз бях на това изледване /150 лв. е в Александровска/ нормата за тези мозъчни събуждания е 5/час, до 15 не се броиш за болен, над 30 е зле...............мойте са 53 та ми предстои подробно изледване на какво се е отразило това и избор на апарат задишане. В тази връзка, колега казвай с какво може да съдействаш по отношение на апаратите?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #36
              От: След новата стратегия и сънна апнея.

              Има интересни приложения за смартфон... Бях си инсталирал някакво такова - следи вибрации (може би и шума) и ти прави профил на съня...
              Просто си оставяш телефона на леглото докато спиш.
              Да, не е професионален уред, но на мен графиката ми изглеждаше учудващо съвпадаща във фазите на поразсънване (във фазите на сън - не знам - там навярно трябва да се сравни с професионален уред).
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: След новата стратегия и сънна апнея.

                Абонат, че и аз заспивам като карам.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: След новата стратегия и сънна апнея.

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Има интересни приложения за смартфон... Бях си инсталирал някакво такова - следи вибрации (може би и шума) и ти прави профил на съня...
                  Просто си оставяш телефона на леглото докато спиш.
                  Да, не е професионален уред, но на мен графиката ми изглеждаше учудващо съвпадаща във фазите на поразсънване (във фазите на сън - не знам - там навярно трябва да се сравни с професионален уред).
                  Интересно е, как се казва приложението? Щот при мен проблем е че отдавно се мъча от безсънието.

                  Коментар


                  • #39
                    От: След новата стратегия и сънна апнея.

                    Ще взема да се включа като специалист, измишльотината СЪННА АПНЕЯ, освен в мнодо редки случаи на свръхнаднормено тегло и придружаващи тежки хронични заболявания е само поредния начин да се прибират стотинки от зомбираните затлъстели обитатели на новия континент. Както обикновено става напоследък, фирмите-производители намериха в България ято изгладнели съмишленици преди няколко години, пропагандираха за СТРАШНАТА БОЛЕСТ, засмукаха и субсидия, оборудваха се и започнаха да ловят балъци. Сега, къде заради кризата, но най-вече заради здравия скептичен български разум бизнесът им е почти пропаднал а не се забелязват изобилие от трупове по улиците. Това състояние се лекува само с редукция на теглото и класическо лечение на придружаващите заболявания. Прилагам нещо утвърдено:

                    Рисковите фактори за централна сънна апнея включват:
                    • мъжки пол
                    • напреднала възраст
                    • травми и нарушения на мозъчния ствол
                    • употреба на опиоидни вещества
                    • инсулт или тумор в мозъка


                    Рисковите фактори за обструктивна сънна апнея включват:
                    • употреба на упойващи, приспивателни лекарства или алкохол
                    • неврологични заболявания (миастения гравис, инсулти)
                    • инфекции на горните дихателни пътища
                    • диабет
                    • мъжки пол
                    • високо кръвно налягане
                    • затлъстяване
                    • тютюнопушене
                    • напреднала възраст

                    Е, кое от изброените не се коригира и без технологиите от Междузвездни войни, като визирам един симпатичен мургав герой с пластмасов намордник и леген на тиквата

                    Коментар


                    • #40
                      От: След новата стратегия и сънна апнея.

                      gkesov, аз бях при лекар, който ми е познат, градски сме и няма интерес да ме лъже - няма да си купя апарат от него........ плюс това съм мързел, нямам желание да спирам цигарите, а 20 кила кой знае кога ще сваля.......... ако с апарата ще спя като човек отново, дреме ми къв изглеждам в твоите очи. /ше отворим и ше видим, нали /


                      а, и чакаме да видим как си вдигнал Субаруто с 20 см. над оригиналното
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #41
                        От: След новата стратегия и сънна апнея.

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Интересно е, как се казва приложението? Щот при мен проблем е че отдавно се мъча от безсънието.
                        Приложението, което споменах не решава проблема, а само прави профил на съня...
                        Напиши sleep в гугъл плей и би трябвало да излязат доста на тази тема...
                        Например:
                        https://play.google.com/store/apps/d....lslk.sleepbot
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: След новата стратегия и сънна апнея.

                          Прочетох цялата тема и видях, че има различни мнения по въпроса. Ето сега и аз да изкажа своето.
                          Преди около осем години дойде един чичко доктор от София в Лайънс клуб Истър Русе и изнесе една лекция на тема СЪННА АПНЕЯ. От това което чух като симптоми а именно:спиране на дишането по време на сън, прекалено изпотяване, ставане до тоалетна през два часа,сутрин се събуждаш като парцал и не ти се става и най вече заспиването през деня по всяко време на всяко място и най лошото когато шофираш. Случвало ми се е да заспя зад волана докато чакам на светофара. За мен това е наследствена болест тъй като и брат ми е болен а баща ми почина и в смъртния му акт пишеше сърдечна и дихателна недостатъчност. За жалост тогава още не бяхме чували за сънната апнея и лекарите лекуваха последиците от болестта а не самата нея.
                          Ходихме с брат ми до София да спинкаме в частната клиника на добрия чичко доктор по за сто долара на човек и там установиха, че имам апнеични паузи на 80% от вдишванията от шест секунди до СЕДЕМДЕСЕТ И ТРИ секунди. Не си купихме от него машинките за дишане защото ни се сториха скъпички искаше ни по 2500 долара. След половин година дочух от приятел, че във Варна в Университетска болница има една др. Петкова специалист по белодробни заболявания която също се занимава с тази болест. Преспах и там една вечер с тази разлика, че през нощта ме събудиха и ми сложиха маска на носа включена към стационарен апарат. За мое голямо учудване сутринта в седем часа се събудих сам /преди съпругата ми ме будеше/ бодър и добре отпочинал. При тях машинките се раздават без пари но плащаш символичен наем по 20лв. на месец. До сега един път ми смениха машинката защото беше изгоряла от токов удар, на брат ми защото му я счупиха на летището при товарене на багажа и вече не мога да си спомня колко маски, ластици за тях и филтри за машинката съм получавал безплатно.
                          Прочетох мнение и за наднорменото тегло да вярно е но то също е последица от болестта защото няма достатъчно кислород в организма от там няма добро изгаряне на хранителните вещества и от там се обърква метаболизма и се образуват количествени наслагвания.
                          От 7-8 години се майтапя, че не спя с жената а с машинката но смело мога да твърдя, че живея втори живот.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • #43
                            От: След новата стратегия и сънна апнея.

                            Апаратурата не лекува за разлика от заслабването. Нито може да си я вози човек в МПС-то. А за Субаруто-има си специалисти. При нужда давам координати. Момчетата се занимават само с това и вече второ Субару ми преправят. Имам чувството че са известни и в този форум като "Дупнишките майстори"

                            Коментар


                            • #44
                              От: След новата стратегия и сънна апнея.

                              И последно по темата че да не я разводяваме с лифтинг на Субару по нашенски: Единственото лечение на сънната апнея е чрез редукция на теглото. Ако не става по утвърдения способ от втората световна война-има и добри хирургични алтернативи. Да се "лекува" апнея с СРРАР машинарийки е все едно да се прави основен ремонт на ДВГ с добавки от бензиностанцията за 20 лева= То и ефектът е същия. А и докато се лекува сънната апнея с машинка-наднорменото тегло те завлича надолу по много други забавни начини

                              Коментар


                              • #45
                                От: След новата стратегия и сънна апнея.

                                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                                И последно по темата че да не я разводяваме с лифтинг на Субару по нашенски: Единственото лечение на сънната апнея е чрез редукция на теглото. Ако не става по утвърдения способ от втората световна война-има и добри хирургични алтернативи. Да се "лекува" апнея с СРРАР машинарийки е все едно да се прави основен ремонт на ДВГ с добавки от бензиностанцията за 20 лева= То и ефектът е същия. А и докато се лекува сънната апнея с машинка-наднорменото тегло те завлича надолу по много други забавни начини
                                аз не съм твърдял че ще ми излекуват апнеята с апаратче - то има друга цел. Я кажи за хирургичната алтернатива за 20-те кила, пък за 20-те санта повдигане на Субито може да качиш снимки в другата тема, да не спамим тук.
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X