Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краштест - кола срещу джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Краштест - кола срещу джип

    http://autoweek.ru/gallery/video/crash-tests/22644/
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    Re: Краштест - кола срещу джип

    -Добре,че е краш-тест,баси...
    Извода е,че е по-добре да си с джипката...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Re: Краштест - кола срещу джип

      Сигурно ще бъда оплют за това си мнение, но както и да е.
      С монтажа на разните тунинг брони, лебедки и други масивни "железарии", допълнително намалявате шанса за оцеляване на пътниците в лекия автомобил.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        Re: Краштест - кола срещу джип

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Сигурно ще бъда оплют за това си мнение, но както и да е.
        С монтажа на разните тунинг брони, лебедки и други масивни "железарии", допълнително намалявате шанса за оцеляване на пътниците в лекия автомобил.
        Т.е. какво предлагаш? Да не се монтират лебедки и брони? Или направо да се забрани произвоството на джипки? Както и на всичко по-тежко и по-високо от малолитражка?

        Как ли би изглеждал резултатът от краш-теста, ако вместо Паджерото, колата беше нацепена странично от голяма и тежка лимузина?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: Краштест - кола срещу джип

          А ако леката кола я удари странично Камаз? Ясно е че по-големия и по-здравия ще смачка по-лекия и по-малкия... Няма нищо чудно това е обичайно проявление на законите на физиката...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Re: Краштест - кола срещу джип

            Нищо не предлагам, но едва ли е случайно че фабричните брони на джипките се деформират, а не са конструкция тип "вечна". Лимузините също са доста по-мекички от тунинг броните или поне от тези които гледам по снимките.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              Re: Краштест - кола срещу джип

              То,по тая логика да се забрани всичко,дето е по-тежко от...велосипед...да не смачка нЕкоя хондичка на кръстовището...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                Re: Краштест - кола срещу джип

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Нищо не предлагам, но едва ли е случайно че фабричните брони на джипките се деформират, а не са конструкция тип "вечна". Лимузините също са доста по-мекички от тунинг броните или поне от тези които гледам по снимките.
                деформират се, само при лек удар, при толкова силен удар е все тая дали джипа е с лебедка или не, така или иначе пътниците в леката кола ще са мъртви.
                лебедките и железните брони нанасят щети и спасяват от такива джиповете само при леки удари. За съжаление най-потърпевши от железата са пешеходците....
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  Re: Краштест - кола срещу джип

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Извода е,че е по-добре да си с джипката...
                  Ако Паджерото беше на мястото на Сивика дали щеше да си на по защитеното място.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Краштест - кола срещу джип

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Ако Паджерото беше на мястото на Сивика дали щеше да си на по защитеното място.
                    да пътниците в паджерото седят много по високо от зоната на удара, ако сивика удари странично. Шансът за оцеляване определено е по-голям...
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Краштест - кола срещу джип

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Нищо не предлагам, но едва ли е случайно че фабричните брони на джипките се деформират, а не са конструкция тип "вечна". Лимузините също са доста по-мекички от тунинг броните или поне от тези които гледам по снимките.
                      Аз пък изобщо не мисля, че ще ми стане по-добре ако съм в лека кола и странично ме удари по-тежка кола. Независимо, че тя има някакви зони на деформация те няма да ме отърват. Поради простия факт, че при страничния удар между мен и удрящата ме кола ще има твърде малко разстояние и твърде малко железария за да има някакво особено практическо значение.

                      Също така не мисля, че ще е от особено значение дали ще ме нацепи джип със силова броня или такъв с пластмасова. При всички положения той ще е по-висок и по-тежък от леката кола, а дори и зад чупещата се пластмасова броня стои здравата рама ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Краштест - кола срещу джип

                        Далеч съм от мисълта да се забрани производството на джипки, камиони и т.н., но едва ли някой от писалите в темата ще отрече че разликата в здравината на оригиналните и на тунинг броните е доста осезаема и тя няма да е в полза на леката кола, джипа без тунинг брони или друг участник при евентуален инцидент. Другият проблем е че някои от тези брони са доста по-високи от оригиналните и лек автомобил не би се ударил в бронята, а би се пъхнал под джипа.
                        Това ми беше мисълта, че след тези модификации, колите стават значително по-опасно за останалите участници в движението (лично мнение). Не е лошо да се вземе предвид че повечето от тези тунинг аксесоари не са минали никакви изпитания за бозопастност, както би било редно.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Краштест - кола срещу джип

                          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                          да пътниците в паджерото седят много по високо от зоната на удара, ако сивика удари странично. Шансът за оцеляване определено е по-голям...
                          Според мен ако си в Сивика и се удариш челно във вратите на Паджерото си по защитен от колкото ако си в Паджерото и те удари Сивик отстрани.
                          Това имах в предвид.
                          Последно редактирано от kinex; 05-04-07, 21:52.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Краштест - кола срещу джип

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Далеч съм от мисълта да се забрани производството на джипки, камиони и т.н., но едва ли някой от писалите в темата ще отрече че разликата в здравината на оригиналните и на тунинг броните е доста осезаема и тя няма да е в полза на леката кола, джипа без тунинг брони или друг участник при евентуален инцидент. Другият проблем е че някои от тези брони са доста по-високи от оригиналните и лек автомобил не би се ударил в бронята, а би се пъхнал под джипа.
                            Това ми беше мисълта, че след тези модификации, колите стават значително по-опасно за останалите участници в движението (лично мнение). Не е лошо да се вземе предвид че повечето от тези тунинг аксесоари не са минали никакви изпитания за бозопастност, както би било редно.
                            Ааааа, що да си далеч от мисълта. Ами то това е решението. Защото проблемът не е дали бронята е стоманена или дунапренена, а това, че джипове, пикапи, камиони са по-високи и по-тежки от лека кола. Т.е., каквото и да правиш, ударът между малолитражка и по-голямо и тежко возило винаги ще е по-страшен за возещите се в малката кола.

                            А пък моето лично мнение е, че за да има абсолютна безопасност, трябва да бъдат премахнати всякакви превозни средства, тъй като дори и най-малките коли са много опасни за незащитения пешеходец. Ха сега де!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Краштест - кола срещу джип

                              Преди няколко години един мой съученик с жена си и двете деца ........
                              С Джип Деу Мусо .... с ролбари ... и т.н
                              Челно с Шкода Мадарка с ремарке, натоварени с чакъл ................
                              Скорост на джипа 140 ... на камиона 70 ...... те това беше ...

                              Живи в джипа ...... нямаше

                              Паметника може да го видите между Нова и Стара Загора ...............
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X