Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Браво , че си открил причината за повредата !
    С какво гориво ползваш петромакса ?
    Не знам дали си информиран - но - чорапчетата си имат цветове и показатели за светлината която дават. Ако ти трябва силна светлина - намери си от най-силните чорапчета . Както при ел. крушките - имат си ватове !
    Ако ще се отдалечаваш от градовете и разчиташ на светлината от петромакса - купи си резервна керамика ( 2 лв ) и чорапчета( по 0,5 лв). Керамиката се чупи от студена вода на загрял петромакс . И стъклото също !
    Имаш ли в петромакса игла за почистване на дюзата ?
    Успех и безаварийно ползване на петромакса.
    Не знам пичове ама това дето казвате че стъклото се пукало керамиката се рушала ала бала.. Като го палех за 1ви път понеже бях неопитен се подпали чорапчето и се уплаших и ливнах едно шише вода както е загрял целия вход в блока стана във пара и пушек и нито стъкло се пукна нито керамика се развали.. Не знам може би късмет но споделям преживяване. Железен е.. Имам и няколко въпроса обаче: Някой продава ли от тия металните дето се слагат отгоре да разпръскват светлина че моя няма? А и сигурни ли сте че с бензин работи добре петромакса? Малко ми е съмнително може ли някой по-подробно да разкаже? Някой да продава матово стъкло за петромакс? Матовото стъкло е едно такова все едно е прашно и ти се струва че убива светлината но не е така не влияе не светлината и освен това не заслепява при директен поглед към лампата! А и тези дето се притесняват за чорапчетата много трудно се чупят при удар.. Единствения начин по който ги късам е като го отварям за профилактика на иглата.. Още нещо имам и къмпингова лампа на газ (пропан бутан) чупя вече 2ро стъкло.. Паля и чат стъклото се пука второто ми стъкло беше матово хубаво дебело ама се пукна както си играх в нас с нея да правя профилактики на иглата там дето пуска газ. Има едно филтърче дето отива на горе и я запушва (ако някой е отварял) та да не причината за чупенето на стъклата да е че чорапчето ми има лека дупчица с размер на съчма 6-7мм и от там да излиза повече топлина от необходимото и да се пука защото точно от нея страна се счупи стъклото. Между другото първото стъкло се счупи по друга причина: Крачетата на дръжката опираха като се вдигне на горе ама както и да е.. Лампата е Orgaz турска най-обикновен боклук за 18лв. Но е по компакта и върши добра работа за закрити места и топли в палатката и не мирише кой знае колко.. Пали се по-лесно абе въобще за масата на нощен пикник да виждаш кво ядеш и да не заслепява е идеална или за в палатка да топли и свети.

    Коментар


    • От: До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Нали на всички е ясно - че с подобни уреди не бива да се изхвърляме и да пишем празни приказки .
      Затова най-официално заявявам - всичко написано за тези уреди е проверено многократно с години . Лично от мен !
      Проверката е била в трудни условия ( ходене с километри по напоителни канали и оризища за жаби ).
      През цялото време петромакса се държи в ръка и се диша над него .
      Няма никакви останки от бензинови пари или подобни проблеми !
      При първоначалното палене - както и със спирт или Газ . Налива се малко под чорапчето и се пали да загрее малко ! Това е !
      Колеги,прочетох няколко упътвания за експлоатация на петромаксови лампи и навсякъде изрично пише да НЕ се ползва бензин,а само керосин или парафиново масло( предполагам ,че е газ за горене). Не знам вие как си ги ползвате но така пише в упътването,а мисля,че всеки един от вас ще се съгласи,че то (упътването) е писано от начетени хора,които знаят за какво става дума...

      Коментар


      • От: Re: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

        Колеги, имате ли представа от къде мога да купя този флакон за да го монтирам на тази пърлачка?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5621962

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5621963

        Коментар


        • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

          От няколко дни се опитвам да сменя чорапчето на газовата лампа. Паля, чакам чорапчето да изгори, побелява цялото и пламъкът неще да изчезва. Онази бяла свтлина в чорапчето, която не може да се погледне я няма. Смених 5 различни чорапчета от 3 магазина. А първото чорапче миналата и по-миналата година беше ок. Сега е като газов котлон в буркан. Сложих и нова бутилка. Къде бъркам?
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

            Прочисти дюзата.

            Коментар


            • От: До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

              Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
              Колеги,прочетох няколко упътвания за експлоатация на петромаксови лампи и навсякъде изрично пише да НЕ се ползва бензин,а само керосин или парафиново масло( предполагам ,че е газ за горене). Не знам вие как си ги ползвате но така пише в упътването,а мисля,че всеки един от вас ще се съгласи,че то (упътването) е писано от начетени хора,които знаят за какво става дума...
              Не знам колко са начетени, ама аз моите ги жуля с бензин вече 25 години! Немския е военен и на него има нитована табелка дето казва:"Забранено използването на бензин!" Имам го няколко години и само веднъж съм го палил с керосин.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1160335.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5673014
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X