Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

    Егати... колко помпи съм ударил на моя петромакс, а въобще не съм се сетил за направата на такава екстра. Да живее мързела! Луд умора нема...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #62
      До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

      И още нещо, чорапчетата са напоени с ториева сол. Не е кой знае какво 1 mg 20 годишен торий със щерките е към 30 Bq. Предимно алфа, но би било добра идея при обгарянето на нов чорап да се кара на апнея

      Коментар


      • #63
        До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        И аз научих такива работи, но честно казано малко ме е страх. Голяма беля може да стане с този бензин...
        Каквато беля може да стане с ГАЗ - такава е и с Бензин .
        Ползвам петромакс от години ( над 10 ). Говоря за бензинов - никакви проблеми до сега .
        Това което е описано ( махаш стъклото и слагаш светлоотразител ) - го прави всеки рибар и жабар в Пловдив !
        Моят е така направен - при интерес - мога да го снимам !
        Светлоотразител - от плака за печатна преса - става идеално .
        Не е от моделите от сайта на Петромакс - но е Полски или Чешки - не знам . Издръжлив е на удари и експлоатация !
        С едно зареждане - 0.8 л бензин издържа около 4 часа нон-стоп работа !
        Това с вентила от гума - за мен не е удачно - трябва да си носиш и помпа с теб .
        А едно помпене е около 10 - 20 натискания на оригиналната си помпичка . Нищо работа и неусетно !
        Загасянето - само от кранчето !
        Ако изпускате налягането - какво ви гарантира , че няма да изпуснете и бензинови пари ( или газови ) и .... лошо ( БУМ и изгорели вежди или по-лошо )
        Ако рядко ви се налага да ползвате петромакс - вече има много по-малки и удобни за ползване . Такива с балонче газ ( сменяемо ) - те стават и за готвене и светят добре .
        Малко по-слабо - но само ако имате и двата петромакса за сравнение !
        Общо взето е това !
        По смело с Петромакса - но и мислете като работите с горива !
        Успех на всички !

        Коментар


        • #64
          До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          ...
          Ако изпускате налягането - какво ви гарантира , че няма да изпуснете и бензинови пари ( или газови ) и .... лошо ( БУМ и изгорели вежди или по-лошо )...
          Точно поради тази причина производителя е написал в упътването:
          "Please do only use pure paraffin oil or kerosene!"

          Коментар


          • #65
            До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            ...Моят е така направен - при интерес - мога да го снимам !...
            Снимай де...
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #66
              До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

              Снимките не са много на ниво , но все пак ще стане ясно за какво става дума !
              Моля - не обръщайте внимание на състоянието на петромакса - от 1.5 година не е използван . По лични причини !
              И няма да бъде използван , нито почистен повече !
              Има снимки и на петромакс със балони ГАЗ ! А последната снимка е - поглед от горе без капака !
              Самия Петромакс е предпазен със рабицова мрежа ( заради клоните ).
              А там където пише керосин - спокойно ползвайте бензин !
              Проверено от много години !
              И още нещо - оказа се , че петромакса е Китайски ( но всичко написано си важи и за него ). И аз не знаех !
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #67
                До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Снимките не са много на ниво , но все пак ще стане ясно за какво става дума !
                Моля - не обръщайте внимание на състоянието на петромакса - от 1.5 година не е използван . По лични причини !
                И няма да бъде използван , нито почистен повече !
                Има снимки и на петромакс със балони ГАЗ ! А последната снимка е - поглед от горе без капака !
                Самия Петромакс е предпазен със рабицова мрежа ( заради клоните ).
                А там където пише керосин - спокойно ползвайте бензин !
                Проверено от много години !
                И още нещо - оказа се , че петромакса е Китайски ( но всичко написано си важи и за него ). И аз не знаех !
                Абе и аз му разправях на колегата с наполовина измитата Нива, ама явно не ми вярва за бензина. САМО НЕ ИЗПУСКАЙТЕ НАЛЯГАНЕТО В МАЛКИ ЗАТВОРЕНИ ПРОСТРАНСТВА (като палатки, стаи или коли) и след като стане тъмно да щракате със запалките да си търсите фенерчетата!!!

                Коментар


                • #68
                  До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Абе и аз му разправях на колегата с наполовина измитата Нива, ама явно не ми вярва за бензина. САМО НЕ ИЗПУСКАЙТЕ НАЛЯГАНЕТО В МАЛКИ ЗАТВОРЕНИ ПРОСТРАНСТВА (като палатки, стаи или коли) и след като стане тъмно да щракате със запалките да си търсите фенерчетата!!!
                  Нали на всички е ясно - че с подобни уреди не бива да се изхвърляме и да пишем празни приказки .
                  Затова най-официално заявявам - всичко написано за тези уреди е проверено многократно с години . Лично от мен !
                  Проверката е била в трудни условия ( ходене с километри по напоителни канали и оризища за жаби ).
                  През цялото време петромакса се държи в ръка и се диша над него .
                  Няма никакви останки от бензинови пари или подобни проблеми !
                  При първоначалното палене - както и със спирт или Газ . Налива се малко под чорапчето и се пали да загрее малко ! Това е !

                  Коментар


                  • #69
                    До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Нали на всички е ясно - че с подобни уреди не бива да се изхвърляме и да пишем празни приказки .
                    Затова най-официално заявявам - всичко написано за тези уреди е проверено многократно с години . Лично от мен !
                    Проверката е била в трудни условия ( ходене с километри по напоителни канали и оризища за жаби ).
                    През цялото време петромакса се държи в ръка и се диша над него .
                    Няма никакви останки от бензинови пари или подобни проблеми !
                    При първоначалното палене - както и със спирт или Газ . Налива се малко под чорапчето и се пали да загрее малко ! Това е !
                    Извинявай, ама нещо не разбрах! Къде се "изхвърлям"?

                    Коментар


                    • #70
                      До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Извинявай, ама нещо не разбрах! Къде се "изхвърлям"?

                      Извинявай , не си ме разбрал !
                      Исках да ви уверя , че аз не се изхвърлям , че казвам само проверени неща ! А не празни думи !( второто изречение )
                      Извинения за недоразумението !
                      Последно редактирано от bgbul; 24-03-09, 00:02.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                        Откъде да си намеря плака за печатна преса?
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Откъде да си намеря плака за печатна преса?
                          Всяка една печатница ползва такива плаки - те са от алуминий и са за еднократна употреба. После ги изхвърлят .
                          Можеш също така да ползваш отражателна ламарина от старите сушилни за снимки ( като огледало са ). Фото ателиета ?
                          Ще ти свърши работа и всяка ламарина ( особено лъскавите )- но по-трудно ще я изрежеш и наместиш вътре в Петромакса .
                          Нищо трудно , нито сложно .
                          И да отбележа - фенера свети толкова силно , че отражателния ефект от ламарината не е важен .
                          По-скоро ламарината ти предпазва очите от ярката светлина за да можеш да виждаш през нощта.
                          И ако ходиш за жаби или риба нощтно време - ти си в сянката на фенера и животното не те вижда ! То е заслепено !
                          Приближаваш се спокойно ! Успех !

                          Коментар


                          • #73
                            До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Откъде да си намеря плака за печатна преса?
                            Може и с алуминиево домакинско фолио, но печатарските плаки са по-удобни, запазват форма и могат да се полират.

                            На времето си поръчвах разни стъкларии от кварц в Сливен, измежду тях няколко тръби с размера за петромакса. Предимството им е че не се чупят от резки температурни промени, т.е. може и да се мокри. Незнам дали фабриката още работи.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                              На мен петромакса повече ми трябва за осветление на палатков лагер, отколкото за лов /не, че бих отказал /. Като го вържа с въже и го вдигна високо на някой бор става направо като улично осветление. Ще си потърся обаче и ламарина. Е така за още един вариант...
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                                До преди 4 години и аз ползвах Петромакс+неудобствата свързани с разнасяне,опазване,зареждане и ...............В момента има прекрасни алтернативи на батерии както и светещи пръчки.Не се чупят,не заемат място,по-надеждни са и са безвредни.
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X